Dcera od 16. h pije co 1 hodinu. Dělá si zásoby na noc?

luciska01
27. pro 2008

Ahojky, chci se zeptat...Naše 8-mi týdenní holčička si poslední dobou navykla skoro celé odpoledne, tj. asi od 16 hodin skoro pořád jíst. Jí snad každou hodinu. Tak to je zhruba do půl osmé. Pak spí většinou až do jedné, druhé hodiny v noci a pak se budí kolem páté, šesté. Dopoledne jí po třech hodinách a jak se překulí čtvrtá odpolední, zase "futruje". Myslíte si, že si dělá jen zásoby na noc nebo, že mám špatné mlíko? Tchýně i tchán mi tvrdí, že jo, proto má pořád hlad. Docela mě to nakrklo 😒 Piju čaj pro kojící matky, stravuju se zdravě a jím dostatečně, piju taky dost, mlíka mám dost...Díky!

aponchie
27. pro 2008

vazila jsi ji pred pitim a po?

luciska01
autor
27. pro 2008

To ne, nemáme váhu 😉 Ale přibývá krásně. Doktorka nás schválila a i to vidíme, jak se jí dělají faldíky.

kopretinka08
27. pro 2008

ahoj, tak to neřeš. Rodiče jsou vždycky moc chytří a dneska to je jinka. Koj jak potřebuje mimino. Nesmí pít ale více jak půl hodiny z jednoho prsu to je nan nic. .-) Čaje nepomáhají spíš je to jen psychické. Mám dvě děti a u každéh o šlo kojení jinak. U prvního vůbec, tak musela přijít láhev, ale malej hubnul, takže bez diskuze a u druhého - 5 měsíců holčičika jsem po několikáté dala kaši večer zežličky adokrm ze speciální láhve mama - pro kejené děti. Malá přibírala pomalu. A je moc dlouhá.

jajdaelda
27. pro 2008

ahoj...nemusí to být mlíkem,ale může jít o tzv. růstový spurt. Bývá to období mezi 3-6 týdnem a 3.-6. měsícem....malej to měl asi v tom 3.týdnu a to jsem si připadala jak mlíkárna,protože opravdu jedl každou hodinu, ale ne jen odpoledne, ale celý den ☹
Kojíš z obou prsou? Kdybys měla špatné mlíko,tak Ti ho malá nevezme vůbec...tak se na tchánovce v tomhle vyprdni 😎

artuse
27. pro 2008

holčička může mít růstový spurt, i když se píše, že bývá kolem šesti týdnů, myslím, že může být kdykoliv, prostě může mít období, kdy intenzivněji roste a chce víc jíst, neřeš to a dávej ji jak potřebuje 🙂 znám spoustu holek co kojí každou hodinu 😉

luciska01
autor
27. pro 2008

Jé, díky všem za zvednutí nálady 🙂 Jsem teď taková přepadlá, tak mě to povzbudilo. Sprut asi měla ve 4. týdnu, ale to bylo opravdu celý dny. U tohodle mi je divný, že je to jen odpoledne... Ale co, hlavně když jí chutná a roste 😅
Jojo, kojím z obou prsou...
Teď nevím, co těm všem "chytrolínům" říct 😒 Na všechno mají kecy, že dnes je všechno jinak a že se to a to moc řeší a bla bla...Kdykoliv řekneme, že se něco dělá jinak, tak mají blbý kecy, že jsme taky vyrostli a dnešní výmysly neexistovaly...

artuse
27. pro 2008

jj, na okolí se vyprdni, řekni prostě, že je to normální, že má období, kdy má víc hlad, nebo taky může mít jen žízeň, člověk taky pije, kdy má žízeň a ne podle hodinek 🙂

jandaj
27. pro 2008

luciska vykašli se na ně a vůbec je neposlouchej. Měla jsem s první dcerou to samý a moje máti mi pořád tvrdila jak mám slabý mlíko, jen vodu atd. Vzhledem k tomu, že to bylo moje první dítě a neměla jsem žádný zkušenosti, tak jsem ji poslechla a dala malé Sunar a tím moje kojení skončilo když měla malá necelé 2 měsíce.
Moc mě to mrzelo. U druhé dcery jsem už nikoho neposlouchala a kojila jsem tak jak ona chtěla a byla kojená do roku a teď mám 8 měs. syna a taky ho pořád kojím. 🙂 Vydrž, ono se to časem upraví 😉

tvarohacek
27. pro 2008

je to časté, spousta kojených dětí pije po hodině, hodině a půl, nejinak to bylo u nás, já se tedy snažila prodloužit interval na hodinu a půl, aby se mi stíhalo dotvářet mléko, ale každopádně to nechej na dítěti 🙂

