Jak často a dlouho kojíte svoje děti?

biibaa
12. črc 2011

Jak často a jak dlouho kojíte svoje dětičky? Můj malej dřív pil každý 3hodiny ca 20 minut, teď ve 4měsících pije někdy až po 4 nebo 5hodinách -přes den(v noci jsou ty přestávky delší) třeba jen 5-10minut.

laska.nezna.hranic
13. črc 2011

malý pil co dvě hodiny ve dne v noci, otázka deseti minut. jen v porodce nám to zezačátku trvalo dvakrát tak dlouho, protože jsem přikládala k oběma prsům, aby se laktace rozjela

biibaa
autor
13. črc 2011

@laska.nezna.hranic a jak dlouho ti pil tak často? s věkem se prý ty intervaly trochu protáhnou, ale já mám furt pocit, že musí bejt hladovej, ale když ho přiložim k prsu dřív tak se odtahuje a brečí. No taky trpíme dost na koliky 😢

luthien.k
13. črc 2011

@biibaa , a jak roste a přibírá? To je zásadní otázka, pokud dobře, netřeba to hrotit. Proti kolikám: brát probiotika, nejlépe oba - Ty i malý, zkusit z jídelníčku vyřadit na čas, 14 dní alespoň, mléko a mléčné výrobky a vše, co mléko obsahuje (je to častý dráždič na nezralá dětská střeva, i když na něj není alergie, která je u 5 - 7 % dětí do jednoho roku - což je dost dětí a může se to projevovat jako kolika), praktikovat bezplenkovou komunikační metodu, aby se prcek hezky vyprděl, nosit v klubíčku nebo šátku a dávat na bříško, taky podporuje činnost střev. Klasické metody typu fenyklový čaj nebo kapky na prdíky typu Sab simplex můžou svým alergenním potenciálem situaci spíš zhoršit.

biibaa
autor
13. črc 2011

@luthien.k Přibírá dobře,má 7,5kg ale to kojení je někdy děsná procedura pláče u toho, pouští se tak to jde několikrát dokola. Na bříško ho dávám. bez plenky ho nechám kopat nožičkama i cvičíme, zkusili jsme sab espumisan lefax i baby calm a probiot. kapky, potom i pecičky na bříško. Jinak o tom mlíku mi říkala i doktorka, takže ho teď nepiju, kefíry atp. prej můžu. Poslední dobou to je nějak horší i když s věkem by se to mělo lepšit a vůbec mě nenapadá, co to může spouštět, fakt dávám bacha na to, co jím.

luthien.k
13. črc 2011

@biibaa , jestli se má zkoušet bezmléčná dieta, tak ale úplná, ani zakysané věci, ani sýry, ani sušené mléko v sušenkách, prostě nic. Pošlu Ti do pošty dietu, kterou doporučuju v takovém případě maminkám držet, aby se vidělo, jestli to nemá na svědomí právě bílkovina kravského mléka. Ještě mi řekni, jestli máte v rodině nějaké alergie/astma/ekzémy? Nemá malý i jiné potíže - řídkou stolici, hleny nebo krev v ní, vyrážky/ekzém?
Co reflux, to jste netestovali? Ono nemusí dítě přímo zvracet jako o život, některým dětem se jen vrací natrávené mlíčko zpátky kousek do jícnu a dráždí to (pálí žáha)...

biibaa
autor
13. črc 2011

@luthien.k Tak reflux má určitě, blinká i několikrát po jídle, i doktorka mi to potvrdila. Jinak manžel je atopik, malej sice s kůží žádný problém nemá, ale krev a hlen ve stolici už několikrát ano dle mínění doktorky šlo spíš o menší invaginaci a příští tý máme termín u gastroenterologa. Ty s tim máš taky zkušenost? Tu dietu bych určitě zkusila, když mi jí pošleš budu ráda díky!!!

luthien.k
13. črc 2011

@biibaa , nooo, tak já teda nejsem doktor, ale mně se to spíš jeví spolu s těma kolikama a genetickou zátěží na aotpii na alergii na BKM. Určitě bych co nejdřív vysadila striktně to mléčné, pošlu k tomu to info 🙂 Zkušenost s tím mám osobní, první syn měl hleny a krev také (plus ekzém) a eliminační dietou potvrzenou alergii na BKM, od té doby se o téma alergií, ekzémů a s tím spojených problémů (což jsou i ty koliky) celkem intenzivně zajímám, stal se z toho tak trochu koníček a cítím se tak na MD trochu užitečnější 🙂

