Dcera občas nechce kojit, i když má hlad

terrezka
4. led 2008

ahoj holky! chtěla bych prosííím radu.
Anička byla naprosto v pohodě co se týče kojení a teď najednou...
jde mi totiž o to, že za 1) když jako uběhnut y tři hodiny a začne fňukat jako hlady tak jí chci normálně přisát a ona vůůbec nechce jakmile jí začnu přikládat tak hrozný řev až jako úplně hysterický takže j musím uhoupat, utěšit a zkusím to znova a to samé prostě se to opakuje do té doby než usne. takže jí uhoupu ve vajíčku nebo v lehátku. Zdřímne si třeba jen na tři minutky a pak se v klidu a bez problému přisaje. dělá mi to poslední týden třeba i tři krát za den. dnes v noci tééž 😒 a ráno znova. vůůbec nevím co s tím. Manžel říká, že jako proto že je unavená a prostě nechce jíst a fňuká únavou. ale v noci? vždyť v noci spala a probudila, přebalila jsem jí a nechtěla......
a za 2) v noci mi spí špatně. usne sice třeba v osm nejdýýýl v půl devátý, ale vzbudí se v jedenáct někdy už i v deset. pak ve dvanáct v jednu, v půl třetí atd... někdy nevydrží ani dvě hodiny... a přes den vydrží ty tři někdy teda vzhledem k problémům i víc.....
holky prosím poraďte!!! jo a dnes jsem to volala dr a sestřička mi řekla, že to může být tím, že mám tvrdou bradavku, že prý mám trochu odstříkat než jí dám k prsu. což je blbost, protože když jí tu bradavku dám do pusy tak si jí vůůůbec nechytne a hned řve. (takže si myslím, že ani nemůže vědět jestli je tam bradavka měkká nebo jaká...) nic méně jsem to teda dnes zkusila a .... můžete hádat - řev jak když jí na nože berou. ☹

mersedesa
4. led 2008

mala som tento isty problem,ked mala 2-3 mesiace.u nas bol problem "kolika"maju to deti do tych 3-4 mesiacov.ovšem je to individualne.babatko ma nafuknute brusko a nechce papat.pomaha pomasirovat bruško,alebo sem-tam pocvičit nožičkami ale viackrat denne.neviem či ma tvoja mala vetriky,ak nie su nato aj nejake kvapky,nejake čaje,ak ti mala vypije,lebo do mojej som nedostala za nič na svete..a velmi sa zide tzv.rektalna rurka,da sa kupit v lekarni.a hlavne musiš vydržat,skoro každe babatko tym prejde,aj naša len plakala.a prešlo to same z ničoho nič. 😉
a to spanie bolo u nas take iste,už som nemala chut si ani lahnut ☹ .v noci som ju zobrala k sebe,nachovala a krasne zaspala.potichučku somju preložila a bola hore za 15 min.cez den mi spala dlhšie a to preto,že babatka maju vymeneni den s nocou,este nepoznaju ziadny režim.vačšinou sa to upravi same.cez den sa na všetko vykašli a pospi si s nou.od 4 mes, spi mala snami vo velkej posteli a prespi celu noc niekedy aj 12 hod. viem,že to nie je dobre,ale nebude navždy mala.a odkedy to tak mame som spokojna aj ja aj ona. 😎

romana27
4. led 2008

tak my měli to samý, teda jen to odmítání prsa. Malej měl prdíky a bolení bříška, navíc byl od narození nejméně 1x denně na UM, takže byl zhýčkanej a nechtěl sát 🙂
U mě bylo jediný řešení (já teda neuznávám nechat řvát tak dlouho, až mu hlad nedá jinak než se přisát, jako to někteří na netu radí....) - buď skončit nebo začít odsávat. Tak jsem tři měsíce 6x denně 20 minut odsávala mlíčko. Jakmile měl půl roku, tak jsem skončila.

ketka
4. led 2008

Tak tohle taky známe, bohužel. Většinou to bývá, když malýho trápí bříško, dám ho k prsu a začne hysterák jak blázen, dám ho od prsu pryč a pohoda. Někdy mi přijde, že skoro vůbec nejí.
Myslela jsem, že ho prdy k těm třem měsícům přejdou, ale poslední dobou se mi to zdá snad ještě horší, takže skoro každý kojení je akorát o nervech, stresu a nucení k jídlu. Až půjdem ve čtyřech měsících na očkování, řeknu doktorce, že bych pomalu chtěla najet na UM, protože tohle je fakt o nervy ☹ Původně jsem měla v plánu kojit do 6 měsíců, ale máme problémy od začátku a teď ještě tohle, takže už na to fakt prdim.

mersedesa
4. led 2008

treba si davat aj velky pozor na to co zjete,aj ja som si to odsledovala,ale len do tych 4 mes.,teraz ju kojim a jem uplne všetko a problemy sme nemali ani nepamatam 😉 .a zas materske mliečko je lepšie stravitelne a počula som,že z umeleho zapeka v každom pripade prve 4 mes. treba vydržat či sa to neupravi.nechcem nikomu vnucovat nazor,určite detičkam neubližujete tym,že ich kojite 😉 .jednoducho nemaju ešte tak dobre vyvinuty traviaci system,je vela možnosti ako im pomoct.nebojte ani ja som z hrušky nespadla mudra 😉

ketka
4. led 2008

já si dávám pozor na to co jím, ale je to úplně stejný jako když si pozor nedávám ☹ Já vím, že malýmu neubližuju tím, že ho kojím, spíš naopak, ale už jsem z toho fakt na nervy.

beruskax
4. led 2008

Terrezko: moje kamarádka měla naprosto stejný problém jako ty i ve stejném věku a vše se u ní vyřešilo tím, že malé nedávala pít až když brečela za tři hodiny hlady, ale zkusila ji nakojit dřív dokud neplakala a malá pak nebyla ubrečená a hezky se přisála. Doufám, že ti to aspoň trošku pomůže. Hodně štěstí.

terrezka
autor
6. led 2008

díky moc holky za rady a zkušenosti. musím říct že včera jsme neměly problém. zjistila jsem, že když jí dám třeba i za čtyři hodiny tak nebrečí a v pohodě se přisaje, takže jestli si to jako nenatahuje na ty čtyři hodinky... nevím. ale v noci je to děs. nevydrží ani dvě hodiny a hrozně se kroutí a jako by tlačí a přitom spí, ale jím opravdu opatrně mám už své zkušenosti.... přitom se večer vykadí a v noci většinou nekaká... ale přitom zvuku se prostě nedá spát vůůbec nevím co s tím. ale díky moc!!!!

draga
6. led 2008

terry může být v růstovém spurtu to chce pít hodně často tak jí zkus někdy dát přes den dřív než začne vřískat jako myslím třeba po dvou hodinách....a jo už ti to tu píše i beruska 😉

terrezka
autor
6. led 2008

draga - jenže to bohužel nejde, protože to nechce a vříská a vezme až po tom co jí uklidním a dá si třeba jen 3 minuty spánku. To jsem právě zkoušela.... ale díky

aponchie
6. led 2008

rustovy spurt 6tyden,3mesic...atd zkusit byt trpeliva a vydrzet samo to pomine casem.ja jsem kojila 13xza noc kolem jednoho roku fakt brutalni ale nedej mu kdyz si samo neumi zajit do lednicky 😀 vsecko prejde casem 😉