Co se zatvrdlým prsem?

lmartinat
19. bře 2016

Dobrý den, memu prckovi je už rok a stále kojime a to dost. Dnes mi začalo tvrdnout prso jedno , i když z něho pijeme pravidelně. Docela to boli a je to horší a horší Když si ho chci odstrikat, ať mačkam jak mačkam, tak netece, ani odsávačkou. Když ho k němu přiložím, vytáhne si mléko z neucpanych kanálků a mne se stejně neulevi a z te zatvrdle strany stejně nic nevytece. Dokážete poradit? Děkuji.

majkoz
19. bře 2016

Horká sprcha-masírovat postižené misto, klidné několikrát denně. Kojení- snažit se najít polohu, kdy prcek má bradičku do směru bolesti - to je nejlepší lék, při tom(kojeni)místo bolesti masírovat a snažit se to tozehat) Prostě masírovat a rozhánět🙂. I v době mezi kojením, si místo, kde cítíš "zatvrdlost", masíruj, nespi na břiše!

zuzova
20. bře 2016

Jdi do sprchy nahrivej a koukni na bradavku můžeš mít ucpaný mlekovod,taková bílá tečka....vem jehlu a bílou tečku vydloubni pak nastane gejzír.😁 a úleva....toto mám tak ob týden třeba to pomuze

klia
20. bře 2016

Tvarohový obklad...na plínu namazať tvaroh a priložiť na prso...ten tvaroh vytiahne zápal...a keď by sa k tomu pridávala teplota tak Paralen

veveruse14
20. bře 2016

s tímto mám bohaté zkušenosti: teplá sprcha a masírování, pokud to jde nastavit dítě při kojení tak aby to vysálo, ale to tedy ne vždycky pomůže. mně na radu laktačňí pomohly bylinky prodávané v tabletách-pískavice řecké seno a benedikt lékařský -primárně jsou to bylinky na zvýšení laktace, ale fungují zároveň tak že uvolňují mléko, prostě to pak líp teče a mně to tedy vždycky hodně pomohlo -bála jsem se že to bude ještě horší když si tu laktaci zvýším, ale nebylo, fakt se zatvrdlina krásně uvolnila. no a když je nejhůř tak může pomoct i tatínek odsát- zkoušeli jsme to jednou, bylo to divné, ale velice účinné a za mě určitě lepší než pak mít čtyřicítky horečky a řešit zánět....

ivular
20. bře 2016

Taktéž patřím k těm, které toto znají víc než dobře 😝 Žádné z obvyklých rad mi nepomáhaly - úleva přišla vždy, až to zkrátka syn vypil.. Problém je, že mléko z takto přeplněného prsu začne mít kyselou příchuť, takže dítka se jen přisají a hned zase pouští, což tu retenci jen zhoršuje ☹ Vysvobozením je až noc - v polospánku tu chuť totiž nevnímají. Aspoň u mě to tak fungovalo - pokaždé jsem se v takových případech modlila, ať už je noc, protože jenom to byla účinná pomoc 😅