xovicka
13. črc 2011

@biibaa K délce a četnosti kojení. Ze začátku jsem musela kojit pocivě po třech hodinách. Byl prcek drobný a měl žloutenku. Délka, jó tak to je na delší vyprávění, někdy to kojení trvalo i dvě hodiny. Postupně jsem zkracovala, teď jsme na kojení po dvou a půl až třech a půl hodinách trvajícím deset minut a myslím, že bych mu to zase mohla klidně zkrátit i na pět. Ke konci už se pouští. Na koliky jsme trpěli až pomalu do čtyř měsíců. První týdny se kroutil, protože nevěděl, jak se vykadit, pak přišly prdíky a nakonec jsme dostali železo na anémii a drobek měl pár týdnů zácpu. Teď, skoro v pěti měsících jsem teprve připustila, že už je to celkem dobrý a pomalu začínám jíst čerstvé rohlíky a jiné věci. Pokud přibírá dítko dobře, tak mu to prso nenuť, kojení klidně zkrať, intervaly prodluž. On jak je silnější a šikovnější, tak si to dokáže prostě vytáhnout rychleji. Takové to odvracení u kojení, mi poslední dobou dělá taky, myslím, jestli to nesouvisí i s těmi horky a s tím, že prostě hlad nemá. Je u toho kojení vždycky celý zpocený. Aby nebyl dehydrovaný, dávám mu čajíky. My je máme nařízené, kvůli močovým cestám. A taky roibos prý obsahuje hodně železa, tak i na anémii. Pokud pořád ještě ve čtyřech měsících trpíte na koliky, tak to už asi bude opravdu problém, se kterým ti snad pomůžou na gastru. Jen místo drahých probiotických kapek se mi víc osvědčily laktobacílky, mají těch probiotických kultur víc druhů a dokonce i prebiotika. Vzhled stolice já už moc neřeším, poté, co máme za sebou užívání antibiotik a železa (infekce močových cest a anémie), tak už jsme si prošly takovými barvami, konzistencemi a zápachy, že už mě nic nepřekvapí. Teď nám začínají růst zoubky, a ty hovínka jsou zase úplně jiná. Pokud se kroutí jenom u kojení a pak je v pohodě, nemá problém s přírůstky, spíš bych to přičítala tomu, že hlad nemá, nebo tomu, že je horko...

biibaa
autor
14. črc 2011

@luthien.k díky! tak to je síla co všechno obsahuje bílkovinu k.mlíka, já myslela, že když budu jíst šunku tak to je ok taky to pečivo by mě nenapadlo. Akorát ty ingredience sehnat (já bydlím v takový prdeli 😀 ) to bude trochu složitější, např. nejbližší DM je asi 40km. Ale určitě to zkusím,když by to pomohlo bylo by to super.

biibaa
autor
14. črc 2011

@xovicka Máš asi pravdu, že je mimčo v tomhle věku silnější a vytáhne víc mlíka za kratší dobu. Já se jen právě v těch vedrech říkám, jestli by neměl pít častěji...Jo a o čerstvým pečivu si můžu nechat leda zdát, jím pouze suchary. Koukám, že jsi si s malým taky užila svoje.

xovicka
14. črc 2011

@biibaa No já s čerstvým pečivem začala přesně před týdnem. Kvůli dehydrataci by měl pít častěji ale jen třeba na minutku si cucnout, ne celých deset minut. Prostě aby se napil jen toho předního mlíčka na žízeň, ne toho tučného zadního. Na druhou stranu se mu v těch vedrech nemůžeš divit, že se mu do toho mlíčka moc nechce, já sama v tomto počasí taky moc hlad nemám. Řeším to u prcka právě těmi čajíky. Pije mi bez problémů i nesladké, kdybych chtěla být extra úžasná, dávám jen převařenou vodu. To odvracení od prsa mi prcek dělá ve chvíli, kdy buď nemá hlad, nebo je přetažený, nebo je moc vedro a on se u toho příšerně potí.

biibaa
autor
21. črc 2011

@luthien.k Ahoj, tak jsi měla pravdu, byla jsem na GE a s největší pravděpodobností je to ABKM. Ale prý to u většiny dětí vymizí časem, zatím bezmléčná dieta. A co tvůj malej -srovnalo se to nebo vůbec KM nesmí?

anoli85
1. srp 2011

Ahoj holky, mě přijde, že malá se o jídlo ani moc nehlásí, po domluvě s doktorkou jsem úplně vypustila noční kojení a to se pak probouzí až po 9-10 hodinách a ani potom neřve hlady. Přes den jí krmím tak po 2,5 až 3 hodinách, ale jen proto, abych ji nakrmila alespoň 6x za den. Myslím, že by vydržela i déle, ale o tom se chci poradit s pediatričkou. Malá přibírá moc pěkně, teď ve 3 měsících už má 6,8 kg (porodní váhu měla 3,6 kg), někdy si říkám, že přibírá až moc 😖 Má někdo podobné zkušenosti?

anoli85
1. srp 2011

Ještě doplním, že malá je jako miminko dost uřvaná, ale ne z hladu, ale dost jí trápí bolesti bříška, zkušeli jsme všechno možné, hodně si hlídám stravu, ale není to nic moc platné. Je pravda, že čím je Sofinka starší, tím méně řve. Doufám, že ty bolesti bříška co nejdřív odezní..

luthien.k
1. srp 2011

@biibaa , ahoj, tak už jste BKM vysadily a je lépe?
U našeho staršího ho vymizelo už cca kolem roku a půl, ale u atopiků není radno to s mléčným přehánět ani potom. Jinak obecně prognóza je u této alergie fakt dobrá, přes 90% dětí s ABKM z ní vyroste do tří, max. pěti let věku.

@anoli85, doporučila bych Ti to samé, co pro @biibaa, obzvlášť pokud má malá genetické dispozice k atopii (alergie/astma/ekzémy v rodině) - po vysazení BKM aspoň na 14 dní by měl být vidět vliv na ty koliky a i by mohla mít o jídlo větší zájem (i když přibírá opravdu dobře 🙂) Jestli chceš, pošlu info do IP.

biibaa
autor
1. srp 2011

@luthien.k Ahoj díky za optání, je to fakt mnohem lepší ty koliky už prakticky nemá a taky mnohem líp spí. Akorát ještě kaká tak 3-4x za den a má to takový řídký...Ale bez krve...

anoli85
1. srp 2011

@luthien.k No, logiku to má, můžu tedy poprosit o víc info do IP? Díky moc.

bobulka18
12. led 2012

Chci se zeptat,nevítě někdo po jaké době můžu dceři nasadit laktobacílky probiotika?Je to 14 dní co jsme je dobraly?děkuji