Formovač bradavek. Ráda bych mu předešla

kebulka
11. čer 2008

Ahoj,

nějak tady nemůžu najít diskusi na tohle téma.
Najde se někdo, kdo je používá/používal? Při prvním prckovi jsem měla problém s plochými bradavkami, skončili jsme na kloboučku, tak bych tomu podruhé ráda předešla.

Díky za rady.

kpetra
11. čer 2008
bzunda
11. čer 2008

Ahoj kebulko, já jsem formovače nosila od 6. měsíce těhu a troufám si říct, že díky nim kojím 🙂 Používala jsem formovače od Medely, ze začátku jen hodinu denně a postupně jsem dobu nošení prodlužovala, takže ke konci už jsem je měla celý den. Sice jsem ze začátku používala taky ke kojení kloboučky, ale z jinýho důvodu, holky se totiž narodily o šest týdnů dřív a v nemocnici je sestřičky krmily z lahviček, takže jsem začala kojit až po třech týdnech doma a ty kloboučky holkám připomínaly lahvičku. Pak jsme je do dvou měsíců odbourali úplně a kojím doteď bez problémů. Bez formovačů by se holky neměly ani jak přisát, takže já je můžu určitě jenom doporučit 😉

atreides
11. čer 2008

ahojky, od šestého měsíce jsem používala formovače od Medely, pokrok během těhu jsem sledovala, ale s kojením jsem ze začátku stejně bojovala. Nakonec jsem musela používat klobouček, ale ten se mi do 3 týdnů věku malé podařilo odstranit a dneska kojíme báječně. Ale nejvíc bradavky vyformovala malá 😀

bzunda
11. čer 2008

atreides to je možný, že to tak bylo i u nás, kdoví jak by to holkám šlo ze začátku bez kloboučku 😕 ale každopádně mi ty formovače bradavky hodně povytáhly 😉 ono se taky doporučuje si je nasadit půl hodiny před kojením, ale to nevím, jestli by neuteklo tím tlakem mlíko 😕

kebulka
autor
11. čer 2008

Holky, díky moc. Určitě je pořídím hned jak udeří šestý měsíc 🙂 Snad budeme mít s kojením menší problémy než s Marťou. Ten chudák bojoval a nakonec pil vždycky přes kloboučky, do devátého měsíce - byla to docela pruda je nosit stále sebou, proto se tomu snažím předejít.

bzunda
11. čer 2008

kebulko přeju ať ti pomůžou a kojení si pěkně užijete 😉