Co nemohu jíst při kojení?

pessy1
30. čer 2007

ahojda,jaké máte zkušenosti?

rimmel
14. led 2010

zuzu no tak som to myslela ze aby bolo zabezpecene ze mliecko obsahuje co ma, mamicka musi aj dobre papat 😉

janula.k
14. led 2010

rimmel, no cokolada je alergen..tak preto.. 😒 upozornovali nas na to v porodnici..

rimmel
14. led 2010

janula no neviem...vsetko je alergen, rajciny, jahody, citrusy...mne povedali jest vsetko s mierou. 😉 a aj som tak jedla a malemu nic nebolo.

janula.k
14. led 2010

no hej aj to su alergeny..ale bez toho vydrzim..bez cokoladky neviem neviem 😅 ale dakujem 😉

rimmel
14. led 2010

😀 😀 kluuudne si daj 😉

janula.k
14. led 2010

😀 to som potrebovala pocut 😉

aponchie
14. led 2010

jan ja u prvni holky zila na cokolade 6mesicu nestihala sem se najist 😀

tymothy
14. led 2010

Tak já slyšela, že čokoláda se nemá jíst ne proto, že je alergen, ale protože kakao miminka nadýmá. A odzkoušela jsem si to, opravdu to tak je. U nás to fungovalo sne než kdybych snědla kýbl fazolí nebo zelí. 😀

aponchie
14. led 2010

u nas malou vic zatuhuje kdyz to prehanim 😒

rimmel
14. led 2010

juuj to co ja som sa zeli najedla 😀 a malemu nic nebolo...ale kazde mimi je ine jemu ozaj ziadna potravina nevadila

tymothy
14. led 2010

Rimmel, a zkoušela jsi jahody? 😀

aponchie
14. led 2010

prvni holce vadilo kdyz sem s epodivala na mineralku bublinkovatou a ted male nic mozna je to tim,ze to clovek moc nersi a ji pomalicku vsecko

tymothy
14. led 2010

Já tak od 2, 3 měsíců naštěstí také můžu všechno (teda mimo právě těch jahod a mléka), ale do té doby to bylo utrpení. To jsem měla pocit, že jsem nesměla projít snad okolo ničeho.

aponchie
14. led 2010

ja sem uplne zapomela ,ze by se mela ohodit a snedla mandarinku a pak sem silela co ma za vyrazku chuderka no docvaklo mi to tak akorat ty citrusy uz nejim pac aby dostavala dithiaden pro mou chut je zbytecne asi

tymothy
14. led 2010

Nám zase citrusy nedělají vůbec nic. Teda nejím je po kilech, ale třeba tak 1 kus jednou týdně.... 😔

rimmel
14. led 2010

tymothy ano 🙂 dokonca si pamatam v lete som jedla 500gramov denne! ked bola sezonna som si nemohla pomoct take dobre boli 😀 😀 😀

tymothy
14. led 2010

Tak to jen tiše závidím... 😉

rimmel
14. led 2010

🙂

aponchie
14. led 2010

jee tak to nam i ta jedna mandarina 😀

jaja26
14. led 2010

Ahojte,
neviete mi poradiť, že za akú dobu sa dostane strava čo zjem do mlieka?
Ďakujem

aponchie
14. led 2010

Za jak dlouho se dostane to, co sním do MM?
dotaz: Ahoj, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho je asi jídlo v MM? Vím, že to asi nebude nijak přesně, ale dá se to nějak určit? Např. zelenina, ovoce za 1 hodinu a maso za 10 hodin? Malá se mi osypala na pusince a já nevím proč. Už byla osypaná jednou, asi před 2 měsíci a po celém těle a teď teda jenom na pusince, ale už jsem z toho nanic. Pořád přemýšlím proč.
A ještě jsem se chtěla zeptat na menstruaci. Malá má tři měsíce. Spí celou noc a já vždycky v noci odstříkávám, ale podaří se mi jemom tak 110 ml z obou prsů. A malá pak jí asi za 6 hodin, takže z jednoho prsu jí po 6 hodinách a z druhého asi pop 8 hodinách. Přes den jí tak po 2-3 hodinách. Je možné, že bych už mohla dostat menst.? Jsem samý pupínek a malá dneska večer nechtěla prso, asi neměla hlad, protože už spinká. Za jak dlouho se mi změní mléko, když dostanu menst.? Bude se měnit pomalu nebo okamžitě, takže jedno kojení bude normální a další už změna (pokud se změní). Je to moc otázek, ale doufám že to nevadí. Děkuji za každou odpověď.

odpověď: Dášo, na dotaz, kdy se dostane jídlo do MM ti uspokojivě neodpoví asi nikdo. Vzpomínám si, že MUDr. Paulová na přednáškách říkala, že různé součásti pronikají do mléka s různou rychlostí - podle složení a způsobu vstřebávání a ten čas může být 2-24 h. Více ti ani já neřeknu....
Co se týče menstruace. Samozřejmě, že ji můžeš dostat. Kojící maminky ji obvykle dostávají nejdříve po půl roce kojení, ale jsou takové, které MS dostanou už po šestinedělí. A některé třeba 2 roky ne. Pokud přestávka mezi kojeními přesáhne 6 hodin, tak je pravděpodobnost objevení MS větší. Chuť mléka se mění ihned na začátku MS a nejaktuálnější je to ty první 3-4 dny od začátku MS, pak už by to mělo být lepší. V době MS se mění složení mléka a i množství může být menší.

