Hlen ve stolici u plně kojeného miminka, čím to je?

ajurka
14. kvě 2014

Dnes mu je 2 měsíce a týden a má hustou stolici a jsou v ní hleny čím to může být ? rýmu nemá

bosoorka
14. kvě 2014

@ajurka Hlen v stolici může (nemusí) být jedním z příznaků alergie na bílkovinu kravského mléka, kterou miminko dostává přes mateřské mléko. Obvykle to však má více příznaků než jenom hlen.

ajurka
autor
14. kvě 2014

@bosoorka mleko nepiji

bosoorka
14. kvě 2014

@ajurka No nemusí to být jenom mléko, ale cokoliv co mléko obsahuje, tj sýr, jogurt, tvaroh, některé pečivo, koláče atd. Ale opravdu to nemusí být tím, jenom je to docela typický příznak této alergie.

ajurka
autor
14. kvě 2014

A nemůže to být něco vážnějšího ?
@bosoorka

ajurka
autor
14. kvě 2014

??????????????

bosoorka
14. kvě 2014

@ajurka Bohužel nevím co jiného to být může, nebo nemůže. Zkusila bych se zeptat doktorky...

ajurka
autor
14. kvě 2014

Je tu někdo kdo mi může poradit?

kommarova
14. kvě 2014

My řešíme to samé, malá má hlen ve stolici asi do 1 měsíce, nyní má téměř 5. Vysadila jsem všechny mléčné výrobky, ale i cokoliv co obsahuje ŚTOPY mléka a trochu se to zlepšilo, ale má to pořád. Pokud nemá jiné problémy - bolesti břicha, ekzém, krev ve stolici, prospívá ......zkusila bych vysadit to mléko a jestli to nepomůže, tak bych to neřešila některé děti, co prý mají nám bylo řečeno

ajurka
autor
14. kvě 2014

@kommarova tak on trpí na prdíky.. a ted právě má i hustou stolici... to je mi docela taky divné když ho jenom kojím a dneska byla hlenovita.. před cca. 2 dny byla taky hlenovitá .. jinak on prospívá až moc dobře.. přibírá 500g týdně... ve 2 měsících a týdnu už váží 7400g...

speedygon
14. kvě 2014

@ajurka koukám, že máte po očkování...může ten hlen být i z toho....

ajurka
autor
14. kvě 2014

@speedygon ne ne.... ten hlen měl i před očkováním

fram
14. kvě 2014

@ajurka Pokud kojíš, zkusila bych bezmléčnou dietu, pokud je malý na UM, dej mu Nutrilon Allergy care. Vydrž nejméně 10 dní. Pokud nedojde ke zlepšení, zajdi k dr.. Naše dcera měla také hlen ve stolici. Kojila jsem, také jsem držela bezmléčnou dietu, žádné zlepšení. Hlen zmizel s prvními příkrmy. Některé děti to tak mají a jak píše @kommarova, pokud nemá jiné příznaky, nejspíš to nic nebude.

ajurka
autor
14. kvě 2014

@fram pouze kojím...

ajurka
autor
15. kvě 2014

@katyxq zkusim vynechat mlecne vyrobky .. jinak mame probiotika swiss

zickemartina
15. kvě 2014

ty probiotika jsi davala jiz pred nebo i potom co se objevil hlen, jak casto je davas?
bude to asi nejaka nesnasenlivost na potravu - coz je tezke zjiztit kdyz je kojeny.