Hrůza z kojení. Máte některá podobnou zkušenost?

ismet
15. pro 2008

Ahoj holky, chtěla bych poprosit o sdělení zkušeností ty z vás, které oslovil předmět mého dotazu. Nikde na internetu jsem o tomto problému nic nenašla, ale myslím, že nemůžu být jediná na světě, koho něco takového trápí. Jde o to, že už od puberty mám velmi citlivé bradavky. Nesnesu jakýkoli dotyk na nich, ať již od partnera či od volného oblečení. Pokud se přeci jen nedopatřením nějak podráždí, způsobuje mi to strašně nepříjemné pocity. Několikrát jsem o tomto problému mluvila s gynekologem, ale ten nikdy žádný fyziologický problém nenašel. Až dosud jsem to brala jej jako takovou anomálii, která mě nijak neomezovala. Nyní jsem ale ve 32. týdnu těhotenství a nemám ani tak strach z porodu, jako spíš z toho, jak to proboha provedu s kojením. Neumím si představit, že bych to vydržela, prsa mám navíc čím dál tím citlivější. Jsem víceméně smířená s tím, že to zkusím a pokud to bude bolet, tak kojit nebudu, protože by to pro mě bylo nesnesitelné utrpení.
Chtěla bych se vás zeptat, jestli některá máte podobnou zkušenost a jak jste to vyřešily. Myslíte, že mě sestry v porodnici (jsem zaregistrovaná v Podolí) pochopí a nebudou mě do kojení nutit? Mám z toho opravdu velký strach.

ewelina
15. lis 2011

Ahojky, přiznám se, že jsem nepročítala celé, ale chci se podělit o dobrou radu... s prvním dítětem jsem měla rozprazkané bradavky už v porodnici, děs a hrůza, nikdo mi nic neporadil, bepanthen nepomáhal, kojení bylo o ničem... teď u druhého mi kamarádka (laktační poradkyně) poradila mastičku od Medely - purelan 100 ... skvělá věc!!!! opravdu doporučuji. Začínaly mi praskliny a do rána jsem byla v pohodě 😉
Jinak mi tenkrát pomohly i chrániče bradavek - též od Medely... mám v bazárku...
Ještě na podporu tvorby mléka jsou dobrá homeopatika.

jop
15. lis 2011

@pissskotka no možná ti ty praskliny nezůstanou, mně zůstaly na jedné bradavce, druhá se zahojila uplně. V těhotenství jsem byla naivní jako ty - že kojení není problém, hlavní je vydržet porod - HA HA! Nevím, proč nám v předporodním kurzu neřekli, jak problematické to kojení může být 😖
Máš super, že ti tchýně vezme malého ven, aspoň máš šanci si odpočinout. To já jsem neměla a první měsíce jsem byla permanentně na pokraji zhroucení.
Těžko říct, jestli máš dostatek mléka nebo ne, já jsem kojila celkově 8 měsíců, 5 měsíců plně a z těch 5 měsíců jsem musela cca 2 měsíce dokrmovat, protože bylo evidentní, že mám mléka málo, malý byl nespokojený, chtěl pořád cucat a nebylo co, visel mi na prsu prostě pořád, bylo to neúnosné, takže jsem koupila UM a po kojení jsem mu dala ze stříkačky. Nechápu, proč jsem měla pár měsíců mléka dost a pár málo, ale asi to je stresem.
Jinak můj malý už bude mít za 3 týdny 2 roky, takže už je "velký" kluk 🙂 Špatně jí (hehe, s tím jezením se to táhne už od narození), ale zase dobře spí (od 9 měsíců spí celou noc), nebývá nemocný a je chytrý, v 18ti měsících začal mluvit ve větách a každý kouká, že tak malé děcko něco srozumitelně vykládá 😉 Celkově vzato čím je starší, tím je to s ním lepší - dá se s ním komunikovat, chodíme na dlouhé procházky bez kočáru, všemu se diví, na všechno se ptá... některé maminky si užívají spíš ležící miminko, ale mně to přijde mnohem lepší až když se s ním dá domluvit 😉

jop
15. lis 2011

@ewelina jj, Purelan je super! Homeopatika mi teda vůbec nepomohly. Na každého holt platí asi něco jiného...

pissskotka
15. lis 2011

@jop Jee, tak to máš dobrý..taky bych chtěla aby byl takhle zvědavý a chytrý..snažím se na něj hodně mluvit, tak mi zatím pořád brouká, ale doufám, že bude taky takhle chytrý 🙂
Jo občas si ho veme i švagrová takže to je fajn, ale stejně si moc neodpočinu, pač si v ten volný čas dělám co za den s prckem nestihnu...žehlím, uklízím atd. Ale každopádně to někdy uleví to je fakt.

Jinak s tím mlékem nevím no, uvidím...až začne neúnosně brečet, tak je to jasný...a to se snažím pořád jíst..pít...i ty bio čaje pro kojící, ale přesto se mi zdá že je to na prd...uvidím...nechám se překvapit...ty jsi teda kojila dlouho..to je podle mě akorád ne? Už se těším až bude velký jako ten tvůj a budem si moc povídat... 🙂

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz