Jak často a dlouho kojíte?

konik88
26. črc 2010

Naše 14-ti denní holčička chce pořád papat, jenže to máme od doktora zakázáno, moc přibíráme. Malá pláče, hledá prso a já se na ni nemůžu dívat. Trhá mi to srdce, když vidím, jaký má hlad a já ji nesmím dát. Nevím, co mám dělat. No nakonec to asi stejně budeme muset řešit s doktorem. Ale zajímalo by mě, jak často a kolik minut kojíte vy?

dadous
26. črc 2010

jak ti to muže dr zakazat? pokud ti nezvrací tak jí dej kdy si řekne 😕 ja i ted kojím jak si nikča řekne, někdy po hodině někdy po třech 😵

berulenicka
26. črc 2010

Tak můj syn taky hodně přibíral, ale doktorka nás vždycky ještě chválila, že je dobře, že mu chutná. Jinak jsme kojili průměrně jednou za 3 -4 hodiny asi 15 minut. V létě ve vedrech to bylo možná častěji, protože jsme jenom kojili.

alenka83
26. črc 2010

ahoj, já bych to neřešila a kojila, jak si malá řekne. Každé miminko si nejlíp "řekne", kdy má potřebu baštit. Asi bych se na zákaz pana dr vyprdla a děťátku vyhověla. Já kojila tak dlouho, dokud malý chtěl a měl o mlíčko zájem. Myslím první dny, týdny, měsíce...

vikvik
26. črc 2010

vsude se rika, ze kojene dite, nemuze byt tluste (moc pribirat). tak ji dej, kdyz potrebuje...dr. si obcas mysli, ze vi vsechno, ale deti nejsou vsechny tabulkove ;)

zlatka
26. črc 2010

@konik88 taky nechápu, jak to může dr. zakázat, dej na svůj vnitřní pocit a v tomhle se na mudra vykašli. Já jsem kojila, kdy si řekla, žádná křeč, aŤ to bylo po hodině, po půl nebo po třech.kojím asi tak deset minut, u první dcery jsem kojila 40 min a pořád měla problémy s nízkou váhou. V noci krásně spinká, vzbudí se jen jednou a přes den kojím fakt často, ve vedrech ještě víc jak často. Ale prcek je spokojenej a to je důležitý, taky pěkně škraňatej, ale ať si dá, co ho v tomhle věku dělá šťastným- být v náručí maminky, pořádně a nahlas si prdnout, pořádně se nadlábnout,po jídle si odříhnout, no né??
Jinak když pije chviličku, tak se může stát, že se nezasytí, protože si vytahá jen "přední mlíko", ale pokud krásně přibírá, tak by to problém neměl být. A buďte ráda, že krásně přibírá🙂 (taky mě zaráží, že doktor vyslovil takovej verdikt u 14-ti denního dítěte)

momin
26. črc 2010

@konik88 to je krava ta doktorka! 😀 neee pardon,....ale tohle opravde nemuze rict...
Rid se jen potrebama miminka.. ono samo si rekne kolik a jak casto potrebuje bastit... 😉

petka.k
26. črc 2010

ahojky, no upřímně mojí švagrový doktorka časté kojení také zakázala, prý kvůli přibírání, přitom synovec nebyl a není tlustý! Mateřské mléko se veškeré zpracuje, takže bych to opravdu neřešila! A než aby miminko plakalo, tak bych mu prso dala, vždyť si samo řekne, kdy má dost. Osobně bych také dala a dávám na vnitří pocit. Ze začátku jsem se řídila přesně tak, aby to bylo po 2,5-3 hodinách a bylo to na hlavu, takže teď kojím po dvou, někdy dřív, někdy později, zkrátka jak Nik potřebuje. Uvidíš, že se čím dál tím víc budeš řídit tím, jak to cítíš a ne jak ti říkají ostatní (vlastní zkušenost). Ze začátku jsem četla a poslouchala kde koho a měla z toho hlavu jak pátrací balon.

