Hrůza z kojení. Máte některá podobnou zkušenost?

ismet
15. pro 2008

Ahoj holky, chtěla bych poprosit o sdělení zkušeností ty z vás, které oslovil předmět mého dotazu. Nikde na internetu jsem o tomto problému nic nenašla, ale myslím, že nemůžu být jediná na světě, koho něco takového trápí. Jde o to, že už od puberty mám velmi citlivé bradavky. Nesnesu jakýkoli dotyk na nich, ať již od partnera či od volného oblečení. Pokud se přeci jen nedopatřením nějak podráždí, způsobuje mi to strašně nepříjemné pocity. Několikrát jsem o tomto problému mluvila s gynekologem, ale ten nikdy žádný fyziologický problém nenašel. Až dosud jsem to brala jej jako takovou anomálii, která mě nijak neomezovala. Nyní jsem ale ve 32. týdnu těhotenství a nemám ani tak strach z porodu, jako spíš z toho, jak to proboha provedu s kojením. Neumím si představit, že bych to vydržela, prsa mám navíc čím dál tím citlivější. Jsem víceméně smířená s tím, že to zkusím a pokud to bude bolet, tak kojit nebudu, protože by to pro mě bylo nesnesitelné utrpení.
Chtěla bych se vás zeptat, jestli některá máte podobnou zkušenost a jak jste to vyřešily. Myslíte, že mě sestry v porodnici (jsem zaregistrovaná v Podolí) pochopí a nebudou mě do kojení nutit? Mám z toho opravdu velký strach.

tina_22
12. říj 2011

@pissskotka Ahoj, ja som používala multimam- také vlhké obrúsky, veľmi mi pomáhali, aj mastička. Tie obrúsky som mala v podprsenke aj cez deň, či v noci a účinkovali v pohode. A natierala som nonstop, nemuselo sa to umývať. Ono to chce hlavne zahojiť. Skús najprv len jeden prsník, aby druhý oddýchol-ak sa to dá. Držím palčeky a hlavne nerob si z toho stresy, všetko chce kľud, ani kojiť sa nedá za každú cenu, spokojné musí byť babatko, ale aj maminka. Opatrujte sa 😉

pissskotka
12. říj 2011

Jo tak alespoň že tě podporoval a nebyl na tebe naštvaný ne? Můj přítel je taky hodný, abych z něho nedělal tyrana 🙂 ale tohle prostě nepochopí, tak mě má asi za rozcapku co jen brečí a nic nevydrží....paradox je, že já tak opravdu vypadám, jak s porodem, pak jsem měla ještě potíže chodit na velkou, kvůli práškům co jsem brala-šílená zácpa....a teď zas tohle....jsem zvědavá co ještě přijde... 🙂 nechceš mě na něco připravit?...jj určo dám vědět...za týden to budou dva měsíce a zatím ani malé zlepšení, ale pořád doufám.....

pissskotka
12. říj 2011

@tina_22 děkuji mockrát...aspoň že mám podporu od vás, které to znáte... 😉

pissskotka
12. říj 2011

@jop To jsou jako nějaké tablety? A můžou se brát při kojení ju? No právě to se bojím, že už v tom mám něco špatnýho...pač jinak už by se to určo hojilo...

jop
12. říj 2011

@pissskotka naštvaný nebyl, ale já jsem si před ním připadala opravdu hloupě. Já jsem první dva měsíce hodně brečela a připadala jsem si taková méněcenná, že to prostě nezvládám. Nikdy předtím se mi nestalo, že bych něco tak hrozně neovládala 🙂 Musela jsem vypadat hrozně - věčně ubrečená, naštvaná, otřesná postava po porodu, vyvolávala jsem hádky,... no hrůza, tohle za normálních okolností opravdu nejsem já 🙂) Navíc jsem měla 2x zánět prsu - 40 horečky, takže jsem se jenom klepala, brečela... no prostě hrůza hrůzoucí 🙂 Ale hlavně si musíš říkat, že to všechno přejde, malý má 22 měsíců a já jsem v pohodě jako dřív (už dávno, krizovka byly první tři měsíce), vztah s manželem je uplně stejný jak předtím, je to prostě jenom těžké období a tak to musí všichni zúčastění brát.

