Cvičení a kojení. Nemůžu přijít o mléko?

jitkapro
16. led 2012

Jsem necelé čtyři týdny po porodu a chtěla bych začít opět cvičit,ale mám strach aby to nemělo vliv na tvorbu mléka. 😒 Nemůžu přijít o mléko když začnu cvičit jako před těhotenstvím?

giselka
16. led 2012

cvičením asi o mléko nepřijdeš (aspoň já jsem nepřišla), to spíš pozor na diety, ale když si budeš dávat do těla, bude se tvořit tuším kyselina mléčná a mlíčko pak miminku nemusí chutnat. Takže bych cvičila pokud možno co nejdéle před kojením 😉

katchi
16. led 2012

O mleko neprijdes. Cvic vzdy po kojeni, aby pak byla pauza, dulezity je pitny rezim a vyvazena strava, coz je ale dulezite kvuli kojeni i bez cviceni 😀

luciebx
16. led 2012

tak tak.. hlavne to neprehanet a nedietovat.. cviceni nevadi.. hlavne vyzivna strava aby se mliko tvorilo.. ale si dobra. 4 mesice po porodu zacit znovu na ostro cvicit.. kdy spis? 😀 ne vazne.. obdivuju.. ja se do toho jeste nedostala a to je malymu rok a pul

kaci1
16. led 2012

Jsou určitě cviky na které by sis měla dávat pozor. Myslím, že lehké cvičení neuškodí,ale nepřeháněla bych to. Velká námaha může ovlivnit tvorbu mléka. Pokud budeš chodit na cvičení s lektorkou, tak ta by měla vědět které cviky vynechat a měla by tě vždy upozornit.

asaka
16. led 2012

klidne bez obav cvic! Samozrejme to neprehanet nejakym intenzivnim treninkem, ale timto stylem urcite nemas ambice cvicit 🙂
Hlavne hodne pit, abys nahradila to, co vypotis a zaroven aby byl dostatek tekutin na tvorbu mleka. A nos na cviceni pevnou podprdu, ja nosila na kolo dve pres sebe ;) a to nejsem zrovna nijak extra obdarena. A myslim ze je uplne jedno jestli budes cvicit pred kojenim nebo po kojeni, sportovala jsem normalne, kolo, brusle, kdyz mel malej hlad, zastavili jsme, nakojila jsem a jelo se dal.. kojila jsem dva roky.
Hodne stesti a sportu zdar 🙂