Horečky - ztráta mlíka?

dadalu
1. led 2017

Od čtvrtka me trápily 38 teploty.Brala jsem paracetamol a dneska tj.po 4 dnech jsem bez teploty.Malého plne kojim,pri nemoci mi ho manžel nosil jenom na krmeni,at ho nenakazim. Poslední tri krmeni byl nespokojeny a ted to poslední se snazil sat jak o život a mi se vůbec nespustilo mliko.Muze to mit souvislost s nemoci a jak vůbec kojeni zachránit?Budu vdecna za jakoukoliv radu.

blahova_andrea
1. led 2017

A pila jsi dost při těch horečkách? Nejsi odvodněná? Rozhodně dál často přikládej, sací reflex miminka a dobrý pitný režim to třeba ještě zachrání 😉

evik19
1. led 2017

@dadalu Neboj, určitě se zase rozkojíš. Při horečkách prý mívá mléko slanější chuť a tak miminkům tolik nechutná. Možná si proto synek vytáhl poslední dobou méně a bude to zase chvilku trvat, než se dostanete na původní "normu". Hlavně co nejčastěji přikládej a hodně pij. Jestli máš čaj pro kojící ženy nebo Caro, tak si dej, dost to pomáhá...

dadalu
autor
1. led 2017

@evik19
@blahova_andrea celou dobu bastil pekne,az dnes,když teploty ustoupily,je problem.Myslím,ze piti jsem nezanedbavala.Snazil se tahat min 20 minut a nic,vyčerpáním usnul.Jsou mu jen tři měsíce,bojím se dalšího krmeni.Opravdu to pujde zachránit?Prikladat se od te nespokojenosti snažím casteji,ale bez výsledku,mliko se nespusti a makej po chvili dudlani spustí hlady rev

blahova_andrea
1. led 2017

@dadalu a jsi si jistá, že opravdu mlíčko není? píšeš, že jsou mu tři roky. může jít jen o bojkot kojení, o růstový spurt. nebo nedostala jsi ms? při té se také mění chuť mlíčka a malá mi to tak první tři cykly odmítala pít. víc se pouštěla, byla nespokojená...rozhodně se ještě nevzdávej. ono to s kojením není vždy snadné a není dobré se nechat drobnými překážkami hned odradit 😉 přikládej klidně po hodině, sliny miminka a sání mlíko spouští. jestli na to jsi, tak kromě kojících čajů a cara můžeš zkusit i homeopatika na podporu laktace.

dadalu
autor
1. led 2017

@blahova_andrea bych prave neřekla,ze to spurt nebo bojkot a ms jsem od porodu ještě nemela..doted bastil a pribiral ukazkove,az moc...spis je mi divne,ze se vubec nespusti mliko,nemam takove to mravenceni jak doted u kazdeho kojeni..napadla me prave ta souvislost s nemoci

veronikahappy
1. led 2017

nemůže to být třeba i laktační krize ? Prý to bývá při kojení cca 3x během kojícího období... ale nevím ...

kekulice
1. led 2017

@dadalu to určitě zachránit jde. Je potřeba hodně pít, nejvíce mléka se tvoří v noci a mě osobně zachránila kojení pískavice řecké seno kapky od Motherlove nebo More milk. Dobrá je taky jestřabina v kapslích. Hlavně to nevzdávat. Bude to dobrý, držím pěsti.

rebejsova
1. led 2017

@dadalu Myslím, že je to opravdu "jen" tou nemocí, tělo je vyčerpané horečkami, proto klesla laktace. Přikládej miminko dál a častěji, brzo se kojení vrátí k normálu. Já měla v půl roce malého angínu, po pár dnech horeček a braní antibiotik jsem mléko témeř neměla, po pár dnech se to srovnalo.

dadalu
autor
1. led 2017

Moc dik vsem za podporu,vyzkouším vsechny vase rady..nechci to vzdát,ale ten rev mi trhá srdce..hlavne aby si to rozdudlal,aby mu neco teklo