Dojčenecká voda. Jak dlouho jste ji pro svoje mimča převařovali?

akcul
21. čer 2007

Ahoj holčiny,
mám pár dotazů ohledně kojenecké vody. Naše malá je na umělým mlíčku a my teď o víkendu vyrážíme na týden na dovolenou na jižní Moravu. Nevím, jakou tam budu mít možnost převařit si vodu, tak si ji předvařím dopředu doma, naleju zpátky do pet lahví a takle vezmu s sebou. Myslíte někdo, že se té vodě může něco stát? A taky bych se chtěla zeptat, jak dlouho jste pro svoje mimča koj. vodu převařovali? Někde jsem četla, že půl roku, někde rok. Tak by mě zajímal váš názor. Díky. 🙂

carodkaa
21. čer 2007

Ahojky,na pripravu jidel staci prevarovat vodu do pul roka,a k pití do roka.
Jinak ten prvni dotaz jsem moc nepochopila,did budes stejne muset tu vodu ohrat abys mohla udelat UM? 😉

lilourich
21. čer 2007

Určitě bych převařenou vodu nijak dlouho nazkladovala. Aby jsi měla zaručenou aspoň nějakou nezávadnost, tak by jsi musela mít dokonale vysterilizovaný víčko, i lahev. Ale nakolik se všechno zničí varem, aby se to za nějaký čas zase nepomnožilo fakt nevím. To chceš třeba jako týden skladovat převařenou vodu v lahvi? Zatím malímu taky pořád převažuju vodu, pokud mu náhodou dávám něco jinýho než mateřský mlíko, ale jak píše carodkaa tak převařovat stačí do půl roka, a na pití dýl.

elliana
21. čer 2007

ahoj, su aj sterilne kojenecke vody, napr od hummany, ta stoji u nas na SK cca 53,- za 1,5 litra. Ja napr. malej na mlieko vodu prevaram stale, ale na pitie nie, prevarenu mi jednoducho nechce pit, tak neprevaram

iva72
21. čer 2007

Ja by som sa na prevarenú vodu nespoliehala. Baktérie sa tým zničia, ale napr. pesticídy (hnojivá) sa tým nikdy nezničia. A tie sú pre bábo nebezpečné.

elliana
21. čer 2007

iva, ako to myslis? Nechapem...

susanh
21. čer 2007

Akcul, myslím, že už tu bola téma, v ktorej sa rozoberali kojenecké vody. Existujú aj také, ktoré netreba prevárať, sú bez bubliniek. Kúp si pár fliaš a máš to.

akcul
autor
21. čer 2007

Holky,
děkuju za rady. Jedeme do takovýho rodinnýho penzionku a nevěděla jsem, jestli tam budu mít možnost vodu někde převařit. Ale dnes jsem volala majiteli a dal nám k dispozici kuchyňku, tak je to vyřešený. 😉 Na přípravu mlíčka máme ohřívačku, takže snad bude všechno OK. 🙂

zuz11
21. čer 2007

akcul, a co tak si zobrat rzchlovarnu konvicu? tam staci vodu prevarit, ja prevaram aj nebublinkovu, teda pijeme iba tomu natural neperlivu, ale prevaram a budem az do jedneho roka 😉

mitinka
21. čer 2007

myslim ze nie ale poredavaju aj vodu humany (tusim sa tak vola) predavaju ju v lekarni a ta je uz prevarena je v baleni ako mlieko je to super vec u nas to stoji 59sk podla toho v akej lekarni videla som ju uz aj za 80sk ale to musis natrafit na dobru a lacnu lekaren 😉

dashak
22. čer 2007

akcul,
no teoreticky by ti stačila jen varná konvice bez ohřívačky. My byli na podobné dovolené loni na Slovensku, malá byla zatím jen na mlíčku. Kuchyňku jsme měli taky k dispozici, ale jelikož to byla kuchyň těch majitelů, kde si normálně vařili a vegetili, tak jsem tam moc nechtěla otravovat a jenom jsem si tam vždycky umyla flašku a vyvařovala cumlíky.
Měla jsem sebou malou rychlov. konvici 0,9l, do té jsem si vždycky dala převařit vodu, pak vydržela v tom dlouho teplá, takže jsem si z toho připravovala mlíčko nebo jsem jen na pár vteřin ťapla na vypínač a znovu se to ohřálo na pitelnou teplotu. Takže jsem si mlíka nedělala do zásoby do ledničky, ale dělala jsem vždycky čerstvé.

