Co nemohu jíst při kojení?

pessy1
30. čer 2007

ahojda,jaké máte zkušenosti?

kacka.va
9. črc 2009

kuchy: to máš pravdu, že ne každé jídlo, které se "nemá", opravdu vadí. Mě všichni říkali nejíst zelí a když jsem si ho dala, protože už chuť byla silnější, tak se nic nedělo, takže bych taky zkoušela a sledovala, co kterému mimču nesedí.

ojo
9. črc 2009

ahojky, tak my jsme třeba zjistili, že nemůžu musli...resp. ovesné vložky, malýmu po nich bolí břicho a má prdy...

kuchy
9. črc 2009

holky, já taky budu sledovat, to je jasný,že si nedám čočku,ale abych nejedla pečivo a vůbec jen tak bez vyzkoušení ,to ne . V porodce jsem baštila tzv. nenaýmavou dietu a bylo to normální jídlo...a po čem uvidím,že má prcek bolení,to budu vynechávat.K 😀 aždé mimi jinak co snese 🙂 Jinak piju kojící čaje a dávám do jídla sem tam víc kmínu a když mám bolení já,preventivne si dám SAB Simplex, ten pomáhá mě. 🙂 A prcičkovi neškodí🙂))

kacka.va
10. črc 2009

kuchy: já nejedla vařenou čočku jako takovou, ale čočkovou polévku a ta u nás nevadila.

zuzankast.
15. črc 2009

taky piju preventivně kmínový odvar a přidávám si anýz a fenykl - který je nejen na tvorbu mléka ale i mi chutná.

dukie
15. črc 2009

Holky, já tu jednotlivé potraviny vypisovat nebudu, určo je tu už někdo naťukal. Chci jen upozornit na to, co se většinou nikde neříká či nepíše... někdy můžou problémy způsobovat právě i potraviny, které by měly obvykle pomáhat... tj. např. fenyklový čaj... Tak na to pozor. Pokud si už fakt nevíte rady, zkuste ho třeba na pár dní vysadit... miminko totiž může být na fenykl alergické - a jednou z forem, jak se některé alergie u miminka umí projevit, je právě nadýmání... 😝

jirinkas
15. črc 2009

ahojky, já mám taky svoje první mimi, dnes nám jsou 3 týdny. Musím říct, že Vojta prdí jak starej havíř 😀. Nepřijde mi, že by měl vysloveně nějaké bolení - nejvíce si uleví při kojení a když ho někdo nosí. Trochu se kroutí po kojení ve 3 ráno, ale to mi přijde že si i vynucuje pozornost.
Co se týká jídla, tak jednou jsem to pokazila čerstvým kmínovým chlebem, to si chudáček zkusil, ale jinak si dávám pozor, jím víceméně dietně, dušené a pečné maso, ne moc kořeněné, den staré pečivo, občas zobnu něco sladkého, trochu melounu, ráno cereálie s trochu mléka, 1-2 jogurty denně....
Problém je, že s nadýmáním mám problém já sama, fenyklový čaj moc nezabírá, koupila jsem si espumizan, je to lepší.
co se týká kávy, dávám si 1-2 malé šálky slabé kávy s mlékem, na Vojtu to moc vliv nemá, spinká pěkně.
Nevíte náhodou, jak dlouho trvá, než se nějaká potravina dostane do mlíka, at můžu trochu experimentovat?

kubaka
15. črc 2009

jíst všechno - protože kojíte, nemůžete nic vynechávat. U nás by to vypadalo tak, že bych musela jíst snad jen suchou rýži - stejně ho bříško bolelo. Řešili jsem to do 4 měsíce těmi kapkami SabSimplex - nebo tak nějak. Bylo to o moc lepší a já se dosyta najedla.

dukie
16. črc 2009

kubaka: Tak to gratuluju, u nás žádný kapky nezabíraly... resp. nezabíralo nic... a že jsme fakt vyzkoušeli naprosto všechno... 😝

ava
16. črc 2009

u nás taky nezabralo nic - chce to čas. Byl to děs, ale od 10.týdne je pokoj. Sab simplex vůbec nezabíral, pokud něco ano, tak probiotika.
kubaka - a mě zrovna nadýmala rýže!

ava
16. črc 2009

jirinkas - v porodnici nám říkali, že to, co sníš, se projeví při třetím kojení

misicka85
16. črc 2009

Tak já jím naprosto všechno a v pohodě! Asi 14 dní po porodu jsem měla kyselé zelí a dušený kel a malá žádné problémy neměla. Rajčata a jahody dlabu furt 😀 Jediné co jsem ještě nejedla byly luštěniny, ale to hlavně proto že mi nechutnají,bléé! Jinak jím opravdu všechno a malá žádný problém nikdy neměla a nemá! 😉

kacka.va
17. črc 2009

ava: no jo, ale on má každý ty intervaly mezi kojením jiné 🙂. Já většinou slýchala, že cca za 2-3 hodiny.

