Dopegyt (vysoký krevní tlak). Můžu ho brát, když kojím?

karenka
13. čer 2008

Ahoj,
chci se zeptat, v těhu se mi zvýšil tlak, brala jsem Dopegyt a doktorka mi ho předepsala i teď, když kojím. V příbalovém letáku je, že kojící musí přestat kojit, dr. mi tvrdí, že miminku to neškodí. Ještě mi přidala Egilok. Tak nevím, jestli to mám brát nebo ne. Kojit se mi přestat nechce ☹

eyael
26. lis 2011

@luckyhoney bílkovinu v moči mám od minulého porodu, tj. tři roky, prostě pořád. Kdyby ta hodnota byla extra vysoká, asi mě mudra pošle do nemocnice rovnou a nebude mě zvát na kontrolu až za měsíc 😕
víc mě zlobí ten tlak, abych ho zvládla ukočírovat do pondělí, než se dovolám mudře s naměřenýma hodnotama...

eyael
26. lis 2011

@lucy222 - nefroložka i gynekoložka se tváří, že pokud není tlak pravidelně přes 130/90 tak je to pro těhu ještě v normě, 110/85 cos měla mi přijde úplně v pořádku 😨

hribek
26. lis 2011

Ahojky ja ho dostala posledni 2 tydny tehu. Kvuli tlaku a ozvam mi porod vyvolali. po porodu sem mela vys. tlak asi 14 dni. V porodce jsem kvuli tomu stravila 1 tyden, 2 dny pred propustenim mi vyskocil na 170/110 tak jsem dostala i kapacky. Dopegyt jsem brala jeste i 3tydny po porodu, pak se mi tlak ustalil a ted zatim v pohode.

lucy222
26. lis 2011

@eyael právě, že to číslo "85" je hraniční...jinými slovy "80" je o.k. a "85" už je vysoký... mám opatrného dr.-už při tomhle mne poslal do nemocnice ať zkontrolují průtoky apod. 😉 já měla vše o.k., ale být Tebou, zajdu za jiným dr.-i kdyby jen na ambulanci někam do nemocnice s tím,že se Ti motá hlava..zkontrolují malou, průtoky a snad to bude o.k. a můžeš jít domů.

foogy
26. lis 2011

@eyael Hele, já bych teda taky už šupajdila do nemocnice!!!! Mně řekli, že v těhu je důležitej ten spodní a ty ho máš sakra vysokej. Vím, že je to těžké, když máš doma už jedno dítko, jít si lehnout do nemocnice, ale myslím, že teď je důležitější to mimi v bříšku a prostě by se to muselo nějak udělat!
Já bych po svých zkušenostech a po tom, že už jsi to v minulém těhu měla, fakt jela do nemocnice! Třeba se s nima domluvíš jenom na ležení přes víkend a v pondělí tě pustí.
U vysokého tlaku je blbé, že se k mimi nedostává tolik živin a mimi neprospívá tak, jak by mělo. Já bych prostě jela. A to tě nechci nějak strašit!!!!!
Držím ti palce a dej nám pak vědět, jak jsi na tom, budu na tebe myslet!

foogy
26. lis 2011

@hribek Mně se po porodu tlak během měsíce dostal do normálu a dokonce ho teď kolikrát mám i nízký 😉 Je fajn, když se žádné prášky brát nemusí, viď? 😉

foogy
26. lis 2011

@eyael Právě je divný, že máš tlak vysokej a ona si tě pozve na kontrolu až za měsíc!!!!! To je jak můj bývalý gynekolog! Ještě, že jsem měla známé na gyndě, kteří se o mě od 34tt starali.

hribek
26. lis 2011

@foogy presne tak, me v porodce vylitaval spis jen kvuli tomu ze sem chtela domu a oni me nechteli kvuli bilkovine v moci pustit, nakonec po tydnu me pustili a to sem jeste rano musela na internu jestli je to ok. tak sem se modlila a nakonec me pustili a vse se krasne srovnalo

foogy
26. lis 2011

@hribek A teď už nikam nedocházíš?
Já pak ještě asi 2 měsíce po porodu byla u kardiologa, ale řekl, že jsem OK, tak jsem byla ráda 😉
A jenom pro zajímavost, rodily jste holky normálně nebo císařem?
Já císařem, protože měl Olík 2x omotanou pupečníkovou šňůru a už byl přidušenej a hlavně do mě do konce těhu cpali magnézko kvůli tlaku, takže mi děloha zas až tak nepracovala 😖

hribek
26. lis 2011

@eyael taky bych radeji sla na kontrolu na prutoky. ja mela na monitorech 140/90 a to se jim nelibilo nakonec si me tam nechali a porod vyvolali. drzim pesti at je to lepsi

