Co nemohu jíst při kojení?

pessy1
30. čer 2007

ahojda,jaké máte zkušenosti?

edusik
30. srp 2010

@sue8 neviem, my sme ten Espumisan L brali asi 3 mesiace tuším, negat. som nepočula nič resp. presnejšie povedané predtým som o nich vôbec nevedela, takže som bola rada, že je aspoň niečo. A čo sa týka masáže - možno je to len na upokojenie mamičiek, že robíš aspoň niečo pre to malinké... snáď lepšie ako bezradne s ním plakať ☹ je to ťažké...

jitulisek
29. říj 2010

Ahoj, měla bych jeden dotaz. Zítra jedem na zabijačku a jediné,co jím je tlačenka. Tu si myslím, že můžu,ale zajímalo by mě, jestli můžu ocet. Já totiž miluju tlačenku s octem a cibulí. Té si dám jen trochu. Ale nevím s tím octem, aby pak třeba nebylo nějak kyselé mléko. Nedám si ho moc,ale přece jen je docela silný. Co myslíte?

luciebx
29. říj 2010

ahojky.. tak ja ziji v anglii kde se tak moc kolacema neladuju a spis si delam ke snidani toust s marmeladou.. a obcas koupim syrovku.. no a ted sme byli u nasich v cr na 3 tydny kde ja ladovala buchtu za buchtou a tak.. a musim se priznat ze to bylo na malem videt jak ho prohani prdici... ja se teda nijak neomezuju ale cerstve pecivo a buchty fakt nadymaji..

bubelko
29. říj 2010

@jitulisek podla mna s mierou mozes dat vsetko - akurat sleduj, ci sa mala nevyhadze z toho octu. ja som si tiez v lete na svk kupila tlacenku, a dala som si ju s cibulou a octom - nic nam nebolo. 😉 tiez kojim 🙂

bubelko
29. říj 2010

@luciebx kazde dieta je ine - ja som sa vzdy mohla najest cerstveho chleba do prasknutia, kolacov tak isto - a nic. kamoska tak ako ty - maly mal bolesti brucha. cize treba skusat a sledovat 😉

luciebx
29. říj 2010

jj presne tak.. tu v anglii ho nafukuje uplne skoro nic.. ale mam poruce vodicku na prdiky to mu dam plnou lzicku a on do pul hodky vytlaci takovych prdu ze to neni ani mozne... ale obcas ani nevim ze bych neco snedla co by ho mohlo nafouknout a stejne se krouti jako had..

weri1
29. říj 2010

já nejím nic nadýmavýho, takže nevím, ale dávám mu probiotika a to prdí o ostošest

bubelko
29. říj 2010

@luciebx ja som si zo zaciatku myslela, ze ho nafukuju bublinky - bola som o vode a pod. a stale revla. potom som bola u doktora na kontrole a ten mi povedal, ze to su povedacky a ze skratka detom sa musi nastartovat travenie - musia sa naucit pracovat. lebo ved 9 mesiacov nemuseli v bruchu robit nic. tak som si dala v poho mineralku, jedla co som chcela a zrazu prestal. a odvtedy klud 😉

weri1
29. říj 2010

tak bublinky nadýmají dopsělýho tak proč ne dítě. Ale každý dítě je jiný, některýmu nevadí nic, některýmu vše.

erica29
30. říj 2010

ahoj, viete mi niekto povedať či môžem jesť šalátovú uhorku?

katkav
30. říj 2010

@erica29 mne salatova uhorka nic nerobila, vyskusaj, ci to malemu bude vadit 🙂

kablika
30. říj 2010

ahojte, hľadám, no neviem....čo vravíte/máte vlastnú skúsenosť s plesnivým syrom???? Ďakujeeem 😀

weri1
30. říj 2010

@kablika sýry jím všechny

weri1
30. říj 2010

je pravda, že každej by měl zkusit co miminku vadí a co ne. Já to nezkouším proto, že jsem dvakrát zažila u syna takový bolení, že jsem se zapřísahla, že vědomě nepozřu nic, co by ho mohlo bolet a že to nebudu ani zkoušet

sussanah
30. říj 2010

@kablika asi bych se jim vyhybala ze zacatku, zvlaste ty nepasterizovane, ale vzdyt ty uz mas velke deti, v klidu si dej 😉 Ja teda uz v pul roce maleho urcite jedla hermelin, camembert, nivu apod.

