Hrůza z kojení. Máte některá podobnou zkušenost?

ismet
15. pro 2008

Ahoj holky, chtěla bych poprosit o sdělení zkušeností ty z vás, které oslovil předmět mého dotazu. Nikde na internetu jsem o tomto problému nic nenašla, ale myslím, že nemůžu být jediná na světě, koho něco takového trápí. Jde o to, že už od puberty mám velmi citlivé bradavky. Nesnesu jakýkoli dotyk na nich, ať již od partnera či od volného oblečení. Pokud se přeci jen nedopatřením nějak podráždí, způsobuje mi to strašně nepříjemné pocity. Několikrát jsem o tomto problému mluvila s gynekologem, ale ten nikdy žádný fyziologický problém nenašel. Až dosud jsem to brala jej jako takovou anomálii, která mě nijak neomezovala. Nyní jsem ale ve 32. týdnu těhotenství a nemám ani tak strach z porodu, jako spíš z toho, jak to proboha provedu s kojením. Neumím si představit, že bych to vydržela, prsa mám navíc čím dál tím citlivější. Jsem víceméně smířená s tím, že to zkusím a pokud to bude bolet, tak kojit nebudu, protože by to pro mě bylo nesnesitelné utrpení.
Chtěla bych se vás zeptat, jestli některá máte podobnou zkušenost a jak jste to vyřešily. Myslíte, že mě sestry v porodnici (jsem zaregistrovaná v Podolí) pochopí a nebudou mě do kojení nutit? Mám z toho opravdu velký strach.

jop
27. říj 2011

@pissskotka Tak jako blbka (i když ne mladá, je mi 30 - ale o to hůř, že jsem tak stará a tak neschopná) jsem si připadala na začátku taky, to je běžné 🙂) Neboj, UM se dává i od narození, takže si kup třeba Nutrilon 1 nebo jinou značku s označením 1 (je to napsané na obalu, pro jak velké miminka to je) a uvidíš, jestli to budeš potřebovat. Možná nemusíš začít dávat UM hned, uvidíš, jestli je malý spokojený nebo pláče po kojení. Ale já osobně bych UM pro jistotu koupila. Pokud se rozhodneš UM dát a ještě k tomu kojit, tak nemusíš hned z lahvičky, nekteré děti pak uplně odmítají prso kvůli té lahvičce, můžeš si koupit stříkačky 20 ml a dokrmovat z nich. Já jsem to tak dělala pár měsíců, že jsem nakojila a pak dokrmila ze stříkačky. Odkud jsi? Já jsem z Brna, teda teď se stěhujeme jinam, ale věci máme ještě v Brně a mám váhu, mohla bych ti ji půjčit, podle váhy poznáš, kolik ml malý vypije a existují orientační tabulky, jestli na svůj věk pije moc nebo málo.
Jinak pokud jde o druhé dítě, já ho zatím neplánuju, takže jsem tady asi výjimka 😀 Jednak mě hrozně odradily ty první týdny po porodu, ale z toho jsem se do roka celkem otřepala, ale hlavně mi leze na mozek pobyt doma, takže chci na nějaký čas pracovat 😉
Jestli tě ještě něco zajímá, tak se ptej, bez předchozích zkušeností člověk fakt tápe bez ohledu na věk 😉

jop
27. říj 2011

@hehena tvůj příběh je skoro stejný jak můj a naprosto s tebou ve všem souhlasím!!! Je to taková blbost kazit si první měsíce života dítěte tím, že jsi permanentně ve stresu kvůli kojení!

ismet
autor
28. říj 2011

@pissskotka Ahoj Piškotko, tak dlouhá bolest je opravdu neobvyklá. Sestřenici bolelo kojení 2 měsíce, říkala, že měla pocit, jako by jí někdo uřezával bradavky, ale pak se to srovnalo. Já bych řekla, po svých zkušenostech s kojením a s problémy s početím, že lidské tělo je nevyzpytatelné, každé je jiné a funguje trochu jinak. Ačkoli by se na měl asi laktační poradkyně zle obořily, co to píšu, tak mě napadá, co když prostě nedokážeš kojit bez bolesti? UM jsi ještě vůbec nezkoušela? To víš, že ho malý může už od narození, poraď se s pediatrem. Znám několik dětí, které nebyly kojené vůbec a jsou zdravé a chytré. A pak jsou děti kojené dva roky, které nevyjdou z nemoci.

