Dokrmuju při kojení, odstavím tak 4týdenní dceru úplně?

haninav
22. srp 2015

Ahoj, mám 4 týdenní holčičku a nestačí jí moje mléko, musím jí dokrmovat, nemůže se stát že si jí úplně odstavím? Nechci přestat s kojením! Jak to mám udělat. 🙂

frankie
22. srp 2015

Já to s klukama dělala, že první jsem jim dala odemě, co vypili a pak z flašky nebo přes hadičku a ještě jsem vzala odsávačku a po každé odsávala. Na druhého syna jsem si pořídila speciální lahvičku pro kojené děti Medela Calma. Ale u stejně sem o mléko přišla u prvního ve čtyřech měsících a u druhého ve třech měsících.

citun
22. srp 2015

@haninav Určitě nekrm z lahvičky, nebo ti přestane sát z prsu. Jestli přestaneš kojit, tak se svět nezboří, malá ti vyroste i na UM. 😉

maare
22. srp 2015

Já jsem také dokrmovala, měla jsem ze začátku málo mléka, navíc měl novorozeneckou žloutenku , tak málo pil, jen spal,tak dostával po kojení vždycky dokrm nutrilonem. Taky jsem se bála, aby se neodstavil, používala jsem lahvičku od medely calma a pak jsem přešla na normální lahvičky od aventu a v pohodě zvládal i z prsu i z lahvičky. Vždycky jsem také odsávala po kojení , nakonec jsem se rozkojila díky odsávání, ono to chce trpělivost a hned o nevzdat. Kojila jsem do 8 měsíců + od 5 měsíců měl již příkrmy zeleninky ....

elu
22. srp 2015

@haninav nestačí, že nepřibývá? nebo je jen neklidná....ja taky prikrmovala a pak za mnou prijela segra odpurkyně příkrmů a zakázala mi přikrmovat 🙂...mala za tyden pribrala pul kila, takze její neustalý neklid nebyl zbusoben hladem, navic jsme kojili pres klobouček a ja taky mela pocit, ze to moc neteče...nicmene vaha nelže 🙂

zo_ja
22. srp 2015

Proč mysliš, že jí Tvoje mlíko nestačí? Může se zvýšit poptávka, ale zvýšení výroby trvá ca 3 dny. To, že chce často, neznamená, že jí mlíko nestaččí. A když chce často, tak to stimuluje k vyšší tvorbě. 😉
Pomáhá hodně pít (jakýkoli tekutiny, polívky ap.), kontakt kůže na kůži, mít dítě u sebe, spát s ním, nosit ho (cokoli z toho je Ti milé), dost mazlit, pořádně jíst - řádný oběd, solidní porce, pestrá strava, pořádně spát, a nestresovat se jinýma věcma.

bledulka84
22. srp 2015

přikrmuj cévkou, kterou vložíš k bradavce, bude zároveň sát tvoje mlíčko a zároveň si vycucne i něco navíc z dokrmu. cévka je to CN-01 od výrobce Gama, UM si můžeš připravit normálně v lahvičce a cévku do toho jen vložit.
video kojení s cévkou třeba tady: http://www.breastfeedinginc.ca/content.php?page...
já takto dokrmovala od 6 týdnů a kojíme doteď (10 měsíců)

pavlapl
22. srp 2015

přesně jak píšeš @zo_ja . Tvorba mlíčka je řízená nabýdkou a poptávkou tzn. čím častěji budeš kojit tím víc se bude tvořit mlíčka. Koj klidně co hodinu. A hlavně v noci to se dělá nejvíce prolaktinu který je potřebný k tvorbě mléka. Přestávka v noci by neměla být mezi kojením delší než 3 hodiny. Dokrm bych úplně vyřadila a hlavně nepoužívat dudlík!!!