Dcera nechce po kojení brknout. Poraďte

marce
17. led 2007

Ahoj mam problém s vybrknutim po kojení. Dcera má 2 týdny a nechce si vybrknout po každém kojeni a pak mi vše vyzvrací a dostane škytavku a chce zase papat. Můžete mi prosím někdo poradit? A kolikrát nechaváte mimi brkat a jak dlouho na to cekáte a v jaké poloze? Je dobré poplacávat po zádíčkách? Dneska mi paní doktorka rekla ze se mam snazit kojit co 3 hod, ale mam cekat i kdyz mala vse vyzvraci, skyta a hleda prs?

dashak
17. led 2007

Ahoj Marce, zkus si ji mirně přitlačit na sebe, abys ji trošku zatlačila na bříško a krouživými pohyby masírovat zádička. Ale možná, že tak malé mimi by ještě nemělo brkat přes rameno, ale spíš si ji polož na stehno, aby byla bokem k tobě, podpírej ji zádička a přidržuj zepředu. Zádička radši nepoplacávat, spíš krouživě masírovat, ale v tom sedu to jde dost těžko ☹ Jinak je taky možné, že se malá přecpe, pak ji neodejde vzduch ale rovnou mlíčko. Úplně malé miminka, totiž nepoznají kdy mají dost, takže tahají co to jde, ale někdy se to do nich ani nevejde 🙂 Měla jsem stejný problém s malou, akorát, že já jsem krmila z lahve. Taky jsem myslela, že má ještě, hlad,protože když jsem ji dala přes rameno, tak ona začla hledat, tak jsem do ní cpala další mlíko a mělas vidět pak ty gejzíry 😀

lucisa
17. led 2007

Ahoj marce, je opravdu možné, že máš malou přecpanou. Má starší dcerka mi házela po napapání úplné gekzíry. Nesmíš ji ale dát hned mléko, protože má podrážděný žaludek a mléko by asi opět vyblinkala. Musíš aspoň půlhoďku počkat. Pokud má malá škytavku a trvá podle tebe dlouho, tak jí místo prsa dej na lžičce trošku kojenecké převařené vody. Ale s dalším kojením fakt chvilku počkej.
Druhá možnost může být ta, tak jako u mé druhé dcery, že má tvoje miminko reflux, což není nic hrozného, má to spousta dětí a většinou se to za pár týdnů upraví samo. Znamená to něco v tom smyslu (laicky řečeno, jak mi bylo vysvětleno), že ještě nemá zcela dovyvinutý trávicí systém a jícen se jí po napapání dobře neuzavře, takže ještě nestrávené mléko jde ven.
Pomáhá na to, ale rozhodně se o tom pobav s pediatričkou na poradně, tzv. svatojánský chléb - třeba NUTRITON (neplést s Nutrilonem).
Je to takový sypký prášek, který smícháš s odstříknutým mlékem a tak 2-3 lžičky do malé nacpeš před kojením anebo, pokud nekojíš, tak se to smíchá rovnou s kojeneckým mlékem ve flašce. Nutriton mléko zahustí, takže nejde tak snáz vyblinknout a miminko jej udrží v bříšku. Já jsem to své mladší dcerce podávala asi 14 dní a pak se nám to nějak upravilo samo.
Je to sice trošku pracnější, ale zato budeš mít větší klid, že malá nevyblinkává všechno, čím ji nakojíš a bude napapaná.

marce
autor
19. led 2007

Dekuji za rady. Jsem taky hned klidnejsi ze to dela vice deti, ze to je vlastne normalni. Poptam se na ten svatojansky chleb a uvidi se.

tobinek
22. únor 2009

ahoj,poraďte mi,mám kamarádku a ta mi tvrdí,že miminka od 6 měsíců nemusí krkat po mléku. Hledala jsem to všude možně,ale marně.Nevíte o tom někdo něco???Děkuju... 🙂

krista
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pequena
16. srp 2010

Ahoj.Ja mam 4tyden.Tobiho.V porodnici říkali že malé mimi se nemusí pokaždé nechávat brknout stačí na bok.Tobiho nechávám jak kdy.V noci ne.To usne a zbytečně ho nebudím.A přes den když vidim že se hází tak mu podepřu záda.A gejzíry jsou občas taky 😀 pak má zase hlad. 😒 takže to je asi fakt normální.