Taky se ti nedivím, že nechceš děti hned po sobě. Já původně měla v plánu "skorodvojčata", ale brzy po porodu mě to přešlo 🙂 . Pokud teď otěhotním, tak budeme mít rozdíl 3,5 roku, to už jde.

adunka73
29. říj 2011

@pissskotka vubec se nemusis bat dalsiho prirustku kvuli bolestiveho kojeni,kazde dite je jine a stejne tak i technika jeho sani bude jina u dalsiho ditete.Jako ctyrnasobna mamina si tohle dovolim tvrdit...u prvniho me to vubec nebolelo,bylo mi jako tobe 21 let...druhe prislo ve 29 letech a kojeni dost bolelo 3 tydny...treti ditko v 36 letech a byla to hruza 2 mesice.A vsechny nemame deti brzo po sobe,jak vidis,i kdyz si myslim,ze s ohledem na vztah mezi sourozenci je to idelani,lepe se spolu zabavi.Ja mam doma 3 jedinacky,kazda je v jine fazi vyvoje,nemaji spolu zadne spolecne zajmy.Ale na to clovek prijde casem...a dikbohu za 4 holky 😉

pissskotka
30. říj 2011

@jop Tak za váhu bych byla ráda, děkuji...ale jsem až z Mostu..což je od Brna doost daleko 😖 jinač to UM si určitě koupím, ale jak jsem koukala, tak je to pěkně drahá záležitost že..? A kupovat to každý týden..nebo jak dlouho to vydrží...to se mi fakt nechce..ale když to bude potřeba, tak budu muset to je jasný...dnes o víkendu jsem prodělala opět už druhý zánět prsu..tentokrát toho druhého..to bych nebyla já abych něco nevynechala...takže mám další antibiotika a budu doufat, že se to spraví a budu moct dál kojit....mě by bylo vážně líto kdybych už bych mu nemohla dát moje mlíčko, ale zase ta bolest.......no každopádně uvidím..už jsem to vydržela takovou dobu..tak co. Ju a doktorka u které jsem o víkendu byla mi zdělila, že pokud se mi ty záněty takhle vracejí, tak si brydavky nemám ničím potírat, žádnýma mastičkama atd...jak se má člověk uzdravit a něčemu přiučit když ti každej doktor řekne úplně něco jiného..je ale fakt že mě stejně nic nepomohlo..takže už fakt nevím.. 😔

jináč jestli budu mít někdy druhé dítě, tak vím že určo kojit nechci..chci si miminka pořádně užít a ne se pořád stresovat z kojení...teď mě tak napadlo když to vemu zpětně..mě mamča kojila 5 měsíců a jsem alergik snad na všechno....mého přítele mamina nekojila a je zdravej jak řípa...takže v tom to fakt nebude...

pissskotka
30. říj 2011

@adunka73 Teď jsem si tak všimla..čekáš 4 miminko ve stejném termínu co jsem měla já....měla jsem se též narodit 24.prosince a opravdu už jsem se klubala na svět, ale jelikož mám ještě dva bratry kterým mamča nechtěla kazit vánoce, tak to vydržela a já přišla na svět až 25.12.
Takže až budu slavit narozky tak si na tebe určo vzpomenu a řeknu si, že se klube další človíček na svět 😉

Jinak ale obdivuju...4 děti bych opravdu nezvládla...a jak už jsem psala job....druhé mimi už kojit nechci...chci si ho užít se vším všudy...

pissskotka
31. říj 2011

@ismet No tak takovou bolest jako měla tvá sestřenka mám taky, ale už to je přes dva měsíce no...nevím proč to trvá tak dlouho...asi že pořád používám ty kloboučky, jinak si to už neumím vysvětlit...musím prostě vydržet dokuď to jen půjde...mám už na prsou modřiny jak si je vždy při kojení mačkám a štípu bolestí abych to tolik necítila..prostě děs..připadám si jak mimoň co má furt nějaké problémy... 😠 ale malej zatím přibírá a to je snad už jedinej důvod proč se to snažím přetrpět..když vidím že mu to ZATÍM prospívá..to mě těší..že to nedělám zbytečně..ve dvou měsících měl přes 5 kilo, tak jsem zvědavá kolik bude mít teď až půjdeme do poradny...

