Dítě odmítá kojení i lahev, co mám dělat?

hanule90
5. bře 2016

Ahoj, poraďte prosím. Syn má 9 měsíců a večer se mi při kojení naposledy přisál a od té doby nic. Vždycky mi jen stiskne bradavku zoubkama a nepjje. Samozřejmě kvůli tomu nespí, je neklidnej, brečí protože má žízeň. Problém je v tom, že neumí pít z flašky, když mu ji dam, taky ji jen kouše. Takže jediné co mi zbývá je dávat mu čaj lžičkou nebo strikackou. Jenže to nejde dělat věcně. Co mám dělat? Čím to může být že najednou nechce kojit? Jak ho naučit pít z láhve? Zkoušela jsem už spoustu druhů a nic..

werik153
5. bře 2016

Já dítě ještě nemám, ale zkušeností mám dost 🙂 Jednou jsem kamarádky chlapečka potřebovala taky nakrmit z flašky, protože se zdržela u doktorka a já ho neměla jak "nakojit" Tak jsem mu sunar z flašky mačkala do pusy....taky nejdřív nechtěl, prostě jsem chytila tu savičku a mačkala mu to u pusy tak aby mu to do ty pusinky stříkalo...a po chvíli začal sám sát...tak to zkus taky, s větší dirkou 🙂
A nebo prostě už nebude chtít mléko, taky asi možnost, příkrmy normálně papá?

viridie
5. bře 2016

Ahoj ! To bude bojkot,také jsme si tím s dcerou prošly .Přečti si toto https://www.modrykonik.cz/forum/laktacni-poradna/dite-odmita-kojeni-i-lahev-co-mam-delat/ a vydrž ,přejde to.I když jsou to nervy,chápu Tě 🙂

hanule90
autor
5. bře 2016

@werik153 jojo papa právě krásně, dneska přes den mi začal odmítat i čaj 😒

hanule90
autor
5. bře 2016

@viridie asi jsi mi poslala špatný odkaz 🙂 jak u vás ten bojkot dopadl? Prestali jste kojit? Mám doma homeopatika na zastaveni tak právě nevím nemůžu se rozhodnout zda to mám utnout nebo ještě vydržet. Prsa strašně bolí i přes odsávání 😒

viridie
5. bře 2016

@hanule90 Jéé,já jsem zmatená ! Chtěla jsem poslat toto-článek na místní wiki https://www.modrykonik.cz/bojkot-kojeni/ ,píše se tam jak postupovat,proč a jak...Rozhodně kojení nevzdávej ! My zdárně překonaly a hurá kojíme dál ! Držím Ti palce..🙂

hojda
5. bře 2016

@hanule90 Kojení nezastavuj, zkus si ho brat do postele na nahé tělo a hodně mazlit. Zkus třeba i hrneček nebo brčko, některé děti to pochobí hned. jiným to trvá. JInak odmítáním tekutin jsem si taky prošla, hlídej kolik a jak často čurá, může to být nebezpečné.