Homeopatika na podporu tvorby mléka

market3
8. led 2010

Ahoj,máte někdo zkušenosti s homeopatiky Ricinus communis 5CH na podporu tvorby mlíčka?

jankanej
8. led 2010

market taky jsem o tom přemýšlela ale nakonec jsem chvilku pila jen čaje, který už nepiju protože mi to nechutná a navíc jsem zjistila že to nijak zvlášt nepomáhá a jediný co mi na podporu pomohlo časté přikládání a mám mlíčka dost.hrozně jsem se bála že jí to nebude stačit ale ted za týden máme zas 200g nahoře což je super. a jediný co piju místo kafe meltu 🙂

akita
8. led 2010

market mně pomohly na 100%.

market3
autor
8. led 2010

Akita:jak dlouho jsi je brala?Kojila jsi s kloboučkem nebo bez?Kolik jich mám brát?

petrach
8. led 2010

5 granulí rano a večer..tak tyden a pak tyden přerušit..a pak mužeš znova..me teda hooodne pomohli,pokažde zabrali..já jen odsavala a nekojila a vydržela 10 mesícu plne na mém mlíku z láhve..a vydržela bych i dyl,ale dostala jsem desná zanet a tekla mi krev..
jo a ješte super vec..pískavice-neboli řecké seno..je to prášek,seženeš v lékarne a čajovou lžičku 3x denne v trošce vody..to je hotoví zázrak..
sice teda chut desná,hned jsem to zapíjela,ale hooodne pomáhá--poradili mi ji na koníkovi holky

nika
8. led 2010

market mně pomohly poprvé, doporučila mi líkárnice brát z počátku 5kuliček 5x denně, pak další den snižit na 5 kuliček 4x denně, až na 5 kuliček 2x denně cca týden.

mi pomohly ale bohůžel co bylo proti´nim byl stres a nervičky. rozkojovala jsem se 3x (bohůžel už na počátku jsem odcházela z porodnice s příkrmem nutrilonu) a nakonec kojím a dokrmuju a jsem hlavně v pohodě a malá taky. dostává ode mne alespoň trochu MM, a je fakt z příkrmu 50ml na kojení by za 14 dní nepřibírala 500g že.

ale je fakt nejlépe pomůže kojit kojit kojit. jak mi říakala laktační poradkyně se kterou jsem měla sezení a hodně mi pomohla, když to nejde ani čaje nepomůžou. bohůžel.

neboj že ti homeopatika ublíží, buď pomohou nebo ne. zkus to, nic za to nedáš.

nika
8. led 2010

petrach to slyším prvně, zkusím taky, díky za tip.

market3
autor
8. led 2010

takže je mám brát týden a týden pauzu?Kojím pomocí kloboučku a ještě tak 3krát denně odsávám,tak doufám,že mlíčko neztratím.Někdo tvrdí,že když kojíš pomocí kloboučku,tak o mlíčko přijdeš,ale je to stejné jako kdybych odsávala,že?Ty homeopatika mám brát po jídle nebo před?děkuju M.

petrach
8. led 2010

před jídlem..hlavne ne po káve,nwebo nečem aromatickém,nadavkuj je do toho vršku,.nešahej na ne a dej rozpustit pod jazyk..nemá se na ne šahat..
pry se nemají brát dlouho..proto se delá ta pauza po tydnu..

já vubec nekojila maleho,už se nechytl a není to jen o nervech,proste jsem si umanula,že mlíko mít bude a mel..a taky jsem mela krize,že se nedalo nic odsávat..chce to vydržet a nevzdávat..
dceru jsem kojila jen 2 mesíce a víc to nešlo..ted jsem se rozhodla,že to nevzdám a práve to seno a homeo mi pomohli..

držím holky palce,každá troška MM se počítá 🙂

market3
autor
8. led 2010

nemusela jsi ho celých 6 měsíců ničím jiným dokrmovat?Stačilo Ti to MM?

betelgeuzz
8. led 2010

Petrach, tak že by se neměly brát dlouho jsem neslyšela. Mně laktační poradkyně v porodnici i pak doma radily brát je pořád, dokud toho mléka nebude dost. Taky jsem je asi celý měsíc brala, 3x denně 5 kuliček.

akita
8. led 2010

Market já je brala prve 3x5kuliček na rozjetí ( asi 3 dny ), pak už jen 2x5 na udržení, do tří dnů jsem měla mlíčka dost a brala jsem to celkem asi týden, pak už to nebylo potřeba. Taky jsem četla že se to nemá brát moc dlouho aby to neztratilo účinnost, prostě jen dokud se nevytvoří dost mléka a pak už to udžuješ kojením nebo odsáváním. Mimochodem jsem docela podobný případ jako ty neb jsem kojila taky jen s kloboučkem a ze začátku dokrmovala odstříkaným mlékem stříkačkou ( holt malej se narodil velkej a naznal že má dost zásob a nechtěl pít ). A o ztrátě mlíka při kojení s kloboučkem jsem také slyšela a můžu ti říct, že je to 5 dní, co jsem kojit přestala a to protože malej už mateřské mlíčko nechtěl. Do půl roku jsem kojila plně s kloboučkem a v půl roce se mladý pán rozhodl, že na co jako on potřebuje tu silikonovou věc, že už je velkej, začal při koju klobouček vytahovat a doteď jsem kojila bez něj 😉 😉

editah222
8. led 2010

Mě moje homeopatka poradila brát je takhle: první 3 dny po porodu (na rozjetí laktace) 5xdenně 5 kuliček (minimálně 20 minut před jídlem a minimálně 20 minut po jídle), a pak 3x denně 5 kuliček dokud není mlíka dost. Já ho měla hektolitry už 4 den po porodu a odstříkavala jsem pro půl porodnice 😀 😀

Teď si Riccinus beru když má malá často hlad (růstový spurt) a zabere mi to taky.