dnada
27. pro 2008

luciska-mi to měli taky... začlo to někdy mezi 2-3tím měsícem ...dopoledne kojení po cca 3hodinách a odpoledne kolem 4té hod až do půl8 - půl9 jídlo po hodině ...ze začátku se budil mezi 1-2ráno ,dnes už prospí celou noc ,ale odpolední baštění po hodině je dodnes 😉 myslím si,že se prostě neumí narvat najednou ale po troškách a pak dýl vydrží --a jinak,vykašli se na to lidi říkaj.. vše bylo a bude jinak ,dej na svůj cit a na mimčo,to ví nejlíp kdy má hladík 😉

pazhitka
27. pro 2008

mala se proste zasobi na noc apak krasne spinka! dela presne to,co se doporucuje,kdyz se deti v noci budi casto- predzasobit je odpo- rozhodne hlad nema, v noci spi nadherne, to vam muzem jen zavidet! jen tak dal!!

sharon2
27. pro 2008

luciska....buď v pohodě. Naše Juli jí přes celý den po 2 až 2,5 hod. (pokud tedy nevytuhne v kočárku na 4 hodiny 😉 ), ale v noci se mi od 10 týdne na kojení nebudí buď vůbec, nebo max. na jedno,to když ji vzbudí kadění 😉 První dcerka to měla taky tak.

oli.k
28. pro 2008

luciska: myslím, že tím, že bys měla špatné mléko se opravdu trápit nemusíš. Taky právě procházíme obdobím, kdy se učíme rady příbuzných "ignorovat". U Tvojí holčičky to bude možná od všeho trochu...krásně v noci spí (a to OPRAVDU!) a cítí, kdy se má během dne víc najíst, aby v noci pak vydržela, navíc rychle roste a taky ji možná dělá dobře ten pocit blizkosti s Tebou při kojení. Jedině si můžeš dát pozor, jestli odpoledne opravdu saje a jen si z Tebe nedělá dudlík, a navíc, ono se to bude vyvíjet, jak bude malá růst, zvykat si na svůj "program" během dne a noci, dávat to do souladu se svojí potřebou jídla a tak. Vždyť pro ně je to taky nové 🙂 Takže ji určitě tak koj dál a buďte na sebe, holky, pyšné, protože máte proč 🙂

luciska01
autor
28. pro 2008

Děkuju moc za skvělé povzbuzení!! 😵

mkr
28. pro 2008

thána s thýní nikdy neposlouchám, jinak naše malá chtěla prso když měla prdíky tak jestli ji třeba netlačí bříško nebo zkusit dudlíka 😉

onlika
28. pro 2008

Tak tato diskusia mi prisla fakt vhod. moj maly bude mat v utorok 4 tyzdne a s kojenim bojujeme uz od porodu. V porodnici prilis zhodil, tak mi ho prikrmovali podla vahy asi 2 dni a potom si potiahol uz dost, tak sme mohli ist domov. U doktorky na prvej navsteve bol hladny, tak nas nechala nakrmit, vypil 60, dostali sme pochvalu. Na dalsej navsteve sa jej nezdalo, ze moc pribral (230 g), tak sme zas krmili, vypil 100 a to z jedneho prsa. Tak mi kazala krmit najskor po 2 hodinach a max. 30 min. Dalsia kontrola uz nedopadla tak dobre, pribral za tyzden len 60 g, boli sme medzi krmenim, tak nas nechala znovu kojit a vypil len 20. Tak sme odchadzali s tym, ze mu mam davat obidve prsia a kedze mi v noci spal aj 6 -7 hodin, povedala mi, aby som ho tak po 5 hodinach budila, aby sa mi robilo dost mlieka, lebo najlepsie vraj hormony funguju v noci. A za 4 dni dalsia kontrola. Zas pribral dost, ale na skuske kojenia vypil dohromady len 30, tak ho mam prikrmovat, spravit 50 Nutrilonu a dat mu len tolko, kolko vypije. No Matko by vypil kludne aj 100, keby sme mu dali. Tak mam teraz z toho riadny gulas v hlave, neviem, kolko toho vypije, Nutrilon mu davam, len ked fakt po krmenim place a krici, ale podla mna pribral az moc. Myslim, ze nas najvacsi problem je, ze drobcek zaspi pri prsniku a potom potiahne malo. Skusala som aj odsavat a odstriekavat, ale nejde mi to, po krmeni doslova vyzdimam tak 5 - 10 ml. Viete mi niekto poradit, co s tym?

