Hrůza z kojení. Máte některá podobnou zkušenost?

ismet
15. pro 2008

Ahoj holky, chtěla bych poprosit o sdělení zkušeností ty z vás, které oslovil předmět mého dotazu. Nikde na internetu jsem o tomto problému nic nenašla, ale myslím, že nemůžu být jediná na světě, koho něco takového trápí. Jde o to, že už od puberty mám velmi citlivé bradavky. Nesnesu jakýkoli dotyk na nich, ať již od partnera či od volného oblečení. Pokud se přeci jen nedopatřením nějak podráždí, způsobuje mi to strašně nepříjemné pocity. Několikrát jsem o tomto problému mluvila s gynekologem, ale ten nikdy žádný fyziologický problém nenašel. Až dosud jsem to brala jej jako takovou anomálii, která mě nijak neomezovala. Nyní jsem ale ve 32. týdnu těhotenství a nemám ani tak strach z porodu, jako spíš z toho, jak to proboha provedu s kojením. Neumím si představit, že bych to vydržela, prsa mám navíc čím dál tím citlivější. Jsem víceméně smířená s tím, že to zkusím a pokud to bude bolet, tak kojit nebudu, protože by to pro mě bylo nesnesitelné utrpení.
Chtěla bych se vás zeptat, jestli některá máte podobnou zkušenost a jak jste to vyřešily. Myslíte, že mě sestry v porodnici (jsem zaregistrovaná v Podolí) pochopí a nebudou mě do kojení nutit? Mám z toho opravdu velký strach.

astrane
23. led 2009

Ahoj,tak jsem chtěla jen dodat,že kojení opravdu nebolí,může bolet jen to přisátí (a většinou zezačátku bolí),ale mělo by to za chvíli přestat.Důležitá je správná technika-pak by neměla téct krev ani se dělat praskliny.mazání Bepanhenem je dibrý.Pokud kojíte správně a teče krev,pak je problém jistě jinde a nikdo nemůže takové mámě vyčítat,že kojit přestane.I za snahu si podle mě zaslouží obdiv a uznání-musely to být muka...
Pro ty co to teprve čeká-mimi má při kojení ležet na ruce na boku,bříškem na vašem bříšku,aby mělo celý dvorec s bradavkou před sebou a nemuselo se někam zaklánět a dobře se mu to chytalo.A musí si vzít co největší část dvorce do pusinky.Jak sklouzne na bradavku,ihned přestat a zkusit znovu,jinak poteče krev.
Třeba to někomu pomůže...
Jinak teda ještě ze začátku bolí to břicho,ale to je tím zavinováním dělohy a za pár dní to přejde.
Naštěstí nemám moc citlivé bradavky,tak jsem problém neměla.Všem vám držím palce,ať to zvládnete!(A kdyby ne,tak ať vám pak mimi pěkně roste i po UM-hlavně že bude zdravé a krásné a jenom vaše!)

sirinka
24. led 2009

ismet ta porodnica tym padom by nemala byt baby friendly, lebo v porodnici by mali dojcenie podporovat a pomahat k tomu, aby bolo uspesne. pravo volby ma zena v kazdej porodnici.

medialna masaz nie je od veci...ono to dojcenie JE najprirodzenejsie a najlepsie pre dietatko a dokonca aj u mamiciek, ktore trpia alergiami... dojcenim sa dokaze prave traviaci system ochranit pred vplyvom roznych patogenov a alergenov...ten clanok musela byt riadna blbost 😔

helcah
26. led 2009

Ismet i já mám hodně citlivé bradavky a teď při kojení ještě víc, ale právě to samotné kojení mi nevadí. Ze začátku jsem kojila přes kloboučky protože malá potřebovala mít klobouček až skoro v krku aby sála, ale teď už to jde normálně. A neděs se těch hrůzostrašnýcn příběhů, co tu někdo popisuje, třeba že kojení je vždycky bolestivé. Pro někoho možná ano, ale mě to bolelo první dva dny - to teda fest, ale po příchodu z porodnice jsem si už na nějaký bepanthen nebo nějakou bolest ani nevzpoměla. Kojim už tři měsíce a žádnou bolest neznám. Naopak kojení jako kontakt s miminkem je příjemné a pokud Ti to příjemné nebude tak Tě nikdo nesmí nutit. Jen v porodnici bych se toho teda nevzdávala, protože tam má problémy každá, taky jsem to tam chtěla vzdát, naštěstí mě sestřička povzbudila a jak říkám po těch dvou dnech to byla pohoda. Takže být tebou tak bych ty tři dny vydržela a pokud se to nezlepší tak se na to vykašlala s klidným svědomím, že jsem to alespoň zkusila 😉

