Formovač bradavek. Máte zkušenost?

paseky
21. bře 2007

🙂 Ahojda, ráda bych se zeptala zda nemáte někdo zkušenosti s formovačem bradavek. První dítě jsem musela kojit přes klobouček a teď bych ráda zkusila formovač, ale nikdo z mého oklí s ním nemá zkušenost. Prosím ozvěte se někdo, kdo mi poradí díky moc předem a ahoj zatím

mimmix
22. bře 2007

ahoj, myslíš takový ten kloubouček s injekcí na odsání vzduchu?

georgine
22. bře 2007

to se musis poradit v lekárne. Je to dobre kdyz más vpáčené bradavky, ale jestli to nemás tak moc, me treba pomohlo, kdyz jsem pak chodila na predporodní kurz tak nám poradila asistentka, ze si máme vzít starsí podprsenku a ustrihnot ji a udelat otvory prímo na bradavky a chodit tak treba po doma a tak.. ty bradule se pak otuzi a zvyknou si na drsnejsi podminky, a taky vecer je dobre je oplachovat studenou vodou a jakoby masirovat kartacem.. zní to divne ale fakt to pomáhá.. me teda jo.. ale kdyz je más moc vpácenen tak asi jedine ty formovace.. takze skoc do lekárny, nebo na gynde. 🙂

mimmix
22. bře 2007

Já mám formovač od firmy myslím Avent, byl dost drahej, asi tisícovku a přitom je to jenom kloubouček a stříkačka...zkušeností moc nemám, protože ho moc nenosím,ale v těhu začnu a myslím, že by to mohlo fungovat.
zatím jsem ho jenom párkrát zkoušela.
ale prý je to jediný co opravdu bradavky spraví.

paseky
autor
22. bře 2007

bradavky mám prý krátké k tomu abych kojila,proto jsem musela kojit s kloboučkem. a když jsem měla delší pauzu skoro nebyly vidět formovače jsem viděla v pomůckách za zhruba 300 tak je asi zkusím

mmarky
22. bře 2007

ahojky, zeptam se asi jako uplny... ale jak vypadaji vpacene bradavky?? Ja mam jednu, rekla bych normalni. Ale ta druha je divna, kratsi a ne tak spicata. 😒

mimmix
23. bře 2007

mmarky-jsou dva druhy-ploché a vpáčené. Ploché prostě nejsou vystouplé a vpáčené jsou vmáčklé dovnitř, takže je v prsu jakoby důlek.
v obou případech se kojit nedá, jenom s kloboučkem a u vpáčených je nutný právě formovač.

lenkjane
23. bře 2007

ahojky, tak já mám stejný problém, mám vpáčené bradavky a jelikož už jsem těhotná, začala jsem to ihned řešit...pořídila jsem si formovače bradavek, od firmy Medela stáli mě dva ty kloboučky a ještě ten malý na kojení 200,- bylo to z bazárku, musím říct, že je už používám dá se to nosit pod oblečení v podprsence...ten formovač jemně tlačí na bradavky a ty by měly vylézt, ale to mě zatím nevylezly ☹ ale co jsem si je koupila od té holčiny, tak mi psala že měla stejný problém, že je nosila v těhu a nepozorovala moc zlepšení, ale když pak začla kojit, tak si bezproblémů prcek tu bradavku vytáhl a kojí teď už úplně normálně 🙂))takže já to nosím skoro denně, a doufám, že to pomůže...

mimmix
23. bře 2007

lenkjane-já mám tenhle
http://www.pevnezdravi.cz/zbozi/avent-niplette-...
cena je příšerná, když si vezmu že je to jenom klobouček a injekce... 😒
ale jak jsem se dozvěděla, účinek je 100%.
já ještě těhu nejsem, tak je moc nenosím,ale později se bez nich neobejdu.
jsem ráda že jsem aspoň našla řešení, vadí mi to i jako kosmetickej problém... ☹