A ten nápad s nalitím převařené vody není moc šťastný, protože správně bys měla otevřenou vodu v určité době spotřebovat, jinak se ti začne kazit a ty bys vlastně měla otevřené všechny.

akcul
autor
22. čer 2007

zuz11, dashak:
Holky, s tou konvicí to teda není vůbec špatnej nápad. Vidíte, to mě nenapadlo! 😠 Takže díky za radu!!! 😉

miselam
23. čer 2007

voda sa prevara koli CO2,tym sa vlastne stabilizuje,aby sa nepokazila,aj ked pisu neperliva urcite tam nejaky oxid uhlicity je ,takze este mozes nechat vodu postat a vysumiet a nemusis prevarat.

zuz11
23. čer 2007

ja to robim tak ze otvorim mineralku, prevarim iba do poharika a zvysnu mineralku dam do chladnicky a vzdy cerstvo prevarim a necham schladit na izbovu teplotu v hrnceku 😉 otvorenu mineralku mam max 3 dni a v pohariku ju menim min. 2 krat denne 😀

wladka
23. čer 2007

baby, existuje kojenecka voda, k priamemu pouzitiu, bez tepelnej upravy.. je to FROMIN.. skuste, doporucam.. malinkej tuto davam.. 😉

elliana
23. čer 2007

wladi, ja tu vodu nemozem nikde zohnat...kamarat ju mal v takych 30 l bandaskach, ale tam nebolo pisane, ze kojenecka

zuz11
23. čer 2007

vlastne ani neperlive by ste nemuseli prevarat 😀 a tych je mnoho 😉

elliana
23. čer 2007

tam ide aj o zlozenie vody, ale mne sa aj lucka zda dost mineralizovana, tak neviem

zuz11
23. čer 2007

eli, hej lucku treba prevarit, ale napr. tomu nie 😉

wladka
23. čer 2007

elli, v hypermarkete tesco ju kupujem.. 😉

inac, lucka sa mi prestala pacit, chutovo nie je bohvieaka.. 😒 ..nam viac vyhovoval drobcek..

mimakro
24. čer 2007

Pokiaľ sa drží v chlade, vydrží. Pri izbovej teplote a zvlášť v týchto horúčavách hrozí premnoženie mikroorganizmov.

mitinka
24. čer 2007

baby voda LUCKA je perliva 😉 😀 skuste ju zatvorenu zahrkat a potom uvidite bublinky sa len tak predbiehaju a este vam to aj zasici 😠 to je dokaz ze je perliva!!!! 😉 😉 len na upozornenie 😒

iva72
25. čer 2007

No ja som to asi zle pochopila v tom mojom predošlom vstupe. Ja som myslela na preváranie obyčajnej, nie kojeneckej vody. Ale kojenecká voda by mala byť nezávadná, nie? Tam si viem naozaj predstaviť preváranie len kvôli CO2.

milhaus
26. čer 2007

mne praveže chutovo drobček nechutil ale lucka ano, to asi preto že mam lucku 😝

kattom
26. čer 2007

ahojte - len tak pre zaujimavost - dnes nam prisiel do schranky letak Billa a maju novy produkt - kojenecku vodu za 7.90 Sk. (inak ja pouzivam Lucku)

ena
27. čer 2007

Milhaus: ty mas drobceka Lucku 🙂)

fifla
27. čer 2007

ahojky,
baby, nemate niektora skusenosti s filtracnou kanvicou BRITA? Vraj ju doporucuju aj pre male miminka.

orisek1
31. říj 2007

Znovu otvírám toto téma - musí se teda kojenecká voda převařovat nebo ne??? Chtěla bych malému dávát lžičku vody kvůli snadnějšímu kakání a nechce se mi kvůli jedné lžičce denně převařovat. Navíc máme varnou konvici neustále zasajrajtovanou od sanytru, tak mi to nepřipadá moc hygienické.

bledulka
31. říj 2007

oříšku,já převařuji (musím ke kojení trochu dokrmovat) a převařuji 5 minut (takže v hrnci-mám ho na to vyhrazený-to by konvice nedovolila 5 minut vařit) 5 minut je napsáno na návodu na přípravu mlíčka z krabice...
Nedovolila bych si nepřevařovat,protože nevím,za jakých podmínek byla voda skladovaná... Nevím ale ,jak bych to dělala,kdybych potřebovala takové pidimnožství...co takhle v mikrovlnce, No nevím...

lebedka
31. říj 2007

Já jsem zjistila a byla jsem ujištěna, že ani Fromin ani Horský pramen se nemusí převařovat. Takže pro přípravu Nutrilonu jen ohřívám v mikrovlnce.

ronie
31. říj 2007

orisku ve 4 měsících už nemusíš 😉