mauska
26. črc 2010

naše "malá" se narodila s váhou 4140g a hned jak jsem se rozkojila (přes kloboučky) a malé přestala žloutenka tak jsem kojila tak často jak malá chtěla, když nechtěla tak jsem ji budila po 3hodinách (ale jen asi 14dní kvůli mlíku) po asi dvou měsících se nám to ustálilo na kojení po cca 3hodinách, v horku častěji a pila 10minut z každého prsa, tj. 20 minut celkem. Až později jen z jednoho asi 15minut. Doktorka nikdy ani nepípla že je malá macík, říkala že u kojených dětí to nevadí když víc přibírají. Takže hlavu vzhůru a v tomhle bych Dr určo neposlechla 😉 naše měla v půl roce 8,5kg

lenkabu
26. črc 2010

To je úžasná rada od dr...............s.r na něj 😉 Já kojím snad pořád když je vzhůru............klidně po hodině a dlouho,min 20 min i půl hodiny,prostě to tak potřebuje. Tohle se nedá dělat podle příručky. Nechat miminko plakat hlady je hnus.

rajka
26. črc 2010

Nechci se dotknout paní doktroky, ale to snad nemyslela vážně!!! To jsou praktiky staré snad 50 let a z dětí takto traumatizovaných vyrostli většinou neurotici. Pokud máte dobrou techniku kojení - čili holčička pěkně saje (a nežmoulá jen tak naprázdno bradavku), tak má hlad či žízeň. Kojit se má podle potřeby dítěte!! Já jsem dceru kojila 9 měsíců, syna 2 roky. U obou dětí jsem se řídila jejich potřebou. Kojila jsem zpočátku častěji - co 2 hodiny, v období růstového spurtu i co 1,5 hod a později, až byli starší se to upravilo na cca 2,5h-3h intervalu. V noci se někdy zadařilo i po 6h. Velice rozumné stránky jsou tady: www.kojeni.net
Myslím, že tam najdete odpovědi na vše, co vás zajímá. 🙂

ia.
26. črc 2010

konik, to je divná rada od dr....malý měl při narození 4,2 kg a kojila jsem od začátku po 2h, někdy i 1,5h, a když pobekával, tak jsem dávala prso, přibíral ze začátku 1kg za měsíc a dr neřekla ani popel. V roce měl skoro 12kg, teď bude mít dva roky za dva měsíce a má 16 kg, ale nikdo to neřeší, a já už vůbec ne....neřeš a řiď se svým instinktem. Přece se nebudeš dívat na své dítě, jak řve hladem, to je kravina....

sussanah
26. črc 2010

ve 14dnech a moc pribirate z kojeni?? No to je opravdu silene, misto aby byla mudr rada, ze vam to tak jde, tak jeste tohle ☹ Koj presne tak, jak to citis a jak si mala rika. To je to nejlepsi, co pro ni muzes udelat 😉 Treba ani tak nema hlad, jen potrebuje tvoji blizkost a taky si chce trochu podudlat 🙂 Na dr se vyprdni..

eloana
26. črc 2010

@konik88 jee to bych taky neresila-maleho mam u prsa furt--ma reflux-dost blinka a pali ho zaha takze to chce splachnot a pribira taky dost na 7 tydnech ma 5,32,ale zas i hodne vyrostl.v noci je uprsa treba 2 hodiny-jinak by vriskal jak pavian.kojim nekdy po 3 hodinach, kdyz nespi a v tech vedrech klidne i po pul hodine.
umela vyziva by se mela davat po 3 hodinach,ale kojit pry muzes kdykoli-alespon to nam rekli v porodnici.
kasli na doktorku -mala to pak vybeha.pokud ti to pak neblinka,ze je prejedena,tak ji netra a dej ji))))
malej odmita dudlik ,tak ho nemuzu ani osidit

w_h
26. črc 2010

my jsme kojili cca po 3-4hodinach, v noci i dyl, zato 45 minut, z cehoz by se skoro kazda laktacni poradkyne zblaznila, ale nam to vyhovovalo, casem se to zkratilo cca na 20 minut, pribyvani taky pekny, po kojeni bych prirustky neresila, to pak deti vybehaji, drzim palce, netrapte se a delejte to tak, jak vam vyhovuje

lukza
26. črc 2010

mě malý taky hodně přibírá ale doktorka mě vždy říká že když je to s MM tak to vubec nevadí že pokud by byl na UM tak by se to muselo řešit ale s MM to nejde na tlouštku v dospělosti a nezatěžuje to organizmus takže se na tu doktorku vyprdi a bud ráda že ti tak hezky papá a my ze začátku baštily co 2-3hodiny stále ve dne v noci a já kojila tak dlouho jak si malý řekl většinou to bylo ze začátku 20-30min pak to už skracoval ale né že by baštil méně ale zvládl to prostě rychleji 😀