romankav
26. led 2009

ismet: Důležitost kojení je v přítomnosti protilátek v mlezivu a posléze mléku matky. Dítě je tudíž chráněno před infekčními chorobami a ne před alergiemi. Kojení je také pro dítě psychickou potřebou (kontakt s matkou je rozdílný než se silikonovým dudlíkem). Může se tě zeptat, proč nechceš své dítě kojit? Pokud je to z estetických důvodů, tak je již dokázáno, že na prsa negativně působí hlavně těhotenství (rychlé zvětšení prsou).

pajmis
30. led 2009

ismet, kojení bolí, teda alespon mě to bolí, ale když na to nemyslím, tak se to dá. Bradavky mám bolavé, popraskané, červené, ale kojím!! A jsem hrdá na to, že kojím, protože to je to nejlepší pro dítě i matku. Neznám nic krásnějšího, než když se malý přisaje a bumbá a člověk vidí, jak mu chutná navíc je to okamžik, kdy je matka s dítětem sobě nejblíž. Je to uklidnující nejem pro mne, ale i pro dítě. Není nic krásnějšího, než, když dítě, které hodně pláče, se přisaje k prsu a je v klidu a bumbá 🙂 já bych za UM neměnila. I když cítím někdy obrovskou bolest při kojení, tak za zdraví a klid maličkého mi to stojí... A navíc mu kojením předáváš protilátky a myslim, že jen to dobré. Já jsem alergik, astmatik a nemám strach, že bych mu v mléce něco špatného předala. Pokud bude alergik nebo astmatik, tak jen tím, že to bude mít v genech, ale určitě ne z mléka. Být tebou, tak to zkouším a zatnu zuby. Já občas taky zatínám zuby, ale nikdy sem nepomýšlela o tom, že bych přestala kojit. Pokud tě to bude moc bolet, tak zkus kloboučky, po těch se zezačátku sahala, protože to někdy bolelo tak, že se to nedalo vydržet. Ale určitě to zkoušej a možná popros manžela, aby ti prsa zkoušel přizpůsobovat na kojení 😅 😀 aby sis na to lépe zvykla... zatni zuby a do toho 😉 ale nechat si zastavovat laktaci je podle mě zbytečnost. Hodně štěstí 😉

sirinka
30. led 2009

pajmis skusila si sa opytat laktacnej poradkyne, ci ti nevie nejako pomoct? po dvoch mesiacoch uz by to nemalo byt bolestive... skus pozriet na www.mamila.sk su tam aj vhodne polohy, mozno staci malo aby to bolo ok, drzim vam palce.

very
30. led 2009

Ismet, už jsem tady "pár" slov napsala..
Jen musím doplnit..moje maminka mě kojila do 2,5 let. Od šestineděl jsem měla průjmy..i s krví, moc, opravdu moc jsem marodila..střídaly se horečky, angíny, virózy..maminka nemohla pracovat, nechodila jsem do školky..až v první třídě se to zlepšilo..
Když mě bylo nejhůř, že nemohu kojit syna..maminka mi připomínala jak její kojení bylo "prospěšné" mě a jak jiné děti byla na UM a byli zdravé..připomínám, že rozhodně nejde porovnávat kvalitu UM dnes a před 27 lety..
Mnohdy ani správná poloha při kojení, správná technika od bolesti a jiných problémů nepomůže..
Ismet..jsem s tebou..věř svému tělu, to ti dává ty nejlepší signály-kdy a jak se zachovat..a kdybys potřebovala, ozvi se přes IP..budeš v tomto světě potřebovat hodně síly..upřímně, mě někdy scházela, lidská hloupost a hlavně bezohlednost vůči vlastnímu rozhodnutí je mnohdy bezbřehá.. ☹ Držím palce!!

