Dvouletá a miminko - kam spolu pravidelně do kolektivu?

petrak15
28. čer 2018

Ahoj, nemame babicky blizko, ani pani na hlidani, ale chtela bych s holkama chodit na krouzky, plavani, zpivani nebo tak. Starsi je nadsena, chodila plavat a pred porodem chodila na cviceni, kde ale maminka cvici taky. Rada bych v nejake aktivite pokracovala, ale kam muzu s obema? Malou kojim, jsou ji dva mesice, v zari ji taky jeste nebudu chtit nekde nechavat. Jak to resite vy? Jsme v Praze. S miminkem chci potom taky plavat, ale to jde i o vikendu, kdy starsi bude hlidat tata. Jestli mate tipy, tak prosim sem s nimi. 😊

lida9
28. čer 2018

u nas treba funguje hlidani sourozence pri plavani s druhym prckem, zdarma samozrejme... proste s jednim pujdes na krouzek a mimi bude v satku s vama... myslim ze si to uzijete vsichni🙂

pavla555
28. čer 2018

jj, taky to řeším 🙂. Chodili jsme na cvičeníčko do soukr. školky a teď od září chci chodit s 3m mimčem a malého (2roky), dám na 2h do školky (aspoň bude trénovat 🙂 ). A jinak je to těžký ☹. Plavání nám snad vyjde o víkendu, kdy bude vždy jedno hlídat manžel 🙂

petrak15
autor
28. čer 2018

Prave, vikend je na tohle fajn, zvlast pres zimu. Nejsme lyzari, abysme jezdili kazdou chvili na hory, takze treba plavani je super. Ale pres ten tyden. Starsi miluje zpivani a tanecky, zkusim se podivat taky co nabizi soukrome skolky. Pro starsi mi statni skolka na jeden den nebo dva v tydnu nevysla, a nechce se mi platit sileny penize za soukromou.. radeji je dam za nejakou aktivitu.

rencinka87
28. čer 2018

My chodime na Maly muzikant a zvazujeme Ostrov objevu (oboje v Praze, v nekolika ruznych lokalitach), mrkni na net. Oboje je vicemene staticky, takze nevidim problem mit sebou miminko treba v satku, pokud pohyb, tak jsme od dvou mesicu maleho chodili na Babyogu, tam se vyslovene muze se sourozencem, ale nevim, jak je mala klidna/divoka, prestali jsme chodit, kdyz mel maly 18 mesicu, protoze uz to pro nej bylo malo akcni.. pak jsme chodili na Pohyb detem, ale tam si to s miminkem neumim predstavit (teda jsou tam hodiny i pro miminecka, ale to zas nebude pro starsi a hodiny pro starsi, to je zas spousta behani, poskakovani, to by s mimcem podle me neslo).

1miska
28. čer 2018

taky jsem to řešila /holky jsou od sebe 1 a 3/4 roku) a nakonec v pohodě - chodili jsme na yamahu - taková hudebka, starší to tam milovala a nebyl problém tam mit s sebou miminko, bud spalo, nebo bylo v naruci. pak jsem chodili do cviceni, které probihalo v tělocvičně a s návlekem na kolečka tam mohl byt a jezdit kočárek + další 2- 3 děti většinou koukali z autosedaček, pak jsme zkoušeli i jogu pro deti, ale to starší nebavilo, ale tam mimino taky nebyl problém... takze urcite to jde a najdete toho spoustu 🙂