ava
17. črc 2009

kacka - možné to je, já jsem to nevysledovala. První 2 měsíce života prořval s jednou velkou kolikou ☹ , takže jsem si zvykla hlídat si jídelníček. Pak to přešlo (samo? probiotika?) a teď už málokdy udělám chybu, takže máme klid, o víkendu jsem si ovšem bezmyšlenkovitě dala několik zelňáků a byl malér 😉

bubosek
17. črc 2009

U nás kromě jiných výše popsaných potravin to byly buchty a já idiot jsem si nedávno dala koblihy ráno a večer před spaním řev k nevydržení, takže u nás je to v mlíčku přibližně po10 hodinách, mám to vypozorované i z jiných situací.

blka
18. črc 2009

Holky, a jak to vypozorujete, co ty prdíky způsobilo 😕 ? Malej se někdy taky kroutí. Většinou k ránu, ale někdy i přes den a nevím, jak bych mohla poznat, z čeho.

ava
18. črc 2009

blka - jsou to jen dohady...většinou to poznáš, když sníš něco, co obvykle nejíš, a je zle. Ale jinak se to dle mého názoru vypozorovat nedá...

blka
19. črc 2009

Ava, děkuji. Já jsem si právě říkala, jak vy to vypozorováváte? Tak už to vím. No, vzhledem k tomu, že jím většinou to samé, jen to nějak obměňuji, tak se bude asi kroutit pořád. A včera mi mamča říkala, že ty prdíky mají všechny miminka a já je můžu jenom podpořit nebo zmírnit, ale že s tím nic neudělám.
Ale su ráda, že se Mareček kroutí tak sám potichoučku, že u toho neplače. Někdy teda jo, ale jenom chviličku, ne že by plakal x hodin v kuse.

ava
19. črc 2009

blka - tak to buď šťastná! Náš malý 2 měsíce prořval, byla to hrůůůza. A s mým jídlem to souviselo pramálo, prostě trvá, než vyzraje trávicí trakt. Ale možná opravdu pomohly i ty probiotické kapky.
Brzy to přejde, neboj. Pokud se jen kroutí, je to borec, jen tak nějaký prd ho nerozhodí 😉

matra
19. črc 2009

Ahojik, tak u nás jetoasi divné,ale já můžu naprosto všechno, klidně dva dny po sobě zelí, třetí den čočku a malému to nic nedělá, slabší kafčo si občas dám a taky v pohodě... 🙂 A když se mu chce prdet tak ho polizim na briskoa jeto 🙂

blka
20. črc 2009

Ava, šťastná jsem. Nedovedu si představit, že bych musela utěšovat x hodin. Kolikrát my stačí půl hodiny a už nevím, jak bych ho uklidnila a rozhodí mě to.
Hlavně, že vám něco pomohlo a už je to lepší 😉

zuzankast.
20. črc 2009

ahojky,
tak u nás zabíral Sab taky, i jen kapička na dudlík na uklidnění aby večer usnula. Já trpím na nadýmání sama, o manželovi ani nemluvě, takže beruška to má možná po nás, nevím jestli se i tohle dědí 😅
Kmín. čaj zabírá i na mě, vůbec se po něm nedokážu kontrolovat, jde to ven samo 😅 Teď už Julinka umí pěkně zatlačit, hlavně ráno, když se protahuje, to je hotová palba 😀 😀 😀

martinas.
7. pro 2009

ahojky, chtěla jsem se zepptat, jestli můžu arašídy, když kojím?

sisulka7
7. pro 2009

tak arsidy su alergen, ale jedla som arasidove chrumky a v pohode.

biba12
7. pro 2009

Ja som jedla vsetko okrem citrusovych plodov, pila som aj mlieko, aj ked som bola tehu. Ja ho jednoducho na ranajky potrebujem a malemu to nevadilo. Kavu som pila bud len bezkofeinovu, alebo take kapucino s velmi malym mnozstvom kofeinu. Ale boli dni, hlavne,ked som bola hrozne nevyspata, ze som si rano dala kavu tu 3v1. A nezdalo sa mi, ze by to na nho malo nejaky strasny vplyv. Nespave babo je od narodenia, aj ked som normalnu kavu nepila ani pocas tehu , ani kolu, ani kofolu.

agatkag
7. pro 2009

ja jem všetko, okrem citrusov.

iinuska
7. pro 2009

ja nejem strukoviny, citrusy, kapustu

rimmel
7. pro 2009

ja jem uplne vsetko...tak ako mi bolo poradene dok. jedine ak zistim ze nahodou daco by robilo zle, prdky, tak vylucit ale nemali sme s nicim problem..

medvik
7. pro 2009

nejím luštěniny, zelí a čerstvé pečivo (i když v porodnici nám dávali čerstvé rohlíky a ty nám nic nedělaly) a taky nejím hrozny (celá noc neutišitelný řev). V porodnici laktační poradkyně říkala, že zlobí i hrušky.

carodejnica
7. pro 2009

Ja jem všetko... tiež mi to poradila jedna sestrička v pôrodnici - sama mama dvoch detí, treba jesť všetko (s mierou) - nech si dieťa zvyká na nové chute. 🙂 A pritom sledovať reakcie.
Kým ale bola dcérka malinká tak prvé dva mesiace, keď ešte nevedela sama hýbať nožičkami - tak jej najhoršie urobila paradajková polievka a kyslá kapusta, mala riadne upchate vetríky. Od toho 3 mesiaca jem všetko bez problémov (citrusy, orechy, kel, kapustu, paradajky, kávu - presso, malú šálku denne ... skrátka všetko 😉 ).