Homeopatika ricinus communis na podporu laktace?

dada134
19. bře 2009

Ahoj holky,mám 6týdenní dvojčátka a za poslední týden mám ještě méně mléka než jsem měla předtím a to nebyl žádný zázrak.I tak jsme dokrmovali a já ještě odsávala.Nechci to vzdát.Nevíte,jestli není pozdě na homeopatika a jaké s nimi máte zkušenosti?Děkuji.

anehap
6. led 2012

@janikovi111 máš pravdu, nemá to opačný účinek, opačný účinek má jiné ředění - 30CH 😉
Já je teda nepotřebovala, ale brala bych to 3x - 5x denně, více je zbytečné 🙂

meleri
9. led 2012

@janikovi111 ahoj me rekli ze pokud chci aby to hodne pomohlo tak pet kulicek trikrat denne ale pozor tu zelenou 5ch ne 9 ch, ta zastavuje laktaci. a pokud tak normalne tak staci tri kulicky trikrat denne. ja to beru uz asi pul roku a musim rict ze oproti prvnimu synovi kdy jsem nebrala nic mam daleko vic mlika. jestli je to necim jinym to clovek nevi ale kdyz to neuskodi tak proc ne 🙂

janikovi111
9. led 2012

@meleri A berete to před kojením po nebo prostě tak jak si vzpomenete?

janikovi111
9. led 2012

@janikovi111 A ještě se chci zeptat, berete to pravidelně každý den 3x5kuliček? to je docela velká spotřeba 🙂 to je tak na 4-5 dní 🙂)

anehap
9. led 2012

@janikovi111 je jedno kdy, jen musíš mít rozestup tak 15 min od jídla, číštění zubů, pití kávy, atd 😉

anehap
9. led 2012

@janikovi111 chce to pravidelně, ale právě tak po vybrání tuby už musíš poznat, jestli ti zabírají 🙂 , jestli ne, je zbytečný to brát dál 😉

meleri
10. led 2012

@janikovi111 ja to beru trikrat denne rano odpo a vecer ale ma se to spravne brat mezi jidly takze min patnact min predtim nebo potom nejist 🙂 ale casto to beru jak si vzpomenu pac kolikrat zapomenu jak neni cas....🙂

janulinecka28
9. únor 2012

ahoj chtela bych se zeptat jak spravne se uziva Ricinus communis 5 pro zvyseni laktace?dekuji

katka82
11. únor 2012

@janulinecka28 ahoj já je užívala při kojení obou prcků a to 2x denně 5 kuliček a půl hodiny předtím ani potom nejíst,nepít nečistit si zuby 😉
jinak na podporu laktace jsou dobré čaje pro kojící maminky s Jestřabinou lékařskou😉 a taky papkat celozrnné pečivo,rýži,hodně pít,jíst a spát(ha ha ha)a taky pomáhá třeba zákys 😉
ale hlavně se nestresovat a věřit si 😉 u prvního syna jsem laktační krizi děsně prořvala a trápila se-no byl to fakt mazec,ale teď při tom druhém už to je jinak jsem v pohodě a pokaždé se kojo zase pěkně rozběhne 🙂

janulinecka28
14. únor 2012

ahoj,moc dekuji.Ja uz zkousim uplne vsechno,mlicko by bylo ale maly proste odmita prso,nekdy kdyz ho prilozim k prsu tak dostane hystericky zachvat,no hruza.No uvidime snad to jeste poradne rozkojime 🙂 nechtela bych s kojeni vzdat 🙂

sonnnka
9. bře 2012

Ahojte, mne na zvysenie laktacie pomohli kapsule MOTHERLOVE- MORE MILK PLUS. prirodne zlozenie, len ta cena nie je najnizsia- 23 eur a vydrzi to na 15 dni...

vlastafu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miskast
19. únor 2014

