Co nemohu jíst při kojení?

pessy1
30. čer 2007

ahojda,jaké máte zkušenosti?

mikca
30. čer 2007

no jídlo při kojení...jak asi kdo a jak asi je mimčo snášenlivé. ale obecně asi platí, že nepít perlivé vody nejíst luštěniny zelí atd co prostě nadýma tebe tak to bude nadýmat i mímo.zelenina a ovoce e celkem v pohodě, akorát já když snědla pomeranč tak se mi malej osypal,

drago
30. čer 2007

pessy naší malé vadilo skoro všechno. Od těch základních co píše mikca až po čerstvý pečivo, koláče, neoloupaný ovoce, kyselý okurky, ,kořeněný jídla, no ono toho bylo fakt moc co jsem nesměla.Ale moje kámoška zas mohla sníst skoro všecko.To uvidíš sama co mimiskovi bude vadit. 🙂

lottie
30. čer 2007

já mám veškeré ovoce v pohodě, ale chleba ani rohlíky nehrozí, ani včerejší, jenom ty křupavé lisované, po 3 měsících už z toho šílím. taky žádné luštěniny, květák..
ale s alergenama to stačí vyzkoušet. nejíst najednou tunu jahod, nebo meruněk, ani ryb, nebo ořechů..ale když to projde a neopupínkuje se, tak se nemusíš bát.

danca81
4. črc 2007

Holky a co takové to pikantní jídlo? Strašně rádi grilujeme a bez pořádné marinády to není ono. Nebo slaný ovčí sýr? Myslíte, že bych to mohla taky? 🙂

drago
5. črc 2007

No já když kojila taky jsem jednou jedla maso z grilu a v poho, když to není moc kořeněný a ostrý tak by to asi nemělo vadit. Ale ono to není zdravý, tak asi při tom kojení bych to radši vynechala.Třeba kámoška, když kojila tak jedla i zelí a kačenu a v poho, to naší malou by to asi roztrhalo.To chce to vyzkoušet a když uvidíš že se mimi kroutí a má prdíky tak si to příště už nedáš. 🙂

kocurek
5. črc 2007

Ahoj holky, tak ja uz 3,5 mesice kojim a snazim se vyvarovat koreneneho jidla, zeli, lustenin atd., proste se snazim jist vybrane a taky mene solit a musim rict, ze se top vyplaci. 🙂

danca81
7. črc 2007

Drago, jak píšeš, chce to jen vyzkoušet. Jenže my už teď trpíme na prdíky a tak mám strach, aby to nebylo ještě horší. Ale zase si říkám, že bych to asi měla zkusit, třeba mu to vadit nebude. Ale je to o to horší, že když už teď má prdíky, tak nepoznám, zda je to reakce na to, co jsem jedla.

baruna
7. črc 2007

Tak já jím všechno a zatím jsem vypozorovala tohle: nemůžu nektarinky, které mimochodem miluju, ale např. meloun nevadí, brokolice taky ne. Jinak Rozárka trpí sem tam na prdíky, ale prý to může být i tím, že si po kojení neodříhne. Teda teď už i docela jo, ale ze začátku vůbec. 😒
Takže určitě je to u každého jiné - musíš zkoušet a uvidíš.

drago
7. črc 2007

🙂 Holky já už nekojím a malá prdí víc, než když jsem kojila.Po krmení si odříhne někdy i víckrát a pak třeba i po půl hodině si brkne. Lahve máme Avent, ty jsou antikolikový, krmím tak , aby nenasála vzduch a stejně prdí. Ale při kojení malé vadily i ml. výrobky některý. Já jsem těch potravin moc nejedla (malá prděla snad po všem), takže u mě to bylo jednoduchý poznat z čeho asi prdí. 😖

syrael
12. črc 2007

Ahoj, damy! Mam pocit, ze nemuzu vubec nic! Kubik trpi jak zvire a ja nejim nic, co by to melo podporit. Dneska Dr. pravila, ze mam vypustit radsi i mliko...

dygab
12. črc 2007

Nam hodne pomohlo, ze piju ja fenyklovy caj a caj pro kojici matky.

