Délka kojení v minutách. Vypije celou dávku za 8 min.?

janey_1
26. lis 2011

Ahoja, chtěla bych se zeptat, je možné, aby 7 týdenní miminko vypilo potřebnou dávku MM za cca 8 až 10 minut? Náš prcek dýl nesaje, po těch 8 minutách vidím, že už nepije pravidelně, ale jakoby jednou se napije a polkne a 2x nebo 3x natáhne na prázdno (nebo se mi to zdá a pije pořád?) Na krčku to moc nepoznám, jestli polyká. Zkoušela jsem si pak třeba prso odsát a už tam moc mlíka nebylo. Bojím se, abych neměla málo a on měl hlad, ptž. je docela plačtivý až uřvaný a nejde poznat proč pláče (hlad, spánek, nuda, teplo, zima, plína, bříško...spíš vždycky odhaduji). Děkuji za jakékoli odpovědi. Nerada bych začala panikařit a cpala mu UM. Děkuji.

sheinka
26. lis 2011

Určitě to možné je. Malá nikdy nepila víc jak 10 minut a teď už se nají klidně za 4-5 😉 Buď ráda, že máš takového savce! 😵 On by si určitě řekl, kdyby měl hlad.

pehaka
26. lis 2011

🙂 já jsem kojila od narození z jednoho prsa max.10 min po 3-4 hodinách malej kynul jak knedlík a doktor se mě při každý poradně ptal...vy ho přikrmujete??? a já néééééé 😀 😀 😀 v půl roce měl skoro 9 kilo 🙂

jasekd
26. lis 2011

@janey_1 Mozne to urcite je, i kdyz moje deti se s tim ze zacatku paraly daleko dyl, i hodinu. Syn jeste na 3 mesicich cucal davku UM hodinu, a predtim treba pul hodiny mel kojeni (spis symbolicke pak uz). Byl hladovej a pritom spokojenej, no bylo to tezky. Pokud pribejva tak jak ma, tak bud rada. Kluk mi jen na kojeni nepribejval vubec, treba 30-50 g tydne 😅 Holka byla kojena plne a pribejvala ze zacatku kolem 100 g tydne, a to uz stacilo, kojila jsem porad, z obou prsu, i po hodine, a stacilo tak akorat. S UM bych zacla, az kdyz by opravdu nepribejval.

janey_1
autor
26. lis 2011

@pehaka No vypadá, že to máme podobě, jen nám malej nekyne, přibírá tak optimálně, no snad mu to tak stačí🙂

apollo11
26. lis 2011

Jasne, pokud pribira, je to naprosto dostacujici doba (kdyby ne, tak by pil dele) Ten plac muze mit spoustu pricin, spis treba boleni briska nez hlad 😉

janey_1
autor
26. lis 2011

@sheinka Děkuji🙂

janey_1
autor
26. lis 2011

@jasekd Děkuji🙂

misi.21
26. lis 2011

Buď ráda,já skoro 3 měsíce nedělala nic jiného,než kojila 🙂 Hrůza,pila po 3-4 hodinách,podle toho jak spala,ale přisátá byla třeba 1,5 hodiny...Postupně se to zkracovalo,ale i teď se řídím podle ní. Někdy chce po 1 hodině,někdy po 3... Dám jí když chce. A s tím pláčem,já nepoznám ani teď,co chce a proč pláče 😅

janey_1
autor
26. lis 2011

@misi.21 Hmm, jako bych poznávala, co mám doma....vím, že vždy nemusí plakat, že má hlad...ale když už nevím kudy kam, tak mu to prso dám, jak říkáš, někdy po hodině, někdy po 2 někdy po 3.5h 😅

misi.21
26. lis 2011

@janey_1 mě přibírala od začátku 250g týdně a Teď poslední měsíc už "jen" 200g...Ve 4 měsících má tak 7Kg(nemám váhu,jen typuju,k dr jdeme příští týden). Přece jí nenchám řvát,když nic nechce,strčím prso a ja je to spokojené miminko. V lednu začneme s příkrmem,tak jsem zvědavá,co to udělá s kojením.

zzuzinda
7. pro 2011

@janey_1 Naše Barunka v porodnici sosala tak 5-8 minut, pak odpadla totálně tuhá a když jsem jí zvážila, tak vyžahla neuvěřitelný množství. To samé byl její starší bráška, tomu to trvalo ale dýl, tak 10 minut 🙂 Doma jim to oběma ještě nějakou dobu vydrželo, ale pak zjistili, že je příjemné sosat dýl, protože se můžou přitulit a pospávat u mámy. Hlavně večer a hlavně Bára, to je taková tulící panenka. Tak jí nechávám, ať se krmí, jak chce. Když jí kojím venku, je za chvilinku nakrmená. A dlabe po 2-3-4 hodinách. V noci vydrží od 21 klidně i do 6. Teď jí jsou 4 měsíce a bude mít tak 7 kilo, na kontrolu jdeme příští týden. Tak malého nech, pozváš, když bude mít hlad, on si řekne, neboj.

zuzanamaja
23. čer 2014

@janey_1 Ahojky, mám to úplně stejně Jani🙂 Už stresuji, že má málo mlíka, neodsaji po stejně krátkém kojení nic, polykám homeopatika, ale malá je spokojená. Tak jsem z toho jelen🙂

janey_1
autor
23. čer 2014

@zuzanamaja Je Zuzi,to si nasla prispevek,co sem psala jeste s Patou.Jinak ted uz tak nejancim,mala sat nechce,takze neco nasosa a pak dostava flasu na dokrm🙂pak je spokojena🙂

zuzanamaja
24. čer 2014

@janey_1 vím, že je to starší🙂 Já zatím bojuji, malá je spokojená, jen já mám pořád nějaký schizy😀 uvidím jak přibírá příští týden. Vůbec totiž nestíhám víš, ani se najíst, ani napít, to bude tím. Klid na kojení taky nehrozí, Sebík neposedí. Tak jak to pak má vypadat🙂 No ale aspoň jsem na stejné váze z toho fičáku;) Mějte se Jani

janey_1
autor
24. čer 2014

@zuzanamaja tak to uplne chapu,mam to podobne,ale neresim🙂Pata byl taky na UM,me to kojo neni dany...delala sem proto max🙂Ja mam 2kg jeste nahore,ale spoustu rosolu🙂