sussanah
30. říj 2010

@weri1 u tak maleho mimca je to pochopitelne, ale pokud budes kojit dal, tak potom u prikrmu uz se nemusis tak hlidat. Pokud uz mimco neni ziveno jen z mlicka, tak uz se da v jidle trochu rozsoupnout 😉 A taky to mimco uz bude starsi, travici trakt dozraly, vsak uvidis 🙂 Ale chapu te, kdyz mel maly koliky do 3,5m, taky jsem jedla jen to opravdu neskodne 😔

weri1
30. říj 2010

@sussanah jo jo to je pravda, nám hodně pomohly probiotika bio gaia

olzden
30. říj 2010

Ahojte, pozrite si stranku aj www.mamila.sk. Su tam doporucenia Dr J. Newmana (svetoveho obornika v oblasti prirodzenej výživy/ o výzive mamiciek pocas dojcenia.

romana29
31. říj 2010

podle mě je úplně jedno, co jíš - týká-li se to prdíků - první jsem kojila a přikrmovala - prdíky měl. Gábinka je nekojená a opět ji trápily prdíky nejmíň dva měsíce :/ a kapky Babycalm jí dávám pořád a nonstop do každého mlíčka 😨

lidiab
31. říj 2010

Malymu davame kapky Biogaia, vyborne pomahaji a tak muzu v podstate jist cokoliv. Stejne se ale trochu omezuji, i kdyz opravdu trochu...nejim nic silne koreneho nebo ostreho (takze zadna asijska jidla atd), perlive napoje, zeli (brokolici ano) a lusteniny. Zazili jsme nekolik kolikovych zachvatu a nechci to riskovat 😖 Pak kvuli riziku vyskytu alergii omezuji orechy, med, exoticke ovoce. Kvuli castemu vyskytu plisni jsem vyloucila pepr. Take omezuji cesnek, aby se nahodou nezmenila chut mleka, ale uplne ho nevynechavam. Snazim se nejist jidla ve kterych je hodne chemie - instantni, konzervy, vetsina uzenin, ruzne fastfoody atd.
Necitim se nijak omezena a da se rict ze se ted stravuji velmi zdrave. To kdyz se vzpomenu na nekolik kamaradek co kvuli boleni briska byly jen o vode a starych rohlicich, jsem fakt stastny clovek 🙂

ela2710
30. lis 2010

Ahoj, ja si myslim, ze by si nemala len strukoviny, babo sa moze vyhodit aj z citrusov a ineho ovocia, ale treba skusat, ja som vyskusala pomarance a maly sa mi doteraz nevyhodil, myslim, ze ked nevyskusas nebudes vediet co mozes a co nie....kazde babo je ine, jednemu to vadi jednemu nie, tu ti nikto neporadi priamo na tvoja babo, ostava ti len skusat

kacab
30. lis 2010

...náš dr zastává názor, že co je zdravé pro matku je i pro dítě.... a co ce týče vyrážky, když sníte nějaké ovoce.... i to není nic na škodu.... neřikám, že v prvních týdnech života... To asi ne..., ale když se s tím ovocem setká dítko v mlíku, dáte mu tím šanci se s tou potravinou seznámit v mírnější formě, přivykne a pak až je ochutná ve skutečnosti, bude je mnohem lépe snášet... takže já jsem od 3 měsíců v menším množtví jedla i jahody, broskve, meruňky a opatrně jsem začala i s luštěninama i cibulí ve stravě.... Děti to snášely v pohodě, tak jsem to pak už ani neřešila.... Ale je mi jasné, že každé dítko je v tomhle jiné....