tina_22
12. říj 2011

@pissskotka Môjho syna som kojila 19 mesiacov a poviem ti, že to nebola žiadna úžasná pohodička, stále od narodenia bol nejaký problém, najprv u mňa, kým sa mi rozbehlo mliečko-trvalo to 2 týždne, potom on vymýšľal, že mu netečie tak, ako chce, no ... A vždy pri spúšťaní mliečka som mala také pocity úzkosti, že som neraz musela predýchavať. A to nehovorím o tom, že som kojila v noci každé dve hodiny. Takže kojenie je úžasné, ale pre niektoré ženy je to veľké sebazaprenie a obeta. Ale detičky majú to najlepšie, čo od nás môžu dostať- Len mamičky niekedy zabúdajú aj na seba. Jednoducho si treba niekedy povedať- keď to nejde, tak to nejde, všetko prejde 😀

jop
12. říj 2011

@pissskotka při kojení lactobacily můžeš, jsou to normální "jogurtové" bakterie, které podporují imunitu a pomáhají v celém organismu.
http://www.lekarna.cz/swiss-laktobacily-5-cps-6...

jop
12. říj 2011

@jop a máš takové ty chrániče bradavek od Medely? Šoupne se to do podprsenky a bradavka větrá. To mi přišlo hrozně fajn, když se mi ta bradavka netřela o podprsenku, protože mě to bolelo

pissskotka
12. říj 2011

@jop jj tak přesně takhle to cítími já...úplně mi mluvíš z duše...vážně....i ten zánět jsem měla....sice jen jednou...ale jinak vše stejné co ty...takže seš teď má jediná šance, že se to spraví 😉 já mám do toho ještě deprese z té postavy a jak jsem nevyspalá, prostě jedno z druhym...teď ještě jak jsm dole bolavá, tak mi je nepříjemnej i styk...ani se tomu mýmu vlastně nedivim, už mu musim lézt na nervy... ☹ ty laktobacily určitě pořídím...ale ty chrániče nemám...kdybys věděla kolik už jsem nechala v lékarně...kupuju všechno co mi kdo řekne a zatím bez výsledku...ty tamponky od chicca by možná pomohly kdybych je používala déle, ale týdně 500 se mi fakt nechce dávat... 😠

pissskotka
12. říj 2011

@tina_22 takhle dloho to asi nevydržím, budu ráda když zvládnu půl roku..což taky pochybuju...

blau
12. říj 2011

POznam mala som, vydrzala som 23mesiacov. Hore spominane sebazaprenie a velka vola vyhrala. Zapaly, zapchaty mliekovod ( prepichovanie ihlou, lebo inak to mlieko z tadial nevyslo do 8mesiaca!) potom som vypla v hlave a vsetko sa to spravilo. Ale viem o com hovoris. Hlavu hore, drzim palce velmi a vydrz, stoji to za to 😉)

