Hledám antikoncepci, kterou můžu při kojení

adriana383
18. únor 2015

Ahoj, hledám nějakou vhodnou antikoncepci kterou můžu při kojení. Vím že každému může zabírat jinak ale beru každou zkušenost 🙂 po porodu jsem si dala píchnout Depo proveru, mám už asi 4 dávku. Žádné potíže doteď nebyli ale poslední dobou jsem začala víc přibírat, asi 8kg i když jím méně... 😒 Nitroděložní tělísko mi Dr. nedoporučuje... Máte zkušenosti s jinou antikoncepci po které se hlavně nepřibírá a může se kojit? Vím že každá má něco do sebe a žádná není ideál ale tahle forma ochrany mi vyhovuje nejvíc, a manželovi taky...

lenkavd
18. únor 2015

Tabletkovou HA, tzv. minipilulky. Třeba Cerazete, Azalia.
Jen ne každou ženu to "udrží" a pak bývá problmé špinění, ale na spolehlivost to vliv nemá. Při kojení je to ideální a rozhodně šetrnější než injekce.

mandala
18. únor 2015

Brala jsem Azalii, ale prakticky pořád jsem krvácela, chtěla jsem vysadit, ale manža nechtěl, téměř po ročním užívání jsem konečně vysadila a měla jsem to udělat už dávno. Vím, že nejsem jediná, kdo s tím má problémy a taky vím, že by nepomohlo ani změnit, protože všechny tabletkové mají postejné složení, takže za mě piluky ne.

evulina77
18. únor 2015

já bych žádné hormony, i ty povolené, při kojení nebrala a taky neberu. Stejně si myslím, že něco do mléka jde, ať si kdo říká co chce. Doporučuji spermicidní gely spolu s přerušovaným stykem a nebo třeba kondom... Taky je dobré vyhýbat se plodným dnům. Možnosti jsou (třeba i pesar)...

arbilia
18. únor 2015

Souhlasím s paní Evulinou77. Berte to tak,že jste si dopřávali před miminkem a určitě budete i po kojení. Teď dopřejte Vašemu miminku čisté zdravé mlíčko. 😉 Určitě to nějaký měsíc vydržíte jen s prezervativem. Dá se to. 😉

adik2
18. únor 2015

Já tedy beru Azalii, jsem s ní spokojená a nekrvácím vůbec. Nám tedy ani jednomu kondom nevyhovuje a spoléhat se na plodné dny je u nás nemožné (měla jsem cykly jak na houpačce). Váha mi šla pomalu po porodu dolů, sice občas nějaký výkyv, ale to nedávám za vinu Azalii, ale mou nepřekonatelnou chutí na sladké 🙂

milin
18. únor 2015

Dobrý den, já jsem dostala antikoncepci Lamya. Nemůžu říct , že by mi něco dělala. A malýho už tolikrát nekojím. Zatím se cítím dobře. Zkuste tuhle třeba Vám taky sedne. A doufám že mi i uklidní chutě na sladké a třeba mi půjde váha dolů. To bych potřebovala. mám stále 10kg nahoře.
Tak ať najdete tu pravou 🙂

krupinka13
18. únor 2015

Já jsem si hned při kontrole po šestinedělí nechala zavést za 600Kč bezhormonální tělísko a byla jsem nadšená. Neucpává cévy, nehlídala jsem se, nemusela řešit kondomy, vůbec jsem o ní nevěděla, pak jsem si ji plánovitě nechala vyndat před loňskou dovolenou a na dovči plánovaně bezproblémově znovu otěhotněla a přijeli jsme "o jednoho víc". Za mne po porodu a při starostech o děti i později při práci a takovém tom rodinném shonu nejlepší, bezproblémové řešení (ale mně ji lékař doporučil, mám po operaci křečových žil a HA ucpává stejně jako HT cévy ☹ Takže tohle mi řešilo všechny starosti i ty zdravotní najednou). Spoléhat se na plodné dny po porodu jsem fakt nechtěla a kondom partnerovi nevyhovuje....

mor48tko
18. únor 2015

Já beru Lamyu a jsem spokojená. Nenabrala jsem, váha se mi drží 😉 (taky jsem s tím měla vždy problém a hodně nabírala po HA)

dasty79
28. únor 2015

Mám Desogestrel Stada a žádné vedlejší účinky 🙂 a ještě jsem nemenstruovala (F skoro 18m) 🙂