No 3,5 roku už jde pokud to zvládáš no...ale já bych si stejně asi počkala až tak do 5 let když už je to dítě samostatný a může ti trochu pomoct...

jop
31. říj 2011

@pissskotka škoda, že bydlíš tak daleko, co se dá dělat.
S tím UM - drahé to je, ale tak malé miminko toho myslím zas tak moc nespotřebuje. Já kupuju Nutrilon (800g) za 300,- Kč ve všelijakých akcích, malý mi jiné (levnější) UM nechce. Krabice může být otevřená 1 měsíc, musím přiznat, že když jsem kojila+dokrmovala, tak jsem ji měla otevřenou i víc jak měsíc a stejně jsme ji celou nespotřebovali. Nikdy jsem ale nedávala jenom UM, takže nevím, kolik by toho malý vypil, kdyby byl jen na UM.
Tak uvidíš, jak se budeš cítit, přála bych ti, aby se to zlomilo jako mně někdy po tom 2. měsíci a kojení bylo v pohodě, nebo teda aspoň bez bolesti!
Jinak soucítím, já jsem měla taky 2x zánět prsu, to byla fakt lahůdka 😖 Možná bych opravdu zkusila nemastit ty bradavky ničím a prostě to nechat na přírodě, jestli si poradí nebo ne. Já jsem taky v určité fázi přestala cokoli používat a časem se to zlepšilo, ale otázka je, čím to vlastně bylo. Je to těžké radit, protože sama vím, jak na každého pomáhá něco jiného...
Hlavně si aspoň občas udělej něčím radost, ať se z toho nezblázníš a mysli na to, že to časem všechno přejde 😉

pissskotka
1. lis 2011

@jop Je fakt, že ten nutrilon je asi nejlepší no..jak podle doktorů, tak podle maminek co takhle slýchávám...no nevim na jak dlouho bychom to my měly...malej je pěknej kus chlapa a taky pěknej žroutík, takže to fakt nedokážu odhadnout...je škoda že je to taková vzdálenost no..aspoň bychom se mohli někdy sejít a popovídat si ...já totiž bydlím s přítelem u tchýně a už mi tady leze na nervy i podlaha... 😠 maminu mám daleko, výdám ji jednou týdně a se švagrovou taky není moc řeč, pač ta je pořád v práci...takže jsem tu jak kůl v plotě..jen s tím mým malým piškotem..ona tchýně je fajn...když ji vidíš jednou za 14 dní a na návštěvě...ale bydlet s ní....to je pocuc...ty rady a kecání do všeho..no děs... 🙄

jinak ty záněty jsou na prd no...jak když člověka přejede parní válec...alespoň teda u mě a takový první dva tři dny..uvidím, jak říkám..stále bojuju, ale jak jsem předtím doufala, tak dnes už tomu tak není...spíš už jsem smířená s tím, že už to lepší nebude a že na to celý život budu vzpomínat s noční můrou ☹

ještě že existuje alespoň net kde můžu s někým pokecat, jinak už by mi hráblo 😀

jop
1. lis 2011

@pissskotka no ta izolace je hrozná, my jsme bydleli v Brně (teď už jsme skoro přestěhovaní ve Zlínském kraji na malém městě, máme tady veškerou rodinu) a v Brně mám samé bezdětné kamarádky a žádného příbuzného, takže ty první měsíce s malým byly opravdu katastrofální. Časem se dá s miminem i někam vyrazit, Most je velké město a určitě tam budete mít nějaké zájmové aktivity atd., tak se setkáš s dalšíma maminkama. No bydlení s tchýní je kapitola sama pro sebe, já mám tchýni zlatou, ale bydlet bych s ní určitě nechtěla, i když jsem si ji na jeden týden v šestinedělí dobrovolně nastěhovala do Brna do bytu, protože kdybych to neudělala, tak jsem asi umřela.
Pravda je, že já jsem skoro 2 roky po porodu a při vzpomínce na to, jak mi bylo ty první týdny a měsíce, se mi dodnes dělá mdlo. Ještě že už to je za mnou.
Škoda, že tě nemůžu podpořit osobně, vím, že to potřebuješ, tak aspoň piš netu 🙂

ismet
autor
1. lis 2011

@pissskotka Ahoj piškotko, já nečetla všechny rady, které Ti tady maminky dávají, spíš teď řeším to své umělé oplodnění, ale napadá mě, jestli není problém v těch kloboučcích. Já jsem to s nimi také zkusila, spoléhala jsem, že mi pomůžou a jak jsem si je rychle sundala! To byla ještě větší bolest než bez nich! Maly nemohl chytit celý dvorec, ale jen stiskl bradavku a to právě bolelo nejvíc. Dvouměsíční miminko už by mělo mít tak velkou pusinku, že do ní vezme celý dvorec.