pissskotka
12. říj 2011

@blau děkuju...dělám co můžu 🙂

raffaella
12. říj 2011

@pissskotka ahoj, citala som prave tvoj problem. Ja som si presla takisto doslova "kojacim peklom". O kojeni som vedela od A po Z, chodila som aj na taky kurz a nakoniec prd platne 😖 Mne mala rozkusala do krvi bradavky hned na zaciatku a zle tahala. Nechcela riadne otvarat pusinku, len tak trosicku a este aj zaspavala pri tom, takze som od bolesti priam "rucala". Najhorsie bolo, ze sa mi ku tomu pritrafila kvasinkova infekcia, ktora sa prejavovala sialenou bolestou najma po kojeni, uplne hroznou pichlavou a stiplavou, ja som si takmer vlasy trhala od bolesti. Zial, ja som obvolala snad vsetky laktacne poradkyne v Bratislave, ochotna zaplatit hocico za to, aby za mnou prisli domov a poradili, ale zial bezvysledne. Nakoniec mi poradila Katka Gavulova (znama na MK ako annag), ktorej som o tretej rano pisala zufaly mail, opisala jej svoj stav. Ta ihned opisala, ze mam kvasinkovu infekciu. Poradila nasledovne. Obe prsia s bradavkami natierat volnopredajnou mastou Canesten (nezmyvat pred kojenim a prezriet pusku babatka, ci nie je bielo povlecena - nie z mlieka, ale takzvana zabka (soor), nasadit si probiotika vnutorne a kvapky Citrovital vnutorne. Jej rady mi zachranili kojenie. uz po prvom dni mi bolest viditelne klesla. Navstivila som este koznu a ta ma doliecila mastou antibiotickou, potom som uz problemy nikdy nemala.
Chcem ti este poradit ohladne toho prikladania - mne velmi pomohlo nasledovne. Kedze moja mala zle otvarala uz od narodenia pusinku, tym padom nespravne drzala bradavku a sposobovala mi jej zranenie, tak som si pomahala tak, ze som jej pred prilozenim potiahla bradicku smerom nadol. To ju donutilo otvorit nasiroko pusinku a vystrcit jazycek a rychlo som jej tam bradavku vopchala 😀 mala sa za par dni sama naucila, ze to tak ma byt a robila to uz automaticky sama.
Cele moje trapnie trvalo asi 2 mesiace, potom si bradavky postupne zvykly a zrazu som si jedneho dna uvedomila, ze ma uz nic neboli a vydrazli sme kojit do roka, potom sa mi sama odstavila.
Tiez si pamatam na tie pscyhicke stavy aj, ale fakt to vsetko preslo. Chce to len cas a skusenosti. A ked to ani tak nepojde, tak nevadi. Dolezita je aj maminka, aby nebola utrapena a taka ubolena dlhy cas, babatko to citi a radsej bude mat spokojnu maminku a Sunar, ako trapit sa dlhy cas.
Ved kolko je deti, co aj kojenie boli a su chore a deti, co boli na sunare a su zdrave ako repa. ja si pamatam, ako som vsade citala, ze ked sa dieta odstavi a prejde na UM zacne byt chore. No u nas to neeplatilo, takze vynimka potvrdzuje pravidlo.
Drzim ti velmi palce, nech to uz prejde.

pissskotka
12. říj 2011

@raffaella ahoj...velmi ti děkuji za tvou radu a za tvou podporu. Učitě mám tu kvasinkovou infekci, protože to bolí čím dál víc...všechno co si psala zkusím akorát nevím jaká probiotika? Jsem strašně vděčná za každou radu a vyzkouším všechno jen aby mě to už přešlo...takže ještě jednou děkuju a dám vědět jak jsem dopadla.. 🙂

jop
12. říj 2011

@pissskotka tak postavu fakt neřeš, ty kila půjdou dolů samy. Já jsem v těhotenství přibrala 17 kg a teď jsem na stejné váze, aniž bych se nějak snažila a dokonce se vejdu do všech původních kalhot. To chce prostě čas. No, sex jsme zkoušeli poprvé po 3 měsících (já mám hodně tolerantního manžela 🙂), bolelo mě to,takže napoprvé jsme to opravdu jen lehce zkusili, ale pak se to postupně zlepšovalo. Taky to chce čas, naprosto bez omezení to bylo teda až po roce, ale cca po půl roce se to dalo už v pohodě. Nejhorší je to nevyspání, to potom všechny problémy vypadají daleko větší, než ve skutečnosti jsou. Ale to se taky spraví, náš malý se ve třech měsících budil v noci už "jenom" 2x. Hodně odpočívej, jestli můžeš, spi s ním i přes den a kašli na domácnost 😉
Tamponky od Chicca jsou fajn, ale jestli máš náběh na kvasinky, tak se stejně používat nemají, protže se tím ty kvasinky množí - chce to větrat. Kdyby ses přece jen rozhodla pro ty chrániče bradavek, tak já jsem měla tyhle a byly fajn:
http://www.medela.cz/produkty/chranice-bradavek...
Stojí to kolem 250 Kč. Já jsem za všelijaké pomůcky ke kojení utratila tisíce. Kdybych používala UM místo kojení, tak jsme určitě několik tisíc v plusu 😀