bezaz
31. led 2009

hojte.. normalne ste ma potesili, ze nie som sama, lebo mam pocit {podla roznych "mudrych" casakov a pod}, ze zena, ktorej su neprijemne dotyky na prsiach je uplne divna, minimalne frigidna..
ja som sa kojenia dost bala, prsia mam strasne citlive, ale po porode to prislo nejak samo, dokonca bradavky boleli len par dni, hned od prveho dna som poctivo natierala a natierala.. malu mi prilozili este na porodnej sale, mala som dulu pri porode, boli to take zmesane pocity, ale ked sa prvy krat prisala, clovek na vsetko zabudne.. boliet to boli, minimalne prvy tyzden, kym si prsia nezvyknu, nasa mala sa tiez nevedela dlho prichytit, kedze mam velke prsia, velke dvorce, nevedela som jej napasovat prso do tej malinkej pusinky
nastastie to rychlo preslo, teraz kojime pekne.. az na to, ze muz si myslel, ze kojenim sa citlivost "odstrani", lenze mam pocit, ze prsia mam citlivejsie ako pred tym 😅
paj no po dvoch mesiacoch by urco nemalo boliet 😲 radsej sa porad s poradkynou
ismet drzim palce, nech uz to dopadne akokolvek, rozhodni sa sama, aby to tebe a dietatku najviac vyhovovalo 😉

karin80
31. led 2009

ahoj 🙂 , myslim si, ze kojeni opravdu zalezi na zene a jeji rozhodnuti by se melo respektovat. Kdyz jsem byla tehotna, rikala nam porodni asistentka ( v lekci o kojeni ), ze pokud zena koji se sebezaprenim a nechuti, je vystresovana z kazdeho kojeni, nema to zenu.....pak rekla vetu, kterou jsem si hlavne v sestinedeli pripominala casto 🙂 : Spokojena matka=spokojene dite 😉
Taky si myslim, ze dnesni uroven UM je vysoka a nemela bych obavy ji dat jako nahradu svemu diteti - sveho syna stale kojim 🙂
Co se tyka bolesti pri kojeni. V porodnici jsme pri kazdem prisati zatinaly se spolubydlici nejen zuby 😀 . Ale doporucuju, po kojeni "vyvetrat", nechat odpocinout a pripadne namazat Bepanthenem ( nas velky kamarad doted ). Casem se to opravdu spravi a je mozno kojit kdekoliv a kdykoliv to uznate za vhodn 🙂

karin80
31. led 2009

oprava: stresovani z kojeni nema cenu, ne zenu 🙂

a Bepanthen uz samozrejme nepouzivam na bradavky a sem tam na zadecek syna 😉

astrane
31. led 2009

Pajmis:Pokud máš bradavky popraskané a červené,tak je možné,že máš špatnou techniku,při níž ti mimi sklouzne na tu bradavku,místo aby mělo v puse i celý dvorec-ve 2 měsících už by to mohlo fungovat tak,že co je tmavé,není vidět-nebo jen málo.Pokud kojíš v sedě,doporučuji sedět úplně rovně a při kojení mít mimi na ruce tak,aby jeho bříško se tisklo na tvoje(přikládáš celý mimi i stělem,ne jen hlavu,aby se nemuselo natáčet a dobře se mu to drželo,tedy aby bylo nejen tváří k tobě,ale celým tělem.Doufám,že jsem to popsala srozumitelně 🙂 Pokud to takto děláte a vše je správně a přesto máš bolesti,pak nevím.Možná nějaká laktační poradkyně by znala nějaký fífl,jak kojit aby to nebolelo.Je škoda si to neužít,když vám to jinak jde.Každopádně držím palce.

sirinka
1. únor 2009

vela ludi sa ohana vetami typu...ze niektore dojcene deti su castejsie chore ako niektore deti na UM...ale nikto sa nepozastavi nad tym, ze kazdy z nas ma dany iny geneticky fond a nikto netusi, ako by dopadlo chorlave dojcene dietatko, kedy dostavalo UM a tym padom ziadne prospesne protilatky...kazda choroba by mala tazsi priebeh...
niektore deti maju taku dolrbu imunitu, ze zvladnu detstvo bez sebemensich problemov aj z UM...
ale porovnavat "moje a susedkino dieta" pricom kazde je poskladane z uplne inych genov je blbost 😉
a very ver mi, ze spravna technika a poloha pomozu...ale musi byt splnena jedna poziadavka...a to ze ta mamicka je vnutorne presvedcena o tom, ze dojcit chce 😉 ked sa k tomu od zaciatku stavia, ze to sice skusi ale velke nadeje tomu nedava...uspech je casto zbytocne ocakavat.