lenkjane
23. bře 2007

mimmix: mě to ani nevadí jako kosmetický problém, s tím jsme se už dávno smířila že bradavky, jsou prostě pořád vevnitř 🙂))
ale co se týká toho tvého výrobku, ta cena je teda fakt hrozná, nevím jestli bych tolik investovala, ale když by mi to zaručilo že to bude v pořádku tak proč ne, ale stejně si myslím, že když má žena bradavky jednou vpáčené, že už se to nesrovná napořád, použiješ to před kojením aby se měl mimís čeho chytit ale pak si myslím, že stejně zalezou, no uvidíme...ještě jsem se s tímnepochlubila ani mému dr. tak mu to taky musím říct, aby mi řekl, jestli mám nějakou šanci kojit nebo ne, každopádně bych moc chtěla i kvůli finanční stránce, a navíc máš to pořád u sebe, dostatečné množství, správnou teplotu, to je myslím k nezaplacení 🙂

mimmix
23. bře 2007

lenkjane-kvůli kojení 100%, pro mimčo jenom to nejlepší 😵
moje sestřenice to měla taky a jí stačilo si bradavky po koupání, když je kůže měkkčí, povytahovat prstama.
trochu jí povylezly,mimčo je pak vytáhlo úplně a tak už jí to zůstalo 😉
ale je to trochu drsná bolestivá metoda, ona je sestřenka statná vesnická žena a bolesti se nebojí 😀
je to prý tím, že jsou zkrácený mléčný žlázy a bradavka tak nemůže vylézt ven jak by měla.
já s tím taky žiju celej život, ale kvůli mimču se to budu snažit změnit.

paseky
autor
27. bře 2007

já se pořád ptám, kde můžu, jak ten formovač, jestli to pomůže nebo nepomůže. ve zdravotních potřebách ho nabízejí asi za 240,- tak si ho koupím a uvidím. v životě jsem přišlo o víc. Říká se věř a víra tvá tě uzdraví. Třeba to bude fungovat. dám vědět jak to dopadlo. mějte se a zatím pááá 🙂

lilak5
28. bře 2007

Ahoj, já jsem zrovna ve 23 týdnu těhotenství a mám ploché bradavky. Při prvním dítěti jsem musela při kojení používat kloboučky a můj Honzík s tim měl docela problémy. Pil málo, hned ho to unavilo, takže pomalu vůbec nepřibíral. Museli jsme ho po kojení dokrmovat umělou výživou z injekční stříkačky - pořád jsem měla málo mlíka. Bylo to dost náročný a dopadlo to tak, že jsem moc dlouho nekojila. V porodnici mi řekli ať si u druhýho těhot. pořídim formovače bradavek. Přes internet jsem si objednala formovače od Medely ( asi 250,- Kč ) a nosím je každý den minimálně 4 hodiny. Bradavky vždy vylezou i s dvorcem. Po hodině jsou už ale zase plochý, tak uvidíme. Píšou tam, že se to má potom dávat i na chvíli před kojením a mimčo se má za co uchopit, tak jsem zvědavá. Záleží i na miminku, jak se bude snažit. Tak ahoj 😉

tlapicka
28. bře 2007

ahoj, mam 5mesicni dcerku, kdyz se narodila, rekli mi v porodnici, ze mam malo vystouplou bradavku, ze bych mela mit formovace, protoze se tredi den po naliti nebude mi za co chytit. formovace jsem tedy nosila v porodnici a bradavka byla vystoupla i s dvorcem, eli byla sikula a pila uplne v pohode, takze bych rekla ze to opravdu funguje

paseky
autor
27. kvě 2007

ahoj holky tak jsem se ptala dr na formovač, ptal se co jsem měla za problém a tak. řekl ať ho koupím a nosím tak uvidíme. mám ho objednaný v lékárně. ale aby mě prohlíd prsa dr ani náhodou dám pak vědět jak to vypadá zatím se mějte a někdy ahoj

dolda
18. lis 2008

Já nosím formovače asi 14 dní a doufám, že to k něčemu bude, když ty formovače mám, tak mám bradavky vylezlé, ale jak je sundám, tak zase zalezou 😒

marcet
18. lis 2008

Ty formovače by se měly nosit tak někdy od šestého,sedmého měsíce stále a sundavat by se měly pouze,když se jde do sprchy,nosí se v podprsence jak už tady bylo psáno,ale je pravda,že někomu holt pomůžou a někomu ne,pak ještě existují kloboučky na kojení 😉

sonulah
1. pro 2008
ve24
1. pro 2008

dobrý den, nemáte někdo zájem o korektor prsních bradavek z chicca? Použitý jeden týden za 130,- i s poštou?