Jak často by mělo být kojeno 7týdenní miminko?

partyzanka91
10. črc 2014

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak často by mělo být kojeno 7týdenní miminko. Až dosud jsem kojila tak po 3 až 4 hodinách (občas byly dny kdy přes den i po hodině a půl), v noci tedy dcerka dokázala vydržet i 5-6 hodin, vždycky jsem jí nechala až se sama přihlásí. Od včerejška ale spí až 6-7 hodin a pořád si o jídlo neříká, mám jí tedy po určité době začít budit? A je někde nějaká tabulka po kolika hodinách by mělo jíst tak a tak staré miminko? Slyšela jsem že u starších se intervaly prodlužují, ale tohle mi příjde až moc. Na druhou stranu si říkám, že kdyby měla dcerka hlad tak snad zabrečí.
Děkuji

luciebx
10. črc 2014

ja si ted presne nevybavuju jak dlouho sem malyho budila.. ale myslim ze ten druhy mesic uz sem ho nechala az si rekl.. ono prez den sem kojia fakt co 3 hodky.. aby mel pravidelne.. prez noc sem cekala az se ozve... pokud ti pribira.. neresila bych to... 😉

hanal
10. črc 2014

Pokud je miminko spokojené a při vážení u doktora je patrné,že přibírá na váze, tak bych to vůbec neřešila. Mimčo si dokáže říct, když by mělo hlad. Buďte ráda, že v noci tak dobře spí, aspoň máte možnost se trochu vyspat a nabrat síly.

kstablova
10. črc 2014

moje malá měla v noci už od narození delší intervaly 5-6 hodin. Ačkoliv mě v porodnici nutili a pak týden po porodu jsme byly ještě s malou na týden v nemocnici na dětském (týkalo se jiného problému), tak i v nemocnici mě nutili ji budit častěji. Nebudila jsem. Pokud se ještě některá ze sester opovážila mě v noci vzbudit, že mám kojit (jinak jsem milý a příjemný člověk), vyprovodila jsem ji z pokoje stejně rychle, jak přišla. Nebudila jsem, malá přibírala, přes den pila dost a častěji, takže nebyl důvod.

partyzanka91
autor
10. črc 2014

@luciebx
@hanal
@kstablova
'Dobře, děkuju holky 🙂 dám tedy na vás. Malá přibírá krásně, je to týden co jsem byly naposledy u dr. příští jdeme zase, ona je pravda že se dost napije přes den, to zvládne pít i přes půl hodiny a celou tu dobu intezivně saje a je to tak po necelých třech hodinách. Ale mi máme vůbec zlatičko, každý říká že je hodná, klidná... Já teď sice nespím ale je to proto že ještě nejsem nijak ospalá na to kolik je hodin. 🙂

kstablova
11. črc 2014

@partyzanka91 ono se to může klidně zase brzo změnit a začne se budit, u těch miminek je to každou chvíli jinak 🙂

rebarborar
11. črc 2014

u nás to bylo stejný, bobinek vydržel i 7 hodin bez pití a já koukala, že mě tak krásně nechá vyspat🙂
a je fakt, že se to dost mění... 🙂

terezapetrova
11. črc 2014

@partyzanka91
Také se priklanim k nazoru v noci nebudit pokud dite pribira normalne s ohledem na jeho vek + je dost dulezite jestli normalne s ohledem na jeho vek vazi. Co se tyka lékařských nazoru je to jako jinde co bily plast to jiny názor, někdo by Ti urco řekl, ze takto male dite v noci budit a někdo zase, ze ne. Asi jsem moc neporadila 😒 At se ma mala k svetu 🙂

smardik
11. črc 2014

mi malý spal už v porodnici celou noc, jeho režim byl ve 20 nakojit a spal do 6 do rána v kuse bez kojení, nebudila jsem

hanivasi
11. črc 2014

@partyzanka91 já nebudím malýho (3 týdny). Doktorka naznala, že krásně roste a není potřeba budit. Měl rekord bez jídla 10 hodin. Spinkal a pak si jen hrál s ručkama. Prostě když hlad nemá, tak ti z prsa to mlíko ani tahat nebude. Jinak 6 hodin má v noci normálně.

kamilka007
11. črc 2014

@partyzanka91 Muj maly v noci spi i 8 hodin, ale v porodnici rikali nebudit, neni to pry zdrave, mimi si pry rano rekne treba casteji a vycuca vic. Priroda proste neni hloupa. 🙂

partyzanka91
autor
11. črc 2014

Já jí tedy budu bez starostí nechávat, jednou mi taky zvládla těch deset hodin (ale to už bych probudila kdybych tu dobu taky neprospala. Kojila jsem v devět, o dvanáctý šla spát Míša si pořád neříkala, a vzbudila jsem se v sedm ráno 🙂). Je mi jasné že kdyby byla hladová hned se přihlásí, to ona si vždycky řekne. Ale bojím se o mlíko aby se mi neztratilo. A například když má dny kdy jí stačí kojit po těch šesti tak se mlíko podle toho reguluje. Pokud někdy přjdou dny kdy bude chtít potřech tak ho nemusím mít tolik aby jí to každé tři hodiny stačilo, protože prsa jsou zvyklá na šest a tak toho tolik tvoří

jaydeep
12. črc 2014

Ani já jsem nebudila, Mišák mi spal od 22 do 6 už co jsme došli z porodnice,k a jak krásně přibíral.. Natýnka se budila jednou za noc... nechala bych spinkat...

tilee
12. črc 2014

@partyzanka91 Určitě bych nebudila, pokud přibírá. Mala mi ze začátku taky tak dlouho spala a pak si to upravila a ted se pravidelně budí po 4-5 hodinách.

svetluska17
16. črc 2014

Mě říkali dr. taky že budit co 3-4 hodiny v noci.. ale nedělám to .. všichni ostatní mi říkají pravý opak.. at ji nechám spinkat, že by ji nebudili.. tak ji nebudím.. budí se krásně sama... skoro ve stejnou dobu ..

lllucielll
18. črc 2014

Nám v porodnici říkali, že ve dne by mělo jíst nejdéle po 4 hodinách a v noci nejdéle po 6ti hodinách.

fireblade
6. srp 2014

Holky mam doma 3tydeni miminko kojim.A je to normální ze pres den kojim po hodině - po hodině a pul?v noci se mě budi po 2 az 3hodinach.Tak nevím jestli je to ok.Dekuji za rady.

dezyre
6. srp 2014

@fireblade je docela dost možné, že má v těhle teplech a dusnech žízeň, tak si říká častěji. Rozhodně pokud přibírá a prospívá, tak bych vydržela. A rozhodně bych se nesnažila jí převést na umělé mléko v domnění, že má málo - což ti určitě poradí naše maminky, nebo babičky 😅

partyzanka91
autor
6. srp 2014

@fireblade Já myslím že je ještě maličké a má no to právo jíst takhle často, ještě stále se adaptuje na život mimo bříško a ej to pro něj náročné. Ale je důležité jestli přibírá a jestli má počůrané plenky, abys třeba neměla málo mlíka. Kojíš jak dlouho? Z obou prsů? a saje celou dobu nebo u toho usíná a nebo se třeba často pouští?

fireblade
6. srp 2014

Tak pocurane plinecky má tak 4-5 plen denne a kala jak kdy někdy 1 týdne někdy 2 krát z den.K doktorce jdu za 2tydny tak uvidím kolik přibrala.Z každého prd Ju kojim těch 10-15min.Nepousti se saje,někdy u toho usíná tak Ju budim.