blau
12. říj 2011

ano Annag a ja som zalozila dakovnu temu pre nu a teraz sa vola : vsetko o kojeni.
Uplne viem ako ti je kto nezazil nevie. Neboj ono sa to vsetko utrasie, si cerstvo po 600nedeli, hormony hraju ako blaznive. Najlepsia je podpora rodiny , kamaratky. Ja zijem 700km od rodiny uplne sama som bola s malym. Riesila som vsetko cez telefon a pc. Musis sa na to pozriet pozitivne, bradavky prestanu boliet, vyskusaj vsetky rady a tes sa, ze babatko je zdrave to je najdolezitejsie. Ja by som to nevzdavala, mliecko mas, len sa treba vytrenovat. A ked to nepojde, tak to nepojde, tlacit na pilu sa nema ;😉 Vela stastia, urcite to zvladnes 😉

raffaella
12. říj 2011

@pissskotka nemas za co, viem ako sa citis, ja ked sa na to s odstupom casu pozeram, tak sa sama sebe divim ze som to nevzdala 😉 Probiotika su v podstate jedno ake si kupis, oni su vsetky dobre, ja mam skusenosti s Probiofixom ci Biogaia. Skus este vynechat cukor ak sa ti da a bielu muku, resp. obmedzit, pretoze kvasinky miluju sladke prostredie. Ten Canesten kupis v lekarni a aj tie kvapky Citrovital (tie uzivat podla navodu). Potierat Canestenom po kazdom kojeni tenku vrstvicku a nechat zaskchnut. Ja som po par dnoch to uz prestriedavala aj s Bepanthenom, lebo ten je velmi dobry pri hojeni ran. Bradavky ma inak na dotyk boleli pol roka, asi som ich tiez mala take citlive ako vacsina zien, ale dolezite bolo, ze uz kojenie bolo bez bolesti. nam sa teda velmi osvedcilo este aj to potiahnutie brady, aby spravne uchopila bradavku a ked pocas dojcenia sa este pozabudla a znova tak privrela usta, tak som jej ju potiahla jemne opat a potom sa to uz fakt naucila sama. Este nam pomohlo v ramci moznosti si najst co najprijemnejsiu polohu, kde som ja mohla byt uvolnena (ziadne napatie v tele).
Budem na teba mysliet, urcite to prejde!

raffaella
12. říj 2011

@pissskotka Este ma napadlo, ze vsade sa pise, ze dietatko ak sa napapka, tak same pusti prso. No moja mala mi nikdy prso sama od seba nepustila. A moja kozna mi doslova zakazala mat dieta na prsniku dlhsie ako 5 minut. Ked som sa s nou hadala, ze ale moje dieta sa za pat minut nenaje a ze vsade sa odporuca mat ho co najdlhsie, ako si same zaziada, mi povedala, ze tak potom si ako chcete vyliecit vase prsia, ked ich mate take vydrate a rozzuzlane. Tak som aspon urobila kompromis a mala ju najprv 15 min a potom skracovala tak na 10 a potom som jednoducho musela vsunut malicek do kutiku ust a vybrat si prsnik. A mala sa naucila. Ona inak mala hrozne silny stist uz od malicka, zrejme aj to pridalo ku tym nasim problemom. A aj toto zrejme pomohlo, proste nenenchat si to dieta 20 minut a viac na prse, ak to prso je uz take znicene. Su babatka a maiminy, co sa koja pomaly hodinu a su OK a potom su tu take maminy ako my, co to proste nemaju zdaleka take lahke a musia v prvom rade pomoct sebe.

pissskotka
12. říj 2011

@jop já přibrala taky 17 kilo ale 6 mi ještě zůstalo a mám to všechno v břichu, že se mě všichni ty ..dementni..lidi ptaj jestli tam nemam ještě jedno...to ti na sebevědomí moc nepřidá...tak s tim sexem si budem muset ještě počkat no...docea dost... 😒 ...jinak ty kvasinky mám 100% protože mě to fakt pálí a píchá, nemluvě o té stoupající bolesti....snad to není na dlouho???

