Homeopatika na ukončení kojení. Máte zkušenost?

haklicek
12. bře 2012

Ahojky,mám dceru Natálku 2,5roku a přemýšlím,že ji zkusím odstavit☹jenže je hrozně závislá na prsíčku...uspáváme a uklidňujeme u prsíčka ale už je to někdy moc-hlavně v noci někdy i po půl hodině.Chtěla bych ji odstavit nějak "nenásilně" a slyšela jsem,že jsou homeopatika,po kterých jim to mlíčko prostě přestane chutnat....ale ani nevím jak se jmenují.Nemáte někdo zkušenost prosím?Díky za každou radu🙂Přeji všem hezký den!

anehap
12. bře 2012

O homeopatikách, po kterých přestane chutnat mlíčko, jsem neslyšela 😕 , jen o těch co zastavují laktaci, takže bys ho pak neměla. Je to Ricinus Communis 30CH, 5 granulí 3x - 5x denně. Já je užívala, když jsem počet kojení snižovala, tak abych snížila i tvorbu mlíčka a vyhnula se zánětům 😉 Já taky momentálně odstavuju, ale malá má dvacet měsíců a kojím jen večer před spaním. Původně jsem chtěla do roka, ale pak jsem si řekla, že vydržím ještě přes zimu - přece jen nemoce atd a nějaké protilátky tak ještě má 😵 Když jsem to zkoušela asi před měsícem, tak to vůbec neprošlo, flašku nechtěla, tak jsem to vzdala kojila dál. A teď před třemi dny jsem prostě řekla, že mlíčko není a dáme z flašky, moc teda nevypila, ale neprotestovala a pak byla ochotná hned jít do postýlky, samotnou mě překvapila. A zatím tři dny dobrý, nechybí jí to. To spíš mně, došlo mi, že už to není moje malý miminko 😅 Určitě zkus odstavovat postupně, ne naráz, to by byl šok. Možná zapojit tatínka, aby zkusil dát flašku on a ty na tu chvilku zmizela jinam, to u nás taky fungovalo. Noc a kojení přes spaním bych nechala na konec, to snáší nejhůř 😉 Ať to zvládnete 😵