Co nemohu jíst při kojení?

pessy1
30. čer 2007

ahojda,jaké máte zkušenosti?

majatob
26. dub 2009

mark: no ja jsem toho moc nejedla a mlika mam teda porad dost 😅 a u nas teda 3. mesic profrcel a s prdikama se trapili asi do 8. 😅 😅 😅

makak21
26. dub 2009

Majo tak to je mi líto...u nás prdíky odezněly někdy před 4.měsícem a od tý doby pohodička 😎 a na jídlo si fakt stěžovat nemůžu, ale je ironie, že já přežívám nejvíc a nejraději na obyčejný šťávě a suchých rohlíkách 😅 to miluju a jsem schopná jíst to pořád a teplý ani moc ne 😅 a mlíka je teda zatím taky dostetek, což je stejně k mému jídelníčku malý zázrak 😅 🤐

majatob
26. dub 2009

coz o to, me stary pecivo nevadi (ikdyz jsem chvili nejedla radsi ani to 😅), ale hrozne mi bylo lito malyho...kdyby to slo, bylka bych klidne jen na vode aby nemel bolesti ☹ no, nastesti uz je to vicemene za nama 😀

markchina
26. dub 2009

My mame 3. mesice za necele 2 tydny, takze myslim pozitivne 😀 . No a kdyz to neodezni hned, tak si budu rikat, zitra to bude lepsi 🙂 . Jen at to neni horsi, coz snad nebude. Pediatr mi rikal, ze to 3. mesicem vrcholi, ale zatim se to da prezit. Az vypozoruju zlepseni, tak zacnu zkouset i to co ted vynechavam, at se maly obrni 😎 .

makak21
26. dub 2009

Tak to my si to oba vážné užívali...přešli 3 měsíce a jela jsem naplno...starý rohlíky jsem jedla asi týden od porodu a pak už čerstvý a ten můj šikulka to zmáknul 😵 😀 asi ví, co maminka potřebuje 😀

Markchino, malý bude fakt pak už jen lepší a lepší...i když já jím od začátku pořád to stejný a nepřidávám nic...jedla jsem hned všechno a pomalu zjišťovala, jestli mu něco vadí...naštěstí nevadilo nic a teď není nic, co bych přidávala...teda je-zelí a luštěniny, ale to radši vynechám a užiju si je až dokojím 😉 jsem jako maja...než mu dělat "schválně" nějaký bolení, tak radši jen o vodě 🙂

miculinka1
26. dub 2009

Ahoj všem
Můj první klučina netrpěl, na prdíky teda vůbec. To jsem nevěděla co to je a jedla jsem krom luštěnin a zelí uplně vše. Teď mám tříměsíční holčičku a tu prdíky trápí tu a tam. Osvědčila se nám krom všech tich kapek a mastí nahřátá plenka na bříško, nebo třešňové pecičky.

marinka
26. dub 2009

My jsme si s prdíkama taky slušně užily a malé dělalo blbě skoro všechno, takže ty první týdny byly krušné, co se jídla týče - čerstvé pečivo v žádném případě, musela jsem všechno přemražovat, dále žádná syrová zelenina, žádné mléčné výrobky, čokoláda, oříšky, pití s bublinkama...
Prdíky byly nehorší 4 měsíce, výrozně se to zlepšilo po zavedení příkrmů po pátém měsíci. Ale úplně jsme se prdíků zbavily až když jsem skončila s kojením a to bylo v roce 😝

slunicko552
26. dub 2009

Tak u mě hlavně čokoláda,oříšky a mléko.Zelí,luštěniny a bubl.vodu jsem raději ani nezkoušela.

pavlina05
27. dub 2009

...nám vadily i jogurty a niva ze smetanou 😒

scharfinka
27. dub 2009

Tak nám vadilo úplně úplně všecko, zelenina, ovoce, mléko a mléčné výrobky, pečivo i když nebylo čerstvé,zelí, bublinkové vody,čaj pro kojící matky-paradoxně, dokonce i koření na maso a stačila opravdu špetka...tak jsem si 4 měsíce prožila vyloženě na masových vývarech a vařeném masu s bramborama...a efekt jen opravdu malý, no aspoň něco....

svataterezicka
17. kvě 2009

Holky nevíte jestli nadýmají jáhly a pohanka? Mám ráda pohankovou a jáhlovou kaši a nevím jestli si mám dát... Docela taky trpí na prdíky hlavně v noci.. přes den to zaspí...

smajlik
24. kvě 2009

co meloun? Ten prý nadýmá, ale když bych vybrala ta semínka?

jola2
25. kvě 2009

Čauvec holky tak já jsem včera měla srnčí medailonky (nedávala jsem tam zkoro žádné koření) a bylo z toho pěkné boleníčko 😢 . Strejda (myslivec) mi pak řekl že to maso je moc sylné a kojící by ho neměli jíst!!!

mikulka
25. kvě 2009

svataterezička, to by nadýmat nemělo.