daluri
28. pro 2008

Ahoj, my jsme taky krmili co chvíli, taky mi mamka říkala, že mám slabé mléko a podobné kecy. Několikrát jsem se ptala dr, jestli je to normální, co hodinu kojit, už jsem z toho byla na nervy..Ale přibývala pěkně, až moc bych řekla. Prostě měla a má takovou potřebu, dr pak i říkala, že tím, že je u prsu, že možná potřebuje i uklidnění. V noci to samé, kojila jsem fakt, co hodku nanejvýš dvě,takže jsem si ji pak začala dávat do postele ať se vyspím. Pak v půlroce, jak přibyly příkrmy tak to bylo lepší, ale nadále často kojím a v noci pořád taky. Dokonce dává přednost kojení před čajem na žízeň..tak se spíš obávám toho, že jednou kojit přestanu, jak se nám to podaří zvládnout...
Takže Luci, určitě je vše vpohodě a mlíčko máš dobré 😉

kousinka
28. pro 2008

jééé teda zrovna dneska jsem začala hledat co s podobnym problémem - jsou nám tři měsíce a posledních pár dní se taky futruje jak o život - a taky pořád poslouchám že nejím (o vánocích fakt vtipná poznámka) že mám slabý mlíko atd... mlíčka mám hodně, slabý mi nepřijde, jen mrňous prostě nemá roztaženej žaludek, protože pije jen tak tři čtyři minutky fakt silně a pak se pouští - když do něj začnu rvát víc tak se mi poblinká ☹
mně to teda neva ho kojit každou hodinu, stejně co jinýho na práci 😀 ale abych ho na to nějak extrémně nezvykla ...
v noci spí od osmi do tří, pak do šesti a v osm se vzbudí a pije skoro co hodinu ...
váhu na svojí vejšku má super.. akorát vejšku na svůj věk malou ale to holt má po rodičích no 😀 😀
asi se nemám nervovat a předpokládat že je to spurt co ? 😕

onlika
28. pro 2008

este ma zaujima, ked kojite kazdu hodinu, ako dlho kojite? lebo nas maly pije asi 5 min.potom zaspi, ale ked ho odtrhnem, hned sa vacsinou budi a chce pokracovat. Mohla by som ho matprilozeneho 24 hod denne.

dnada
28. pro 2008

onliko - já bych nepřikrmovala,pokud máš mlíka dost...a malej mi dělal to samý,usínal u jídla, stačí naznačit,že mu ji sebereš a on bude pokračovat v pití... ze začátku malej bumbal do 5ti minut a cca za půl hodinky ještě jednou a pak až za 1,5 hodiny další jídlo a zas 5min a za půl hodky znova 5minut a zas za hodinu a půl 😀 to nám vydrželo cca do půlky3tího měsíce,pak najednou začal jíst až 40minut a po 3hodinách... teď asi 3týdny baští cca 10-15 minut po 2,5 hodinách a odpol od Té 4té hod každou hodinu až do večerního spaní
jo a ještě jedna důležitá věc,nenechávej ho usínat s prsem v puse,když přestane tahat,tak mu ho vem a nech ho usnout jen opřeného o prso,jinak se staneš hodně rychle živý dudlík 😉 my to tak praktikujem a malej mi v náruči usíná i bez cumlání prsa 😉 no a teď usnul úpně sám na gauči 😀 je to šikula 😝

dnada
28. pro 2008

kousinka - to bude spurt a neboj se,že by si zvykl ....až přestane mít potřebu tolik jíst,tak se to upraví ... a nenuť ho víc jíst najednou,je zbytečné aby blinkal když nemusí 😉

luciska01
autor
29. pro 2008

V noci jí malá 5 - 10 - max. 15 minut a stačí jí to na ty 3 - 4 hodiny. Ve dne je to horší. Dopoledne v pohodě 15 minut a od těch čtyřech může být přisátá pořád 🙂 Jsou to klidně půlhodinky, na obě prsa. Opravdu pije, nedudá. I když to je někdy pomalý cucání. Dudák jsme jí zkoušely dát na rady starších a zkušenějších 😉 včera a málem se pozvracela, jak se dávila. No, snad to vydržíme, holky! 😝

coriven
29. pro 2008

Ahojky, jen sem Vás přelítla 😅
luciska, naše malá to měla taky - jak píšeš od 16 asi do 20 pila co hodku, krásně přibírala, asi tak kolem 2,5 měsíce se to až zpravilo 😅 v noci taky po delších pauzách a přes den i teď jedeme co 2 hodky 😕
A když si tak vzpomínám, tak dřív taky pila delší dobu a teď je za 5 minutek napucnutá, asi jak je větší tak už má i rychlejší sání 😉
Ono ten podvečer, sou ty děti unavenější a holt prso je uklidňuje, tak vydržte bude líp 😉 A mlíčko máte kvalitní, pokud přibírají a plní plenky, tak je snad všechno OK 🙂
Luciska, si jeden připadá, že jen kojí a nic jiného nedělá, že? 😅