syrael
12. črc 2007

Nazdarek dygab, to ti teda zavidim - piju toho litry denne a nic☹

danca81
12. črc 2007

Dygab, a kolik toho čaje denně vypiješ? 😅

kalo
21. črc 2007

Ahoj holky, po 2 tydnech, co mám malou zjištuji, že vlastně při kojení nemůžu jíst prakticky nic...všechno nadýmá. A to všude čtu, jak je období kojení náročné na vitamíny a výživu (vážím po porodu 46kg a ještě sakramentsky rozmýšlím, než něco sním, aby se malá netrápila prdíkama)
Z Č když zelenina (kterou jsem v těhotenství chroustala metráky) je teď pasé? A ovoce nevím, které můžu, ale v něm je proti zelenině vitamínů minimum. Dobírám radši ještě vit.Calibrum mami, protože stravu teď pestrou rozhodně nemám (maso,sýry a kysané nápoje 🙂 )

janika7
24. dub 2009

Ahojky, zajimalo by me, co jite, resp. nejite pri kojeni. Stepanek ma boleni briska skoro po vsem, davam si opravdu velky pozor na to co jim. Na druhou stranu, samym strachem mozna nejim i to, co by mu nevadilo. Na doporuceni doktorky jsem vyndala z jidelnicku veskery mlecny vyrobky, vajicka, orechy, ovoce krome jablek a bananu. Co jite za ovoce a zeleninu? Chtela bych zkusit treba rajce bez slupky, nebo ledovy salat, jen nevim, jestli to neudela neplechu. Dik moc za rady

miskastehlikova
25. dub 2009

Ahojky holky,
já teda piji prelivé vody a malá je snáší dobře.Vyhýbám se luštěninám,zelí,čeneku,pálivým jídlům.Ptý není dobré ani bílé pečivo,ale to já stejně nejím,takže nevím co je na tom pravdy!
Moje malá je dokonce alergická na pomeranče,takže nepiji džusy(které by se stejně pít neměli) a vyhýbám se agresivním druhům ovoce.Jím jen jablka,hrušky,hrozny.Protože u ostatních druhů jeden nikdy neví!!!
Holky,a co čajíky?Pijete sypané čaje???Já jich mám doma spousty,ale docela se bojím,jak je tam taková velká směs bylinek!

marselina
26. dub 2009

já jsem se vyhýbala čerstvému chlebu,po tom měl malý boleníčko.zajímavé je že po čočkové polévce ani zelí bolení neměl.
trpěl na bolení hodně tak jsme koupili probiotické kapky a byl klid,vřele doporučuji.
ted jsem někde četla (myslím v betynce),že jak s někde uvádí že pití bublinkových vod způsobuje olení že je to mýtus.
janika7:musíš pomaličku zkoušet,každé dítko má bolení po něčem jiném,nám vadila třeba čokoláda,ale třeba taková čočka opravdu ne,krásně po ní prdíkoval.držím pěstičky,nejhorší jsou tak ty první tři měsíce,pak bude mnohem mnohem líp

momin
26. dub 2009

Holky ja sem taky v koncich... ☹ Maleho nadyma asi uplne vsechno a je porad osypany... Piju caje z feniklu,anýzu a kminu,dostali sme kapky,masirujeme brisko i mazeme,pokladame na brisko,cvicime ale nic nepomaha.Jeste sme nezkouseli ty probioticke kapky?Nevite nekdo kolik asi stoji??A prodavaji se normalne v lekarne??Jinak ja uz jim jenom stare pecivo..banany a jogurty. Vcera sem si dala cokoladu a dneska je maly samy pupinek. 😒

miskastehlikova
26. dub 2009

ahoj monin,
my teda problémy nemáme,takže neporadím,ale probio.kapky stojí 605Kč a koupíš je v kterékoliv lékárně

popelka.miri
26. dub 2009

Momin, když budeš jíst jenom to, co píšeš, tak ještě přijdeš o mléko 😒 . Můj kluk taky první měsíce stašně trpěl nadýmáním. Jediné, co mu pomohlo byla rektární rourka. Jinak ty čaje pij dál, jsou dobré i na tvorbu mléka.Jinak jsem dávala 3x senně 15kapek sabíka. Moje dcera byla jako miminko taky hodně osypaná, až kolikrát do krve rozškrábana a později se ukázalo před 4 měsíci, že je astmatička.Na vyrážku jí pomohla Bepanten mast. Zkus s ním zajít ke kožní, jestli to není kojenecký ekzem a uvidíš 🙂 .A útěcha nakonec, většinou to nadýmání do 3 měsíců odezní samo 🙂 .