Možná je to placebo efekt, jak někdo tvrdí, ale důležité je, že to zabere!

katka82
8. led 2010

Ahoj tak mě tyhle homeopatika taky pomohli a to když jsme měli laktační krizy 😉 brala jsem 5 kupiček 2x denně,ale já slyšela že by se měli nemělo půl hoďky před a a ani po jíst ani pít 😕 a taky mě moc pomohl čaj od Dr. Popoba Laktozin a taky je třeba hooodně pít třeba i 4-5 litrů denně a taky ta už výše uvedená melta 😉 🙂

elzik
8. led 2010

taktéž maximální spokojenost, pomohly na 100% během krátké doby 😀 😀

market3
autor
8. led 2010

Akita:děkuju moc,doufám,že mlíčko neztratím 😨 Zkoušela jsem to bez kloboučku,ale malý strašně vyvádí 😨 Doufám,že to ještě ty 4 měsíce nějak vydržíme.Zatím přibírá pěkně,tak to bude snad ok.

akita
8. led 2010

Vydrž market, hlavně se nenechej znervoznit, hodně důležitá je psychika. Kojíš s kloboučkem, malej pije, tak co. Já se toho naposlouchala, byla jsem dost psycho a to je pro kojení to nejhorší..taky jsem ho zkoušela naučit bez kloboučku, už jen proto abych nemusela stále odpovídat na otázky typu proč kojím s kloboučkem a že bych to měla malého naučit a tisíce zaručených rad a tipů..on prostě nechtěl a nemělo smysl ho nutit a sám časem došel k tomu, že je to nadbytečnost 😀 prostě beránek 😀 Takže bude dobře neboj, moc držím pěstičky 😉

klematis
8. led 2010

Já jsem je brala 3x5kuliček + čaje + odstříkávání a masáže a pěkně jsme se rozkojili 🙂

petrach
8. led 2010

jo byl tech 6 mesícu jen na MM a i pak mel k příkrmum jen moje,jak píšou holky,je to dost o tom,že si řekneš že mlíko bude a ono fakt bude..

kutcher
8. led 2010

tem co nezabira ricinus mohou vyzkouset i jina homeo na kojo nebo pokud chcete trba jen obmenit ucinnou latku zkus agnus castus 5 CH davkovani jako u ricinus 5kul rano a 5 vecer

germik
8. led 2010

tiež odporúčam ricinus, už od prvého týždna som musela začat dokrmovat a vdaka týmto homeo sme vydržali kojit do 7mesiaca

veruska007
8. led 2010

Zavidim, mne vubec nepomohly, ani caje, ani melta, ani mliko, ani pivo... akorat jsem mela mliko po cervenym vinu, ale to jsem zase nemohla tak casto. Ted ma prcek 9 mesicu a porad castecne kojim, castecne UM

kutcher
8. led 2010

malymu je 18 mes. a diky agnus kojim furt

market3
autor
8. led 2010

Kubcher:kojíš s nebo bez kloboučku?

lucie777
8. led 2010

Ricinus beru třetí den a zatím nepozoruju změnu.. přes den je to v pohodě, ale navačer mě malá tak vycucne, že sem jí poslední dva večery dala Bebu a krásně spinkala, předtím usnula jen s prsem v puse, ale asi měla hlad..

market3
autor
8. led 2010

Petrach:proč se na homeopatika nemá šahat?

kutcher
8. led 2010

market3: bez kloboucku. po tom ricinu to trvalo desne dlouho ale agnus pro me byl rychlejsi no. Ale jak jsem psala je toho hodne musi se fakt dodrzovat 20 min. pred a po nejist a pit v tomhle intervalu jen vodu

petrach
8. led 2010

market píšou to všude u homeo leku..asi aby to melo ten učinek..me to říkala i lekarnice

lubyna
2. říj 2015

@petrach dobrý den měla bych dotaz.malému je 7nedel uz v porodnici dostával prikrm nutrilon.nyní se max jednou denně chytne na prs víckrát nemá zájem vytéká se jelikož tam mám hodně málo mac dodají 10ml začal jsem včera brát homeo.ricidus communis 5 ch myslíte ze to má cenu brát ze se mléko může ještě pořádně udělat?není už to dlouho po porodu?malý je krmeny nutrilon pro comfort vypije 90 ml uz jsem z toho zoufalá chtěla jsem déle kojit ale bohužel to nevypadá.jaký je váš názor může se mléko ještě vytvorit.Děkuji moc za odpověď lucie

pajdousekk
2. říj 2015

@lubyna musis porad zkouset prikladat! Kazdou chvili a nevzdavat to. Rozkojis se, to se neboj, ale fakt prikladej, odsavej a hodne se s mimcem tulit.