Heřmánkový čaj na zácpu u 3měsíčního miminka

ancickahyksova
10. bře 2017

Ahojky,zabíral někomu hermankovy čaj na zácpu? Dávám mléko od hipp,bio gaiu a jediné co nám vždy pomůže je až rourka.Chudák to má vždy hrozně tuhé :(

soyevita
10. bře 2017

@ancickahyksova Asi mu nesedí UM,poraď se s dr.
Rourka se nemá používat často,nejlépe vůbec

emryo
10. bře 2017

Lepší je pro dítě nutrion my máme panem v pohodě

lv
10. bře 2017

Heřmánek na zácpu nezabírá.

barumat
10. bře 2017

Nesouhlasím.

Dcera byla na nutrilonu a problémy se stupňovaly tak dlouho, až jsme naopak přešly k hipp bio combiotic, dodávaly laktobacily navíc a bylo do dvou týdnů po problémech. To jen k tomu, že "lepší je nutrilon", to je blbost. Každému dítěti sedne něco jiného, a nutrilon naopak hodně maminek zklamal. Zkusit ho samozřejmě můžeš, ale moc si od něj neslibuj. Hipp je špička, je tam i vláknina a laktobacily, to jen na okraj.

Dále heřmánek na zácpu ZABÍRÁ. Naopak, má vyloženě projímavé účinky, a neměl by se pít kontinuálně. Já na radu lékařky jednou denně dala 30ml odvaru do vody a do toho rozdělala UM. Po heřmánku se dcera doslova PO... Ale přišlo mi to naopak takový moc driácký. Proto jsem nakonec změnila mléko.

Do té doby, než jsem našla heřmánek a hipp, používaly jsme rourku jednou denně na vykakání a v pohodě. Na nic si nezvykla, žádné negativní účinky. Jakmile zabral heřmánek a pak hipp, začala kakat krásně sama. Než ho nechat trápit, klidně jednou denně rourku použijte. Stejně to obvykle jen podráždí svěrače, které pak syn zatne sám a vykaká se aktivně.

Vám bych teď radila zkusit ten heřmánek, a zkusit jiné mléko, prémiové řady. Pokud má Hipp delší dobu a ucpává, může to samozřejmě mlékem být.

soyevita
11. bře 2017

@barumat Jako že um rozmíchaný v heřmánku?No to se nedivím,že se chudak po.....:-/
Rourka je nevhodná pro každodenní použití,používat se má vyjímečně a v krajních případech

soyevita
11. bře 2017

@lv Máš pravdu,heřmánek se popíjí,pokud je průjem

barumat
11. bře 2017

@soyevita Dcera má problém s ledvinou, nechtěla jsem nastavovat pitný režim ještě čajem navíc. A jaký je to podle tebe rozdíl, jestli vypije UM a pak si dá čaj a smíchá se to v žaludku?? 🙄 Jinak o tom, že heřmánek projímá se dočteš prakticky všude.

normalnimatka
11. bře 2017

co radši probiotika?

sisinkaj
11. bře 2017

Taky jsem zastáncem probiotik, mám chlapečka a budou mu 3 měsíce. Fakt jsem si prošla prdíky a vyzkoušela všechno, vše možné kapičky. Nakonec, mám bebu optipro, každý večer do lahve přidám probiotika a pár kapek biocalmu a kaká sám, ob den a krásně prdí. Bohužel, každé mimi je jiné, ne každému zabere to samé a někdo si tím prostě musí projít. Hlavně, než vyzkoušíš fakt vše, tak už prdiky přejdou samy 😉 dobrý je i hodně cvičit s nožkama před papáním, to pomáhá dost a nosit na tygříka.. rouku jsem taky používala, ale když byl fakt malinký, pak už jsem se bála aby si nezvykl...

sisinkaj
11. bře 2017

A ještě k tomu čaji, u nás ať fenyklový nebo heřmánek, udělal ještě větší zle...

normalnimatka
11. bře 2017

ještě kmínovej čaj se doporučuje někde..ale nevím🙂

každopádně probiotika jsou strašně důležitý, nejen na trávení, to by se mělo doplňovat celoživotně, protože to úzce souvisí s imunitou;) a lidi, který to nedoplňujou cíleně jsou většinou vybakteriovaný...

barumat
11. bře 2017

No, ale probiotika je ta biogaia, takže ty už dává.

