Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dochází mi mléko? Malý vydrží přisátý i půl hodiny

alena_z_benesovska
10. lis 2015

Ahoj, možná hloupá otázka... malému jsou 3 měsíce, kojím pravidelně každé 3 hodiny 15min, ale poslední 2-3 dny se nechce pustit a vydrží přisátý i půl hodiny. Je možné, že mi dochází mléko a musí tedy víc sát, aby se najedl? A co říkáte na RICINUS COMMUNIS 5CH? Děkuju!

olga_
10. lis 2015

Ahoj, určitě to hloupá otázka není! Přidám svoji zkušenost, která tě možná může nasměrovat. Kojím více než rok a stále hodně - asi do synových 8 měsíců téměř výhradně. Když měl kolem těch tří měsíců, trvalo každé naše kojení zhruba hodinu, postupně se pak ten čas zkracoval a teď to zabere pár minut.
Neboj se, že by tam byl "zbytečně" dlouho. Takto malé mimčo ti při přisátí stimuluje tvorbu mléka, užívá si kontakt (kojení není jen pití mléka 🙂 ) Určitě ho nechej u prsu jak dlouho chce a jak často chce, prostě mu to nijak nereguluj. Nedávno jsme se bavila se svojí laktační poradkyní, se kterou jsem řešila, že si syn kolikrát jen řekně o kojení (říká papú), já mu ukážu prso, on si dloubne, cucne, usměje se a jde pryč. Ptala jsem se, jestli mu to nemám utnout a bylo mi řečeno, že pokud chci kojit dlouho a podle jeho potřeb (což chci), nemám mu do toho zasahovat, protože on si tím prostě udržuje laktaci. To samé je časté kojení v noci.
Asi v šestém měsíci syn odmítal jedno prso a už jsem v něm neměla skoro žádné mléko - nepodařilo se mi z něho odsát pomalu ani desítku!!! Laktační poradkyně mě přivedla ke změně polohy při kojení (zavedli jsme kojení vleže, což je bomba), odpočinku a k tomu, abych měla mimčo co nejvíce u sebe a při kojení ideálně pod dekou na nahato. Do tří dnů jsem mohla mléko dodávat snad i do mlékáren ;).

Tím vším chci říct: Určitě tam není dlouho, buď v klidu. Když ho u prsu budeš nechávat podle jeho potřeb, laktace se sama upraví. Nejlepší pomoc je vždy miminko.
Doporučuju neřešit ani četnost ani délku kojení, uvolnit se a užívat si to. 🙂

S Ricinus communis nemám zkušenost...

jitavrtule
10. lis 2015

@alena_z_benesovska nech ho jak dlouho potřebuje, může to být spurt nebo se jen potřebuje pomazlit, přitulit.
že by docházelo mléko, bych se nebála, jen pěkně koj jak je třeba, a ono se to poddá, uvidíš 🙂

evulina77
10. lis 2015

@alena_z_benesovska podívej se na kojeni.net, je tam hodně rad a stránky jsou super. Může jít o spurt, do týdne by se to mělo upravit...

alena_z_benesovska
autor
12. lis 2015

Ahoj, děkuji za informace a uklidnění!