Co s natrženou bradavkou?

zonja
4. říj 2007

Ahoj holky,
prosím, můžete mi někdo poradit, jak mám vyléčit natrženou bradavku, když pořád kojím? připadá mi, že tam začínám mít hnis. bolí to jako čert a to i když kojím přes klobouček. zkoušela jsem i jinou polohu při kojení, ale příliš to nepomohlo. zatím jsem nezkoušela žádnou mast, abych to ječtě nezhoršila. synovi se asi klubou zuby, tak mě pěkně počochnil.
a navíc mě začíná pobolívat druhé prso, tak doufám, že budu mít do třetice zase zánět, na něž mi nepomohlo nic jiného než atb.😝
děkuji za radu

mikca
4. říj 2007

ahoj mám vyzkoušenej na to Bepanthen, hojí se to s nim hodně rychle, ale musíš omezit kojení z toho prsu, jinak se to nezahojí.zkus prostě kojit víc z toho druhého, a občas, když to jinak nepůjde z toho bolavého,..stačí 6 dodin klidu a máš po problému...

honzina
4. říj 2007

Já teda nekojím, ale "kojím" - jak tomu říkám já, Toníček se nenaučil přisát, takže odsávám odsávačkou a dávám mu to z flašky. (to jen na vysvětlenou). No a než si ty prsa na tu odsávačku zvykly, tak jsem řešila stejný problém (nebo hodně podobný). Pomohl mi Bepanten a větrání, tzn. bez podprsenky, bez trička. A jak píše Mikca, stačilo pár hodin a bylo to výrazně lepší. Odsávala jsem teda pořád, kvůli tvorbě MM, ale dalo se to vydržet (při kojení a ještě se zoubkama miminka to bude asi o něco horší).
Tak ať se to brzo zahojí!!!

suki
4. říj 2007

Ahojky, perfektní je fialka, já měla taky popraskaný bradavky, ráno a večer jsem mazala fialkou-nebo-li genciánová violeť + bepanten po každým kojení, můžeš si taky prs potřít mateřským mlíčkem.Z prsa jsem kojila max 10 minut. Krásně se zahojilo a teď už jsem bez problému.Zkuz to a uvidíš, hlavně nepřestávej kojit a vydrž 😉

honzina
4. říj 2007

Jo, o tom potírání MM jsem taky slyšela a zkoušela jsem to, ale mnohem větší efekt měl ten Bepanten. Zonji, zkus oboje a uvidíš, co z toho pomůže.

jana.1
4. říj 2007

Prý se to prso má strkat nějak do koutku úst, tak aby ta ragáda byla jakoby vedle. Nevím, jak přesně.. Na prsa existuje bepanthen nebo purelan. Já vždycky říkám 😀 vzít polštář, dát miminko do fotbalový polohy, chytit za hlavičku a totálně narazit na prso 😀 😀 Nejen, aby to vypadalo, že tam má i dvorec, ale aby ho tam mělo opravdu hodně. 😀 Ale všechno půjde líp, až se trošku zhojí ta ragáda. 🙂 😉

zonja
autor
4. říj 2007

holky dík za rady, mm jsem zkoušela dva dny a nějak se to nezlepšilo, ba naopak,
honzi tím větráním jsem si asi uhnala ten další zánět, který se asi chystá, ten bepanten vyzkouším, ale kojit při tom budu muset, neboť mám z tohoto prsa nějaký špatný spouštěcí reflex a ten se spustí jen při kojení a neodstříkám to. nevím jak ja to možné. a navíc ho mám pořád hrozně nalitý, i když malému už bude osm měsíců
suki o tom, že kojit přestanu už opravdu vážně uvažuji. navíc je luky na tom prsu střašně závislej a pokud se nenapije před spaním, tak nespí 😔

amina
4. říj 2007

Zonja, mne se to zhojilo za tri dny. Pouzivala jsem vychvalovany Bepanthen, nedavala prsni vlozky, pod trickem chodila naostro a pomohlo to. Teda taky jsem si pekne pri kojeni pobrecela, desne to bolelo. Ale nepolevila jsem, stridala jsem prsa pravidelne. Kazdopadne jsem nekde cetla, ze tri dny jsou na domaci vyleceni maximum, pak je dobre navstivit lekare.

honzina
4. říj 2007

Zonji, no jo, to jsem nenapsala - nesmíš prochladnout, to je pak fakt jak dělaný na zánět. Takže si přitop a zkus se omotat třeba do ručníku nebo něčeho tak, aby čouhala jen bradavka a mohla větrat - pokud ti větrání pomáhá.
Na začínající zánět je super Paralen (po šesti hodinách) a studený tvarohový obklady. 😉

jana.1
4. říj 2007

jej, a jo.. 8 měsíců. No nemrkla jsem do pasu. 😅 Tak přeju, ať se to spraví!