pissskotka
12. říj 2011

@raffaella Můj malej taky ze začátku strašně dlouho papal, i přes hodinu...ale už to zkracujem..nedalo se to vydržet..vyzkouším tvé rady a napíšu jak to jde..teď už pádím spát ať se trochu vyspím....děkuji a dobrou noc 🙂

svetluska4
12. říj 2011

@pissskotka drzim palce nech to nevzdas. Ked sa maly zo zaciatku prisal tak kolkokrat som si poplakala od bolesti. manzel sa ani divat nemohol , tak ale zatala som zuby a po case sa to samo spravilo. Uvidis preboli a budes si kojenie uzivat a slzy budu skor od stastia a radosti ked ta babo chyti za prso a bude ta hladkat. Nie je krajsi pocit ako tento 😉

kacab
12. říj 2011

@pissskotka bojuješ a to se cení! za prvé si to srovnej v hlavě, že pokud by jsi zkončila s kojením, nejsi špatná matka...!!!! Kojení je sice fajn, ale nejde o život!!!!! Já jsem sice zastánce kojení jak to jen jde, ale na druhou stranu, kdyš se narodila dcerka švagrový a rozjela se jí po porodu cukrovka a ona musela přestat kojit, uvědomila jsem si, jak obrovský a nepřirozený tlak vyvyjí současné porodnictví a pediatrie na maminky... Když pak najednou některá kojit nemůže, pomalu se hroutí, že jako matka selhala..... Pro miminko je sice mateřské mléko důležité, ale spokojená, usměvavá maminka, co si užívá mateřství je ještě důležitější.... V době po porodu jsem to nechápala a hltala super informace typu o nutnosti kojení, zákazu dudlíků, svazování novorozených dětí do zabalovaček i s rukama (aby se zklidnily...), o buzení na kojení přes den, aby dítě v noci nepilo tolik ... o mydlení dětí na suchu na dece a pak teprve vykoupat -... a hlavně denně..... Jo, hltala jsem to , vyznávala, praktikovala a koulela na mojí mamku oči, co že mi to radí..... pak mi to u druhého dítěte došlo.... Chce to jen selskej rozum a vyprdnout se na příručky... U druhého děťátka jsem měla doma dudlíček hned po příjezdu z porodnice (mimochodem nevím jak jinde, ale v HK jsou přísně zakázané a dělají skrz to děsivé scény... když jsem pak měla ale problém a přišla nečekaně v noci na sestarnu, kde ležely děti v inkubátorech a první noc po narození.... všechny měly dudlík, aby měly sestry klid ... před pátou jim je pak braly, než začaly chodit maminky na sesternu!!!!) ...Vyrostli jsme na nich i my a vyrostou bez následků i naše děti.... Prcky jsem koupala zásadně jednou za 2-3 dny a bez mýdla - co si myslíte že ty mýdla a chlorovaná voda dělají s jejich kůží? Jen denně večer zadeček pod kohoutek a bylo po všech vyrážkách.... I odkládání čajíčků se nám vymstilo... Dcerka je začala dostávat v 6-7 měs a flašku odmítala... a já vrazila tisíce do čajíčků, mlék, saviček a flaštiček, hrůzných tvarů a materiálů.... kdo dává čaj hned od začátku, tohhle se mu nestane... mě dcera do 13ti měs nevypila ani ml krom z prsa... a jaký jsem měla stresy, když jsme byly obě na kapačkách s rotavirama a pít musela, flašku odmítala a mlíko skoro nebylo.... proč tohle všechno rozepisuju... prostě když to nepůjde, tak to nepůjde... Nikdo tě kamenovat nebude!!! dokud máš sílu pokračovat, je to fajn, ale než proplakat nejkrásnější chvíle v životě tebe a miminka, tak radši snad tu flašku.. a poslední věc....
Paní co znám měla stejný problém a u ní se to vyřešilo tak, že hlídala sestře - co musela na operaci - 3dny její miminko a zároveň kojila obě... a ten synovec měl "dobrý nátisk" a ona najednou po 1. kojení vyyzkoušela, že to lze i bez bolesti a pochopila, jak to má učit tu svoji slečnu... já ale chápu, že by jsi musela asi mít hodně moc dobrou kamarádku, aby jsi se odvážila na něco takového zeptat... dost mamin by to asi nezkouslo.... já ale třeba tu známou za to obdivovala a přišlo mi děsně fajn, že si to holky zvládly takhle vyřešit a ve finále to hodně moc pomohlo oběma!!!!
nic, konec story... držím pěsti ať se rozhodneš jakkoliv!!!