lenkazdenek
2. únor 2009

Tak já si taky myslím,že je to na každý mamince co zvolí,každopádně bych to určitě zkusila 😉 Mě kojení taky bolelo,ne že ne,ale držela jsem i když sem měla hrůzu z každého kojení až sem nakonec po necelých 6 týdnech přišla o mlíčko úplně. Nezlobte se,ale podle mě láska neprochází prsama a kojením,ale tím jak se maminka o miminko stará,.
Já několik dní plakala a připadala jsem si strašně když sem přišla o mlíčko,ale je fakt ,že od té doby co byla malá na um sem byla víc v klidu,nekoukala jsem neustále na hodinky kdy bude zas čas kojení abych se už dopředu stresovala.
Mimichodem,jsem měla jak čaje pro kojící,tak homeopatika atd nic nezabralo a nezlobte se,ale strašně nemám ráda když někdo nekojící matky odsuzuje 😔

garfieldmail1
2. únor 2009

My jsme kojení zvládli, ale zpočátku to taky hodně bolelo. Kdyby mne ale bolely bradavky i normálně a při kojení to bylo nesnesitelné, tak bych se nenechala do ničeho nutit!!! Ismet, raději se předem připrav na to, jak jednat se sestrami a jak jim to vysvětlit, aby měly aspoň snahu Tě pochopit. Když nepochopí, tak se tím, prosím Tě netrap, opravdu platí, že miminko to pocítí, když má "nešťastnou" maminku 😔 Požádej třeba i partnera nebo maminku, aby, až Tě v porodnici navštíví, si promluvili se sestrama a vysvětlili jim to. Oni budou víc v pohodě, tak ať se Tě zastanou 😉 A přes kloboučky to bolí stejně, ne-li víc, aspoň u mne to tak bylo 🙄 Držím palce, ať si nejen první dny s miminkem opravdu hezky užiješ 😉

akejka
3. únor 2009

babuľky, chcem Vás povzbudiť...tiež som vždy mala aj mám veľmi citlivé bradavky ( v rámci predohry mi ich manžel nemôže trieť, stláčať, max. jemne lízať...) a v pohode som odkojila obe dcéry (prvú 3 mesiace a druhú 6 mesiacov. Tiež som sa bála kojenia, ale je to úplne iný pocit...samozrejme hlavne pri 1. dcére (zlá technika prvého prisatia) sa mi stalo, že som mala rozhryzené boľavé bradavky (z 1 mi tiekla aj krv niekoľko dní), ale to trvalo cca 2 týždne a potom to bol už len príjemný pocit...pri 2. dcére som sa snažila boľavé bradavky eliminovať, aj sa mi to podarilo, už som vedela, ako na to...
ak máte aj teraz pochybnosti, či zvládnete kojenie kvôli citlivým bradavkám, bojíte sa nepríjemného pocitu...ešte sa to môže zmeniť...ako u mňa.
Ale v prvom rade nie kojiť za každú cenu...keď vám to nemá byť príjemné a má vás to stresovať (a aj mimi), tak by som radšej nekojila. Ako tu už niekto písal, treba byť hlavne v pohode...

petruci6
3. únor 2009

akejka bola som na tom rovnako,v porodnici mi mala tak rozhryzla bradavky,ze sme prisli domov a tiekla mi z nich iba krv,tak som ju na par dni odstavila,kym sa mi zahojili,za ten cas som odsavala mliecko rucne,kolko sa len dalo,aby sa mi tvorilo a dokrmovala umelym mlieckom
ked sa zahojili,zac som ju znova prikladat a teraz uz len dojcim,aj ked som zo zac davala vecer po kupani 1 x flasku s UM
teraz mam mliecka dost a neboli to,tak ako pisu ostatne baby,dolezita je technika prisatia
v porodnici som musela lezat po cisarskom a mala mi nevedela chytit celu bradavku,lebo mam male prsia,ale teraz v sede jej ju strcim celu do pusy a pekne papa

akejka
4. únor 2009

petruci6:
aj aj som mala obe deti sekciou...Pri druhej dcérke som si častým prikladaním spustila naplno laktáciu už na 2. deň po pôrode...ako som písala, už som vedela, ako na to... 😉
Čudné je, že teraz mám zase také citlivé bradavky, že mi ich manžel nemôže chytať a hladkať, som na to háklivá...a to som kojila 6 mesiacov (to bol úplne iný pocit, taký príjemný, občas ma aj malá kusla ďasnami, potvora...), teraz už 3 mesiace nekojím a vrátila som sa do pôvodného "citlivého" stavu...(keby som teraz čakala svoje 1. dieťa, prisahala by som, že by som z kojenia mala horor, bála by som sa toho... 🙂 )