spaagetka
26. črc 2010

Vyprdni se na doktora 😉 Malej se narodil 3 kilovej, v půl roce měl 9 kg, teď má 10. Doktor vždy jen prohlásí, že prospívá a v jídle se evidentně neošidí. Nikdy mni do toho nekecal, jen se zeptal, jestli potřebuju s něčím poradit.Koj jak si řekne, ony se ty pauzy mezi kojeníma za chvíli natáhnou 😉 Ze začátku mi přišlo, že kojím pořád. Prvních 10 dní to vůbec neutáhnul, takže jsem odsávala a krmila po stříkačce, ale pak se přicucnul a doteď nepustil 😀 Zpočátku jsem kojila tak půl hodiny tak ob hodinu, ale v noci spinkal ukázkově, takže jsem vstávala 1x za noc 😵 Teď mu stačí 5 minut, někdy míň 😉

bocinka
26. črc 2010

moje malá byla mimo tabulky s přibíráním, narodila se se 4mi kily a přibírala závratně, můj doktor řekl, že kojené dítě nikdy nepřibere moc.... teď s příkrmy už jede líp a když byla nemocná, tak bylo dobře, že je větší, jinak bychom byly v nemocnici.... koj kdy si řekne, pokud nemá prdíky, nebo nezvrací....

anet9
27. črc 2010

Ahoj, tak my jsme byli teda velky uz po porodu 4,34kg, ale treba ted mame 8 kilo a to nam jsou 4,5mesice 🙂 Takze se na doktora vyprdni a rid se instinktem. Ja bych prcka urcite netrapila hlady, nam doktorka vzdycky rekne, ze je krasne zivenej, taky jsem mela strach, jestli to nebude otesanek a uklidnila me, ze v mleku nejsou zadne prazdne kalorie, takze pokud plne kojis, tak koj, kdyz si o to mala rekne a spis bych se zamyslela, jestli nevymenit doktora, nez malou trapit hlady 😀

pajapoj
27. črc 2010

ahoj, koj jak si malá řekne a kdy si řekne a kolik si řekne a jak dlouho. Řid se svým instinktem. Ona nemusí pokaždý když hledá prso pít, chce se třeba jenom pomazlit, uklidnit, podudlat. A neboj jak poroste tak se intervaly budou prodlužovat, tobě se bude dělat víc mlíčka a ona bude mít větší bříško.
Jo a o změně doktora bych uvažovala taky. Tak hodně štěstí a radosti z kojení 😉

andelka
27. črc 2010

Kašli na doktorku. Mi zas radila, ať se snažím natáhnout intervaly aspoň na 2 hodiny, aby ho nebolelo bříško a tak. Přibíral krásně. Ale nakonec jsme ve 4 týdnech zjistili, že málo pije, na jedno kojení 50ml, takže má hlad. A opravdu, jak jsem začala kojit podle něj - klidně večer nakojím a po 30 minutách ještě, někdy třeba zas po hodině - pláče ubylo výrazně a máme spokojené napapané miminko. Pořád přibírá super, ale co, však až bude moct, tak to vyběhá. Buď ráda, že malé chutná 😉
teď kojíme přes den co 1-3 hodiny, v noci co 3-5hodin a běžně 20-30 minut.

marselina
27. črc 2010

i já bych kojila dle potřeb dítka,náš tobiášek byl od narození hrozně uřvaný miminko,tak že jsem za celý den neudělala nic a opravdu jsem jenom seděla a kojila.kojila jsem snad každou hodinu a jedno přisátí trvalo i 20minut,hrůza,ale po 3msících se to upravilo a kojím dodnes.prostě s nechce mlíčka vzdát.
každé miminko je jiné a pokud pláče že chce mlíčko tak jí ho dej,může jí chybět třeba jen kontakt s tebou a když už to teče,proč by si nedala....