@annag Prosím Vas pekne chcem sa spýtat beriem costi už 6 týždnov bez efektu najskor som brala 3x3 potom zvysila na 4x3 zial nezabralo skor mam pocit ze mliecka je menej. Zacala som uzivat ked mal syncek 2 týždne nakolko od pociatku sme mali problem s tvorbou mlieka. Prisatie bolo skontrolovane kojim casto aj kazdu hodinu pokial spi tak odstirekam max vsak 10-20ml, teraz aj prikrmujem s aplikatorom medela lebo nepriberal vobec. Mám ešte čakať na efekt costi alebo ho mám vysadzovat dakujem velmi pekne za radu

emocia
19. únor 2014

@miskast ahoj, do 3 mes. veku dieťatku volíme inú podporu laktácie. Hovoríš, že prisatei bolo skontrolované, čo je skvelé. Ale to nie je jediná vec, ktorú treba podchytiť. Dôležitá je nielen častosť prikladania, dojčenia, ale aj spôsob dojčenia (poloha, stláčanie...) a celkový rámec života s bábätkom. Laktácia potrebuje vzájomnú telesnú blízkosť matky a dieťaťa nielen počas chvíľok dojčenia. Potrebuje aj komunikáciu. Áno, komunikáciu a takisto jasné, zacielené nastavenie matky na dojčenie. Aj silnú vieru matky v dobrú laktáciu... Možnosti tejto komunikácie však neumožňujú dať komplexný poradenský vklad. Ak chceš, môžeš ma kontaktovať telefonicky, dolu v mojich weboch nájdeš kontakt. Srdečne Alena K., poradkyňa pre dojčenie a život s bábätkom

leejlaa
20. únor 2014

Kdyby měl někdo zájem, tak já jsem ricinus nevyužila:( tak mohu přenechat protože nekojíim vůbec

klarisska3
13. únor 2015

Zdravím, ráda bych se zeptala, laktační poradkyně mi poradila, že mohu zkusit homeopatika na podporu kojení, tak mám koupené ricinus communis CH5 a taky china CH9, bohužel v lékárně vůbec neporadili jak je mám brát, tak bych se ráda zeptala mohu brát oboje? a jaké je dávování? Laktační poradkyně má teď dovolenou, a tak nemám šanci se jí zeptat, proto hledám rady alespoň na netu, jinak nevím koho se kde poptat. Malej jí co mám, převažujeme od samotného začátku, narodil se moc malinký a tak jsme to měli nařízeno, ale poslední dobou začal být hodně neklidnej, blbě usíná, v postýlce někdy spí, někdy spí s námi ve velké posteli, někdy usne jen na rukou, jsem z toho už zoufalá a nerada bych přestala kojit, přijde mi že s tím bojujeme od úplného začátku a tak už zkouším co se dá. Jsou mu tři týdny, kdyby jste někdo měl i jiné rady budu za ně moc vděčná, děkuji 🙂

berusinecka
26. únor 2015

@klarisska3 Nemám vlastní zkušenost. Ale koukla jsem do knihy Poznáváme homeopatii. A tam je
Ricinus communis 5CH- dávkování 5 granulí 3-4 krát denně podle potřeby
China 9CH- zde doporučují na srovnání tlaku po porodu, působí proti únavě, pomáhá udržovat rovnováhu minerálů a tekutin v organismu matky během kojení. Dávkování: užívá se 5 granulí 1krát denně, při velké únavě po porodu je možné užívat až 3krát denně.

Současně s Ricinusem doporučují Lac caninum 5CH-je to lék který se doporučuje kombinovat s Ricinus communis 5CH, pomáhá také při tvorbě mléka. Dávkování: 5 granulí 3krát denně.

Je určitě supr mít svého homeopata, ale i ten pořád nemůže. Proto jsem si pořídila dvě supr knížky- "Poznáváme homeopatii" a " Homeopatie a děti". Fakt tam najdu vše co potřebuji a popř. se radím s homeopatkou.
Ještě se zeptám, nedala Chinu laktační poradkyně také pro syna? Podle toho co je tu psáno by to sedělo i na něho. Uvádí: Velké vyčerpání a slabost dítěte, chudokrevnost, dítě málo pije, často trpí na větry. Pokud ne, tak se pak dyštak zeptejte jestli to může užívat taky. (dávkování 5 granulí 2krát denně)
Držím pěstičky a nezdávejte to 🙂
Já už jsem to tu psala. Dávala jsem malého na nahé tělo, a rozkojila jsem ho hlavně v noci, kdy děti při spaní pěkně klidně pijí. Vždycky jsem ho 2x-3x vzala z postýlky, dala mu napít a za pár dní se malý rozkojil a mě se nalila prsa, a to měl půl roku 🙂