onlika
29. pro 2008

dnada - dik za povzbudenie, ja prave neviem, ci mam toho mlieka dost. Prislo mi divne, ze mi kazala dr. prikrmovat, ked pribral normalne. inak, ako riesis odrihavani, ked ho nechas zaspat u prsa? U nas je to tak, ze niekedy zaspi a vydrzi mu to tak hhodku az 1,5 hodky, ale niekedy je to 5 - 10 minut. Kym je pri mne, tak spi, ked ho polozim, tak sa zobudi. A fakt mam pocit, ze len kojim a nic ine 😅

luciska01
autor
29. pro 2008

coriven, onlika > Jojo, mám stejné pocity z trávení volného času 😀 Naše Maruška moc neříhá a ani neblindí, tak to moc neřeším. Kolikrát si krkne i při kojení, jak leží na boku..

coriven
29. pro 2008

Onlika, naša Kája nikdy moc neodříhávala - v noci vůbec a přes den sem občas až po hodině 😅 Asi každé není říhací 😅

onlika
29. pro 2008

mna furt mamy strasia, ze musi odrihavat po kazdom jedeni. A ked mi zaspi pri prsniku, tak ked ho dviham hore, tak sa zobudi.
Ked kojite tak casto, mavate po kojeni v prsiach este nejake mlieko? Alebo ste vycucane do poslednej kvapky 🙂 ?
Dnes som sa rozhodla, ze idem bez prikrmovania a uvidim, snazim sa malemu natiahnut interval na cca 2 hodiny, ked place po krmeni, tak ho uspava manzel, aby necitil mna 😉. Som zvedava, ako nam to bude fungovat. Dnes sme totiz na kontrole mali + 470 a to za tyzden, takze si myslim, ze to je az prilis a predpokladam, ze to spravili tie prikrmy. Doktorka sice nic nepovedala, ale asi to aj ju prekvapilo 😀

coriven
29. pro 2008

onlika, jestli ti u kojení zaspává a vzbudí se tím, že ho odtahneš od prsu, tak ho tak buď a třeba si potahne víc... já si někdy říkám, že malá už nemůže nic vytáhnout a z toho se tak rozjede, že jí z pusky vytéká mlíčko...
Tak to ti malý za týden přibral dost 🙂, určitě koj co malý vypije a pokud budeš myslet, že má hlad tak mu dej příkrm, ale uvidíš i to kojení co hodka se dá zvládnout 😅 - nějaký čas 😅

dnada
29. pro 2008

onlika - říhání moc neřeším jako píše coriven ... malej není zrovna říhací,občas když se ve spaní kroutí,stačí ho spícího posadit nebo ho pochovám,je zvyklý že s ním manipuluju ve spánku tak se ani neprobere 😉 a jak psala luciska občas si taky odříhne přímo u prsu,kojím ho v pololeže,moc mi teče mlíčko

onliko - pokud ti přibírá,opravdu je příkrm zbytečný... moje dr mi říká,že i kdybychom přibrali 20g za týden,tak to stačí.... my sme na tom zatím velmi dobře,přibíráme půl kila měsíčně ... jak přibýváte od porodu???? my teda přibývali hodně,300g týdně první měsíc ,malej se narodil moc mrňavej,tak se to snažil dohnat 😉

onlika
29. pro 2008

od porodu pribral kilo, teda od prepustacej vahy ma plus kilo, zajtra ma 4 tyzdne, tak mi to pride dost. porodnu vahu mal 3,48, takze bol dost velky. Mne minuly tyzden dr. povedala, ze by mal pribrat za tyzden cca 200 g. Takze pribral raz toko, ako by mal 🙂.
Ako pocitate cas kojenia? Hodinu od kedy ste zacali alebo skoncili? Lebo mne v porodnici vraveli, ze mam pocitat od zaciatkku kojenia, takze ja ho mam pricucnuteho cca 40 - 45 minut a potom pocitam 2 hodiny od toho, kedy sme zacali. T.j. teraz som zacala pred siestou, tak zas budeme pokracovat okolo osmej. To keby som mala kojit po hodine, tak sa mi ani mlieko nestihne spravit. A inak tiez mam niekedy pocit, ze uz nema co potiahnut a potom vidim, ako mu tecie z pusinky. No nejako to skusim zosuladit, vraj prvych 6 tyzdnov je najhorsich, uvidime, co bude potom 🙂