Bolí Tě i odsávání? Já měla elektrickou odsávačku Medela a ta mi moc pomohla, mléko vysávala pod tlakem a to nebolelo.

Měla jsem ale ještě jeden zvláštní problém. Po celých 11 měsíců, co jsem kojila, jsem musela v podprsence nosit chrániče bradavek, takové půlkoule, které zabránily doteku látky. Když jsme přestala kojit, tak jsem si několik dní zase zvykala na tření látky.

Drž mi, prosím, zítra palce, jdu na odběr vajíček v narkóze. Je to už počtvrté, tvrá to jen asi čtvrt hodiny, ale pak jsem zbytek dne ospalá a bolí mě břicho.

chlebenka
2. lis 2011

Ahoj holky, trochu vám sem do toho vstoupím, mám otázku. První miminko-dnes už je to 8letý chlapák 😉 - jsem kojila do 9 měsíců, i když jsem měla mléko ještě dlouho po kojení, tak malej už pak postupně v těch 9.měsicích přestal chtít. Jenže to mě bylo 23 let. Dnes je mi 31 let a do měsíce čekáme mimi, mám trochu obavy, že budu mít s kojením problémy. Myslíte, že když jsem první mimi kojila, docela relativně dlouho a v pohodě, budu mít i takové štěstí i teď u druhého mimi? Ono se to nedá asi takhle dopředu posoudit. Právě teď kamarádka co před 14 dni porodila, tak přišla o mléko, prý jí jakoby zvodnatělo, nikdy jsem tohle neslyšela a malému samozřejmě pak už nestačilo, tak musí dávat UM. Mám z toho trochu bobky ☹

pissskotka
2. lis 2011

@chlebenka Ahojky...no tak já mám teda zatím jen jedno mimi a jen 2 měsíce, takže tolik zkušeností nemám..ale moje švagrová kojila první stejně dlouho jako ty a teď to druhé kojila jen 2,5 měsíce a mopalu ho ztrácela...malá jí pořád plakala až musela přejít na UM. Ale myslím, že každá žena to má úplně jinak, takže je zbytečné se nějak obávat...třeba budeš mít ještě víc mlíčka jak předtím.

Jinak o tom že by mlíko zvodnatělo jsem tedy taky ještě neslyšela..ale možné je asi všechno..

sussanah
2. lis 2011

@chlebenka ahoj, to ze js kojila prvni dlouho neni zarukou toho, ze druhe bude taky. U kojeni jsou pokazde dva ucastnici, ale tvoje presvedceni, ze kojit chces a budes udela hodne i s mirne tvrdohlavym mimcem. Nejdulezitejsi je (dle me zkusenosti) si proste verit a brat jako fakt, ze mleka mas pro miminko dost a basta! Ze zacatku si poradne pohlidej, at se mimco nauci pekne chytat a opravdu efektivne saje. Je opravdu dulezite kojit casto/na pozadani obzvlaste na zacatku, kdy se mleko teprve tvori. Ja jsem prvni tyden snad jen prokojila, ale zvladli jsme to tentokrat bez pocatecnich dokrmu. Taky hodne stridat prsa, to je pro stimulaci mleka nejlepsi. A je dobre si najit uz predem kontakt na nejakou dobrou laktacni poradkyni, at pri problemu muzes zavolat hned a neresit to az ve chvili, kdy bude malo mleka a mimco bude hladove 😉
Ver si, jednou zu jsi kojila, podruhe to zvladnes taky 🙂

