Extrémní ublinkávání. Je to normální?

helenacz
7. pro 2009

Ahojky, mám 4 měsíční holčičku a ta se mi po každém kojení poblinká..... Před tím se poblinkávala, ale ne tak často jako teď, zdá se mi, že snad ani nemůže vypít tolik toho co vyblinká????
Máte někdo podobnou zkušenost?
Dr.mi radila (ale to ještě tak neblinkala), že ji mám po kojení dát 10-20 speciálního nutrilonu- co mléko v žaludku zahustí, ale malá ho nechce- i mě to smrdí jako shnilá ryba 😀 Natož jí to musí smrdět 😉
Nakojím, pak ji dám odbrknout a ona všechno vyblinká..je to šílené..zatím byla váhově v pořádku, na kontrolu a očkování jdu zítra, tak jsem zvědavá jestli přibrala.
Ještě - byla jsem s malou na operaci - měla tříselnou kýlu a od té doby blinká fakt hodně, ale chirurg mi řekl, že to tím nesouvisí ☹
Díky, papa, Helena

andulka4
7. pro 2009

taky jsme tak blinkali....bylo to hrozné ale Dr mi stále tvrdila že je to s přežírání. Já ji nevěřila a nechala si napsat žádanku na vyšetření žaludku (reflux) a vše bylo ok. Nakonec to přestalo cca po 7mém měsíci zničeho nic. Myslím si že je to opravdu s přejedení. Malá má určitě malý žaludek a vypije toho hodně.

helenacz
autor
7. pro 2009

ahojky adi ano...když ji chci odtrhnout od prsu dříve než ho pustí tak šíleně ječí 😉 jo je to určitě reflux.....tak snad nás to taky přejde....takže y jsi nedávala nic proti tomu?

berenika39
7. pro 2009

ahoj, dej do vyhledávače "reflux", je tu už víc témat o blinkání, najdeš tam hodně rad a zkušeností.

Při kojení se dá dát trocha Nutritonu bud stříkačkou nebo lžičkou, rozmíchaný v trošce MM, ale chce to vyzkoušet - jen řídký a málo.

Chce to jen trpělivost, zvýšenou polohu a absolutní kid po papání, hodně bryndáčků a bodýček.

Oba kluci měli reflux, Petr do roka ulinknul pití, ale jsou horší věci a pokud nastuduješ, jak si pomoct, dá se to zvládnout a užívat si mimča.

dagina
7. pro 2009

Ahojky, malá mi také hodně ublinkávala, proto i méně přibívala (sice v normě, ale spíše na dolní hranici), naštěstí jsme to zjistili na 6ti nedělní prohlídce, mudra mi doporučila nejist mléčné výrobky - blinkání ustálo a malá zase krásně přibívala. Ještě jsem ji ani nestihla dát odříhnout a už to z ní letělo. Ale u vás to klidně může být reflux.
Jo, také jsem zkoušela Nutriton, nám teda nepomohl.

momin
7. pro 2009

Ahojky my sme taky blinkali a blinkame jeste porad,ted uz papa vetsinou normalni jidlo tak uz to neni tak hrozne ale i tak nekdy jeste ublinkne... kdyz pil jenom sunar tak to z neho uplne litalo. Pry to fakt prejde vekem... 😒

helenacz
autor
7. pro 2009

ja jsem zkoušela všechno, dát odbrknout a zvýšená poloha, klid žádná větší manipulace,ale to se nedá protože když ji zvednu od prsu a dám odbrknout tak se hned poblinká ☹
někdy se klidně poblije i hodinu dvě po kojení..... zkusím kuknout na net....
no uvidím..bodinek mám tak pro 7 dětí takže o to nejde..peru každý den její věci a plinky co mám na odbrknutí co 2 den....mě to osobně neva nosím věci napřevlečení pro malou a u našich mám i pro mne-když jdu ven kojím u našich.
nutrilon nechce....nedokážu si představit, že ji dám od prsu a když ječí jako tur tak ji budu dokrmovat lžičkou a tsejně se u toho poblije..nechce ani čaj prostě nic, jen prso 😒
no dneska zkusím ještě jednou udělat ten nutrilon a uvidím.....
ona mi neblinká jen v noci když u prsa usne...někdy si ani neodbrkne a spinká,ale přes den to z ní letí ven ☹
no snad se to upraví a zítra se s dr poradím

berenika39
7. pro 2009

helenacz, ne nutrilon, ale nutriton, svatojánský chleba, v lékárně,prášek, smíchá se s MM a je to taková kašička, která zahustí obsah žaludku. ne každému toomůže, někdy pak zas nemůžou kakat...ale při kojení jiná možnost není. Kdybys nahradila jedno kojení UM, k ničemu to není, ostatní jídla bude blinkat, musí se dávat bud jen pořád Um proti blinkání (mě se nejvíc osvědčil NOVALAC, funguje jinak než ostatní AR mlíčka), ale u kojení to moc nejde řešit, jen vydržet.
Každopádně to musíš říct v poradně, pošle vás na vyšetření a doporučí, co dál. V noci logicky nelinká, protože je vklidu, reflux je mechanický problém zažívacího traktu.