normalnimatka
11. bře 2017

tak třeba nejsou úplně dobrý, nebo je to slabý...onproblém bude i jinde

barumat
11. bře 2017

@normalnimatka Já dávala laktobacílky od swiss a zabiraly krásně, s bio gaiou zkušenost nemám, jen vím, že je nehorázně předražená. Tak zkusit, no... A vydržet aspoň měsíc. Pak může maminka nasadit aspoň trošku zeleniny a to pomáhá dost.

kituska20
11. bře 2017

Ahoj dceru jsem teda kojila ale měla zácpu z laktózy!! Zkus mlíčko bez bkm. Vyzkoušeli jsme všechno...do 1,5 roka nezabralo nic. Až odstavení a pak mi to došlo🙂

ancickahyksova
autor
11. bře 2017

Dávám bio gaiu a lactobacily od biopronu,ale to jen tak 2x do týdne.Teď už má stoličku řidší,ale pořád to není o no a pořád se nemůže vykakat.Dneska jsem jí poprve zkusila dát ten čaj tak uvidíme,každopádně se zatím tolik nekroutí.Na tygřika se moc nosit nenechá,což nechápu proč...S nožičkami cvičím a masíruji bříško,dávám jí i na bříško....Tak třeba nám konečně něco zabere.Ještě mě napadlo,místo vigantolu dávam baby d od jamiesonu,tak jistli to třeba nebude i tím..těžko říct.Hipp má ten týden tak ještě pár dní počkám a pak se uvídí🙂

ancickahyksova
autor
11. bře 2017

Bio gaiu teda dávám denně 🙂

barumat
11. bře 2017

@ancickahyksova Jestli má Hipp teprve týden, tak určitě ještě počkej. Je to nejlepší mléko na trhu a obsahuje právě látky, které mají stolici upravit. Jen to nemusí byt hned. Držím palce.

sisinkaj
11. bře 2017

Vigantol dělal i nám zle, dostala jsem ale radu, dávat ho ob den a super 😉

veronikav31
11. bře 2017

Opatrně s heřmánkem, je alergenní. Když se dává UM tak dávat hodně pít buď čaj nebo kojeneckou vodu. U nás tento problém nastal při Nutrilonu HA, po Nutrilonu klasik bylo vše v pohodě a byli a jsme s ním spokojený. Malá vyzkoušela i Hami a Sunar, po jednom blinkala a po druhém měla zácpu. Hipp jsme dávali až v 8.měsíci asi 3 měsíce, pak malé přestal chutnat

barumat
11. bře 2017

@sisinkaj Hm, tak to se máte. Já ho zkusila po dlooouhé době kápnout v šesti měsících a celý den mi problila, stažená do oblouku a ječela a ječela ☹

normalnimatka
11. bře 2017

@ancickahyksova laktobacily dávej klidně víc. to jsou látky tělu vlastní a nezbytný. zvlášt když už to je lepší, tak vidíš, že to má asi efekt.

sisinkaj
11. bře 2017

@barumat jojo, taky mně blinkal a kroutil se, stačilo ho dávat ale ob den no, plus je ale fakt, že dávat ty laktobacilky každý den, je v pořádku a ku prospěchu. Bohužel, jak už jsem psala, na každé miminko platí něco jiného. ☹

kituska20
11. bře 2017

@ancickahyksova baby d uz ma stejne slozeni jako vigantol. Zkus rybi tuk Mollers bez prichuti

sisinkaj
11. bře 2017

@kituska20 fakt? Dá se koupit i v lékárně?

kituska20
11. bře 2017

@sisinkaj jj vcera jsem ho videla u Dr.Maxe 🙂

sisinkaj
11. bře 2017

@kituska20 super, a myslíte že je to komplet náhrada za ten vig? Já se totiž ptala dr, ta protože, musí vigantol předepsat, popřela, že by vůbec mohl mít něco "takového" za příčinu kolik apod. Takže neporadila nic ale o tom tuku už jsem tady právě dost četla..

kituska20
11. bře 2017

@sisinkaj určitě!! Je to i v pribalaku ze NÚ je bolest bříška :(
Naše Dr ví že bereme rybí tuk a nemá problém.

sisinkaj
11. bře 2017

@kituska20 tak jo, taky ho teda zkusím 🙂

barumat
11. bře 2017

@kituska20 Trošku tu odbočujeme... Ale snad to nebude vadit. To je pravda s tím BabyD? No to je v pytli. Dcera mi před týdnem skleničku rozflákala v koupelně ☹ Kolik je Vašemu prckovi? Malé je deset měsíců, tak ten rybí tuk už může?