Dokrmování třítýdenního miminka, mateřské mléko jí nestačí

eliesch1
28. lis 2018

Dobrý den, rada bych se zeptala čím nejlépe dokrmit miminko když má tři týdny, MM už ji nestačí

bigbig
28. lis 2018

@eliesch1 Já bych spíš řekla že má 3týdenní spurt, nedokrmovala bych a spíš kojila a kojila. Pamatuju si že když bylo synovi 3 týdny kojila jsem v podstatě nonstop. Trvalo to asi týden a bylo to vyčerpávající, ale každý spurt jednou přejde😉
Hodně sil přeju!

leilinka1234
29. lis 2018

Pokud nechcete přejít na umělé mléko úplně, tak nedokrmujte. Kojte! Pijte meltu, kojící čaje, pijte po litrech. Mně pomohly i homeopatika, kupte si je. Hlavně se snažte nemyslet na to, že dáte um. Je to škoda a úplně zbytečné. Miminko si prsa nastaví na svou potřebu, ale chce to čas... Třeba týden, než se to srovná.

terka2018
29. lis 2018

@eliesch1 ahoj muzes zacit kteroukoliv umelou vyzivou defakto nejdulezitejsi hlavne je, aby vam sedla. 🙂 My zacali, teda az po delsi po dobe na nutrilonu a nastesti nam sedl hned. 🙂

no_title
30. lis 2018

Přikládej kdykoliv si řekne, i kdyby to bylo 10 minut po kojení. Většinou mýtus "mléko mu nestačí" vznikne proto, že dítě chce kojit hodně často. Dokrm je nutný jen tehdy, pokud dítě hubne nebo delší dobu nepřibírá (většinou je to ale tak, že dítě přibírá, ale chce často kojit). Pokud je to ten případ špatného přibírání, tak první zapracujte na kojení. Pozvěte si LP z Mamily. Ta je schopna zkontolovat správné přisání, uzdičku (která může být také příčinou), naučí vás kojit v šátku, čímž to bude pro vás pohodlnější. Můžete zkusit nasadit kapsle Benediktu a Pískavice (kojící čaje nejsou moc účinné). Pokud máte dudlík, vysaďte ho, mate techniku sání a miminko pak vypije méně než by mělo. Může pak bojkotovat kojení, nebo se toho dožadovat velmi často a později když jsou zoubky, může kousat.

eliesch1
autor
30. lis 2018

@no_title no ono jde o to ze jsem miminko měla týden v nemocnici, odstrikane mm ji tam nestačilo tudiz ji museli dokrmovat a já během toho ztrácela mléko a po propuštění jsem už neměla tolik toho mléka proto jsem si zacla zjišťovat umělou.

megi89
30. lis 2018

@eliesch1 každému mimcu sedne jine um. My zkusili dat malému hipp a musím zaklepat vše ok. Je třeba vyzkoušet 😊

leilinka1234
30. lis 2018

@eliesch1 prsa jsou schopná zase zamakat a naučit se produkovat tolik, kolik je potřeba. ;) neházela bych kvůli tomu flintu do žita 🙂 věřila bych tomu, že se to srovná a budete bez um 🙂

eliesch1
autor
1. pro 2018

@leilinka1234 už se srovnalo, po tom co mi ji vrátili tak jsem se snažila kojit co to šlo a mliko se rozjelo takže díly bohu!

no_title
2. pro 2018

@eliesch1 to mě moc mrzí. Je to tím rozdělením od miminka, co jste měli, ona ta laktace je nejvyšší, když máš miminko u sebe, psychika dělá hodně. Jsem ráda, že jste to už překonali, bude zase dobře 🙂

bloondy
4. pro 2018

Dobry den mám na Vas prosbu. Mam třetí miminko 3 týdny. Starší děti obě plně kojeny cca do 8 měsíců. Jenže to moje nejmladší nechce už 14 dni přibírat, jsem z toho zoufalá maličká vypada spokojeně. V noci se budi 2x přes den dáváme cca po 3 hodinách to mi ale umi viset na prsech i 40 mi nut. Plinecky ma mokré stolicku tak 2x za den. Porodni vahi mela 3400. Z porodnice jsme odesly s 3300 a na tom stojime. Homeopatika na rozkojeni uz mame za sebou piju co se do me vejde. Moje doktorla me rekla ze kojit jen 10 minut z jednoho a 10 z druheho a rano vecer dokrmit 50 UM, ja prikladam jak si mala řekne. Byla po porodu zlutejsi a u kojeni usina. Co delat?

bloondy
4. pro 2018

@bloondy ještě me napadllo 14 dni mam zanet dutin a malicka ma trochu rymu nemuze to byt zpusebeno i tim?

no_title
5. pro 2018

@bloondy to je rada tyjo, omezit kojení a přidat UM, takhle akorát předčasně odstavíte. Spíše kontaktujte LP z Mamily (i kdyby nebyla ve vaší lokaci, zavolejte nejbližší a ta vás kdyžtak odkáže na bližší). Správná LP zkontroluje přisátí, zda umí sát, taky pomáhá vysazení dudlíků a u vás můžou pomoct kapsle benediktu a pískavice. LP by měla zkontrolovat i uzdičku (když je krátká, tak to může kojení taky zhoršovat).

no_title
5. pro 2018

@bloondy taky někomu pomáhá hodně jíst a pít, vývary a tak. A co nejbližší kontakt - nosit v šátku, spát spolu, koupat se spolu, kontakt skin to skin