Meloun ano, ten myslím nadýmá a tyké hroznové víno.

kalo
26. kvě 2009

Na meloun bacha!!! Já ho tenkrát v nevědomosti snědla velký kus a to bylo hrozné řvaní!!!!!!!! 😀

eatygrenee
3. čer 2009

já slyšela jístv právě hodně mléčné výrobky

leonik
3. čer 2009

mléčné výrobky dost nadýmají, lepší jsou ty zakysané 🙂

kam
3. čer 2009

prosim vas, a za jak dlouho se to co sním dostane do toho mlíka? Ja nějak nepoznam co male vadí... 😒

eatygrenee
4. čer 2009

nás v nemocnici nutili pořád pít mléko , jíst jogurty a sýry...myslela jsem, že to je právě důležité

shaula
4. čer 2009

Nevím, jestli to bylo tím, ale já jedla po porodu jogurty na tuny, prostě pořád jsem na ně měla chuť, snědla jsem čtvrt kila denně. A kluci strašně plakali až do půl roku. V půl roce jsem jogurty přestala, protože jsem se jich přejedla - a pláč přestal. Ale možná to bylo taky tím, že jsme v té době zavedli příkrmy... Už to asi nezjistím, ale příště bych byla opatrná.

evabelk
3. črc 2009

Co já vím, tak by člověk nemohl jíst skoro nic...nejvíc nadýmají luštěniny, zelí, kapusta,květáky, brokolice, česnek, cibule, paprika, rajčata. Pak taky se vyhýbat bublinkatým vodám. Určitě taky nejíst čerstvé pečivo, mléčné výrobky- jen ty v zakysané formě. Není také dobré jíst ovoce, kvůli osypání miminek- já myslela, že můžu aspoň jablka, ale ani ta prý ne, dle mého dětského lékaře, alergologa, ani ovocné čaje, džusy, jen bylinkové čaje- nejlépe TEEKANNE. Ale těch se může jen 3 šálky denně a člověk má vypít 2-3litry. No prostě hrůza...nakonec jím od každého trochu, jen vyloženě luštěniny, zelí, kapusty, květáky, čerstvé pečivo, bublinkaté vody nejím.Ale miluju mléčné výrobky a malá to snáší dobře. Je to prostě individuální. Když nevím, tak bych zkusila od dané potraviny trochu a čekala, co zrovna moje mimi bude dělat. To jest rada pro další maminky...

meri
3. črc 2009

tak ja jím všechno s mírou, jenom zelí jsem zatím nezkoušela.

kacka.va
3. črc 2009

meri: tak u nás při kojení nemělo zelí žádné následky.

bubik142
9. črc 2009

Myslite, ze mozem pit kavu, ked kojim? Neublizi to miminku?

kacka.va
9. črc 2009

bubik: zkus to a uvidíš (samozřejmě ně jaký lomcovák) 😉, některé děti jsou pak aktivnější a nemůžou spát, na některé to vliv nemá.

meri
9. črc 2009

Bubik, já kafe piju i 2x denně, slabší s mlíkem

kuchy
9. črc 2009

jé,já jsem sice novopečená maminka a jsme teprve týden doma, ale nám říkal doktor v porodnici,, že ono to není tak horky 😀 , smí se jíst všechno, jen ne moc kořeněné a nadýmavé s mírou,ale je to prý hloupost ,aby se cokoli,co sní matka dostalo do mléka a co nadýmá matku nadýmá dítě . káva škodí až ve velkém množství a nedoporučuje pít turka a večer. Ovoce jen ne citrusy,české...merunky,jablka,banány normálně ano. Co vysledujeme ,že miminku nedělá dobře ,tak pak nebaštit,ale preventivně něco nejíst prý výrazně ne.

tak nevím,... ☹

shaula
9. črc 2009

Místo kávy jsem se naučila pít Meltu, s mlíkem to chutná skoro stejně a stojí to zlomek ceny 😉

bubik142
9. črc 2009

Dakujem vam mamulky za radu. Skusim si dat zajtra rano len taku slabu a uvidim. Dakujem 😉 😉

zuzankast.
9. črc 2009

Ahojky, já pro jistotu nepiju kafíčko - prý po něm může být mimi nespavé a už v těhotenství, když sem pila colu, tak malá kopala jako blázen, takže buď má po ní moc elánu nebo jí nesedí, takže tu také vynechávám.
Chci se ale zeptat, za jak dlouho se dostanou látky z jídla do mlíčka?Abych tedy věděla, co té mé berušce vadí, když mám celý den pestrý jídelníček.