raffaella
12. říj 2011

@pissskotka ak by sa ti zdalo, ze ten Canesten nezabera, tak zabehni za koznou. Mne dala este masticku Fucidin, je to taka proti pliesnam a tusim ma aj antibioticky ucinok a ta mi to doliecila este. Canesten mi ale priniesol velku ulavu. Nemas nahodu to prso aj cervene? ja som mala normalne cervene bradavky a este aj normalne prsnik som mala taky, ze cervenu mapu som tam mala. Prezri malickemu aj pusinku. Ak bude mat biely povlak zvnutornej strany, treba ist za pediatrom a preliecit aj jeho.
Mne inak kozna robila aj stery z prsnika. Sice sa uz kvasinkova infekcia neppovrdila (lebo to bolo vyliecene tym Canestenom), ten Fucidin to tak este cele doliecil.
Tu posielam stranky Katky G. o dojceni, je tam mnoho rad a aj kontakt na nu:
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...

Priamo tu je z jej stranky o tej nasej mykotickej infekcii (skus ak mozes si precitat cely ten clanok, pise sa aj o tom zbeleni bradavky, to som mala aj ja a je to sprievodny znak mykotickej kvasinkovej infekcie):

Mykotická infekcia na prsníkoch patrí medzi najčastejšie príčiny bolestivých bradaviek:

môže sa objaviť v prvých dňoch po narodení, ale i náhle oveľa neskôr – prakticky počas celého obdobia dojčenia
bradavky môžu byť viditeľne poškodené , často však bradavky vyzerajú zdanlivo v poriadku, jediný prejav je silná, vystreľujúca, štipľavá bolesť v prsníkoch
častejšie – bradavky štípu, pália, svrbia
bolesť je najväčšia po dojčení, bolí aj pomedzi dojčenie
bradavky sú prehnane citlivé na dotyk a chlad
bradavka môže byť červená, zapálená – často len konček bradavky – farba môže byť až tmavá fialová
dvorec môže byť šupinatý, suchý, lesklý
dvorec môže pôsobiť ako ekzém – je červený, popraskaný
na bradavke je len prasklinka – ragáda, ktorá sa veľmi dlho nehojí napriek správnemu priloženiu bábätka
ragáda vznikla náhle po predchádzajúcom období, kedy boli bradavky v poriadku
často sa infikujú bradavky poškodené zúbkami bábätka – je vhodné ich rovnako preliečiť lokálnymi mastičkami
bábätko môže mať v pusinke soor, ale nemusí a aj naopak – bábo soor môže mať a mamička má bradavky v poriadku

martinahejlova
12. říj 2011

@pissskotka Ahoj. My jsme také měly s Barunkou šílené problémy s kojením, strašně mě to bolelo, Barunka měla žloutenku, nechtěla se přisávat a hrozně se vztekala, vůbec neotvírala pusinku a rovnou jakoby sála. Moc nespala a byla jsem taky úplně vyřízená. Nakonec mi pomohlo toto: úplně naráz jsem odložila kloboučky, které mi v porodnici dali. Barču jsem si vždy položila na kojicí polštář (ale není nutný, stačí vypodložit normálními polšářky), abych měla obě ruce volné a jednou rukou jsem jí vždy zatlačila dolů na bradičku a tím jí otevřela pusinku a druhou rukou co nejvíc vrazila do pusinky prso. Nejlépe mi to šlo v pozici, kdy ležela vedle mého boku jakoby ze strany a hlavičku tak měla pod prsem, ze kterého měla pít a bradička tak byla nejlépe dostupná.
Věř, že jsem prožívala něco jako ty, počítala, kdy už jí bude 6 měsíců a začne jíst příkrmy a nakonec jsem kojila 21 měsíců a do roka skoro plně, protože ty příkrmy, co jsem se na ně těšila, vůbec nechtěla.
A také jsem používala ty chránice na bradavky, hodně pomohly, aby si prsa odpočinula mezi kojením.
Moc ti držím palce.

