Co s odsátým mlíčkem? Jak se skladuje?

neferka
3. zář 2010

Ahoj maminky, dělá se mi hodně mlíčka a můj drobek jej nestačí vypít a proto mám strašně nalité a bolavé prsa. uvažovala jsem nad koupi odsávačky, ale co pak s odsátým mlíčkem, když ho budu mít pořád dost? A jak se skladuje a popř.potom ohřívá? Moc děkuji za rady

brusinka.pusinka
3. zář 2010

Neferka mlíčko se dá mrazit na 3 měsíce ve via pohárkách a pak nechát roztát ve vodní lázni nikdy nevařit, a odsavačka je výborná pomoc, než se mlíčko ustálí podle potřeby dítka. Mlíčko pak můžeš použít i na přípravu prvních příkrmu ve formě kaše a nebo i do vařenézeleninky 😉

editah222
3. zář 2010

MM jde zamrazit na cca 3 měsice. Jakmile ho budeš potřebovat tak ho vytáhneš s mražáku, necháš rozmrazit a ohřeješ ve vodni lázni. Bylo to super když malou hlídal manžel 🙂 od půl roku jsem zamražené MM použivala na výrobu kaše.

anicka164
3. zář 2010

Ve třetím a šestém týdnu většinou přichází růstový spurt a to má miminko najednou velkou potřebu mléka. Má se co nejčastěji přikládat, ale když je to náročnější tak se hodí právě to nasbíraný mlíko.
Nebo když si budeš chtít zajít sama na kafe 🙂
Prostě hodí se. Ale třeba manžel to odmítal rozmrazit, že je to nechutný, navíc jsem vždycky měla max 15 ml, což bylo na pytel, takže jsme občas šoupli Nutrilon.
V lednici max 24 hodin, v mrazáku ty 3 měsíce. Někde jsem slyšela, že rozmrazovat se má v lednici, ale co je na tom pravdy, to nevím.
Jenom při odsávání dej bacha, že čím víc odtříkáš, tím víc se bude tvořit. Jestli máš nadbytek a v prsech to tlačí, tak určitě odstříkej, ale jenom tzv. do úlevy, prostě aby to netlačilo.
Přeju dobrý kojení!

kikimaruska
3. zář 2010

Souhlasím s anickou164...a opravdu by se mělo mléko rozmrazovat v lednici, ne při pokojové teplotě. Měli jsme to i v pokynech z porodnice, jak odstříkávat a uchovávat mléko, které jsme miminkům vozili do nemocnice 😉

w_h
3. zář 2010

ahoj neferka,
jo, jo, rozmrazovat pomalu, nejdriv vyndat z mrazaku do lednice, pak z lednice ven, ev. pod studenou vodu
(pri rychlejsim rozmrazeni pry muze MM smrdet)
a pozor i pri zamrazovani - mlicko stradej 24 hod v lednici - vzdy cerstve odstrikane nejdriv nechat vychladit a pak teprve prilit k uz vychlazenemu, po 24 h dat do mrazaku. k zmrazenemu uz cerstve a ani vychlazene uz neprilivat!
tak at vam to vydrzi
😉

pattie
5. zář 2010

Neferka, určitě ale trochu odstříkej, ať se Ti v prsou neudělá zánět! Jak píše Anicka, do úlevy a ono se to časem upraví. Zmrazovat se dá např i ve sterilních pytlíčcích (Avent).

cincinnati
21. zář 2011

Co s odsátým mlíčkem, které mimču nemůžu dát, protože má alergii ?

paolin
21. zář 2011

cincinnati dávala jsem kamošce, co nekojila anebo můžeš dávat do porodnice. mlíčko se i vykupuje.

monny89
21. zář 2011

@cincinnati, v různých porodnicích ho vykupují 😉