katka82
14. led 2010

Jaja myslím že je to tak 10-12 hodin 😉 povídala mi kamarádka co je dětská sestra že když chci vyzkoužet jestli nějaké jídlo nebude malému nějak vadit tak dycky večer aby se případná reakce objevila až ráno a prcek v noci neplakal 😉

aponchie
14. led 2010

ja jedla v 7vecer a mala prdela jak chlap celou noc z toho 😎

klara.t
3. únor 2010

Holky, smí se např. lečo? Vím, že čerstvá zelenina by se neměla, ale co ta převařená v leču?

A jak se pozná, že je mimi alergické na kravské mléko?
Malé je ted měsíc a má maličko vyrážku. Takové červené ďubky trochu na tvářičkách, za krkem a malinko na hrudníčku. Nevím z čeho by to mohlo být. Piju Gravimilk, tak si říkám, jestli to není z toho.

luthien.k
3. únor 2010

Alergie na BKM se dá bez lékařské intervence poznat tak, že mléko (i všechny mléčné výrobky a vše co mléko obsahuje) vysadíš a cca 14 dní počkáš na reakci. Když vyrážka zmizí, tak je pravděpodobné, že je to alergie na BKM. Ale takhle u malého mimi bych to viděla spíš na to, že se mu "čistí" pleť" (skoro každé mimi má v podobném věku vyrážku - omývat řepíkem, tím nic nezkazíš) a nebo jsou to potničky (omývat řepíkem 😉)
S tím lečem je to třeba vyzkoušet, jestli Tě nenadýmá... Já papriky a rajčata jím, malému to nic nedělá. Lečo teda ne, to by mě manžel hnal, nesnáší ho 😀

sue8
30. srp 2010

Ahoj maminy, já jsem úplně bezradná, Sam pláče ať sním cokoli. Kroutí se a má bolení, celkově mi přijde, jako neklidné mimi, jsou nám 2měsíce a velkou část dne trávíme konejšením a uklidňováním, protože pláče opravdu hodně. Nevím jestli jsou hlavním důvodem prdíky, ale řekla bych že ano. Budu ráda za všechny typy a rady, co by mohlo pomoci. 🙂 Moc děkuju za rady 🙂

kalo
30. srp 2010

@sue8 chápu....já nejedla 3 měsíce fakt nic...suchá rýže, maso, olivy...děs. Byla jsem hubená jak kostra a řvalo se i tak o sto šest. Vydrž!!! Hlavně nezjez mléčné výrobky, pečivo, zeleninu (jen kořenová tuším nenadýmá a ledový salát), ovoce taky ne..Naši malou nadýmalo všechno a hlavně sladké..na cukr bacha! Ten děti nadýmá dost. A nepít žádné kojící a fenyklové čaje..... 😅

edusik
30. srp 2010

@sue8 môžeš jesť tmavé pečivo tak 2 dni odstaté, aby už nemalo v sebe ten kvasinkový proces, mliečne veci opatrne, pozor aj na mliečne omáčky a záprašky (zátrepky) z mlieka, tie fenyklové čaje pre kojacie matky naozaj nie, piť vodu bez bubliniek - najlepšie kojeneckú. Mne veľmi chutil ten tmavý chlieb (postupne aj cereálny) s klasickým maslom a slivkovým lekvárom (povidlá) - to ma držalo pri živote a koláče - na tých žili aj viaceré moje kamošky. A uričte na 100% dávaj malému ESPUMISAN L - to sú kvapky presne na ukľudnenie čriev - ešte raz prízvukujem 100% garancia. A to asi vieš - cvičenie s nožičkami a masáž bruška zohriatou rukou - a v "domácom lekárovi" som čítala že môžeš priložiť aj ohriaty uterák alebo ak máš termofor na bruško a pokrčiť nôžky a tak spinkať ( v 2.-voch mesiacoch asi to nedokážeš...). Držím päste

edusik
30. srp 2010

@janula.k po sekcii som potajomky ako prvé odlamovala z čokolády v stolíku, taká som bola hladná a zakázali mi jesť ... 🙂 a na čokoládových koláčoch som prežila pár mesiacov (iné koláčiky nemusím). Rodila som keď dozrievali jahody a priznávam sa aj k tomu - jahôdky (v malom množstve) som zobkala aj keĎ som sa bála, a nič sa nedialo.

sue8
30. srp 2010

u jídla se snažím opravdu pečlivě vybírat, co jíst a co ne, piji dobrou vodu bez bublin, ale slazenou, což si myslím, že by vadit nemělo ( hl.bezinkovou příchuť) . Zdá se mi, že masírovaní bříška a krčení nožiček u nám moc nezabírají, kapky jsem ještě žádné nezkoušela, slyšela jsem i negativní názory na ně, tak jsem se jich trošku bála, ale myslím, že nemohou ublížit a třeba našemu malému křiklounkovi alespoň trošku pomohou 🙂