Do jakého věku dítěte jste kojily?

f.miracle
8. lis 2009

Zajímalo by mně, do jakého věku dítěte jste kojily a jak případně probíhalo "odvykání".

sussanah
15. bře 2011

@lamarika nojo, to on je vtipalek 😀

lamarika
15. bře 2011

@sussanah vidím, že ti chlapi jsou asi všichni stejně vtipní 😉 Nejvíc je na prd takový to rejpavý okolí když kojíš starší dítě 😒 Ani svoji rodině jsem neřekla o tom, že dávám Matesovi odstříkaný mliko. Nepochopili by to a za ty rejpavý prupovídky mi to nestojí 😉

sussanah
15. bře 2011

@lamarika tak ja mam v tohle docela stesti, manzel je rad, ze kojim, je presvedceny, ze je to pro maleho dobre a nejblizsi rodina to moc neresi. Sirsi rodina asi jo (tety, sestrenky a spol), ale to je mi jedno, je vidim tak jednou za pul roku, tak co jim potom 🙂 Urcite taky budu rada, pokud prebytky vypije nas mlady, protoze mi bylo lito, kdyz jsem mela mm v mrazaku, uz jim dochazely 3m a jaksi nebyl kdo by se ho ujal. Ale porad lepsi jako jedna sestrenka, ktera mela takove prebytky mleka, ze ho lila jejich kockam, jak ji bylo lito to vylivat do umyvadla a mrazak uz mela plny 😀

erinka83
15. bře 2011

@lamarika jéé, bezva, u nás to proběhlo nějak podobně, v podstatě jsem malé prso cpala před spaním a pak se to tak nějak vyvrbilo, že jeden den jsem nekojila vůbec a ona si toho ani nevšimla, tak jsem přestala 😅 měla 16 měsíců... Tak jí pak po porodu zkusím dát odstříkaný, jsem zvědavá, jestli já bude chutnat 🙂 Jinak UM mi taky nechtěla, ale asi po týdnu to vyžahla jak malinu, zrádkyně 😀 Já ten jeden hrnek UM radši dávám, co jsem tak konzultovala s holkama výživářkama...

elviie
16. bře 2011

@sussanah to byl od manžela vtipný kompliment 😵 , manžel je také rád, že kojím a když nás vidí, tak se usmívá 😵 A s těmi reakcemi jsme na tom podobně, rodina to neřeší, i má sestra kojila dlouho...ale od okolí začínám cítit nepochopení, ale právě většinou od těch, co ještě děti nemají anebo mají, ale nekojí. Tak jsem zvědavá, kam to dotáhneme 😀

mishad
16. bře 2011

Holky, ani nevíte, jak mě mrzí, že nekojím....mladá, blbá jsem dala na své okolí a nesnažila se tolik (měly jsme s kojením problémy a já to vzdala a najela na UM)...ted už vím jistě, že pokud budeme mít druhé miminko, udělám pro to všechno 🙂, dejte na svůj instinkt a klidně kojte, jak dlouho chcete, vždyt je to pro dětičky to nejlepší a navíc krásný pocit 😉 at si okolí říká co chce.....

jaa
16. bře 2011

Tak,jak dlouho,to nevím. 😀 ..Malé bude na konci měsíce 2,5 roku a kojíme stále🙂Ale už chci skončit.

luciebx
16. bře 2011

tak nas maly ma 8 a pul mesice a kojime furt.. teda tak 4x za 24hod max.. ted uz se nam zacina darit ze spi celou noc ale chudaci moje prsa.. nality a tvrdy jako balony.. takze se i tak v noci budim a chodim odstrikavat do koupelny pac nemuzu spat.. takze kdyz konecne spat muzu ze maly spinka tak nemuzu pac mam prsa nality.. no nevim jak prestat kojit.. prez den ho kojim rano a navecer a pak v noci podle toho kolikrat si rekne.. nekdy si nerekne vubec a pak trpim..

