Co vše můžu dělat, abych neztratila mléko?

beerka
8. lis 2011

Zajima me,co vse muzu delat, kdyz kojim,abych neztratila mleko. Mala ma 3.mesice. Chci hrat volejbal, posiluju a chci se vratit do formy,ale kazdy mi rika,at davam pozor na mleko.

berenika39
8. lis 2011

můžeš cokoliv, ale ne "do mrtva". ideální je takový program, jako kdybys chtěla hubnout (nevím,jestli je to u tebe aktuální 😉 ). aerobní aktivita při nízké tepové frekvenci, ale delší dobu, ideální je kolo, individuální spinning, chůze na pásu, nějaký lehčí body-pump, ničeho takového se nemusíš bát. posilka je taky v poho - spíš v rozsahu nějakého "kruhového treninku", procvičit v klidu postupně všechny partie, ale nesnažit se o kulturistické výkony🙂)). mlíčku se nic nestane. to, že někdo píše, že po cvičení dítě mléko odmítá, je sice možné, ale jednak- pokud by to nastalo - to zaregistruješ a operativně treninkový plán zmírníš, a jednak - většinou je to čímkoliv jiným, než cvičením, hormonální změnou, blížící se MS, MS, růstovým spurtem....).
mléko neztratíš, určitě ne kvůli cvičení, může možná změnit chut, kdybys to přehnala. pokud to jen trochu jde - můžeš kojit těsně před cvičením, po treninkové jednotce pauzu, pak zase kojo.asi bych nekojila bezprostředně po akci, ze svalů se vyplavuje kyselina mléčná, to je ten strašák 😉 Tohle ale opravdu hrozí jen po hodně intenzivním treninku, maratonu a tak🙂.
můžeš kouknout třeba i tady
http://www.stobklub.cz/clanek/kila-kojeni-a-cvi...

beerka
autor
8. lis 2011

Dekuji za prispevek. Tak se muzu klidne plne venovat volejbalu,kdyz me to psychicky i fyzicky naplnuje, ze? 🙂

berenika39
8. lis 2011

@beerka určitě ano! dej na svůj pocit, neměla bys být přetažená, vyčerpaná, ale pokud ti to přinese pohodu, užij si to. tvoje psychika je mmch důležitá i třeba pro tvorbu mléka, pro pohodu miminka, takže - může to být i ku prospěchu věci🙂.

beerka
autor
9. lis 2011

No ja jsem blokar,takze je to docela narocne,ale budu si davat pozor. 😵

el267
9. lis 2011

@beerka ahoj , souhlasím s tím , co napsala berenika39 😉

Já sama chodím cvičit asi 3 měsíce. Cvičím kruhový tréninky, posilku, a chodím na pásu. Hlídám si tepovku.
A jde to. Mám 9.měsíční mimčo, kojím dá se říct plnn( min. 8x za den). Taky jsem se toho ze začátku bála, jestli to nebude mít vliv na mlíko.A nemělo. Mám ho stále dost a malá si nestěžuje 😉