klarisska3
27. únor 2015

@berusinecka Moc děkuji za vyčerpávající info, laktační poradkyně mi to jen tak po telefonu nadhoidla, že bych ty homeopatika mohla vyzkoušet, a že mi určitě poradí v lékárně, tam mi samozřejmě, ale neporadili. Jen mi nacpali jedno balení Ricinus communis 5CH a jedno balení China 9CH. Tím to pro ně skončilo.Jinak synovi laktační poradkyně nic nedala. Kojím naštěstí doteď, ale stylem, že nám to trvá půl hodiny, občas i více a přikládám hodně často. Ono tedy je toho teď bohužel více, ale to jsou věci, které veřejně probírat nechci. Ještě jednou děkuji za rady 🙂

berusinecka
27. únor 2015

@klarisska3 Vůbec není za co. Mám to tady, tak jen kouknu a ráda poradím 🙂 No jo, v lékárně skoro nic neví. Moc do toho ani nechtějí vidět, z vlastních zkušeností vím, že na to moc nevěří. Ale já ani děti už tak 2,5 roku nepoužíváme žádné léky-nemuseli, vždy nám zabraly homeopatika. Pokud můžu radit, jestli chcete občas využívat homeopatika kupte si ty knížky. Najdete tam věci skoro na vše. Držím pěstičky

lajla
14. črc 2015

Ricinus 5ch
Lac caninum 5ch
China 9ch
Od každého 10 kul rozpustit v 1.5 l vody během dne popíjet jídlo ani pití nevadí...

myisiska1
30. črc 2015

Může se to užívat ihned po porodu?

klarisska3
6. srp 2015

@berusinecka A kde se prosím dají ty knížečky koupit? Děkuji moc 🙂

berusinecka
6. srp 2015

@klarisska3 Já je kupovala u barviče
http://www.dumknihy.cz/poznavame-homeopatii
http://www.dumknihy.cz/homeopatie-a-deti
Jsou skvělé, ale s většími problémy se obraťte na homeopata. 🙂

klarisska3
9. srp 2015

@berusinecka Jste zlatá, moc děkuji 🙂

marcelavaneckova
1. říj 2015

Tak u nás najednou v 5. týdnu dva dny nalitá prsa, že se malá nemohla přisát, musel jsemi odsávat, a pak prsa skoro prázdná a malá měla hlad a navíc sála jen vzduch a trpěla na prdíky. Byla vzhůru každou půlhodinu...uspat ji byl děs.Předtím spala 3 hodinky, nakrmili jsme a spala dál.Nakonec mi laktační poradkyně doporučila homeopatika ricinus communis 5CH 3x denně 5 kuliček pod jazyk, 20 minut před ani po nic nejíst a nepít. Pak jsem začla pít taky 1-1,5 litru melty, kojenecké čaje 3x denně dvojitou dávku než píšou, hodně pít - pořád mít u sebe něco k pití bez bublin kamkoliv se hnete, klid a občas dát dítko tatínkovi a odpočinout si. Po týdnu jsem byla nešťastná, mléko se vytvořilo ale malá brečela pořád, tak jse se vypravili k doktorce a po zvážení přibrala 350g za týden, takže málo mléka už jsme neměli, ale budily jí prodíky a bolení bříška. Dali jsme jí espumisan a mě laktobacily a je to lepší, ještě vyzkoušíme probiotické kapky,které si maminky chválí . Jsme narození 1 měsíc před termínem a ty kapky pomáhají nevyzrálému trávicímu traktu. Jinak jsem začala brát v tabletách i pískavici řecké seno a benedikt lékařský a přijde mi, že se laktace taky navýšila. Možná je to i placebo efekt,ale díky za něj ;) seženete přes net a možná vám je objednají i v lékárně ;) Nechce se to vzdávat, já už i brečela, že budeme muset dávat UM, stres tou asi taky nepřidal, chce to v klidu do sebe dávat vše co by mohlo pomoct, odpočívat jak jen to jde a nestresovat se i kdyby došlo na UM (což už teď taky vím), protože UM není nic hrozného, jde hlavěn o to, aby dítko prospívalo a bylo spokojené. jo a na únavu doporučuju kyselinu listovou s B vitamínem nebo nějaké multivitamíny pro maminky. držím palce holky. 😉