Dcera nekaká už 15. den. Máte zkušenost?

sayast
22. črc 2009

holky,jsem zoufala a prosim o jakkoukoliv radu
mame 4-mesicni plne kojenou dceru,zhruba od 8. tydnu nam kakala po tydnu,rekord 9 dni. ted uz nekaka 15. den. zkousela jsem ji drazdit zadecek teplomerem,olejem a dnes dala i ctvrt cipku a stale nic. k dr jdeme az zitra,ale ja se strasne bojim. nemate s tim nekdo zkusenost?

shaula
22. črc 2009

Osobní zkušenost nemám, ale četla jsem, že není neobvyklé, že plně kojené mimi nekaká 14 dní i více (doktorka mi říkala, že dokonce 3 týdny - to mi přijde šílené). Pokud nemá jiné problémy typu bolení bříška apod., tak buď v klidu, vždyť k doktorce jdete UŽ zítra 😉

mousunek
22. črc 2009

sayast - docela te obdivuju ja bych po tydnu volala dr nebo tam zasla urcite bych necekala 15dni.... dej vedet jak jste dopadly u dr drzim palce

jituskak
22. črc 2009

nám taky nekakal, ale jen 4 dny a chudáček se kroutil, tlačil a nic. tak jsem zašla do lékárny a tam mi poradili projímadlo. duphalac, nebo tak něco. malýmu jsme to dala a druhý ne jsem nestačila přebalovat😀, dokonce si mylsím, že tím se mu v tom kakaání udělal pořádek, jako že kaká od té doby pravidelně každý den, je sice na nutrilonu a já slyšela, že u kojných týden pohoda, ale zkuste nejít týden na záchod, že. určitě to bude v pohodě, uvidíš. držím pěsti a přeji brzo plnou plínku😀

mousunek
22. črc 2009

jituskak - to je dobre urcite semu ulevilo 🙂
u nas byl problem s kakanim azpo pul roce tak jsem nasadila jogurty a od te doby kakame maximalne obden

jituskak
22. črc 2009

jako nebyla jsem nadšená, že takovýmu prckovi dávám projímadlo, ale ted teda nelituju.

mousunek
22. črc 2009

jituskak - to nemuze uskodit

jola2
22. črc 2009

sayast:moje první holčička nekakala i 16 - 18 dní strašné bolení jen na rukách no hrůza ale pak to stálo za to nestačili jsme přebalovat ale i převlíkat 😀 😀 . Dr. mi řekl že při plně kojeném mimi je to normální bo zkoro vše vyčůrá a jen malý kousek se mu uloží jako hovínko. Ten můj druhý poklad první dny taky špatně kakal (ale jen tř. 7 - 8 dní) začala jsem dávat Probiotické kapky a od té doby mi kaká pravidelně 2x denně. Projímadlo bych určo nedávala!

mousunek
22. črc 2009

jola2 - to projimadlo je primo pro kojence toho bych se vazne nebala ty probioticke kapky jsou fajn, ale na kazdeho to pusobi jinak na to pozor jsou lidi co po nich maji zacpu zni to zvlastne ale mysli to vazne

soanpe
22. črc 2009

mousunek má pravdu
je to jako s laktobacily.mńěkomu pomůžou k pravidelné stolici a jinému stav zhorší 😉

sayast
autor
22. črc 2009

ja prave taky cetla ze u kojeneho ditete je normalni ze nechodi denne,rekord je 21 dni, ale tohle uz me desi. mala uz se docela i krouti a je proste jina nez jindy. mam strach abych neco nezanedbala.
v lekarne mi poradili pouze zkusit podrazdit teplomerem-to nic a pak kousek cipku,to jsem dnes zkusila a taky nic. jinak se tam tvarili ze je to opravdu dlouho a poradili okamzite vyhledat dr. no,tam jdem zitra,tak dam vedet jak jsme dopadli

moc dekuju za vsechny prispevky 🙂

sayast
autor
22. črc 2009

holky,
tak hlasim ze k dr nepujdem 🙂. kakali jsme. sice ne moc,ale bylo. asi opravdu vse stravi. 14.8. jdem na ockovani,tak se na to jeste zeptam a hodim info 🙂

dukie
22. črc 2009

Pokud dítko nemá žádný potíže (bolení bříška), tak to fakt může být "normální". Kdyby se mi ale zdálo, že se nějak dvakrát dobře necítí, tak bych asi zkusila, byť je zatím dítko plně kojeno, dát ráno dvě až tři lžičky čisté švestkové šťávičky (dá se koupit od Hippu v malých lahvičkách). Naše dětská lékařka radí pro kojené děti "šetrnější" způsob - buďto dát narychlo spařený heřmánkový čajík (tedy žádné dlouhé louhování, prostě ho jen tak na chviličku přelít), prý má lehce projímavé účinky, nebo pak ráno před "snídaní" dát dvě či tři lžičky šťávičky ze syrové mrkve - též má projímavé účinky (kdežto vařená naopak stavuje). To nám radila naše lékařka - se šťávičkami by ona počkala až do období zavedených příkrmů (ovšem podle mého názoru dvě lžičky švestkové šťávičky čtyřměsíčnímu miminku nijak ublížit nemůžou... ale je to samozřejmě věc názoru a dobrého pocitu každé maminky, ten heřmánek je údajně zase docela alergen, takže asi nejpřijatelnější řešení je ta šťávička z mrkve (mimochodem taky se dá koupit čistá v Bio kvalitě od Hippu v malé skleničce). 🙂

sayast
autor
22. črc 2009

dukie,dik 🙂

mousunek
22. črc 2009

dukie - mas pravdu, ale na nas treba svestkova stava ani presnidavka nemela vubec zadny vliv a jestli muzu poradit tak s hermalnem i v dospelosti hooodne opatrne zpusobuje pri castejsim uzivani dost nepsijemny zanet zaludku protoze cisti tak dobre az vycisti i bakterie pro telo potrebne, ke stave z mrkve bych pristoupila taky pozdeji spousta deticek po ni dost zvraci

sayast
autor
15. srp 2009

ahojky holky,
tak aktualizuju tema abych dala vedet co jsme se dozvedeli.
tak dnes je to opet 16. den co julca nekaka. ve ctvrtek jsme byli u dr,rikali jsme ji to a pry u kojenych deti neni zadna vzacnost ze nekakaji i dyl jak 14 dni. pokud se nekrouti, neplace ze ji boli brisko a odchazi prdiky,tak mam byt klidna a neresit to. pry by se to melo srovnat az najedeme na zeleninku.
tak to jen kdyby to taky nekoho trapilo jako me 🙂
hezky den
Sandra

pikusa
15. srp 2009

Sayast...tak náš malej už taky tolik nekadí....ted to bylo po 5ti dnech
ale to už se kroutil jako paragraf.....a pak to stálo teda za to 😲

sayast
autor
15. srp 2009

no,my dneska mame bez kakani 16. den 😅

pikusa
15. srp 2009

No tak to my ještě neměli.... 😲 😀