Co s mateřským mlékem, když ho miminko nechce?

miskabec
3. srp 2013

Chtěla bych se zeptat co mám dělat,když mi malej moje mléko nechce? Po návratu z porodnice se mi mléko udělalo a dělá se mi do dnes,jenže když jsem ho malému dávala tak mi ho zvracel,tudíž jsme na sunaru,ale mě se mléko dělá stále. Každý den odstříkávám a mléko vylívám. Je mi to už i docela nepříjemné,jelikož mě to bolí. Chtěla bych se zeptat co mám dělat pro to,aby se mi mléko ztratilo?? Vím,že to zní divně a možná se vám nelíbí,že to malému nedávám,ale měli jsme potíže s příbytkem na váze a já ho nechtěla mučit něčím, co mu nedělá dobře a nechtěla jsem,aby mi ubyl na váze ještě víc. Můžete mi prosím poradit, co mám dělat?? Už mě bolí bradavky a mám je celé zarudlé a masti žádné nepomáhají. Existuje nějaký způsob jak se zbavit tvorby mléka??

cabalkova
3. srp 2013

Nesmis odsávat, tim se laktace podporuje. Proste nechat byt, aby odeznela. Pokud by se ti prsa nalevala a delaly se ti zatvrdliny, tak rozmasírovat a studeny obklad. Plus muzes zkusit homeopatika na zastaveni laktace, Riccinus ve vyssi koncentraci, poradi ti v lekarne. Dokud budes odstrikavat, mleko se bude prad tvorit.

Az ted jsem se podivala, ze jsou malému teprve dva tydny... byt tebou se ještě pokusim mu mm davat, prece jen je to pro deti aspoň do toho pul roku to nejlepší. Pokud ho zvracel, da se v lekarne koupit prasek na zahusteni mm, prida se do lahvičky a takto zahustene mlicko brani zvraceni a refluxu, tak zkus napred to.

kate013
3. srp 2013

Ahojky, já teda porád kojím a o zastavení laktace moc nevím, ale rozhodně poradím mastičku na bradavky..babylove z DM drogerie, je to s růžovým víčkem přímo na bradavky. Dávala jsem to Karolínce třeba i když se škrábla a super, hned se to jakoby zacelilo 🙂

atrami
3. srp 2013

zabehni do lekárne, sú homeopatika ricinus communis 30, to zastavuje laktáciu, rovnako ako sťahovanie prsníkov na tesno. Samozrejme neodsávať, pokial necítiš silné naliatie. Rovnako ako radila mamička - zahusťovať mliečko- MM. My sme mali tento problém. Zahustovadlo sa volá Nutriton. Dávala som ho lyžičkou rozpustené vo vode a potom som nakojila. Pokial by bol len toto problém, tak je škoda skončiť s dojčením. Vyskúšala by som najskor toto vyriešiť. K UM mlieku môžeš kedykoľvek sa vrátiť k dojčeniu už nie.

tkanicka
3. srp 2013

gynekolog může napsat léky na zastavení laktace, ale dpíš bych zkusila radu laktační poradkyně a pediatra, jaké jsou možnosti, vždyť ten sunar je nechutně drahej