pissskotka
7. říj 2011

Milá ismet..moc dobře nevím jak se asi citíš...před těhotenstvím jsem bradavky citlivé neměla, ani mě nikdy nenapadlo, že by se kojení stalo i mou noční můrou...už v porodnici jsem bradavky měla tak citlivé a bolavé až do krve rozpraskané, že jsem myslela že vyskočím z okna, fakt jsem se snažila kojit, ale byla to tak nesnesitelná bolest, že jsem kojit prostě odmítla, tak jsem to musela zkusit přes kloboučky...první kojení v pohodě, myslela jsem že mám po starostech...ale ejha...s dalším kojením to bylo stejné...absolutně vůbec mi to nepomohlo...malej si tu bradavku do toho kloboučku stejně silou vytáhl tak moc, že to mám až dodnes....v nemocnici jsem brečela a byla zoufalá, připadala jsem si jako neschopná kr....! protože všechny maminy tam kojili a já prostě nemohla...jenže mi sestry řekly, že jak nebudu kojit a malej nepřibere, tak mě nepustí domu..po 10 dnech týrání jsem to prostě musela překousnout a zkusit to jeětě přežít jinak by mě nepustily...ale já byla v nemocnici v mostě..takže nemusíš mít strach..horší nemocnice už snad neexistuje!!!Nicméně musela jsem to vydržet a s nesnesitelnou ale opravdu s nesnesitelnou bolestí kojím dodnes, už je to 7 týdnů a připadá mi to jak věčnost...nemůžu se jich ani dotknout, ale kojit prostě musim..mám prcka s alergií a ekzemém a u těch je kojení co nejdéle prostě nezbytně nutné...takže se snažím a chtěla bych to vydržet ještě aspoň měsíc abych pak mohla přejít na sunar...Takže jsem ti chtěla říct, že pro tvé miminko je to opravdu to nejlepší, ale pokud nechceš být strhaná, protivná, bez nálady a tak strašně rozbolavělá, tak se do toho raději nepouštěj a buď v pohodě jak už ti tady všichni radili..to mimčo opravdu vycejtí...já už jsem hnusná i na partnera a na všechny okolo, ale nikdo nechápe jakou bolest zažívám...to jak mi říkali že se to zahojí je pěkná blbost, mě se to jen horší...takže se raději rozhodni pro tu bezbolestnou variantu...a nebo zkus tu poradkyni, k té já jsem se nikdy neodhodlala....s pozdravem Luca

pissskotka
7. říj 2011

a sakra...jak tak koukám na datum tak už ja s radami troche pozdě....ale třeba si to přečte jiná mamina...a jak si na tom? kojila si tedy nebo ne? pa 😉

pissskotka
7. říj 2011

a víte co by mě jsště zajímalo? skoro všichni tu píšou že musí být celý dvorec v pusince...jak to mám asi udělat, když mám dvorce přes půlku celého prsa a že ty prsa jsou opravdu velké...to mám malého udusit? ted jsem zvedava jestli mi na tohle nekdo odpovi

ani3012
7. říj 2011

@pissskotka to sa stalo aj mne raz...som pozerala,že dieťa ma pri dojčení hryzie,že ona by chcela vydržať čo najdlhšie,ale že ju to dosť bolí a že nech nejakú mastičku poradia...a ja pozerám na príspevok ako puk-veď ten malý má už 4 roky,čo to teda neskončí,keď ju hryzie a nakoniec som zistila,že to písala o 7 týždňovom bábu...len ja som to čítala oveľa oveľa neskôr 😀

ani3012
7. říj 2011

@pissskotka dvorec daj do pusinky potiaľ,aby malý,keď začne ťahať,ťa to nebolelo a on pekne sal...to človek zistí,tiež som bola v nemocnici prekvapená,ako moje prso narvala sestrička malému do pusy,ale nakoniec som zistila,že sa neudusí,že tak sa to proste má 🙂

pissskotka
7. říj 2011

I kdyz mam dvorec skoro jako cedecko? to prace neni mozny ho tam narvat celej....