chlebenka
2. lis 2011

@sussanah Děkuju moc, určitě si budu věřit 😉 . Taky jsem u prvního začátky snad jen prokojila a pořád jsem volala doktorce, že se bojím, že má malý málo mléka a chce pořád kojit, tak jsem vždy přijela na převážení a viděly jsme, že malý přibírá skvěle. Takže jsem pořád jen kojila a kojila, ale zase je fakt, že někdy prospal celou noc, nebo usnul přes den a 5 hodin spinkal a spinkal a hlady se nebudil. Ale pak byly zase dny, kdy jsem ho měla u prsou pořád a nic jsem doma neudělala, ale stálo to za to.
Nejhorší bylo, když mě pak občas někdo z okolí řekl:"Ty máš asi málo mléka, pořád kojíš, to už mu asi nestačí, má se kojit po 3 hodinách, jak chce dítě víc, tak to už máš špatný mlíko", to bylo hrozné, takhle do mě pořád hustila sestřenka, že jí to tak tvrdili v porodnici, ale to už přece dávno neplatí, to jsem jí nemohla vysvětlit a bývala jsem pak zbytečně nervozní. Dnes už ale budu v klidu a budu si věřit 😉 S tou laktační poradkyní jsem už přemýšlela a i jsem koukala na nett, jsem z Plzně, tak už jen nějakou vybrat 😉 . Díky, papa

pissskotka
3. lis 2011

@ismet Tak co jakpak ti dopadlo oplodnění? A jak se cítíš? Snad to tentokrát vyšlo...
Stejně jak jsem tak nad tím přemýšlela..je divné, že jednou to jde normálně přirozeně a teď ne? ☹ je mi to líto, ale určitě už budeš mít štěstí...tak pak písni jak si dopadla

pissskotka
3. lis 2011

@jop No je pravda, že v tom šestinedělí, jsem byla taky ráda že mám koho na pomoc...určitě mi to pomohlo to je jasný, protože to taky bylo velmi krušné...ale teď už je to jaksi delší doba..takže už to beru trochu jinak...

Jinak jsem se chtěla zeptat...kamarádka bude mít za tři týdny narozky a já bych je ráda oslavila s ní...myslíš že by malej mohl mít na jeden den UM a pak bych zase dál kojila? Chtěla bych se totiž i něčeho napít. Vůbec si to nedokážu představit..asi bych to ani bez malého nevydržela a měla bych výčitky svědomí, ale chtěla bych to zkusit...to už totiž budou malému 3 měsíce, tak to už by nevadilo ne? Nebo myslíš že je to nezodpovědný? Asi ano viď? Přítel by mi určitě něco takového řekl, kdybych mu zdělila, že se chi jít bavit a nechat mu malýho na jeden den..vůbec nevím co s tím... 😖 ☹

jinak si moc hodná, že mi se vším radíš a pomáháš..vážím si toho... 🙂

jop
3. lis 2011

@chlebenka hlavně se s tím dopředu vůbec nezabývej. Jestli se budeš dopředu stresovat, že mléko nebude, tak je pak pravděpodobnější, že opravdu nebude.

jop
3. lis 2011

@pissskotka no jestli se na to cítíš, jít se pobavit do společnosti bez malého, tak proč ne? Já jsem ve 3 měsících poprvé šla na nějakou přednášku o příkrmech, ale s malým, stejně mi ho neměl kdo hlídat, takže jsem nemusela řešit, jestli s ním nebo bez něho 🙂 Akorát je otázka, jestli si to užiješ (a jestli to přítel přežije - nevím, jak je zvyklý malého uspávat atd.🙂), jestli spíš nebudeš pořád duchem u něj, ale to asi poznáš jedině když to zkusíš 😉 Já osobně bych se na to připravila tak, že bych si postupně odstříkávala mléko do mrazáku, abych si za ty tři týdny udělala dostatečnou zásobu, aby malý nemusel mít UM. Samozřejmě jestli třeba už za ty 3 týdny budeš přikrmovat UM, tak je to asi jedno. Ale to odstříkané mlíčko se nikdy neztratí, v mrazáku to může být až půl roku. Já jsem si takto odstříkávala v obdobích, kdy jsem měla mléka dost, protože pak skoro vždy přišlo období, kdy jsem ho měla málo, takže jsem ho pak mohla dokrmovat tím rozmraženým mlékem.
Jinak si myslím, že by ti to rozptýlení prospělo, takže jeslti se na to budeš cítit, tak určitě běž 🙂

ismet
autor
4. lis 2011

@pissskotka Ahoj, mně to nešlo přirozeně ani poprvé, i syn je z umělého oplodnění. Tehdy to sváděli na špatný spermiogram manžela, teď je to z neznámé příčiny. Milujeme se bez ochrany už 4,5 roku (kromě pauzy na těhotenství a první měsíce kojení), máme za sebou 9 různých pokusů o početí medicínkou cestou (inseminace, zmražená embrya, IVF), návštěvy psychoterapeuta, fyzioterapeuta a různých léčitelů a pořád nic. Ale tentokrát to vypadá nadějně. V narkóze mi odsáli 11 vajíček, napíchali do nich spermie a teď máme 10 embryí, která se budou až do pondělí vyvíjet ve zkumavce. Pak vyberou dvě nejvitálnější z nich a dají mi je. A za 14 dní budu testovat. Dřív ne. Na jaře jsem si udělala test moc brzy a zachytil i biochemické těhotenství. Embryo se uchytilo a zase pustilo.