aguaverde
27. črc 2010

v životě bych netrápila dítko hlady ani kdyby mi 6 doktorů zakázalo kojit 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 je to moje dítko a já snad uznám kdy má či nemá hlad.....to že přibírá je dobře 😵 my se narodili s 2630g a v 7.týdnech sme měli 4100g a dr nás chválila a ještě mi kladla na srdce že ji mám dát vždy když si řekne 🙂 což ze začátku bylo třeba i co hodinu 😅 prostě má hlad tak jí dej a dr vyměń pač tohle říct dr mě tak už mě tam nikdy neuvidí 😠

skajana
27. črc 2010

Nám zase doktorka říkala, že první dva měsíce máme kojit jak si malá řekne, klidně po hodině 🙂 občas je schopná u prsa strávit i 40minut, jak kdy....co se kojení týče mě dost pomohly tyhle stránky - www.kojeni.net ,zpracovala to laktační poradkyně a v těch otázkách jsem našla odpověď na prakticky všechno co mě trápilo 🙂

kauculacek
30. črc 2010

Jak často si řekne a jak dlouho chce 😉 Nechávám to na něm. Já mám taky někdy hlad po 3 hodinách a někdy hned po půl hoďce, oni to mají stejné.. Kojím někdy po půl, po 2, po 3 hodinách, v noci se už párkrát zadařilo aj po 4h a cca těch 20 minutek + -
A to, co Ti řekl doktor - chjo, to je matla 😔 Snad je dobře, že přibíráte, ne? 😵 Vyměň ho!!!

baradisk
30. črc 2010

co je to za idiotskyho doktora???tak snad on kdyz ma hlad tak se taky jde najist!! 😠 😠 😠 ja Tomika kojim kdy se prihlasi a ze to je nekdy i po pul hodce!!!neumim si predstavit jak bych 2 mesicni dite uklidnila kdyz by rval hlady.normalne ji koj jak se ona prihlasi ne co ti rekne doktor BLB.ja bych ale presla k normalnimu lekari od nej.Tomik ji casto pres den ale v noci je zlatej,naji se treba o pul 8 vecer po koupani a vzbudi az treba ve 3 nebo 4 hod v noci a kdybych mela poslouchat doktory a budeit ho jak debil i v noci tak to bych se musela prastit necim do hlavy nez abych takovy nesmysl delala. 😉 😉 😉

romana29
31. črc 2010

Taky bych miminku dala to, co potřebuje. Pokud se bude ptát, jestli kojíš častěji nebo moc, tak řekni, že kojíš tak, jak ti řekl a hotovo, ať si myslí, co chce....a nebo opravdu přejdi k někomu jinýmu - i když nevím, jak se může měnit doktor, jestli to není jednou za čtvrt nebo dokonce půl roku 😨

ivasad.
31. črc 2010

Ahojda koníku, souhlasím tady se všema, když má malá očividně hlad, tak jí dej - a't se dr staví třeba na hlavu. Pauzy mezi kojeníma (u plně kojeného miminka) je nutný řešit a natahovat jen tehdy, když mimi pak blindí. Rozhodně ne kvůli přibírání. Já kojím přes den co dvě hodiny, když jedeme v kočárku tak vydrží spát tři. Víc přes den ne. A v noci zato spí jako andělíček, od devíti zhruba do 3 - 4 hodin ráno, a pak ještě tak do osmi. A pak už zase chce po cca dvou hoďkách. jo - a pije tak půl hodiny na jedno kojo, ale to se s věkem miminka většnou pak zkracuje. Tak kojení zdar 😀

aaadus
31. črc 2010

Kojit tak často jak si miminko řekne. Jak byly ty vedra, kojila jsem co hodinu a moje doktorka na to nic neřekla, jen mi to schválila. Ale jinak přes den kojím co 2 hodiny, výjimečně co 3-5 když usne v kočárku. V noci kojím po 6-8 hodinách a pak už zase po 2. A jak dlouho kojit? V porodnici i doktorka říkali, maximálně 30 minut, ale malému ze začátku trvalo i hodinu než se nasytil. Teď je napucnutý za 20 minut, před spaním cucá i hodinu, ale co, hlavně, že pak vydrží dlouho spát.

evinka001
1. srp 2010

moje nejmladší taky hodně přibírala, je fakt, že se krmila každou chvilku. Kojit určitě tak často jak si mimčo řekne, nekoukat na čas. Mateřským mlíkem se mimi nepřeji,

bufina
1. srp 2010

Ta dr. opravdu musí být asi praštěná, takhle budeš mít doma akorát hladovýho nerváčka. Koj kdykoliv si řekne, vždyť je ještě maličká a příští týden už může být úplně všechno jinak, že si už tak často říkat nebude. Byla z bříška zvyklá že měla "jídlo" pořád, tak nevěděla co je to hlad, takže myslím že se s tím musí srovnat, ale u takhle malých dětí je opravdu každej týden úplně jinej, takže to častý papání nebude trvat věčně.