Dáváte kojeným miminkům čaj?

marecekavendulka
9. čer 2014

Ahoj,podle doktorů i ostatních maminek prý stačí při těchto vedrech miminku jen kojení na doplnění tekutin..naší holčičce je 16 dní,je plně kojená.Já mám prostě takovej pocit,že jí jen mlíčko nestačí,že bych jí měla ještě dát sem tam čajík (ze stříkačky). Vždyť ta vedra jsou extrém..dáváte některá čajík?

barcinek
9. čer 2014

Stačí jí to, určitě. Neboj se! Je to to nejlepší, co jí můžeš dát 🙂 Naší Jasmínce je 2,5 měsíce a dosud nepila nic jiného než mateřské mléko 🙂 Holt ji mám v těchhle vedrech u prsa častěji 🙂

zazulka
9. čer 2014

Naše MUDr říká taky, že mlíčko stačí, mám oba kluky narozený do takových veder a jen jsem kojila, jediný, co je blbý, že se strašně rozežerou 😀

hojda
9. čer 2014

Já bych se toho čaje nebála pokud jste dobře rozkojený, jen bych to nedávala lahvičkou, ale třeba z kalíšku. Vedra jsou opravdu velká, takže pokud máš pocit, že by jí to pomohlo, tak zkus. Samozřejmě mléko by mělo stačit, ale zase člověk neví, kolik nakojí. Sama jsem tedy nedávala, ale teď s odstupem času a nadhledem bych ho klidně dala (ne ten granulovaný).

lenkalenulka
9. čer 2014

Kojit, kdyz bude mit 'jen' zizen bude pit chvili kdyz hlad nasyti se uplne.. prikladej ji casteji a nemusis se bat ze by mela malo tekutin..

frantiska85
9. čer 2014

Kojení stačí. Syn poprvé dostal vodu až v osmi měsících, kdy začal jíst jídlo.

lena.k
9. čer 2014

Kojeni pry staci, ale ja bych treba musela mit malou nonstop u prsa a to proste ne vzdycky jde. Navic nedokazala pit na zizen, kdyz byla u prsa tak pila a pila a pila, dokud teklo, a pak akorat prebytky blinkala. Davala jsem v nejvetsich parnech vodu, pouzivala jsem lahvicku Medela Calma. Na kojeni to nemelo zadny negativni dopad, kojila jsem do necelych dvou let.

pavcza
9. čer 2014

Kojení by mělo stačit, dr. mi ale říkala u prvního, že leda v opravdu velkých vedrech (což teď bych řekla, že je) lze dát vodu na lžičce

katyxq
9. čer 2014

Nedávat - je ale potřeba kojit na požádání, případně prs aktivně nabízet - http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/tekut...
Otázka totiž není, proč čaj dávat, ale jestli je jediný důvod, proč ho dávat 😉. A ten důvod neexistuje 🙂, tedy pokud je miminko správně kojeno - https://www.modrykonik.cz/jak-kojit

klaire22
9. čer 2014

Já ho příležitostně dala a nikdy jsme neměly s kojením ani s ničím jiným problém 🙂 Osobně v tom nevidím problém, ale je to na každé z nás,zda dát či nedat.

kamino
9. čer 2014

Prcek caj nechtel,chtel byt jen u prsa,ale tim se nastartovali prdici a tim slusny kolotoc. Tak jsem mu podavala lzickou kminovou vodu a to mu pomahalo. Jen tak dva- tri kminy povarit v trosce vody a lzickovat. Prisavka byl schopen vydrzet u prsa i hodinu a pul ☹ A kojim dodnes,laktaci tech par lzicek opravdu neohrozis 😉

ajurka
9. čer 2014

Doma pouze kojim.. venku cajik

evulinkab
9. čer 2014

Také malé dávám čaj-alespon trošku..Sice ji kojim, ale když jsme venku a třeba dnes jsem videla, že mela uplne mokré vlásky, přestože jsme byli ve stinu, tak ji ten čaj proste nabídnu.Vetšinou pár hltu udelá..