momin
26. dub 2009

No uz aby to bylo. ☹ je mi Danecka lito protoze nevim jak uz mu mam pomoct kdyz se tak krouti. Zda se mi ze ho v tom brisku nemuze nic tlacit-porad moc prdi,ale asi muze... Dr nam taky rikala ze nekomu nepomuze nic. Ze jak se zacne vice hybat tak to prejde samo. takze asi zadny zaruceny recept neni co?! 😨

jitrulka
26. dub 2009

Já už tedy jím téměř všechno. Jen se vyhíbám zelí, lustěninám a česneku. Jinak asi všechno. Ale malá je celkem snášenlivá. To si člověk fakt musí zkusit. Ale čím je miminko starší tím jsem to míň a míň řešila.

popelka.miri
26. dub 2009

Nám pomohlo, když jsem malému přitahovala nožičky k bříšku a masírovala mentolovou mastí bříško. Koupíš jí v lékárně za pár korun a fakt mu ulevila 🙂 . Já si jí jako malá pamatuju i od sebe, že jsem jí používala. Tehdy byla zelená a taky mentolová a jedinečná 😅

momin
26. dub 2009

mame takovou nejakou vetrovou.. jmenuje se to pupik a mazeme moooockrat denne. zacli sme nedavno tak uvidime.. Treba to zabere.

majatob
26. dub 2009

ahojte 🙂
pridavam vlastni zkusenost 😀
na prdiky nejist cerstvy pecivo, tepelne neupravenou zeleninu (tepelne upravenej kvetak a brokolice a kedlub nadymaji stejne), lusteniny, nepit bublinkovy stavy, nejist cokoladu, muze to mit aj z toho kdyz se napijes mlika,...jinak me ted nic nenapada...jo jeste vynechat cibuli a cesnek a moc koreni 😀 😀 😀 a jeste jsem nejedla dost dlouho brambory jako prilohu.. 😅 😅

makak21
26. dub 2009

Tak já jím skoro všechno, jen zelí a luštěniny jsem ještě nezkusila a ani nehodlám 😉 pečivo jím čerstvé a mládě v pohodě, jen teplý chleba nemusel 😅 a nesnese cibuli, ale tu já taky nemám ráda, tak to jde v pohodě... 🙂 jinak perlivé vody piju klidně, džisíky taky...mláděti naštěstí moc věcí nevadí 🙂

majatob
26. dub 2009

makak, tak to mas dite andela 😀 ja si teda k hodne vecem nemohla ani cuchnout...a dooost dlouho...vlastne mam omezenej jidelnicek docela dost i ted kdyz uz je velkej 😅

makak21
26. dub 2009

Jo a ještě jsem si vzpomněla na vajíčka, ty mu taky nejedou 😅 anděl to je 😅 ale díky bohu za to, páč je stále jen kojenej a asi ještě nějakou dobu bude, příkrmy odmítá 😝 😅 a ještě k tomu nesmět jíst...no nevím nevím 😀

markchina
26. dub 2009

Nazdar holky, tak ja se vyhybam lusteninam, zeli, cibuli, bublinkovym vodam, z ovoce citrusum a jahodam. Maly taky hodne trpi na prdiky, ale nejak brutalne to neresim, protoze to bych asi nemohla jist nic. Navic se blizime k 3. mesice, takze to snad brzy bude lepsi. Davame taky probioticky kapky, babycalm a ted trosku fenyklovyho caje. Hodne holek psalo, ze jim doktor radil nejist mlecne vyrobky, ale to bych teda nedala. Protoze to zahrnuje veskere syry, jogurty, maslo, pomazankove masla ... no des. A navic jak nekdo psal vyse, s takovou bych brzy prisla o mliko. Maly krasne prospiva a krom prdiku je to krasne zdrave miminko 😉 😀 . Je treba tech par mesicu vydrzet. 😎

makak21
26. dub 2009

Markchina: Aďula taky trpěl na prdíky, ale velice brzy jsme zjistili, že jemu dělal bolení i ten fenyklovej čaj 🤐 takže jsme ty cca 3-4 měsíce zvládli se Sabíkem a pupíkem na bříško...dá se to a přestat kvůli tomu jíst je blbost 😉