Aspon zatím zkus kojit víc nastojato 😉 😉 😉 .

helenacz
autor
7. pro 2009

Berenika- vím, že je něco co se smícha s mateřským mlékem,ale to bych musela odsříkávat pernamentně a to nechci tak jsem si koupila speciální nutrilon proti zvracení a mám dávat po kojení tak 10-20ml na zahuštění..aspon tak jsem pochopila Dr.ale možná že fakt myslela ten nutriton co se smícha s MM.
zítra tam jdu tak uvidím, pokud malá bude váhově Ok, tak to nechám tak..dnes to nebylo tak šíleneé jako poslední dny.... už jsme byly na vyšetřeních(s něčím jiným) a na operaci s kýlou anechci už to zažít, takže pokud se bude adélka zdát Dr v poho tak to nechám tak. 😉
snad to věkem přejde.....
manžel si ted hraje s malou a já vařím jen jsem nakoukla, jestli není nějaký odkázek🙂))
tak papapa a děkuji za všechny rady.
zítra pisnu co mi řekla Dr.
pěkný večer Helena

berenika39
7. pro 2009

nene, ten Nutriton si dáš třeba jen pár lžiček MM, do toho špetku toho N. a smícháš, je to takovej sliz.....to není do celý dávky mlíčka, i když taky se může...dáš jí to před kojením. Dělala jsem to asi dva měsíce, piplačka, ale trochu nám to pomohlo. Myslím, že mudra myslela ten nutriTon.

Hodně se to zlepší s příkrmy a pak jak sedí, leze....později to chce dávat pití před jídlem nebo před spaní, prostě tekuté lítá ven snáz. neboj, bude líp. Tak dej vědět.

helenacz
autor
7. pro 2009

aha..takže jsem ten nutrilon kupovala zbytečně protože malá ho stejně nechce ☹
zítra uvidím,ale děkuji za radu jo a ty jsi to dávala na lžičce? takže jsi to neměla přesně nějakou měrku..dělala jsi to jen od oka?

berenika39
7. pro 2009

jj, prostě jsem to zkusila 😉 😉 😉 . Trochu mlíčka, jde to i do řevařené vody, do toho malinko prášku, po chvilce to je hustý, neumím ti to popsat, asi jako med? Míchala jsem ve vyvařeném šálku na preso🙂))). Koupila jsem nejmenší lžičku a prostě mu do pusinky před kojením dávala pár lžiček. V těch dvou měsících stačilo fakt pár lžiček. Mimochodem díky tomu uměl jíst potom lžičkou jako nic, takže všechno zlý je k něčemu dobrý 😉 😉 😉

Šlo by to i dávkovačem na nurofen, takovým tím pístem, ale to mě tenkrát nenapadlo 😝

aponchie
7. pro 2009

blinka jako,ze ji to vytece z pusy nebo obloukem?to jsou rozdilne veci ..nicmene ja si taky myslim,ze je prepita.me to mala delala asi 3mesice a jako fest ..neverila sem az po prevazeni kdy za 2minuty vypila 80ml z jednoho a dozadovala se druheho a celkem vydojila 150ml ve 3m 😝 takze fakt vyblinkala prebytek ikdyz se to zda moc..ostatne na vaze to poznas jestli pribejva nebo ne

marinka
10. pro 2009

Tak my máme s blinkánám taky problém, u první dcery jsem to nezažila a teď se blinká po každém kojení, je jedno, jestli si odříhne nebo ne. Někdy je to trošička, někdy ji musím třikrát převlíkat 😝 Ale nikdy neblinká hned, jak tu píšete, že prcka zvednete od prsa a už to jde ven, Leontýnka blinká vždy až za nějaký čas, někdy i hodinu po kojení..No asi si zajdeme na převážení , na další kontrolu jdeme totiž až 29.12 a to mi přijde dost pozdě a doma váhu nemám ☹

helenacz
autor
10. pro 2009

ahojky, konečně se dostávám k PC, tak holky jako zázrakem, když jsem vytvořila toto téma mala přestala blinkat 😀 sem tam si ublinkne, ale není už to to co před tím....dr mi řekla, že váhově je ok, malou bolí bříško a tak je často u prsu- takže se přejídá🙂)) ted už je to lepší, těm co mimiča ublinkávají pevné nervy-ono se to upraví jako nám🙂)
pa

helenacz
autor
10. pro 2009

mala neblinká obloukem, normálně, ale už je to lepší. váhu máme 5570g ve 4 měsících, což je norma 😉 tak pa