Dcera málo pije z prsa, vzteká se. Poraďte

sjuzan
28. bře 2009

Ahojte maminky,máte nebo měla jste některá stejný problém jako já?Máme skoro 4 měsíční dceru.Plně kojím,od mala nebylo koejní 100%,ale poslední měsíc je to k nevydržení.Malá se u prsa vzteká,pláče,kope.....dočetla jsem se,že jde o bojkot kojení,a že mám vydržet,že to přejde....jenže už to trvá měsíc a je to spíš horší.Poslední týden se malá pořádně nenapije ani v noci v polospánku.Mám pocit,že celý den nic nepije,vždycky 2-3 minuty a konec,buď začne plakat(asi ji u toho i bolí bříško,protože mezi pláčem tlačí) a ani po odříhnutí už prso nechce nebo se ty 2 minuty napije,a pak už bradavku jen olizuje a směje se na mě.A to jí dávám nejdřív po 4 hodinách,takže kojím 6x za 24hod,častěji to vůbec nehrozí.Dřív pila s přestávkama i 45 minut.Při váze 6 kg by už měla vypít kolem 1l mlíka,malá vypije stěží 500ml.Tím,jak málo pije,se mně i snížila tvorba mlíka,z jednoho prsa už neodstříkám skoro nic,takže takhle budu asi brzo bez mlíka,i když se snažím odstříkávat,ale odstříkám toho moc málo.Už jsem z toho dost nervozní,protože si myslím,že už nejde o bojkot,ale o nějaký jiný problém,ale nevím,jaký.Mám pocit,že dcera za celej den nic nevypije....jako by měla nechutenství...jinak by se přece o jídlo hlásila a pila by,ne?Už jsem zkoušela i Nutrilon,ale nevzala mně ho ani stříkačkou,ani kalíškem,ale ani v lahvičce...prostě nepotřebuje jíst.Budu moc ráda,když se mně některá z vás ozve.Děkuju a hezký víkend.

smardik
28. bře 2009

sjuzan mi malý dělal to samé, všichni říkali vydrž to přejde ale nepřešlo, trvalo to víc jak měsíc a málo přibíral takže jsme museli jít na UM - má Hero baby lactum a spokojenost, ale taky jsme s tím měli problém protože mi nechtěl flašku - obyč vůbec, tommee tippee nebylo špatné ale pak jsme vyzkoušeli MAM a super, takže dostává UM, v noci ho kojím - to je rozespalý a prso si vezme bez problémů a před den odstříkávám a dávám z flašky.
Je to malá vymyšlavka, už jsme začali z příkrmy a nechce, zatím má na noc jen kaši - s moji mlíkem a jinak bojujem.

kijonkova.k
28. bře 2009

sjuzan,moje malá dělala to samé,pila chvilinku a pak se na mě začala smát a mlíko teklo všude kolem....Já byla na nervy a malá spokojená.POku má dost počůraných plen a přibírá na váze,nechala bych to být.Prostě jí to asi stačí 😉

miskastehlikova
28. bře 2009

Ahoj sjuzan,
já mám stejný problém.Holky radili kojit,kojit a zatím teda žádný výsledek k lepšímu!Ale pravda je že je lepší to nevzdat a vydržet!!!Pokud není hladová,tak j to asi stačí!!!Nebo skus z flašky pokud nechce prso!!!

dnada
28. bře 2009

sjuzan - kontaktuj annag,ta ti pomůže a poradí a flašku nedávej,pokud nechceš přestat kojit 😉 a kojit a odstříkávat mlíko hlavně v noci,tím se zvýší laktace 😎 A prso nabízet co nejčaastěji přes den 😉 a pokud přibírá,tak jí to pocucnutí stačí 😎

shaula
28. bře 2009

Souhlasím s Dnadou, pokud chceš dále kojit, tak flašku určitě ne, to je cesta ke konci kojení. Pokud není malá hladová a přibírá na váze, neřeš to, jak už psaly holky. Pokud ale bude nutné dokrmovat, tak určitě jinak než z lahve, pak by ti už prso nechtěla vůbec.

holly1
28. bře 2009

ahoj, já jsem na tom s kojením taky dost divně - v prosinci jsme si prošli bojkotem a od té doby je to pořád divné. Poslední dobou pije malá tak tři minuty a to se mezitím ještě několikrát odtrhne a zase přisaje...musím jí k prsu kolikrát tlačit hlavičku, samozřejmě to moc nepomáhá. Přibírá dost málo, jen něco přes 30dkg měsíčně, ale vypadá spokojeně a já to už odmítám "řešit". Doktorka radí přikrmovat nutrilonem, to jsem odmítla, mám plný mrazák mléka, protože se snažím si udržet laktaci... no prostě nic moc.

holly1
28. bře 2009

smardik, můžu se zeptat, proč jsi už začala s příkrmy a proč nejdřív s kaší? Poradila ti to doktorka nebo kdo? Já taky trochu přemýšlím, jestli už něco nezačít...

alsou
28. bře 2009

Já taky bojovala s kojením, ale hlavně s množstvím mléka. Malej tedy u prsa nikdy neřval, ale pil jenom chvilinku a pak jen dudlal. Já ho vážila a on pil taky tak 500 ml mléka, když mu bylo kolem 4 měsíců, za den taky jsme kojili jen 6x do 4 měsíce protože jsem ho v noci jednou budila na kojení abych udržovala laktaci. Pak jsme kojili jen 5x denně. Tonda přibýval vždy průměrně tak jsem to množství mléka pak už neřešila. Plen načůraných měl vždy dost. Oni ví kdy mají dost. Hlad si nenechají. 😀

roana
28. bře 2009

my máme s malou dotď občas tenhle problém, kouká, kde co lítá, řve, odkutálí se od prsa a tak, přes den nechce, ale rozespalá se napije jak za dva.
Měla to takhle už od mala, ale nechtěla jsem přestat kojit, už jsem si i myslela, že má třeba ALERGII na mlíko nebo tak něco.
Ale našly jsme super homeopatku a ta nám dala Siliceu, to je na odmítání mateřskýho mlíka pro naši malou a je to fakt super!
Hlavně kojení nevzdávat a velkou trpělivost, byla by škoda přejít na umělý...