margot
12. říj 2011

Ahojte maminky 🙂 Nechce sa mi to tu všetko čítať,ale zhruba čo som si prebehla..:malého som kojila dva roky a malú ešte kojím, problémy s bradavkami som mala pri oboch deťoch hlavne na začiatku,t.zn. tak prvé dva-tri týždne od pôrodu ..a to,boli boľavé,mala som na nich veľké trhlinky-ragády,aj krv mi z nich tiekla..auuuuu-keď si na to spomenie..ale vydržala som,silno zaťala zuby a kojila som z oboch prsníkov,aj keď mi pri tom slzy padali na začiatku,lebo to bolelo veľmi hlavne vtedy,keď sa deti prisali a začali sať,potom to už poľavilo 😖 a čo pomáhalo mne?Vyskúšala som kadejaké mastičky a obklady...pomohlo mi najviac moje mliečko 🙂 ,zakaždým,ako som mohla,som si na chvíľu obnažila prsia,na pár minút stačilo,natrela som ich mojím mliečkom a trhlinky,aj bolesti zmizli po pár dňoch 😀 ,toľko z mojej skúsenosti..a to vám ani nebudem písať,že som si každý deň hovorila,že ešte jeden deň vydržím a na druhý už kúpim mlieko v lekárni a potom,že ešte jeden vydržím..a nakoniec som vydržala a som rada 🙂 bolelo to strašne,ale treba vydržať,zaťať zuby a pomôcť si,ako sa dá...a ešte podotknem,že som sa musela pri tom zatínaní zubov aj súčasne nasilo akože uvoľniť,aby moje deti necítili,že mi je kojenie nepríjemné,boľavé..aby sa neodťahovali a zakaždým ma nerozťahovali znova...prajem vám len príjemné a bezbolestné kojenie 🙂

pissskotka
13. říj 2011

@martinahejlova Ahoj..no jak tak koukám, tak je to opravdu nejčastější problém maminek a miminek 🙂 ani si neumíte představit jak mi tímhle všichni co ste tu zvedáte sílu a přesvdčení dál kojit a doufat, že se to zahojí...já si nejdřív zkusím vyléčit pokud mám tu kvasinkovou infekci, což asi mám a pak to bez těch kloboučků taky zkusím..v porodnici první 3 dny papkal normálně, tak to by to vzal čert aby se nepřisál i teď...sice už si na klobouček zvyknul..ale musím to alespoň zkusit..udělám pro něj všechno...jinak děkuji za podporu...jsem za to vděčná... 🙂

raffaella
13. říj 2011

@pissskotka len pozor fakt na tie klobuky, pretoze oni su castym zdrojom infekcie, najma kvasinkovej, i ked sa sterilizuju...najlepsie by fakt bolo ich ihned zahodit, lebo totizto aby si nezastala v bludnom kruhu kvoli tej infekcii...skus bez klobukov mu potiahnut tu bradu nadol, aaby siroko roztvoril pusinku a tou druhou rukou mu tam prso vrazit. Ako vidim aj @martinahejlova to robila presne ako ja a tiez to myslim ze malo uspech. Ale skus tie klobuciky zahodit co najskor, inak je mozne ze sa ti ta infekcia nedokaze pri nich uspesne vyliecit..aj v tom clanku co som ti poslala sa to pise.
Drz sa!

pissskotka
13. říj 2011

@raffaella fakt jo? tak to se budu snažit je co nejdřív zahodit...snad to malýmu půjde...když já ho tak nerada slyším plakat..je mi ho pak hrozně líto a plakala bych sním ☹ ale pokusím se, děkuji

pissskotka
14. říj 2011

@raffaella ahojky..mám dotaz...já jsem pro ty přípravky co jsi mi poradila poslala bohužel přítele a ten mi přinesl úplně něco jiného!!! Místo Canestenu mi koupil Clotrimazol a místo těch probiotik co jsi mi poradila mi koupil Biopron...potřebovala bych vědět, jestli to vadí...?

pissskotka
14. říj 2011

@raffaella jo a ještě jsem četla, že ten canesten se nesmí používat při kojení na bradavky...tak to nechápu...můžu ho používat nebo nesmím? ☹