Do kdy jste výhradně kojily?

dana3262
29. říj 2010

Ahoj! Zajimalo by me do kdy se tak prumerne vyhradne koji a zkusenosti maminek, ktere vyhradne kojily /koji dele nez 6 mesicu.

monkula
29. říj 2010

@dana3262 ja som výhradne dojčila do veku šesť a pol mesiaca. Nedávala som ani čaje, ani vodu, nič, len MM..

miarosa
29. říj 2010

Kojila sem do 5 měsíců pak už to nestačilo a pak se mi přestalo dělat úplně i přes to že jsem se snažila rozkojit. Mrzí mě to chtěla sem kojit do roku. 😒

pazhitka
30. říj 2010

Já jsem obě děti plně kojila do konce sedmého měsíce, staršímu ale moc příkrmy nejely, takže fakticky možná mnohem dýl🙂 Bylo to kvůli potenciálním alergiím a atopickému exému.

bertica.h
30. říj 2010

ja obe deti presne do pol roka.bez čajov,vody,čoholvek.

olzden
1. lis 2010

Ahojte, WHO podľa najnovších informácií doporučuje výhradné dojčenie do 6 - 7 mesiacov bez čajov, vody, minerálky.... Proste iba dojčiť.ja som si to užila so svojim synom a bolo to veľmi super a hlavne praktické - žiadne fľaše a žiadne cumle sme nepoužívali. Ale poznám poznám mamičky, ktoré plne dojčili aj dlhšie.

kubaka
1. lis 2010

do pěti a půl bez jakéhokoliv přídavku , pak se 14 dní zacvičoval večer s 5 ml kašičky a pomalu jsem zvyšovala. Takže vlastně taky do 6m a pak se začalo s polívčičkami. Skončili jsem v 9. měsíci

andelka
1. lis 2010

Můj malý bude mít za 10 dní 6 měsíců a ještě kromě mlíčka (a kapek na bříško) nic jiného nepoznal, ani vodu, ani čaj, ani UM. Po ukončeném 6 měs. dostane první příkrm a dál budu kojit. Uvidíme jak dlouho nám to vydrží a jaký bude jedlík. 🙂

kar.la
1. lis 2010

Malá měla 6 měsíců před týdnem a taky je prozatím pouze kojená. Starší dcerka měla alergii na BKM, takže bych chtěla kojit co nejdéle, doktorka mi na poradně řekla, že už bychom měly s mrkvičkou začít, že se teď pro změnu doporučuje v 6 měsících plná zátěž 😒 No, moc se mi do těch příkrmů nechce 😀 Asi ještě týden počkáme a pomalu začneme...

kristi
1. lis 2010

do 6 týdnů - pak jsem chtěně přestala

karrinn
1. lis 2010

obě děti plně do ukonč. 6měs., pak postupně příkrmy 😉

kar.la
1. lis 2010

@karrinn zeptám se trošku mimo téma, ale koukám, tvá Kristinka má 7 měsíců, tak to máš v živé paměti... S příkrmy jsi podávala hned i nějaké tekutiny navíc, nebo prozatím jen kojíš?

evi3
1. lis 2010

výhradne do 5,5 mesiaca, potom sme začali príkrmy, lebo už mala vačší výdaj ako príjem a prestala priberať, tryskomyš. Skončili sme keď mala 22 mes. celkom v pohode bez plaču.

happyhappy
1. lis 2010

presne do ukonceneho 6 mesiaca

meo
1. lis 2010

Má se výhradně kojit do 6 měsíce, doktorka mi řekla, že pokud jsou velká vedra, může se dát mezi kojením troška převařené kojenecké vody. Po šestém měsíci samotné mléko prý taky stačí, ale dítě potřebuje ještě různé vitamíny a další látky, proto se už pak dávají zeleninové příkrmy.

kubaka
2. lis 2010

@kar.la jestli můžu reagovat - tohle je důležitý dotaz - jakmile se začne s prvním tuhým příkrmem, hned nabízet i trochu vody. Mrňavý dudlíček s malou dírkou, dát 10 ml a nechat pocucat, malej si s tím pohrál, pocucal a pak pil i sám. Takhle se naučí přijímat i jiné tekutiny než mlíko. Maminy na to téma tu měly diskuse o tom, že dítěti dávaly zapíjet všechno jen MM a ony ještě v roce odmítaly jakékoliv jiné tekutiny a byl problém. Když se to zavede současně, zvyknou si přirozeně zapíjet tuhou stravu vodou - a fakt stačí voda, čaje, šťávy bych jim necpala. Oba kluci na ní vyrostli a malej ani dnes nic jiného nepije - (teda kromy coca-coly, pokud se k ní dostane 😀 )

iris
2. lis 2010

syna jsem kojila 6,5 měsíce, teprve potom začal dostávat příkrmy..skončili jsme s kojením týden před 1. narozeninami - Tomík se odstavil sám 😉

baterka
2. lis 2010

jen kojím a malému bude za týden 6 m. Dr. sice říkal pomalu začít s mrkví, ale ještě tak 3-4 týdny počkám, není kam spěchat a kdo se ho bude jednou ptát, zda byl kojený do ukončeného 6. nebo 7. měsíce, ne? 😀

dana3262
autor
4. lis 2010

@kubaka
@kar.la
není špatný také vývar z mrkve. Je to ohromně slaďoučký a našemu to chutnalo. Zkusila jsem mu to dat asi 3x brčkem.(lepší je ale hadička pro staré, ležící lidi, co prodávají ve zdravot.potřebách, brckem se mize rýpnout nebo píchnout)
Oni se stejne moc nenapijí, jen tak pár kapek.

dana3262
autor
4. lis 2010

@baterka To máš pravdu. Hlavně mě trochu vyvádí z míry, jak se ted furt rika, ze se detem maji davat alergeny (napr.lepek) dokud se jeste koji. Ja jsem ale presvedcena, ze pokud nekdo koji 6 mesicu, tak je lepek nevhodny, pokud nekdo koji 2 roky, tak je urcite lepsi lepek zaves pred odstavenim. To uz ale nikdo nebere v uvahu.. ☹

kar.la
4. lis 2010

@kubaka díky za názor.
Přiznám se, že příkrm dávám 3. den a ještě jsem vodu nedala. Malá sní pár lžiček, tak ji vždy dokojím, ať má plné bříško... Ale taky razím názor, že nejlépe čistou vodu popř. neslazený sáčkový čaj.
@dana3262 ten vývar z mrkve - trošku bych se bála, aby pak nemělo z něj dítě zácpu. My s ní bojujeme u starší dcerky pořád, tak se takovým věcem vyhýbám 🙂

kubaka
4. lis 2010

@kar.la cokoliv ochuceného není vhodné, zvlášť když se začíná. Voda je základ, je vždycky dostupná a můžou jí pít v neomezeném množství. Jde hlavně o to, aby se naučily automaticky pít i něco jiného, uměly přijímat tekutiny. V tomhle věku je to věc pár dní, týdne a nejlíp jim to jde s malým dudlíkem s jednou dírkou, aby to moc neteklo. Prostě potáhne a zjistí, že z toho něco teče.Zezačátku vypije trošku, protože je pořád hlavně kojený, takže žízeň nemá po pár lžičkách. Ale jde o zvyk

pandysek
4. lis 2010

já mmalou kojila do roku a ve vedrách dávala vodu a čaje pro kojence , a malýmu to samé zatim kojim a chci přestat kolem jednoho roku - dávám mu vodu a taky čajem . Jen mlíko ve vedrech podle mě nestačí
čaje samozřejmě neslazené

lena27
4. lis 2010

já jen kojila oba do půl roka, pak jsem začala zavádět příkrmy + dávám čaj

dana3262
autor
4. lis 2010

@kar.la Zacpu z vyvarene mrkve by nemela mit. Vydyt je to jen voda, ale s obyc.cistou vodou souhlasim. Ta je zaklad. Jestli malou trapi zacpa zkus si dat kazde rano na lacno lzici kvalitniho olivoveho oleje. Pomohlo to i me i malemu 😉

radka.m.
4. lis 2010

ahoj,taky souhlasím s čistou vodou a pomalu začít s prvními příkrmy,jinak k tomu lepku-podle toho,co jsem vyčetla z různých zdrojů,tak by se měl zavádět právě mezi prvními,protože když pak dítě jí už více příkrmů,tak se to daleko hůře rozpozná a v době kojení to doporučují proto,protože látky v mm zbrzdí příznaky nemoci,takže si podle toho myslím,že zavádět lepek třeba dvouletému dítěti je hloupost

lena27
4. lis 2010

já vás tedy s tím lepkem vůbec nechápu. já budu dávat od 8 m. proč by ho někdo zaváděl až v 2 letech? to jako nebude dávat rohlíky apod.? vždyť v roce už mají jíst vše

radka.m.
4. lis 2010

lena-no přesně tak,když se má zavádět takhle brzy právě kvůli tomu,aby se lépe rozpoznalo onemocnění,tak ve dvou letech ho zavádět je blbost,protože to už dítě jí všechno a lepek je hlavně ve spoustě potravin,někdy ani nevíme kde všude,jinak je to jako s alergií-čím více potravin dítě snědlo,tím hůře se rozpozná alergie na určitou potravinu 😉

dana3262
autor
4. lis 2010

Mozna nemate citlive deti. Ja mam atopicky ekzem, alergie, astma, ale vsechno jen trosku (az na ten ekzem, ten mam hodne moc a vsude). Ja chci s lepkem zacit, co nejpozdeji. Podle situace a podle toho jak bude vypadat maly. Ona se ta citlivost nejak proste pozna. Podle pleti, chovani, podle stavu unavy a tak. Precetla jsem toho bambiliony i zjistovala nazory lekaru atd. Kazdy je jiny. Naprosto. Tak jsem pomoci nashromazdenych informaci a selskeho rozumu dosla k zaveru, ze lepek cim pozdeji, tim lepe. Organismus je vyvynutejsi, odolnejsi. Ja sama jsem nekolik mesicu drzela bezlepkovou dietu, takze vim, co je to za vopruz, ale zas, kolik toho dite sni, ze jo. Ale berte me s rezervou, dyt rikam, ze stale vyhradne kojim a chci vydrzet do roka 😀

radka.m.
4. lis 2010

dana-každého věc,jak to udělá,akorát já jsem se teda dočetla,že čím dříve se to odhalí,tím dříve se začne nemoc léčit a o to lépe se pak ukoriguje,ale to nejspíš víš,je to prostě stejné,jako u každé nemoci

permonik7
4. lis 2010

Já výhradně kojila 6měsíců, do té doby nic jiného a pak jsme začali s příkrmy. Kojím pořád 🙂