Jak často a jak dlouho kojíte?

palma111
19. srp 2010

Ahojda, jsem vyklepnutá prvorodička 🙂 , tak se chci zeptat - jak často a jak dlouho kojíte? Nám je 9 dní. Už u nás byla dětská doktorka a říkala, že přes den by bylo prima kojit každý dvě hodiny kvůli velikosti žaludku miminka - že 4 hodinová pauza je moc dlouhá. Jenže náš Filda spí jak špalek a po dvou hodinách ho bez pláče nevzdbudím a to mi taky nepřijde zrovna nejlepší. No a pak ještě dotaz jak dlouho kojíte? Filípek vytuhne většinou po pár minutách (max. 5-8 minut, dýl nevydrží) a nejde znovu probudit, prso odmítá. Nezdá se mi ale, že by hubnul. Je to normální?

mjanca
19. srp 2010

ahoj - je to normalni, byla bych v klidu. My to mame stejne. Pokud pribyva, neresila bych to. Dobre stranky o kojeni: www.kojeni.net, tam muzes najit odpovedi na vsechny tve otazky 🙂.

palma111
autor
19. srp 2010

super, moc díky. jdu na to mrknout 🙂

citroenka
19. srp 2010

Ahoj a bylo to papání stejné i v porodnici,nebo tak krátce pije jen poslední 2-3dny?

valentinuska
19. srp 2010

já si taky myslím, že je to normální - máme to taky podobně 🙂
jinak kojit co 2 hodiny, pokud se sám nebudí, je podle mě zbytečně často (pokud tedy přibývá), já se přes den snažím dodržovat 3 hodiny a v noci max. 5

k.jolanka
19. srp 2010

@palma111 Já kojila co hodinu, ale ne na doporučení doktorky, nýbrž proto, že malý byl šílený nenasyta a přes den mi vůbec nespal...co bych za to dala 😅 ale jinak je to asi normální, já bych ho tedy nebudila, přece když bude mít hlad tak si řekne...snad jen kdyby ti nepřibýval, nebo ubýval na váze ale pokud je to v pořádku tak se tím netrap...jo a můj malý pil první 2 měsíce 30-40 minut....5 minut sosá až ted v 7 měsících 🙂 je fakt vidět, že každé mimčo je úplně jiné, někomu stačí málo a někdo je otesánek 😀

eloana
21. srp 2010

@palma111 ahoj neresila bych to🙂 kdyz spinka nech ho spinkat... to je spise o tom, aby se ti delalo mliko, cim vice ho prikladas tim ....
ja zas v tech vedrech ho mela jen u prsa.ted se to krasne upravilo.Nekoukam na hodinky -nekdy mu prso nabidnu a ani ho nechce. beru to podle nej🙂

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
poopoo
17. zář 2010

Jéé tak to já bych kojila jak si řekne mimčo 😉 .. A neboj takhle hlady neumře. 🙂

olzden
18. zář 2010

Zdravim ,maminky, pozrite si stránku aj na - www.mamila.sk. Dojcit je dobre - podľa potreby dietatka a bez obmedzovania dlzky a frekvencii.