pissskotka
7. lis 2011

@ismet Ahoj...aha tak to jsem netušila...to je opravdu zajímavé...ještě že to jde alespoň touhle cestou...moc ti držím palce aby ti to vyšlo....je to nefér, že někomu to jde samo a někdo se musí takto usilovně snažit ☹ opravdu je ta příroda nevyzpitatelná....držím palečky

pissskotka
9. lis 2011

@jop No právě že se na to necítím...někdy bych už nervama chtěla fakt vypadnout...hlavně od tchýně ale vím, že na malýho budu stejně pořád soustředěná a popravdě se i docela bojím, ho tu nechat samotnýho...neříkám, že by to přítel nezvládl...ale přece jenom se mu tolik nevěnuje a určitě by všechno udělal špatně a ještě by se do toho pletla jeho mamka, takže to by byla katastrofa....buď ráda, že žijete sami a máš dobrou tchýni...My jsme do toho praštily brzo, takže si musíme nejdřív našetřit peníze abychom si vůbec mohly pořídit byt a vybavit si ho... 😢 ničeho nelituju, to ne, malej má všechno nic mu nechybí..možná akorát pořádnej pokojík 😖 snad už budem brzy ve svym..dneska je všechno tak drahý, to je hrůza...
A navíc mi řekl přesně co jsem čekala..možná je to fakt brzo někde trajdat.... 😔
Už jsem nikde nebyla 100 let..když jsem spolu začaly, tak jsem přestala chodit do společnosti pač se mu to nelíbilo...takže 4 roky nic..teď mimčo takže taky dlouho nic...ani nevím proč ti to všechno vykládám, je mi jasný že tě cizí problémy nezajímají, promiň...ale už mi asi ze všeho hrabe, tak se potřebuju vyzpovídat 😒

pissskotka
9. lis 2011

@jop jinak...možná že už si bradavky trochu začínaj zvykat...samozřejmě to ještě bolí, ale někdy to je lepší a někdy horší..tak nevim...ale zase na druhou stranu si myslím, že zase už dloho kojit nebudu...takovou dobu se to snažím přetrpět a teď už se mi asi ztrácí mlíko..nevim...Malej byl v pondělí na očkování toho prevenaru a celou noc chudák nespal..musela jsem kojit každou hodinu!!! Ráno jsem byla vycuclá jak houba😀 ani se mi to mlíko nestačí snad tvořit...ale už se snad cítí lépe..dnes už se vzbudil ,,jen" 3x takže to šlo... 🙂

jop
10. lis 2011

@pissskotka klidně vykládej, víš, jak se říká - sdělená starost poloviční starost 🙂) Jestli si nejsi jistá s tím nechat malého celý den tatínkovi (a tchýni), tak si vyraž někam sama/ s kamarádkou třeba jenom na pár hodin, nebudeš tak vystresovaná a uvidíš, co se bude dít. Já jsem chodila třeba na 3h do nákupního centra koupit si něco pro radost a přesvědčit se, že normální život opravdu tam někde venku probíhá 😉
No soužití s rodičema je vždycky náročné... my jsme se teď přestěhovali do vlastního 3+1, malý má konečně svůj pokojík, je nadšený, spí tam sám bez problémů. Tak ti přeju, abyste se taky brzo odstěhovali do vlastního. S miminem je to jedno, ale postupem času je fajn, když to batole má svůj prostor. Ale samozřejmě pořád jsou nějaké problémy, např. jsem zvědavá, jak tady seženu nějakou práci 😒
Podle toho, co píšeš, tak se ti ty bradavky "už" hojí, přesně tak jsem se cítila i já, když se hojily, už máš nejhorší za sebou!!! Proč myslíš, že se ti ztrácí mlíko?