hribek
26. lis 2011

@foogy ja rodila normalne ale vyvolavali mi to, vecer po monitoru mi udelali zatezovej test a rano mi dr rekl ze mi porod vyvolaji ja uz stejne byla 39+2 takze sem nakonec byla i rada. ted uz nikam nechodim, jen sem byla na kontrole u obvodacky a naposled mi namerila 120/80 takze v pohode. v porodce sem se uz bala cokoli rikat uz sem tam nechtela byt dyl a bala se ze kdyz reknu ze me boli hlava tak me tam nechaji dyl. ale kdyz uz se to nedalo vydrzet tak sem to rekla a kdyz mi namerili 170/110 tak sem valila na kapacky. nakonec ta kapacka mi asi pomohla nejvic

eyael
26. lis 2011

@foogy - moje nefroložka je pečlivá, to jen díky ní jsme se mohli pustit do druhého snažení. U ní jsem ještě tak vysoké hodnoty neměla. Ale od prostředku týdne co jsem u ní byla se mi to zhoršilo, měla jsem také dost námahu, tak to tomu přikládám. Vzala jsem si dnes v 11:30 druhý dopegyt a už je to dobrý, tlak mám 110/78. Znám holky, co braly 3x2 dopegyty denně, tak třeba budu taky ten případ? Ale máš pravdu, že opatrnost je na místě 😖 zlvášť po předchozích zkušenostech 😔

dupik
27. lis 2011

jj, já dopegyt brala asi měsíc před porodem..měla jsem 170/150 a tak nezbylo nic jiného..nakonec akutní sekce ☹...preeklampsie....

eyael
27. lis 2011

ahoj holky, po víkendovém měření jsem se trošku uklidnila. Hodnoty mám v normě, takže to fakt asi bylo zvýšenou námahou a únavou, uff. Ale je to pro mě varování, že se mám hodně šetřit, už to není legrace. Musím vydržet do 36tt, pak už je mi to jedno. Odpočinek, pravidelné braní léků a nepřepínat se 😉

nana.76
28. lis 2011

Holky ja brala dopegyt 3X2 tabletky byl to semnou mazec pořad mě strašily že budu rodit dřive,ale nakonec až ve 41tydnu,ale když si na to vzpomenu bylo to hruza.U mě ten tlak asi už potom stoupal nervama z toho tlakoměru ale i tak davejte na sebe pozor 🙂

eyael
29. lis 2011

@nana.76 a na jakých hodnotách se ti držel tlak po takovýchto dávkách Dopegytu?

nana.76
29. lis 2011

@eyael na to že jsem brala takove davky tlak jsem měla většinou 140/80 a to mi vždycky sestřičky musely měřit tlak tak 3X a většinou tím klasickym tlakoměrem.Když vytahli ten digitalni tak to bylo hrozny to mi nemohli měřit to jsem ho vždycky měla vysokej.Ja už pak měla uplne trauma z měřeni tlaku takže si myslím že v tom byl i syndrom bílého plaště 😒 Ty už jsi celkem daleko 33tyden už je dobrej,ja stím tlakem bojovalaod 20tydne 😒 Přeji ti hodně štěstíčka a ještě chvilku vydrž za 4 tydny klidně muže mimisek přijit už za tebou 🙂 🙂

eyael
29. lis 2011

@nana.76 - díky moc za odpověď, asi budu podobný případ ☹ mě se hodně zvedá ten diastolický, na ten mi Dopegyt nějak noc nefunguje 😒 a máš pravdu, že se mi digitální tlakoměr zbláznil. Měřím třeba třikrát za sebou během minuty a ukáže pokaždý jinou hodnotu a rozdíl dělá třeba desítku...
Je fakt, že už jsem v těhu docela daleko, ale i ten měsíc ještě je dlouhá doba, musím to nějak ohlídat 😒

nana.76
30. lis 2011

@eyael to už určitě zvladneš,hodně odpočívej a bude to dobry 🙂 A měř si tlak jen když se nebudeš citit moc dobře,taky jsem to pak tak dělala člověk pak tolik nestresuje 🙂 I sestřička v nemocnici mi řikala že těm digi nevěří,že neni nad klasicky tlakoměr 🙂

eyael
1. pro 2011

@nana.76 - tak jsem skončila včera večer narychlo na riziku v porodce, na odpolední kontrole u mudry na gyn jsem měla 170/110, ani už mě nepustila domů si zabalit věci a šup sanitou do nemocnice 😒
udělali mi základní vyšetření - utz mimíska, internu, udělají vyšetření na bílkovinu, občas mě přeměří jaké mám hodnoty, no podle všeho je to jen z přetažení... pokud bude dobrá bílkovina, tak mě asi pustí brzy domů... doufám...