kacab
7. říj 2011

jééé až tak???? Já před těhu měla úplně vpáčené bradavky, které nevylezly ani v zimě 🙂 3měs před porodem jsem nosila kloboučky na jejích "vytažení" (formovač bradavek - medela či avent) je to celkem monstrum do podprsenky, na doma to ale zvládne každá a na větších prsou se to stratí i venku... proč to píšu... když jsem začala v porodnici kojit dceru - občas se chytla přímo prsa - občas to moc nešlo..., ale byla tam dost nemyslící sestra, co rovnou zavelela - nemáte šanci, nasaďte klobouček... na směnách se s ní střídala druhá, která zvedala oči vsloup, že je škoda kojit s kloboučkem, když se malé daří občas přisát, že to natrénujeme... No nakonec jsme byla vděčná, že se mlíko vůbec utvořilo... ač jsem kojila přes ten klobouček, byla to ukrutná bolest, když se mi začaly bradavky vytahovat ven... při kojení mi tekly slzy bolestí, ale zatínala jsem zuby, chtěla jsem kojit za každou cenu... po 14ti dnech to bolet přestalo - a znova začalo po 3 měs, kdy jsem odnaučila malou kloboučků... Podle mě strašně záleží na technice, jak je malé přisáté - když má pusinku široce otevřenou, saje hlavně dvorec a samotná bradavka není až tak v jeho krčku namáhaná... Pokud to bolí krátkodobě - bradavka si přivyká... ale pokud dlouhodobě, je to spíše o té technice... Ten klobouček je ale skvělej i na bolavé bradavky - rozkousané, popraskané... jsou v něm chráněné a nijak drážděné a zachytá vá se v nich i odkapávající mléko...
Jinak u druhého jsem kojila rovnou bez kloboučků, krutě to zase bolelo tak 2-3 týdny a od té doby pohoda.. obě děti jsem kojila rok.. říkali nám i že každá maminka má nárok na minimálně jednu bezplatnou návštěvu (nevím, možná víc) laktační poradkyně, co za Vámi přijede až domů!!! a kontakt většinou dají v porodnici...
... Znám ale i případ - sousedka - dnes už má dospělou dceru.. ale měla tehdy tak krvavá prsa, že malá sála s mlékem hodně krve, takže to musela vzdát a ač měla mléka dost a dítě prospívalo, ukončili jí léky laktaci a dítě odstavila...
Držím pěsti a ať to dopadne jakkoliv, hlavně si nic nevyčítejte!!!!!

kacab
7. říj 2011

když je dvorec velký rozhodně se mimi nevejde celý do pusinky, jde prostě o to, aby nesálo špičku prsa - bradavku - ale oblast velikou zhruba jako jeho úplně otevřená pusinka... mnohem rychleji a efektivněji se pak i napije....

pissskotka
7. říj 2011

noo až tak zase ne, ale jsou opravdu velké..já kojím přes kloboučky už od porodnice dodnes a bolí to pořád stejně a nehojí se to....takže fakt nevim jak bych malému dala celý ten dvorec do pusinky i když bych vynechala kloboučky..to bych musela být kouzelník..kéž bych měla malá prsa..s těma prý takové problémy nejsou 😢

pissskotka
7. říj 2011

Já to tedy ještě zkusím, opravdu mu to tam nacpat, ale zkoušeli to i v porodnici...stejně to bolelo.. 😖

kacab
7. říj 2011

když jsem kojila děti, měla jsem bradavky hodně citlivé - sama jsem si na ně nemohla ani šáhnout a manžel to měl úplně zakázané... ale nikdy mi pak kojení krom začátku navadilo.. ta bradavka v krku dítěte je minimálně drážděná - spíš lehce pod tlakem.. ale mechanicky je drážděný patrem a jazýčkem hlavně ten dvorec... asi ale záleží i na tvaru bradavky.. mám je sise už vystouplé , ale menší a měkké.. v porodnici jsem vyděla paní, co je měla jak větší třešeň a tvrdé a dítě se jí dávilo a vůbec nechtělo sát... že by takovou bradavku nasálo až do krku si nedovedu představit...

pissskotka
7. říj 2011

no to je právě ono, nechci aby se malý dávil...ráda bych kojila co nejdéle, udělala bych pro něj všecho, ale kdyby to aspoň už nebolelo...vždyť už to budou dva měsíce

kacab
7. říj 2011

když jsem tu moji Terezku odnaučovala kloboučku - vždy jsem si klín vystlala polštářema tak aby mi držela u prsa bez potřeby jí rukou podepírat... trochu jsem odstříkla mlíčko nahromaděné za dvorcem, aby v tom místě tkáň změkla.. oběma rukama jsem chtla dvorec - každou rukou z jedné strany jako kolíčkem jsem ho zploštila... podráždila malé ret a jak otevřela pusinku - šoupla jsem jí to do pusinky, jako to jen hluboko šlo a nepustila, dokud dobře nanasála... jak byla zvyklá na pořádný "čudlík" kloboučků, dost se vztekala.. ale brzy jí to přešlo a velice rychle se pak i naučila ze široka prso nasát....