jaa
16. bře 2011

@luciebx Já malou kojila do 18m kolem 8-9x denně.K tomu měla dva příkrmy.Polévku a jogurt.nyní jsem to stáhla na 5x 😅 Ale postupně to potřebuji odbourat..

luciebx
16. bře 2011

no tak my mame rano v 8 jogurt.. v 10 kojim.. o pul 1 ma obed.. neco do hipp treba spagety nebo tak.. o pul 5 ma presnidavku.. o 6 nakojit o pul 8 ma kasi a jde se spat.. a podle toho jak si rekne v noci tak nakojim.. takze to mame docela dobry no..

elviie
16. bře 2011

@luciebx to také kojím častěji, tak 6x za 24 hodin, za pár dní máme rok 🙂

Jak často a zda vůbec kojíte v noci?

luciebx
16. bře 2011

jj v noci kojime.. i kdyz tento tyden je to tak stridave oblacne.. nekdy vubec.. nekdy jednou a nekdy 2x za noc.. vetsinou je to tak ze o pu 8 dostane kasi. .v 8 jde spinkat.. nekdy se kolem 11-12 probudi kdyz mu staci cajik.. tak usne nekdy se nezadari a chce proste k prsu.. a nekdy po tomhle vydrzi az do pul 7 do rana.. nekdy chce hned ve 2 nebo az ve 3.. a nekdy i o 5.. ale to je jak kdy.. ted nam rostou zoubky tak spis myslim ze se spis budi ze ho to boli nez ze by mel hlad.. pac takovou porci kase v 8 co ma.. a ze by mel hned za 3-4 hodky hlad.. to se mi nezda..

marcinek
16. bře 2011

ahoj, my prestali kojit na prvni narozeniny, nemela jsem tam uz stejne moc mlika a mala se odstavila po 2 dnech (kojily jsme jen nad ranem), najely jsme na UM, coz jsem sice moc nechtela, ale lepsi nez rozkousany prsa. mala se vztekala, ze ji nic netece a zkousela na me zoubky. Manzel je smutny, ze z plnych trojek mam slaby dvojky, ale zase je vyhoda, ze mala spi celou noc a UM dostane do hrnicku az v 8 rano, tak se krasne vyspime 🙂

elviie
12. dub 2011

@sussanah ahojky, tak dávám vědět jak jsem slíbila 😉 Na roční kontrole jsem se v poradně ptala na kojení po 1.roku...a doktorka mi řekla, že nejdůležitější bylo období prvních šesti měsíců, že to jsme zvládly, a dál je kojení pro dítě stále dobré, po roce už říkala, že hlavně pro jeho psychický vývoj a pouto s maminkou 😵, že ona sama kojila dlouho a potom už dávala plnotučné mléko, že dřív nebyly pokračovací mléka...každé dítě je jiné, někomu ty UM chutnají a někomu ne...říkala, že s přidáváním nových jídel přijde i samovolně menší poptávka po kojení...shodly jsme se na tom, že kojit dál a pak se uvidí 😉 , jak dlouho to bude a zda pokračovat UM nebo zvýšením mléčných výrobků...po ukončení kojení na pokračování UM netrvala, naznačovala, že to záleží hlavně na mě a malé. Mně osobně přijde, že není vyznavačkou UM za každou cenu, nás podržela, když malá ve 3.měsíci zhubla a UM nedala a počkala týden, zda přibere a přibrala, malá je drobná (má být po kom, já jsem sama prcek 😝 ), ale doktorka ji vždy chválí, přibírá, za celý rok nebyla nemocná...jiná doktorka by nám už určitě vnucovala UM. Ještě říkala, že kojení je dobré při růstu zoubků, že jak dítě nechce třeba jíst, tak mléko od maminky si většinou vezme, a s tím mám zkušenost i já, že při růstu zoubků kojíme více 😎