pavlapl
10. čer 2014

LP:Pokud je dítě plně kojeno stačí pouze mateřské mléko a to do ukončeného 6 měsíce. Pokud bude venku horko stačí více kojit je zbytečné dávat čaj. Dítě si samo určí jestli bude pít na žízeň nebo na hlad.

ivuska027
10. čer 2014

Neviem preco caj. Ja som davala vodu obom, naco prebijat sladke(mlieko) sladkou vodou? Obe deti pili vodu z detskej flase normalne od kedy sme prisli z porodnice. Sice som kojila kazdu 1,5hod, ale vodu som davala aj tak, lebo bolo tak teplo, ze to sa nedalo vydrzat. Rozhodne si nemyslim, ze 16dnove dieta vie, ci je dostatocne hydratovane. Mam kamosku v Kanade, co si myslela, ze koji, dieta cuckalo cicik a neplakalo, len spalo, po 2 tyzdnoch im skoro zomrela, lebo dieta totalne dehydrovane a nerozpoznal to nikto, len 5min pred 12 lekar!!!

andelka
10. čer 2014

Dokud jsem kojila nedávala jsem nic. Děti mám jarní (březen, květen) a kojila jsem celé léto. Ve vedrech holt třeba co půl hodiny. Rozhodně lepší než se vyblbovat s flaškou, stříkačkou, lžičkou, vodou, čajem...Ohledně dehydratace je potřeba sledovat zda opravdu pije, polyká, nesmí propadávat fontanela, a musí mít aspoň 6-8 počuraných plen za den. Udržovat ve stínu.

kamilka007
11. čer 2014

Pred tydnem jsem se se synkem vratila z porodnice, takze mam uplne cerstve info 🙂. Pry urcite nedavat nic vic nez mleko, jestli ma dost tekutin poznas podle dobre pocuranych plinek. Muselo by byt vyslovene tropicky (40'C a vic), aby se uvazovalo o dopijeni necim jinym. Nas prcek proste zacal vyzadovat prsicko co hodinu a pul misto 2-3, ale pije kratsi dobu.

saminomimino
11. čer 2014

kojit stačí,pokud i dostatečně čůrá,každá plena slušně počůraná ,ideálně 6-8 plenek denně,má dost jídla i tekutin a je hydratované dost 🙂
Mám 3 děti že 4 mám narozené do těchto veder a všechna jen kojena,ano ,pili často i syn ,5 týdnů, si teď říká často,ale někdy cucne jen lehce přední mlíčko na žízeň,oni ví 😵

emin
11. čer 2014

LP Otázka by měla znít - proč dávat čaj, když to není potřeba? Stačí kojit na požádání, složení mléka se mění a v těchto vedrech bude méně tučné a bud obsahovat vice vody. Každým podáním čehokoli jiného (navíc lahví) jednoduše riskujete. Ano, některá miminka to zvládnou (viz pí @lena.k), ale některé děti cokoli jiného v pusině odmítají a může to skončit bojkotem kojení, předčasným odstavením či jinými potížemi.

partyzanka91
11. čer 2014

Já čajík dávám, ale vypije ho stejně jen maličko, dávám ho normálně do lahvičky a podávám mezi kojeníma (samozřejmě musí mít teplotu jako mateřské mléko). Ale to co malá vypije je opravdu jen velmi malé množství, ale říkám si že to pro ní musí být oproti tomu mlíku zpestření. Navíc mi to radila i mamka a taky jedna kámoška že prý to chladí lépe jak to mlíko

svoba
11. čer 2014

Kojení stačí.

mzp
11. čer 2014

Zatím mimčo čekám, ale chodím teď na předporodní kurzy a už na dvou z nich jsem slyšela, že i plně kojenému novorozenci, pokud je nad 27 °C, je možno dát kojeneckou vodu (čaje prý bývají doslazované) - max. 1,5 dcl za 24 hod.