gedren
4. říj 2007

Co se tyce vetrani, to clovek nesmi zase chodit uplne nahore bez ;) Nejlepsi jsou na tohle odvetravaci musle do podprsenky od aventu nebo medely.

bettys
4. říj 2007

Zonjo, tak já jsem si taky z porodnice přivezla natržené bradavky a to obě. Okamžitě jsem klusala do lékárny a koupila kojící kloboučky, mazala Bepanthenem a pomohlo to. Sice jsem chvilku kojila krev 😨 Takže měl Sebča takovou černou stolici, až jsem se bála. Ale fakt přes ty kloboučky to skoro nebolí. A zánět byl taky, to se doporučuje z toho prsa co nejvíce kojit, i když to bolí jako čert, ale pomůže to. Pak někdo říkal taky tvaroh, ale to jsem nezkoušela 😀 Tak držím palec, ať se to co nejdříve uzdraví.

romana
4. říj 2007

zonji, mně vždycky víc než bepanthen zabrala kalciovka, ale před kojením se musí prso opláchnout.

honzina
4. říj 2007

No jo, odvětrávací mušle do podprdy! Já je nemám, takže jsem větrala "po domácku" 😀 (do něčeho omotaná a bebí ven) 😀

suki
4. říj 2007

Zonjo, tak prostě vyzkoušej co půjde a když se to nezahojí, tak se netrap-malej má 8 měsíců, tos ho kojila hodně dlouho. Uvidíš, jak to půjde, jestli se to ještě nespraví a když ne, tak si rozhodně nemusíš nic vyčítat 😉

zonja
autor
4. říj 2007

suki. když mu teď lezou zuby a tak mi nechce jíst ani přesnídávku ani polívky a jen trochu kaše večer a pít z hrnku mi nechce vůbec ☹ tak nevím, jak bych do něj um nacpala 😖
honzi asi zkusím to větrání po domácku trochu šetrněji 😀

kackadu
4. říj 2007

přidávám se ze zkušeností popraskaných bradavek. Mě pomohl taky zminovany bebantehn a taky odvetravaci musle od aventu a kojeni z ochranym klobouckem od medely. Vetrani treba v tričku u mě nehrozilo protože mě bolel i dotek latky na tu bradavku. S tim kloboučkem to při kojení nebolelo..

kacka79
4. říj 2007

jak píše suki, ta fialka nám pomohla... malej je děsnej dravec a když má ještě fialovou pusinu od mejch bradavek, je to fešááák

eleanor911
4. říj 2007

zonjo mě pomohlo to MM a bepanthen a větrání se dopuručuje,ale musíš být v teple a když jsi v klidu,sedíš,ležíš,tak na chvíli 😉 takže ne,abys chodila na ostro,to fakt asi pak můžeš nastydnout 😉 😀 držím palce,ať je to lepší 🙂 a an ty zuby je nějaká mastička,která mu uleví,tak třeba by pak líp jedl 🙂někde to tu holky psaly,zkusím najít 😉

honzino kojit můžeš začít i teď,můj malej se pořádně naučil až taky asi ve 2měs,napřed jsem kojila s kloboučkem a jednou nebyl a on už měl hroznej hlad a bylo to 😀 ale zd ruhého prsa mu to trvalo dýl,takže to zkus a možná mu to teď už půjde 🙂

dendisa
4. říj 2007

zonjo, jediné, co pomohlo na ragády mi, jsou mušle od Aventu - strčíš je do podprdy a bradavka (namazaná nebo jenom potřená mlíkem) je ve vzduchoprázdnu. Mlíko zadržuje sběrač, takže nemáš mokrého nic, a přitom nemusíš chodit ani nahá, ani Ti prsa nenastydnou.
Bepanthem i to mlíko pomůžou jen když ještě bradavka nehnisá. Protože jakmile prsa nevětrají, nemá šanci se to zahojit. Kor když musíš kojit každou chvíli.
Myslím, že podobné mušle má i Medela, možná jsou levnější.

pipisek
4. říj 2007

zonjo, hodně chválí PureLan od Medely, ale co do složení je dost podobný krém na bradavky zn. Babylove z drog. DM a stojí pouhých 40,-. mě teda pomohl dost a střídala jsem ho s kalciovkou.

zonja
autor
5. říj 2007

holky moc dík, našla jsem doma kalciovku, takk jsem to párkrát mázla a taky jsme najeli na fotbalku a dnes kojím už bez kloboučku a ani to nëbolí, tak snad to bude dobré. díky moc, jinak už jsem měla nakročeno přestat kojit, ale snad to zvládnem a budem pokračovat aspoň do roka 😉