gaby21
30. lis 2010

Do mliecka sa zevraj dostava iba jedno percento z toho co maminka spapa, takze to nema takmer nijaky vplyv na bolesti bruska u babatka, skor je to o tom, ze traviaca sustava babatka je nedostatocne vyvinuta a do tretieho mesiaca sa neustale zdokonaluje, a travenie sa zlepsuje. U mna to platilo, zistila som ze co spapam ma jeden den na maleho vplyv a na druhy den mu to nevadilo, po stvrtom tyzdni som uplne prestala riesit to co papam, jedla som zaradom uplne vsetko a div sa svete, ziadne bolesti bruska uz neboli 😉

ivasad.
30. lis 2010

Ahoj holky 🙂 , tak vám napíšu i svůj názor - už to tu někdo určitě psal - že ani tak nezáleží na stravě maminky, ale na tom jaké je dítě. Na koliky trpí i děti na UM... Nahltají se při polykání mlíčka vzduchu a pak mají bolení. Já tedy plně kojím, ze začátku jsem začala opatrně, nejedla jsem zelí, luštěniny, kynuté čerstvé buchty atd. postupně jsem občas něco snědla, o čem jsem tušila že by mohl být problém, ale nikdy nic. Klárka se občas zakroutí, zatlačí a prdne si, to jí jde dobře 😉 , ale bolení že by brečela a brečela nikdy naštěstí neměla. Během cca dvou měsíců už jsem jedla všechno. A co vadí jednomu dítěti, nemusí vadit druhému a naopak. A souhlas s Gaby21, je to tím že děti mají nezralé zažívání

radka.m.
30. lis 2010

ahoj,tak zrovna nedávno byl na rodině dotaz,ohledně stravy kojící matky a laktační poradkyně tam odpovídala,že tento problém se hrozně přecenuje,že z velké části za problémy nemůže strava kojící matky,ale nevivinuté zažívání,nebo třeba to,že se dítě při kojení nalyká vzduchu...takže bych to nepřeháněla,kojení není nemoc 😉

olzden
30. lis 2010

Zdravím, všetky maminky Dr. Jack Newman odporúča podľa najnovších trendoch maminkám, ktoré dojčia, jesť všetko - plnohodnotnú výživný zdravú stravu. Ak je problém s kolikou, tak na 2-3 dni vylúčiť problémovú potravinu a potom opäť zaradiť .Viac nájdete na: www.mamila.sk

luthien.k
1. pro 2010

Souhlasím @radka.m. i s @olzden! Nicméně opatrná by měla maminka být zejména v případě, že v rodině jsou alergie (ona či otec dítěte), pak je vhodné to nepřehánět s hlavními potravinovými alergeny u dětí, kterými jsou: kravské mléko a výrobky z něj, vejce, sója, ořechy všeho druhu, ryby a mořské plody. Neříkám nejíst, ale jíst umírněně. Právě alergie bývají příčinou kolik, častěji ale jsou to nesprávně osídlená střeva probiotickými bakteriemi, takže ne že nebude maminka jíst žádné nadýmavé věci, což obvykle nepomáhá, ale bude brát probiotika a dávat je i prckovi 😉

glimmer
1. pro 2010

@syrael tak to já mám to samé. pomali nevím co mám jíst, aby Anička netrpěla prdíky. Taky jsem slyšela, že bych měla vynechat i mléko, ale to se mi moc nechce, pže pravidelně snídám kakao ☹

olzden
1. pro 2010

Ahojte, dojčiaca mamička určite nemá hladovať, lebo tým sa aj tvorba mliečka znižuje. Kolika sa eliminuje do 3. mesiaca. A ešte veľmi prospieva, aby sa také miminko viac nosilo, klokonkovalo, spalo s miminkou v jednej posteli, proste sa mojkalo. Sú to krásne chvíle, na ktoré si spomeniete, ak bude už veľmiiiiiii veľké................

tehuli
5. říj 2011

@majatob maji jak nejiist cokoladu? ja sem na ni zavisla bez toho nemam energii ..fakt to tak vadi?