Homeopatika na tvorbu mléka. Máte zkušenost?

karotky
4. kvě 2007

Ahojky maminy!
Ve středu mi mudra předepsala(sama o sobě)homeopatika na podporu tvorby mléka.Má s těmito přípravky někdo zkušenost?
Předem díky za odpovědi.

petja
17. bře 2008

vyžádej si v lékárně kde kupuješ homeopatika brožuru od boiron homeopatika v pediatrii.Jinak dobrý stránky calendula.cz

zuzankast.
11. dub 2009

Ahoj,
já beru homeopatika na přípravu k porodu Arnica montana a Gelsemium. Jedny jsou na strach z porodu a druhé na lepší hojení a menší krvácení. Jen si nejsem jistá v dávkování, beru tedy jen dvě pilulky denně, ale slyšela sem něco o pěti, tak to ještě zjišťuji.

smajlik
8. čer 2009

dobrý večer, chci se zeptat na postup při zastavování laktace, konkrétně na kombinaci Ricinus Communis 30 CH a Lac caninum 30 CH - jak je brát?

editah222
11. čer 2009

Smajlík - při zastavování laktace je doré brát Ricinus Communis 30CH - 5granulí 3-5x denně podle množství mléka v prsou. Aspoň tak se to píše v brožuře Homeopatika a těhotenství 😉

jihajiha
12. pro 2009

Přidávám odkaz na homeopatika - je tam popsaný všechno, co se dá brát v těhu a po poporodu, snad to někomu pomůže, mějte se: 🙂
http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

lena27
2. bře 2010

výborný odkaz, díky

cocoska
31. říj 2010

Dobry vecer,
ozivuji toto zapadle tema.
Chtela bych se vas zeptat, 1. jake jsou vase zkusenosti s pouzitim homeopatik u deti i dospelych. a 2. co bych mela mit zhruba v domaci lekarnicce, ktera zakladni homeopatika.
Predem dik za odpovedi.

usounek25
1. pro 2011

ahoj, chtěla jsem se zeptat na homeopatika ricinus communis 5CH. Koupila jsem si je a chci je vyzkoušet na podporu tvorby mlíčka, u prvního syna se mi totiž skoro vůbec neudělalo a to i přes neustále přikládání, odsávání atd. atd. Takže bych to teď chtěla nějak podpořit. Jen by mě zajímalo, kdy jste začaly s užíváním - je možný je nasadit už v porodnici třeba druhý den po porodu? Doufám, že to bude tentokrát s mlíkem lepší, ale kdyby náhodou, tak ať vím co a jak. Děkuji.

hojda
1. pro 2011

@usounek25 U mě to tedy moc nezabralo, malej byl hrozně spavej, takže jsem taky pořád odstříkávala a kojila hrozně dlouhou dobu, ale určitě je teď zase zkusím, brala jsem je hned v porodnici.

elana
1. pro 2011

@usounek25 u mě to těžko říct jestli zabralo, možná jo, možná ne, každopádně u nás to bylo tak, že prcek se odmítl přisát, takže jsem vůbec nekojila a vše mu do 3 měsíců dávala z flašky odsáté. Celou tu dobu jsem RC 5CH brala, ale nemůžu říct samozřejmě, jestli bych měla nebo neměla mlíko bez něj. Každopádně myslím že určitý efekt to mělo, švagrová si je taky chválila. Po tom 3. měsíci, který se říká, že je zlomový, tak mlíčko začalo ubývat a ve 4 měsících jsem ho musela odstavit úplně, pravda je, že jsem už potom užívání i dost flákala...

tak snad budeš mít tentokrát víc štěstí a laktace se Ti rozjede.

monikask
1. pro 2011

@usounek25 Já sama za sebe doporučuji.Nebýt jich,tak dceru nekojím.Mléko se mi vytvořilo až 5.den po porodu a měla jsem ho málo.Má doktorka mi je doporučila a jenom kojená byla dcera až d 8.měsíce (kvůli mému exému), potom 2x denně až do roka a třičtvrtě. Doporučila jsem ho i kamarádkám,a ty si ho také chválily.

usounek25
1. pro 2011

díky holky, já doufám, že tentokrát se zadaří - budu se snažit 🙂

teplajs
2. srp 2016

Já beru bylinky v kapslích. Benedikt lékařský a řecké něco 😀 dnes jsem nasadila tak snad to zabere, když ne vyzkouším homeopatika.

moooc
7. lis 2016

Zdravím. Zkusim obnovit příspěvek jestli se mi to povede. Dostala jsem ricinus comm.5 ch na podporu mléka. Můj dotaz zní jak často a kdy to začít brát. Jestli už před porodem "pro jistotu" nebo se to začíná brát v pripade,ze se mléko netvoří jak by melo? Děkuji za odpověď

teplajs
7. lis 2016

Dobey den, brala jsem 4xdenne 5 kuliček. A 100%zabralo. Jinak před porodem určitě ne. Já to poprvé zkusíla když máš prcek měl tzv.růstový spurt, to miminko chce být pořád u cicku a vzteká se. Opravdu jsem měla pocit ze nemam mléko. Do 48h mi homeopatika tak zabrala ze jsem měla dendy jako Pamela 😀😀😀

prcekverunka
7. lis 2016

@moooc Homeopatika není třeba brát preventivně a už vůbec ne před porodem. Dají se brát v porodnici na ,,rozkojení,´´ ale mnohem efektivnější je co nejčastěji přikládat miminko k prsu, hodně pít, dostatečně jíst pestrou stravu, nedávat náhrady prsu - dudlíky, lahvičky, kloboučky...A až pokud nastane problém s laktací, tak nasadit hemopatika. Nejsou ale samospásná, obvykle je problém řešit důvod poklesu laktace - nejlépe s laktační poradkyní.
A hlavně je neberte, pokud na to dojde, dlouhodobě. Mají se brát maximálně 5 dní v kuse 🙂

sajul
7. lis 2016

@moooc taky jsem brala 4x denne 5 kulicek, bud tesne pred kojenim nebo pri kojeni, rozpustit pod jazykem.. troucham si i rict ze mi to zachranilo kojeni.. prcek zacal bojkotovat, tak jsme to podporili.. vybrals jsem jedno baleni a dalsi uz jsem nepotrebovala.. ted je nam 5 mesicu a i pres vsechno uspesne kojime ☺ ale jen tabletky to nezachrani, prikladaf, prikladat a zase prikladat.. hodne mi pomohlo i noseni v satku, po odvazani jsem mela prsa nalita jak v sestinedeli 😃

moooc
7. lis 2016

Díky moc za odpovědi !!!

teplajs
7. lis 2016

Není za co hlavně když informace pomůžou 😉

babanci
8. lis 2016

Moje dcera brala Ricinus, kdy se zdálo, že mlíčka ubývá a kojí pořád nyní sedmiměsíční dítě.