Dá se udržet kojení, když se mimi kojí jen v noci?

pavlina05
9. bře 2012

Holky,prosím o rychlou radu.
Náš brouček přes den už odmítá kojení,u prsa se vzteká,snažím se jej nutit,ale marně.
Přes den kojím max. 1-2 x ,noc 1 x.
Prsa se mi dost zmenšily,mám pocit,že už se ani nenalívají ☹
První mimi jsem kojila 17 měsíců,tak jsem chtěla i tomu druhému dopřát...
Myslíte,že se odstavuje?mám to ukončit nebo nutit a snažit se jak jen to jde?

Díky za rady a odpovědi

llllucka
9. bře 2012

Mě to malej taky dělal v jednu dobu,přes den skoro nepil,jen si ucucával a pak se to zase změnilo a posledních pár dnů by zase jen pil.Takže to klidně může být,že se chce sám odstavit a nebo má jen takový útlumový období a zase ho to přejde.

madormi
9. bře 2012

já bych asi nenutila, když nechce. nevím kolik mu teda je, ale nutit asi nemá cenu. treba se vzteká, že teč emálo nebo už mu nechutná, to nezjistíš tak bych to asi nechala být 😉

vendulka
9. bře 2012

Ahojky, já takto kojím už asi měsíc, dcera přes den prso odmítá a tak krmím UM a v noci ji kojím a mlíko pořád teče,sice to není žádná sláva jak to bývalo,ale aspoň něco málo nakojím, když se vzteká že má hlad tak dokrmím UM, myslím, že nějak násilím nutit ne,ale třeba jen sem tam zkusit, jestli prso nevezme, myslím si, že o mlíko přijít nemusíš...a nebo sem to jeden čas když nechtěla prso řešila tak, že sem si přes den odstříkávala a pak ji to dávala lahvičkou aby mšla aspoň nějaké MM a řekla bych, že se laktace krapet zvedla,ale nemáms dvěma dětma tolik času, tak sem toho pak nechala a dávám ji prso jen v noci 😉

ja.na81
9. bře 2012

Treba ma jen nejaky momentalni bojkot kojeni?... ale je fakt, ze chlapecek od zname se v 9m taky proste sam od sebe odstavil... Jinak ja jsme mela posledni mesice kojeni taky uz prsa uplne mala a mekka, nejake nalevani uz vubec nebylo... a presto jsem kojila, tak jak maly potreboval/chtel... plati zakon nabidky a poptavky, kolik vypije, tolik se zas vytvori 🙂
Ja bych se bala, ze kdyz budu moc nutit, ze me kousne 😉 Muj maly kdyz byl vztekly, tak obcas to tak vypadalo... nastesti teda nikdy nekousl... Ale zas sama od sebe bych taky asi neprestavala, kdyz tak 2x denne si jeste da... treba fakt za par dni bude chtit zas vic...

lena27
9. bře 2012

já kojila od roku 1x ráno a 1x večer pokaždé jen z jednoho prsu. nijak se mi nenalévaly, ale stále měl co pít. takto jsem kojila do 21měsíců a kdybych se jednou trochu víc nenapila (pak jsem mu nedala) kojila bych snad ještě teď 😀 . někdy jsme zapoměli, někdy nechtěl, ale stále bylo

peroli
9. bře 2012

@pavlina05 Pavli řekla bych že se Luky už asi odstavuje.. kamošce se to taky stalo.. ale nebuď z toho smutná i kdyby to tak bylo.. co by jiný daly za krásných 9 měsíců.. 😉 😵
kdyby něco tak víš kde mě najdeš, že jo? 😉

camelinka
9. bře 2012

ja uz kojim pres mesic jen 2x denne, prsa uz se skoro nenalivaj,ale kdyz chces zase rozjet laktaci tak odstikavat behem dne a zase bude mlicka dost 😉 😉

apollo11
10. bře 2012

Bojkot kojení se často objeví kolem 9-10m 😉 Měli jsme to úplně stejně, skoro ze dne na den přestala mít zájem a dokonce se mi smála 😅 A taky se nechala nakojit jen nad ránem v rozespalém stavu anebo večer před spaním. Nechala jsem to nějakých 14 dní být, nabízela, ale nenutila, párkrát jsem odsála, aby se laktace úplně nezastavila. Zkoušela jsem jiná místa, polohy, zalézt pod deku 🙂 ale moc to nepomáhalo. Cca po těch 2-3 týdnech se ke kojení vrátila, ale jen na chvilku, pak opět šlus, ale skoro do roka se mi to podařilo "doklepat" s 1 kojením za den a byla jsem ráda, že to alespoň vyšumělo bez odvykání a pláče. Prostě neměla zájem, odstavila se sama přirozeně 🙂