Jak často jste kojily čtyřměsíční miminko?

lumiga
15. kvě 2014

Mam ctyrmesicni holcicku a plne ji kojim tak 5-6x za den. Podle vahy vypije za ten den cca 450ml. Jak vasto jste kojily vy? Je to dostacujici?

pavlapl
15. kvě 2014

u kojených miminek je to velice individuální. Stačí když si budeš hlídat počet pomočených plen za den. Nemělo by to klesnout po 6 za 24 hodin. Pokud to bude 6 a více tak je to v pohodě. Měla by přibírat min. 120g a více za týden. Některé děti jou šikovné a stačí jim méně časté kojení.

lv
15. kvě 2014

Já kojila 12x za den, a druhému detatku stačí půlka, pokud přibírá, prospívá, nechala bych to na ni.

katyxq
15. kvě 2014

Mockrát 😀 - podle malé (a važení před a po kojení nedává z více důvodů relevantní informace o tom, kolik miminko vypije), ale 5-6x za den mi přijde docela málo na takhle malé miminko ... https://www.modrykonik.cz/jak-kojit

lumiga
autor
15. kvě 2014

Vim,ze to vazeni neni uplne ok.. kojim ji tak jak ona chce..prave,ze se se mi to zda "malo",ale kdyz jsem ji chtela jakoby pridat,tak stejne nepije..
@katyxq

anina32
15. kvě 2014

@lumiga Já jsem nikdy nevážila, takže nevím kolik by dítě mělo vypít, důležité je spíš kolik přibírá dlouhodobě, počůrané plenky? Jinak já mám dva kluky, staršímu je už 11let, tenkrát se doporučovalo kojit po 3 hodinách a protože spal celou noc, kojila jsem ho 5x, jen vyjímečně 6x denně a stačilo mu to. Mladšího, ted 20 měsíců, jsem měla podle současných rad u prsu skoro pořád, kojila jsem s odstupem 1-2 hodiny a to i v noci, takže pil 15x-16x denně. Oba jsem kojila plně do ukončeného 6.měsíce a pak dál s příkrmama,oba přibírali v pořádku. Když porovnám záznamy v očkovacích průkazech, tak při téměř stejné porodní váze (starší 3700g, madší 3920g), přibíral lépe ten starší, v těch šesti měsících byl rozdíl téměř 1,5kg. Takže ano i méně časté kojení může být více dostačující než to velmi časté 😉 😉 😉

marlusa
15. kvě 2014

Moje mimčo má nyní 3 měsíce a 3 týdny. Kojíme 8x denně, z toho 1 v noci. Pokud průběžně přibírá a je spokojená, neřešila bych to.

avantgarda
15. kvě 2014

Dohledala jsem si v sešitu, kam jsem si psala záznamy o kojení v prvních 4 měsících. Když synovi bylo 3,5 měsíce (pak mé záznamy končí), kojila jsem ho 6 - 8x denně. Dokonce jsem tu našla i dny, kdy chtěl pít jen 4x denně a omítal pít v "mezičasech", kdy jsem ho přikládala. Kojila jsem podle toho, kdy si řekl - někdy byl interval 2 hodiny, přes noc třeba i 6 hodin.
Pokud vaše holčička přibírá na váze, neřešila bych počet kojení. Asi je šikovná a umí na jedno kojení vypít hodně a nemusí si za chvíli říkat o další kojení.