sussanah
12. dub 2011

@elviie tak to jsou super zpravy, mas fakt dobrou dr, ze te takhle podporuje, kez by takovch bylo vice 🙂 My jdeme akorat zitra na 18m prohlidku, tak jsem taky zvedava, jestli na to dojde rec. Ono se totiz nas mlady nejak toho koja nehcce vzdat. Uz jsem to zkrouhla jen na kojeni nad ranem a rano, kojeni behem dne uz me zacinalo opravdu hooodne vycerpavat. Ale zatim se u me nekona zadny ubytek mleka v polovine tehu, jak to pry byva, tak se zacinam smirovat uz i s tandemovym kojenim 😅

elviie
12. dub 2011

@sussanah jsem za ní ráda 😵 Tak pak napiš, co dr. říkala 😉 My teď kojíme jak kdy, někdy méně a někdy více...když trávíme víc času doma, tak o to více, to si na mě častěji vzpomene 😀 Dr. mi říkala, že kojila 4 roky v kuse, dvě děti za sebou, to je síla, já bych ráda nějakou pauzu 😅 , ale u tebe to i hrozí 😝 🙂

sussanah
12. dub 2011

@elviie no u nas to tak hezke s dr asi nebude, ale mozna ze ji ani nenapadne se zeptat, protoze bude predpokladat, ze uz nekojim 😀 No ja jsem taky nejprve chtela pauzu, ale moc to nevypada. Ale zas nijak zasadne mi to nevadi, pokud by me to vylozene vycerpavalo, tak bych to utla (coz jsem v te fazi byla tak pred 2-3tydny). Nechavam to proste na malem 🙂 A navic me ted gyndar potesil, delal mi krevni obraz a pry takhle ukazovy krevni obraz uz dlouho nevidel, takze snad si to telo zas tak nedevastuju 🙂

elviie
12. dub 2011

@sussanah Tak mně se dr. často jen zeptá, tedy spíš konstatuje - předpokládá, že dál kojím, pochválí nás a dál to neřešíme 😅 , dnes jsem se zeptala první já, tak jsme se o tom bavily víc...A jakou polohu tedy máte při kojení, když máš bříško a malej už je velký kluk? My už vyloženě kojíme jen tak, že leží na mně, bříško na bříško... 😀 Tak to je fajn, že máš krásný krevní obraz, tak to svědčí vám všem třem 😵

sussanah
12. dub 2011

@elviie my uz dlooooouho kojime jen v leze na boku. Maly mel uz nekdy kolem 9m 10kg a udrzet takovou vahu na rukach fakt nejde. Takze si lehneme, ja se posunu zadkem co nejvice dozadu, at mam misto na bricho a on si lehne taky bokem a uz jede 🙂 Uz i pochopi, ze musi mit natazene nohy anesmi me kopat kolenama do bricha, takze je to pohoda. Ale nejlepsi je to ted, kdyz ho kojim jen nad ranem a rano, protoze spim bez pyzama a on mi vzdycky polozi ruku na bricho a jakoby me pri kojeni hladi po tom brichu 😵

elviie
12. dub 2011

@sussanah to je hezké 😵 , my kojíme v leže jen v noci, jinak břicho na bříško, ale malá je drobná, takže s tím problém nemám, jen mě občas kopne nebo mi nožkama tlačí na jizvu, a na to jsem citlivá ☹ Já mám ráda, když se na mě při kojení podívá, když se na mě při tom usměje nebo mi dá potom pusinku 😵 Ono je to i přes pár nevýhod vlastně strašně fajn 😵

sussanah
12. dub 2011

@elviie jj vidim to stejne, porad ve mne prevladaji ty pozitivni pocity z kojeni, to kdyz se ke mne tuli a ukazuje mlicko a ze mu chutna apod. 🙂 Sice jsem mela par momentu, kdyz se s tim chtela prastit, ale stacilo upravit frekvenci a je to zase lepsi 🙂