pissskotka
13. lis 2011

@jop No mám je popraskané pořád, ty trhliny jsou ještě velké, ale někdy to opravdu necítím a někdy se to zas vrátí do starých kolejí, tak nevím 😒 malej je fakt žroutík, takže nějakej delší odpočinek od kojení fakt nemám, maximálně večer...no myslím si to pač už se mi tolik nenalévají prsa jako předtím a zdá se mi když malej bumbá, že toho nemám dostatek, dřív mu to teklo s pusinky a všude okolo jak nestačil polykat a teď to tak není, takže toho mlíka už asi nemám dostatek...možná že už mi z toho tak hrabe, že už si namlouvám všechno možný, třeba je to normální, ale já ze všeho plašim no... 😎

Jináč jsem se už rozhodla, že nikam nepůjdu..teda pojedu k té kamarádce, ale s malým a jen na pokec a na přípitek a večír popádíme domů, asi bych ho fakt nedokázala nechat samotného..bez maminky 🙂 ještě si počkám....mám z toho lepší pocit..kdybych někam šla, tak bych si to pořád vyčítala, že jsem ho opustila...

a navíc jak na něj tak koukám jak mi tady brouká a směje se na mě, tak si říkám, že by mi asi pěkně vynadal kdybych někam šla 😀

jop
14. lis 2011

@pissskotka možná ty trhliny zůstanou velké, ale jenom se zahojí a nebudou krvácet. Tak to mám já - dodnes mám na bradavkách viditelné ty "čárky" od trhlin, samozřejmě už mě to vůbec nebolí. Pokud jde o nalévání těch prsou, tak často se po šestinedělí prsa přestanou nalévat, ale mléka je tam pořád dostatek!! Vůbec si s tím nelam hlavu, důležité je jen to, jestli je malý spokojený po kojení. Během toho šestinedělí mléko teče jakoby víc samo, takže když už ho miminko začne sát, tak mu teče i po pusince a všude 🙂 Uvidíš, že teďka se to s tou bolestí obrátí k lepšímu, cítím to v kostech! 😀

pissskotka
15. lis 2011

@jop Fakt mi to zůstane jo? Ještě že to je schovaný v podprdě, jinak by to byla hrůza, mám je pěkně popraskaný. Když jsem byla těhotná, tak by mě ani ve snu nenapadlo, že po porodu budu řešit prsa a nějaké kojení...myslela jsem že spíš budu probírat porod a bolest a místo toho většinu času trávím řešením bradavek a kojením 😀 to by mě fakt nenapadlo. No tak snad máš s tím mlíkem pravdu. Zrovna včera jsem naposledy kojila z pravého prsa ve 2 hodiny odp. pak si ho vzala tchyně ven a přišly v půl 6 a do 6 ještě spal v kočárku. Tak jsem ho hned vykoupala a nakojila z toho druhého prsa(které je pořád bolestivé, to pravé už ne ale tohle ano) a šel spinkat. Probudil se v půl jedný a to jsem mu znova dala to pravé, takže jsem z něho bez mála 12 hodin nekojila a vůbec se mi právě nenalilo, tak říkám to už je teda fakt divný...proto mi přišlo, že tam už nic nemám 😖 Byla bych z toho smutná kdybych mu neměla co dát 😢 tak to snad bude dobrý teda 🙂

A jak si vůbec dlouho kojila ty? A jak ti prcek roste? Budu ve všem vyzvýdat už máš plno zkušeností 🙂

lauricka
15. lis 2011

.

elienka
15. lis 2011

@pissskotka aj mne sa to občas stalo, že jednoducho nebolo už čo dať, prsia prázdne a vycicané do dna. UM som nezarobila, lebo som doma ani nemala, pomohlo si ísť odpočinúť - teda spať. Raz tak malá revala odušu prisa prázdne, zobrala som si ju do spálne, umojkala som ju pri mne a hlavne som si lahla, no a potom bolo čo dať. Inak ak mám pocit prázdneho prsa, tak to ponúkam viac a na začiatku, nech si to to prso uvedomí, že je stále dopyt. Po počiatočných problémoch s kojením, ktoré sa vliekli celé 6tonedelie už problémy nemám, vtedy som si hovorila, že treba vydržať, že každý mesiac či týždeň je dobrý. Po tých 6tich týždňoch je vždy čo dať, a malá je spokojná. Takže je to aj dosť v hlave.