Dopegyt (vysoký krevní tlak). Můžu ho brát, když kojím?

karenka
13. čer 2008

Ahoj,
chci se zeptat, v těhu se mi zvýšil tlak, brala jsem Dopegyt a doktorka mi ho předepsala i teď, když kojím. V příbalovém letáku je, že kojící musí přestat kojit, dr. mi tvrdí, že miminku to neškodí. Ještě mi přidala Egilok. Tak nevím, jestli to mám brát nebo ne. Kojit se mi přestat nechce ☹

micka1
3. pro 2011

ahojky já se léčím na kardiologii už 10 let. Při každém těhu mě dr napsal dopegyt který beru i teď. Po porodu mě chtěl napsat Betaloc, ale říkal že pokud kojím tak mi ho dávat nebude. Dopegyt při kojení prý nevadí. Ve čtvrtek jsem byla na kontrole a protože nekojím tak mě až te´d dal Betaloc. Tak mě to připadá že co dr to jiný názor. Při prvním těhu jsem byla v nemocnici skoro měsíc páč jsem měla tlak 170/110. týden před porodem se mě tlak sklidnil a já rodila normálně. Při druhém těhu tlak úplně ukázkový, ale jenom kvůli lékům. 🙂

nana.76
3. pro 2011

@eyael berunko ja ti uplně věřím jak se tam cítíš,ja byla vždycky taky na nervy a navíc jsem měla doma dva pubertaky a přítele na montaži v zahraničí takže jsem jen přemyšlela co ti dva pubertaci doma vyvedou ikdyž je chodila kontrolovat babička,ale i tak.Je jasne že doma je ten tlak lepší ja si ho pak doma zapisovala a vždycky když jsem šla na konrolu vzala jsem deniček s ukazkovym tlakem ale jakmile mi začali měřit tlak oni tak mazec 🙂 a co se tyče sester když po nich chceš něco navic tak se tvařijou jak nezraly jablko 🙂 moc se tam opatruj a zase pisni 🙂 🙂

eyael
3. pro 2011

@nana.76 - to muselo být dost náročné, nejhorší je, když je ženská na všechno sama 😔
já vím, že mi tlak skáče, že to není ideální ani doma ani u doktorů. Proto jsem taky chtěla po mudře, aby s tím něco udělala. Ona mě poslala do nemocnice a tady nedělají nic 😒 medikaci mám stejnou co jsem měla doma, měří mě méně, než jsem se měřila já doma 😖
Tedy, abych jim nekřivdila, udělali komplet vyšetření okolo, co se dají - internu, biometrii miminka, z krve, dneska budou výsledky bílkoviny, jenže to by šlo i ambulantně, tak teda nevím co si o tom všem myslet 😕 . Jinak se nic neděje 😠 😒

eyael
3. pro 2011

já už se tu z nich zvencnu, totálně 😖 po dopegytu v 6rano mám teď zas moc nízký tlak 😠 115/70! 🙄

nana.76
3. pro 2011

@eyael tak to uvidiš sníží ti davky nic jineho dělat nebudou,ale aspon tě třeba pustí domu 🙂

foogy
3. pro 2011

@eyael Tak jsem teď jukla po týdnu jak pokračuješ a dílo teda. Moc na tebe myslím a posílám hodně sil! Já tě naprosto chápu, mně taky uvěznili ve 34tt do nemocnice a to jsem doma neměla dítě a obrečela jsem to. Jak píšeš - taky mi přišlo, že se mnou nic moc nedělají.
Ale myslím, že si jistí to, že ležíš a jsi v klidu a nic neděláš. To by prostě doma nešlo! A taky jsem jako ty měla pak nízký tlak. Ale dycky jenom asi 3 hodiny, pak už byl zase vyšší.
Já jsem taky měla tlak vyšší k večeru a večer. Kolikrát se mi stalo, že mi ještě v 9 večer dávali kapačky magnézka. Asi je to po celém tom dnu.
Já vím, že je to v nemocnici hrozný, ale mysli na miminko! Takhle jste aspoň pod kontrolou! A nedej se, pokud ti bude špatně, nechávej se přeměřovat!!!!!!! Máš na to právo!

eyael
4. pro 2011

@foogy - díky jsi hodná, že na mě myslíš! Dopegyt mám stejně dávkování, jako doma, 3x1. Výsl. bílkoviny - zvýšená, ale ještě v limitu, kdy nejsou pošěkozené ledviny, snad 😉 zítra po vizitě budu vědět víc, šla bych DOMŮ 😎

barca2406
19. zář 2019

Tak já brala v těhotenství 4x 2 prášky dopegytu a ještě 1x vasokardin. Bohužel pokračují i teď a stejně mám tlak 150/105 :( už mám docela strach..jinak kojim. Bylo mi řečeno že je to jediný lék co se může v tehu i při kojení

nazka
19. zář 2019

@barca2406 a jak jsi dlouho po porodu? Měla jsi preeklampsii? Neboj, tlak půjde časem dolů. Mně to trvalo 8 měsíců, než mi vysadili veškeré léky na tlak