nana.76
1. pro 2011

@eyael ty jo ale je to lepší když tě tak pohlidaji a doufam že tě brzy pustí domu. 🙂 a budete si s mimískem uživat ještě v klidu doma.Zase mi pisni ja to stebou vypada 🙂 ja v nemocnici s tlakem taky ležela často 😒 Tak se moc opatruj 🙂

eyael
1. pro 2011

@nana.76 - díky beru, že na mě myslíš... hlídání tlaku je takový divoký, o přeměření jsem si musela říct, necítila jsem se dobře, a ejhle - 167/100. Blbnou mi ty pozdně odpolední - večerní tlaky, musím se na to zítra zeptat mudry. Nehodlám tu ležet až do porodu, to ani omylem 😉

luciina
1. pro 2011

Mě Dopegyt dali při propouštění z porodnice a tak předpokládám, že kojení lze 😀

saronka
1. pro 2011

jojo já brala jak v těhu tak před těhu a v době kojení.. v Podolí mi řekli, že má tak málo co může ovlivnit mimčo...

nana.76
2. pro 2011

@eyael mě jednou v nemocnici naměřily 150/180 sestřička skakala do stropu,byli tam ze mě uplně hotovy jak mi ten tlak lítal.Byla jsem vždycky hotova kyž jsem viděla sestru s tlakoměrem ja už z toho fakt měla nervy,ale pustily mě potom domu s takovyma davkama depegytu.Ale zajimave bylo že když jsem šla ke svojí doktorce tak sestřička tam měla obyčejny tlakoměr a to jsem měla vždycky tlak 120/80 ale jak jsem měla jet do nemocnice tak prostě hruza 😒 Drž se holčičko bude to dobry ještě chvilu musíš vydržet.písni co a jak 🙂 pa,pa

eyael
2. pro 2011

k tomu dopegytu při kojení - v příbalovém letáku píší, že by se neměl, ale mě ho taky u první dcery dali. Je to v podstatě jedno z mála co se může. Spíš je to o tom, že v těhu a při kojení není dostatek studií jak ty které léky ovlivňují maminku a dítě, takže se výrobce jistí...

eyael
2. pro 2011

@nana.76 ty jo to je hodně vysoký tlak, hlavně ten diastolický 😨 to už by mě asi hnali na císaře, aby miminko bylo v pořádku 😖

nana.76
2. pro 2011

@eyael to asi jo ja tenkrat byla ve 20tydnu a tak mě pořad přeměřovali jednou klesl podruhe stoupl no a nakonec jsem rodila až ve 41tydnupak se ten tlak trošku stabilizoval ale většinou jsem ho měla 140/90 tak to už pak moc neřešily no a když už jsem mohla jit v tom 37tydnu rodit tak se mi tlak upravil na ukazkovy 120/80 to už jsem se totiž asi uklidnila že kdybych porodila tak se nic neděje 🙂 nakonec mi porod vyvolali 🙂

bublina79
2. pro 2011

Já brala 3x1 Dopegit a ještě 2x1 Vasocardin. A tlak měla 150/100. Když ani tohle pomohlo, tak zkusili přidat pár kapaček. Na chvíli to pomohlo, ale stejně jsem musela v 34+6 tt na císaře s tlakem 170/110.

eyael
3. pro 2011

ahoj @nana.76 jsem z toho pobytu v nemocnici dost rozmrzelá a naštvaná 😒 tlak mi tu "hlídají" dost sporadicky, měří ho sice 4x denně, ale v naprosto nevhodné hodiny kdy pak vůbec nejsou schopni říct, k jaké hodině mi lítá nahoru a kdy už zase bude dobrý. Odpoledne a na večer, kdy mi podle mého domácího měření prokazatelně hodnoty lítají naprosto nekontrolovaně, mě měří jen ve 4 odpol a pak až v 8hod večer 😠 Jednou jsem si vyžádala přeměření v 6večer, protože jsem se cítila špatně - no sestry koukaly jako že otravuju a pak zas čuměly, že je tlak opravdu vysoký. A neudělaly stejně nic. Prej že je JEDNORÁZOVÉ! hodnoty vysoko neznepokojují. Jaký jednorázový, VŽDYCKY odpoledne cca na několik hodin skočí k vysokým hodnotám. A to tady akorát ležím a čumím na bednu nebo jsem na netu. Takže námahou to fakt není 🙄
To jsem od pozorování tedy docela očekávala. Mohla bych si ho v klidu měřit doma a ne tu ležet aby mi akorát naskakovaly poplatky 😖