Dvouměsíční miminko kojím přes den po hodině

mandella
20. čer 2014

Ahojte, můj o měsíc předčasně narozený synek je velký jedlík (má 2 měsíce). Co šel z porodnice, byl na mém OM co tři hodiny, dávky zpočátku 70, pak už přes 100. Postupně jsem ho přeorientovávala z lahvičky na prso, teď už plně kojím. Ovšem kojím v podstatě co hodinu, už nemůžu, doma nic udělané, zuby si čistím po snídani ve dvě odpoledne 😅 Mléko mám, spíš se mi zdá, že se malý nají z prvních pár loků a pak si další půlhodinu jenom dumlá. Jak ho mám přesvědčit k efektivnějšímu sání? Asi nemá smysl opět si začít odstříkávat a dávat mu z lahvičky, to rozhodně nechci - kojení je přece výhodné právě pro absenci lahviček 😉
Zdá se mi taky, že začal používat "hladový pláč" na to, aby byl se mnou v častějším kontaktu. Hned se zklidní, občas i usne... může být citově deprivovaný ještě z inkubátoru, kdy si zvykal na to, že lidského kontaktu se dočká pouze při krmení?

miranda77
20. čer 2014

To je sžívání s miminkem ... oba hledáte cestu, jak uspokojit své potřeby. A to že"nic" přes den neuděláš, je normální 😀 ! Bude to znít divně, ale užívej si to! Kojení se časem krátí, bude zdatnější savec, můžeš ho nosit v šátku pro"dohnání"kontaktu - kojila jsem při nošení také skoro pořád 😝

pavlapl
20. čer 2014

LP: kojení po hodině je normální. Čím budě dítě starší tím se budou intervaly mezi kojením prodlužovat. Zdavé dítě by mělo mít 100 produdlaných minut denně tvz. když nesaje efektivně. Vytváří si s maminkou sociální vazbu a tímto způsobem se mazlí. Mohla by jsi vyzkoušet nosit miminko v šátku to by mu mohlo taky pomoct. Moje dcera se uklidnila když jsem jí nosila v šátku. Doma nic dělat nemusíš jsi na mateřské kvůli miminu a ne kvůli tomu aby jsi makala doma. Já jsem si vždy u kojení odpočinula. Vydrž a postupem času se to upraví.

alcar
20. čer 2014

@mandella vydrz! 😉 Mozna to bude trvat tyden (rustovy spurt), mozna mesic, az bude mit silu sat a nebude uz porad spinkat. Kasli na zuby, na uklizeni apod., plne se tomu oddej. Chvili at funguje partner..., ale neboj, upravi se to brzy, ani nebudes vedet jak. 😉

astra13
20. čer 2014

Je to normalni, taky jsme to tak mely s malou, ted ma tri mesice a ps den se koji cca co tri hodky, v noci cca co dve. Uzivej si mimnka, domacnost pocka 🙂

zamilovanadonej
20. čer 2014

@mandella Jak říkají všichni, je to normální, já ještě v půl roce kojila dceru co hodinu, a to byla skoro čtyřkilový cvalík při narození, Kolem těch dvou měsíců dokonce vydržela u prsu i tři hodiny v kuse, byla jsem vyfluslá. A s prvorozeným synem jsem dokoce vylezla z postele i v pět odpoledne, abych vůbec něco snědla. Vydrž 😉

ajurka
20. čer 2014

@mandella já také kojím kaýdou hodinu a večer mi při kojení usíná.. takže chvíli pije a pak ožužlává třeba i hodinu než usne 😅

petrajurinova
20. čer 2014

@mandella naše princezna se narodila dva týdny po termínu a zhruba ve 2 měsících jsem ji taky měla u prsa co hodinu, možná i častěji. Přizpůsobila jsem vše její potřebě - taky jsem měla pocit, že je to spíše její touha po fyzickém kontaktu než hlad, ale držela jsem se "pověry" o tom, že africké děti nepláčou, protože při každé známce znepokojení jim matka nabídne prso a docela to fungovalo. Časem se to srovnalo a intervaly se prodlužovaly. Plně jsem ji kojila do 8 měsíců (jakékoliv jiné jídlo do té doby naprosto odmítala) a jen na mateřském mléku přibrala na 9 kg (když začaly příkrmy a další jídlo, začala váha stagnovat a ve 2 letech měla jen nějakých 11,5 kg a dneska v necelých 5 letech má 18 kg, takže v podstatě průměr). A je to pořád mazlík, který je nejspokojenější když se může přitulit k mamince.

marecekavendulka
20. čer 2014

@mandella hladový pláč?no tak sice tento výraz slyším poprvé,ale něco mi našeptává,že tohle dělá i naše čmuchalka 🙂 prostě řve,že chce prso,když ji ho dám,tak párkrát posaje a pak je ožužlává,no a v pár dalších vteřinách vytuhne 😀.ale dělá to jen občas 🙂

katyxq
20. čer 2014

Zkus nosit (šátek, ergonosítko), jak začne dudlat, používej stlačování prsu - na https://www.modrykonik.cz/jak-kojit je i video ... a případně volej laktační poradkyni, tahle http://kojim.webnode.cz/laktacni-poradkyne/kont... je moc dobrá 🙂, ale obecně na kojení po hodině není nic abnormálního

citun
20. čer 2014

Tak jsem to měla i s naším nejmladším.Teď, když si na to vzpomenu, tak vůbec nevím, jak jsme ten první rok fungovali.Byl taky v inkubátoru a dlouho beze mě.Pořád musel být u mě nebo u prsu.Určitě bych zkusila šátek, já pak litovala, že jsem si ho nepořídila. 😉

lv
20. čer 2014

kolem 3m už se naučí efektivněji sát, nebude pít tak dlouho..a po hodině a půl jsem kojila jsem kojila do 8m.

jannka15
20. čer 2014

Nase mala take dele jak hodinu bez prsa nevydrzela.Ten první rok jsem ji mela cele dny bud na ruce,u prsa nebo v manduce.

renies
26. črc 2014

My jsme měli to samé. Od konce šestinedělí chtěl být malý přesně po hodině u prsu. Navíc přes den moc nespinkal, takže to bylo i jeho zpestření dne - uklidnění u maminky. Bohužel z toho měl velké bolesti bříška. Přesto ale krásně přibíral. Díky homeopatikům jsme "prodloužili" intervaly na 2 hodiny. Nějakou dobu to fungovalo, ale teď máme 3 měsíce a mám pocit, že se ke krátkým intervalům opět vracíme. Nevadí mi to - na to jsem s ním přece doma, že? Hlavně, aby se pořádně napapal. Někdy jde jen o opravdu krátké přisátí a pár loků. Taky v těch vedrech není divu.
Máme šátek, takže teď buď kojíme nebo mám malého v šátku. Nevím, jak ostatní maminky, ale já se šátkem moc práce nezvládnu.